Vše, co vás zajímá o příkrmech HiPP

lidka_hipp
4. únor 2016

Zavádění příkrmů mi přišlo jako velká věda 🙂 Zdálo se mi, že mi musí poradit snad úplně každý, co mám a nemám Aničce a dávat a přitom tyhle rady šly často proti sobě 😒 Ráda bych vám trochu pomohla, a proto zakládám toto téma. Ať už vás o příkrmech HiPP zajímá cokoliv, chcete poradit s jejich výběrem, řešíte třeba zavádění lepku nebo potravinové alergie, jsem tady. Když něco nebudu vědět, mám na telefonu naši milou nutriční terapeutku, která mi ráda poradí 🙂

Průvodce světem příkrmů a dětské výživy najdete na našem webu: http://www.hipp.cz/prikrmy/pruvodce/

P.S.: Sama jsem pro malou zvolila příkrmy HiPP, protože se mi líbila rozmanitost chutí, a hlavně velmi přísná pravidla pro kontrolu kvality. Věděla jsem, že HiPP BIO pečeti můžu věřit.

bimmka
4. únor 2016

Mě by zajímalo například zavádění potravin do jídelníčku, docela mě překvapilo, že lososa máte již od ukončeného 4 měsíce, kdy se synem si pamatuji, že jsem měla tabulku, kde bylo psané ryba až v roce nejdřív. do toho loni švagrová přišla s tím, že dítě nesmí tvaroh a smetanu až v roce, kdy u syna, který od půl roku odmítal jakékoli mléko bych asi už nevěděla, čím krmit. Tak mě docela překvapuje, jak se to neustále mění. ta jsem se chtěla zeptat, proč právě ten losos? Je to mořská ryba a zdravá, to je bez debat a děti by ryby měli. Ale není to brzo?

sara84
4. únor 2016

Me by zajimalo, ktere vyrobky jsou BEZ palmoveho tuku, konktretne kase a mleka. Mate seznam? Dekuji

lidka_hipp
autor
4. únor 2016

@bimmka Děkuji za dotaz 🙂 Máte pravdu v tom, že se objevují různá doporučení ohledně dětské stravy. Pro lepší přehled je tu plán výživy HiPP, který jsme sestavili na základě doporučení odborných společností a vědeckých poznatků ohledně dětské stravy: http://www.hipp.cz/prikrmy/pruvodce/plan-vyzivy/ Doporučení ohledně pozdějšího zavádění některých potravin, včetně mléčných výrobků, lepku nebo ryb, vycházelo z názoru, že čím později je miminko ochutná, tím lépe. Ale ukázalo se, že pozdější zavádění nefunguje jako ochrana před vznikem alergií, spíš naopak. Proto je vhodnější děti seznamovat s novými chutěmi už dříve, a tak jim dát možnost, abych si na nové potraviny zvykly a naučily se je tolerovat. Samozřejmě platí, že nové potraviny mají přicházet krok za krokem a vždy má být zaváděna jen jedna.

Jinak mořské ryby jsou v Česku stále trochu nezvyk a to nejen ve stravě dětí, ale i dospělých. Jde ale o zdroj kvalitních bílkovin, důležitý zdroj jódu i omega 3 mastných kyselin, které jsou potřeba pro rozvoj mozku a nervové soustavy. Více: http://www.hipp.cz/prikrmy/pruvodce/jidlo-a-pit...

bimmka
4. únor 2016

@lidka_hipp moc děkuji za odpověď, takež je to v podstatě jako s lepkem. Právě, že když, jsem se na to ptala zastupujícího lékaře tak mi řekl, že jak ochutná dítě lepek, může s mírou vše. Ale znáte to, co člově to jiný názor. U nás naštěstí (musím zaklepat) alergie nejsou a k rybám se je snažíme vést. Syn ryby miluje, za co jsme ráda. a co musím ocenit, že ve školce mají každý týden aspoň jedno jídlo s rybou.

lidka_hipp
autor
4. únor 2016

@sara84 Díky za dotaz. Pokud jde o kaše bez palmového oleje, můžete zvolit některou z našich obilných kaší. K dispozici jsou tyto kaše: BIO Obilná kaše rýžová, BIO Obilná kaše ovesná celozrnná a BIO Obilná kaše kukuřičná. Všechny jsou určeny pro děti od ukončeného 4. měsíce. Všechny jsou také bez přídavku cukru a obsahují pouze přirozeně se vyskytující cukry. Více informací o nich najdete na našem webu: http://www.hipp.cz/.../mlecne-a-obilne-kase/obi...

