Zapojují se i tatínci do her s dětmi? Jak? S čím a na co si s dětmi nejraději hrají?

hracky_dekujicz
24. dub 2014

Ahoj maminky, ať se snažím, co můžu, nikdy nevymyslím pro své chlapečky tak zábavnou hru, jako tatínek. Hrajeme si společně na schovávanou, hrajeme fotbal, hokej. Ale když přijde domů tatínek a začne si s nimi hrát on, maminka je okamžitě zapomenuta a hra dostane nový náboj. Jak je to u vás?

hanyzka11
24. dub 2014

nic si z toho nedělej. myslím,že je třeba se asi trochu smířit s "nevděčnou" rolí maminek 🙂 trávíme s dětmi mnohem více času a když pak přijdou tatínkové z práce, děti se můžou zbláznit. U nás je to zrovna tak. prcci mají teprve 7 měsíců, ale jak se objeví táta ve dveřích hned se smějí a je po špatné náladě. taky si myslím, že někteří chlapi jsou zkrátka naprogramovaní na dělání blbostí a děti to cítí. a podle mě nejdůležitější věc, chlap má dost času na to, aby nahromaděnou energii a těšení na děti realizoval v hrách. kdežto já potřebuju energii i na oblékání, krmení a vycházky........, takže věřím, že se mnou zkrátka taková sranda není i když se fakt snažím. ty už máš děti větší, ale myslím, že princip je stejný. na druhou stranu když se při hře udělá bebíčko, hned se na maminku zase velmi rychle vzpomene 🙂

elvira
24. dub 2014

U nás je to naprosto stejné - díkybohu za to... 🙂 Pořád lepší, než když čtu povzdechy, jak se tatínek nezapojuje, nehraje, nestará a má jen počítač...

nonnni
24. dub 2014

@hracky_dekujicz tim, ze s nimi dela takove kraviny, ze by to jeden nevymyslel🙂 Mame dve dcery a treba vcera s nimi desne dlouho tancoval a vymyslel ruzne choreografie, ze byli vsichni tri na prebaleni. Jindy kasika kolo, basket, fotbal...a nekdy se jen "perou".

U nas to neni jeden, nebo druhy...nekdy je vetsi sranda se mnou, nekdy s nim... 🙂

hracky_dekujicz
autor
24. dub 2014

@hanyzka11 Já si na tu roli už zvykla a obdivuji, kde bere manžel v sobě tolik hravosti. Lítá s nimi a řehtá se jak malej. Já to takto neumím, starší syn mi často říká máááámo, s tebou je nuda 😝 😀 😀

klarajir
24. dub 2014

U nás je to stejné a jsem za to ráda, můžu připravit večeři nebo rychle poklidit. Jen už se u nás objevil boj o autakdyž je syn manželovi nechce půjčit 😀

sona_dekujicz
24. dub 2014

Připojuji se se stenými zkušenostmi🙂 maminka celý den baví dítě, dělá co může. Jen cvaknou dveře a přijde táta, maminka už není důležitá. Musím ale tatínka pochválit, opravdu je skvělý, ikdyž přijde z práce totálně unevený a vyřízený, našemu Míšovi se věnuje. Ale vadí mi někdy, jak spolu blbnou, není slyšet vlastního oslova a já bych zase už večer ocenila klid.. po tom dením maratonu. Ale pořád lepší takto, než kdyby přišel domů, najedl se a nějam si zalezl. Když vidím t y šťastné dětské oči, je to karásné. Je pravda, že v tatíkovi mám druhé dítě, je opravdu hodně vynalézavý na lumpárny, což se dětem líbí a rozdivočení jsou oba, že je musím občas srovnat, aby nezbořili dům🙂

pavlapl
25. dub 2014

můj manžel si s dětmi hraje spordicky. Buď je v práci a nebo když už je doma tak jsem s dětmi na tréninku. Holka chodí na krasobruslení tak je ráda když nemá trénink že může za kamarádkama a ne se otravovat doma s rodičema. A syn ten nerdeji leží nebo jezdí na kole.

hracky_dekujicz
autor
25. dub 2014

@klarajir Ano, má to svoje výhody🙂. Uspávání a čtení pohádek má taky za úkol manžel, chlapečci si ho sami vyžadují🙂.

klarajir
25. dub 2014

@hracky_dekujicz U nás je uspávání zatím na mě, ještě kojím, ale těším se až jednou bude taky uspávat mažel a já si dám nohy nahoru a budu 5 minut odpočívat 🙂

konidana
25. dub 2014

Manžel nejradši jede s dětmi ven - na kolo, na vodu nebo na vandr. Prostě klasické chlapské a montérské záliby. Doma děti bere k vaření(když chtějí pomáhat) a občas se s nimi "pere", ale jen chvíli, protože bývá unavený z práce.