Z mléčných kaší HiPP jsou bez palmového oleje tyto: BIO Mléčná kaše s ovocem od uk. 5. měsíce, Mléčná první kaše pro kojence PRAEBIOTIK od uk. 4. měsíce, Mléčná kaše s ovocem a jogurtem PRAEBIOTIK od uk. 7. měsíce. Více informací najdete: http://www.hipp.cz/prikrmy/produkty/mlecne-a-ob... a tady: http://www.hipp.cz/prikrmy/produkty/mlecne-a-ob...

Pokud jde o mléko tak tady odpověď. Možná vás to překvapí, ale mateřské mléko přirozeně obsahuje vedla nenasycených mastných kyselin, také velké množství nasycených mastných kyselin a my se tomuto vzoru snažíme přiblížit. Příroda sama zařídila, že v mateřském mléku je velké množství kyseliny palmitové (zhruba 18 až 22 %) a právě tu dětský organismus nejlépe přeměňuje na energii. Palmový olej je nejbohatším a nejefektivnějším zdrojem kyseliny palmitové. Vedle toho je dobrým zdrojem také phytonutrientů, které mají pozitivní účinek na zdraví jako jsou tocotrienoly, carotenoidy a phytosteroly. Malé děti potřebují pro svůj zdravý vývoj vyváženou kombinaci nasycených a nenasycených mastných kyselin, a protože na rozdíl od dospělých nemají tak pestrou stravu, je třeba jim nabízet kombinaci rostlinných olejů, aby byly pokryty jejich potřeby nasycených i nenasycených mastných kyselin. V případě mléčné výživy HiPP se jedná o kombinaci BIO řepkového, BIO slunečnicového a BIO palmového oleje. Pokud bychom chtěli dosáhnout podobného poměru mastných kyselin jako v mateřském mléce z ostatních olejů, nepodařilo by se nám to. Zlatým standardem HiPP kojenecké výživy je co nejvíce se přiblížit složení mateřského mléka a to je důvod pro použití palmového oleje. Mimochodem, mléčná výživa HiPP Combiotik vznikla na základě více než 40 let trvajícího výzkumu mateřského mléka. Každá výrobní šarže naší mléčné výživy pak projde 600 kontrolami, abychom mohli zaručit nejvyšší možnou bezpečnost pro vaše miminko.

ako zodpovědný výrobce dětské výživy a zároveň společnost s více než padesátiletou tradicí v ekologickém zemědělství, velmi dbáme na to na kvalitu a původ surovin, které zpracováváme, a je pro nás zcela nepřijatelné podílet se na ničení životního prostředí. Proto používáme pouze certifikovaný BIO palmový olej původem z Jižní Ameriky, nikoliv z Indonésie. Vzhledem k velmi přísné evropské legislativě pro BIO potraviny, je možné v BIO produktech používat pouze certifikovaný BIO palmový olej s jasně dohledatelným původem, což mimo jiné potvrzuje i Koalice proti palmovému oleji. BIO palmový olej, který jako společnost HiPP zpracováváme, je certifikován asociací Roundtable on Sustainable Palm Oil. Protože si uvědomuje možné nedostatky této certifikace, je námi zpracovávaný olej, certifikován také nezávislou mezinárodní organizací Rainforest Alliance. Více o certifikaci Rainforest Alliance najdete na webu této organizace: http://www.rainforest-alliance.org/work/impact/... Díky našim vlastním přísným pravidlům, dodržování evropské legislativy pro BIO potraviny a také této certifikaci vám tedy můžeme zaručit, že při získávání námi používaného oleje nedochází k ničení deštných pralesů. Například při pěstování námi zpracovávaných palem se nepoužívá těžká zemědělská technika, ale půda je obdělávaná šetrně pomocí hospodářských zvířat. Nepřijatelné je také použití nebezpečných hnojiv či látek na likvidací škůdců. Místo toho je půda hnojena přírodní cestou, a stejně tak proti škůdcům bojujeme pomocí mravenců.

lenkaatom
4. únor 2016

@lidka_hipp Já musím Vaše příkrmy jen pochválit oba syni na nich vyrostli, Pavlíkovi chutná vše od Hippu, i když je to oproti bráchy drobek sní vše, ale málo nám přibírá. 😀 😀

lidka_hipp
autor
4. únor 2016

@lenkaatom Moc děkujeme a pozdravujte svoje kluky 🙂

lidka_hipp
autor
4. únor 2016

Jinak se vám všem omlouvám, že u úvodního příspěvku je obrázek vložen hned několikrát. Nebyl to záměr 😀 Trochu jsem bojovala s webem, ale už je vše ok 😉

sara84
4. únor 2016

Velmi dekuji za vycerpavajici odpoved!

lidka_hipp
autor
4. únor 2016

@sara84 Rádo se stalo 🙂 Vím, že jde o téma, které maminky hodně řeší.

markytka_1
4. únor 2016

Dobrý večer, mě by zajímalo, jelikož máte široký sortiment a nedaří se mi na vše v obchodech natrefit, jestli je obchod, kde nabízejí veškerý váš sortiment příkrmů a je vždy k mání nebo jestli mám smůlu a jsou vyprodané?

lenula4
4. únor 2016

Já se také přidávám k dotazu do @markytka_1 občas mám problém narazit na příkrmy, které bych ráda vyzkoušela, nebo třeba kaše s příchutěmi, je fakt umění sehnat v kamenném obchodě. Nebo se mi také stává, že např. švestky od Hipp jeden den v obchodě koupím a pak třeba 3 týdny nejsou k sehnání.

lidka_hipp
autor
4. únor 2016

@markytka_1 @lenula4 Díky za velmi praktický dotaz 🙂 Asi největší výběr mají drogerie dm, případně hypermarkety Tesco, Globus nebo Albert. Osobně bych doporučila nákup přes eshop Feedo.cz (http://www.feedo.cz/vysledky-hledani/hipp/), případně můžete nakupovat přes eshop Mall.cz (https://www.mall.cz/znacka/hipp)

lenula4
4. únor 2016

@lidka_hipp Je fakt že v DM toho mají z Hippu nejvíc, v Tescu bída 😒 Dnes jsem koukala ale i v Kauflandu a byla jsem mile překvapena, daleko větší výběr než v Tescu. Joo, na internetu se dá sehnat vždy všechno 🙂

lidka_hipp
autor
4. únor 2016

@lenula4 Díky za zkušenost. Lepší jsou velké Tesco hypermarkety, menší prodejny a supermarkety mají omezený výběr. Případně můžete zkusit nakoupit v Tescu online: http://nakup.itesco.cz/ Ale nevím, zda k vám Tesco zaváží. Internet je ale sázka na jistotu 🙂

anka2103
5. únor 2016

Prikrmy hipp boli u stardieho syncrka ako prve a o chvilocku ma to caka znova. Rada by som otazocku ci vsetky co pisu od ukonceneho mediaca sa mozu aj tom danom mesiaci papat ci to neublizi. U nas top na tazsiu stolicu tekvicka ♡

mujet
5. únor 2016

Dobrý den,
možná budu mít jeden trošku rýpavý dotaz. Předem chci napsat, že vím o příkrmech Hipp, že jsou kvalitní a mají fajn kombinace.

Zarážející je jen cena a složení oproti skleničkám prodávaným v Německu? Jak je možné, že výrobky v Německu jsou podstatně levnější, přestože obsahují větší podíl masa?

Předem děkuji za odpověď. Martina K.

lidka_hipp
autor
5. únor 2016

@anka2103 Je to jak píšete, věkové určené znamená, od jakého ukončeného měsíce jsou příkrmy vhodné. Určitě miminku neublíží 🙂 Sama ale víte, že nové potraviny je třeba zavádět krok za krokem, tedy vždy nabídnout jen jednu novou chuť, pár dní počkat a když víte, že ji miminko dobře toleruje, nabídnout další novou potravinu.

@mujet Dotaz je naprosto v pořádku, psala jsem, že jsem tu od toho, abych odpovídala na to, co vás zajímá 🙂 Rozdíly v ceně si samozřejmě uvědomuje a mrzí nás, ale konečné rozhodnutí o ceně našich výrobků mají v rukou obchodní řetězce a my bohužel nemůžeme jejich obchodní politiku příliš ovlivnit.

Pokud jde o složení, je to jinak 😉 Stejné příkrmy (shodný EAN kód) jsou zcela shodné a mají i shodné složení bez ohledu na to, v jaké zemi se prodávají. Na některých příkrmech prodávaných v Česku se můžete setkat s tím, že je německá etiketa přelepená štítkem v češtině, byť se snažíme mít na většině příkrmů mít české etikety. Pro všechny příkrmy bez ohledu na to, kde se nakonec budou prodávat platí stejné standardy kvality, tedy jsou vyráběny ze stejně kvalitních surovin a podléhají stejnému velmi přísnému systému kontrol. Více tady: http://www.hipp.cz/o-nas/hipp-bio-kvalita/hipp-...

Sortiment v Německu je větší, byť se snažíme na český trh přivádět novinky a nabídnout maminkám co možná největší výběr, a tak se setkáte s příkrmy, které u nás v prodeji nejsou. Tak může snadno vzniknout dojem, že se příkrmy liší, byť jde o rozdílné příkrmy i s rozdílným věkovým určením, což znamená i rozdílná výživová doporučení. Půlroční miminko má trochu jiné výživové potřeby než roční 🙂 Bohužel se občas stane, že dojde k omylu, a proto se snažíme vždy vše vysvětlit a uvést na pravou míru. Například v tady: http://www.hipp.cz/o-nas/hipp-bio-kvalita/prija...

markytka_1
5. únor 2016

@lidka_hipp děkuji za odpověď, výhoda velkých měst a bohužel nevýhoda malých ☹

lidka_hipp
autor
5. únor 2016

@markytka_1 Já vím ☹ Taky bydlím na malém městě, a tak jsem raději nakupovala příkrmy online.

mujet
5. únor 2016

@lidka_hipp Děkuji za vyčerpávající odpověď a vysvětlení jak je to se složením.

Jen výsledek je bohužel ten, že dokud maminky budou příkrmy akceptovat za tak vysokou cenu, nic se nezmění,jako ostatně u potravin pro dospěláky.

Já Osobně nakupuji na Mall. cz, mají nejvýhodnější ceny. Bohužel nakupuji kvaitní příkrmy konkurenční firmy, protože cena je podstatně nižší ☹
Koukala jsem zde také na ceny Hipp příkrmů a ty ceny jsou zde mnohem přijatelnější, takže od 12 měsíce jistě objednám i Hipp 🙂
Škoda je, že i na Mall ten sortiment není moc obsáhlý ☹ My kupujeme jen masozeleninu. Ovoce malý dostává už čerstvé.

@anka2103 Já dávám Kubíčkovi v 7,5 měsících už týden příkrmy od. 8 měsíce, jelikož jsou chuťově už mnohem lepší a hlavně mají kousky, které malému víc chutnají. Zuby má jen pidi jedničky dole 😀
S příkrmy od 4 a 5 měsíce už jsme měli problém, nechtěl, tak tam měl přimíchaný kus banánu a pak to bylo ok.

markytka_1
5. únor 2016

@lidka_hipp to budu muset začít 🙂 moc děkuji

lidka_hipp
autor
5. únor 2016

@mujet Naprosto chápu. Jen mě napadlo, znáte Feedo.cz? To je velký eshop specializovaný právě na dětskou výživu a kosmetiku, teda i hračky a další potřeby pro mrňata. Mají velký výběr HiPP výrobků a slušné ceny: https://www.feedo.cz/vysledky-hledani/hipp/

@markytka_1 U mě online nákupy vyhrávají, protože nemáme auto a hlavně mi vadí nervózní davy v obchodních centrech 😉

mujet
5. únor 2016

@lidka_hipp znám, ale v objemech, které nakupuji je mnohem výhodnější Mall

Máme opravdu jedlíka 😀

tajemna30
5. únor 2016

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda Hipp plánuje zavedení i dalších příkrmů na český trh .... když je často slyšet že třeba v Německu je výběr Vaší značky daleko pestřejší. Děkuji moc.

lidka_hipp
autor
6. únor 2016

@mujet Jedlíka vám asi bude spoustu maminek závidět 🙂

@tajemna30 Určitě se snažíme nabízet co možná nejširší výběr a pracujeme na to, abychom měli další novinky. Jakmile budou na trhu, dozvíte se o nich na našem facebooku: http://www.facebook.com/HiPP.cz.sk/

bimmka
6. únor 2016

Když jsme u těch příkrmů, tak mě velice překvapilo a respetive už vím, proč jsou nejmenované značky tak velké a levnější než hipp. Při podávání malé mi o stékalo ze lžičky a prostě šlo vidět, že je objem nahnán vodou v lepším případě vývarem. Docela mě o zklamalo, protože půlka sklenice skončila na oblečení a hlavně i chuťově to bylo někde jinde. Jen je špatné, že se nedají sehnat všude a vždy. Třeba když potřebuji nárazově zrovna při cestě:(

lidka_hipp
autor
6. únor 2016

@bimmka Díky za zkušenost 🙂 Budeme stále pracovat na zlepšení dostupnosti 🙂

jjustyna
6. únor 2016

@lidka_hipp S těmi alergiemi jste mi připomněla příběh, jak má mamka dala půlroční ségře jahody. Ta se osypala od hlavy až k patě. A rada doktorky? Dejte jí co vydrží, za dny je po alergii. A opravdu. Je to už 40 let, ale ten dřívější nadhled dnes občas schází. Já dávám od 6ti měsíců vše, o co mají zájem a nikdy jsme problém neměli. A Vaší značce věřím, že dětem nic špatného nepřipraví.

lidka_hipp
autor
6. únor 2016

@jjustyna Díky za příběh. Máte pravdu, že nám často schází trochu nadhled, když řešíme své miláčky 🙂 Myslím, že je to jak obrovským množstvím informací, které se na nás ze všech stran valí, tak naším vlastním strachem, abychom někde v péči o dítě neudělaly chybu. Dnešní odborná doporučení říkají, že by děti měly poznávat rozmanitost potravin už od malička, jen to chce vždy zavádět nové chutě jednu po druhé, to pro případ, že by se objevily nějaké problémy.