S dítětem do restaurace?!?

lidka_hipp
30. dub 2015

Asi to znáte všichni, chcete vyrazit na procházku nebo na výlet a řešíte, kde se najíst. Někde už jsou na dětské návštěvníky zvyklí a sami jim nabídnout omalovánky a pastelky. Jinde se na děti dívají jako na hodně nezvané hosty. Jaké máte zkušenosti s restauracemi? Kde jste se dobře najedli a chovali se k vám hezky, když jste přišli s dětmi?

Hledáte "baby-friendly" místa v Česku? Přemýšlíte, kam vyrazit s dětmi? V našem BabyClubu jsme vytvořili aplikaci pro všechny maminky S mámou na cestách. Najdete tu tipy na dětem přívětivá místa, zajímavé výlety i informace o místech, kterým je lepší se vyhnout. Každý měsíc navíc losujeme jednu maminku z těch, které se zapojí do naší aplikace, a odměníme ji velkým balíkem HiPP dobrot. Přihlásit se můžete tady: http://babyclub.hipp.cz/registrace

berenika39
2. kvě 2015

@kaatulka tak ale my nechodíme do restaurace pro "zážitek", ale docela obyčejně se najíst. od prcka. bere to tak. než donesli jídlo, zabavili jsme ho, pak se najedl, zaplatili jsme šli. nic víc, nic méně.
když chci jít "si večer sednout", jdu sama s babama. v tom vidím ten rozdíl, v parném létě vozit jídlo s sebou i přes veškeré možné vymoženosti dnešní doby někdy nešlo, tak jsme jedli venku. fakt jsme za ty roky vymetli plno restaurací po celé republice, a v pohodě.
Abych se vzdala všech spoečně strávených víkendů jen proto, že malé děti by neměly chodit do restaurací, aby tam nerušily, to snad platilo před dvacetipěti lety.... 😝

maki73
2. kvě 2015

@kaatulka no je pravda, že naše malá je také prostě vzorná, co se jídla týká, od malička neměla naprosto žádný problém udržet pozornost u jídla jak doma, tak kdekoli jinde, takže nějaké odchytávání za rohem jsme nikdy nezažili, no uvidíme, jak to půjde s druhým, třeba zjistím, že některé děti se udržet u stolu nedají, ale zase si říkám, když to zvládnu s 28 dětmi v mš tak dvě své vlastní s manželem zvládneme, ať už to druhé bude stejně klidné jako dcera, nebo ne...

kaatulka
2. kvě 2015

@berenika39 : jj, to je presne co se tyka tech vyletu atd...tam je to nutnost, sup sup se najist a jdeme...ale nekdo tu psal vylozene o navsteve restaurace, aby poklabosil s prately, tak to bych asi s ditetem klidne vynechala....jinak ja jsem nikde nepsala, ze by male deti nemely chodit do restauraci, aby tam nikoho nerusily...psala jsem o sve dceri, ktera ma ted urcite obdobi, kdy bych ji tam jen nahanela, ale ze se tomu stejne nevyhnu, jelikoz brzy zacneme vyletovat..viz prispevky vyse, takze tak 😉..

kaatulka
2. kvě 2015

@maki73: no jasne, je mozne, ze druhe dite treba zrovna v tomhle stejme nebude, ale treba taky jo 🙂...jinak ohledne ms, myslim, ze kazde dite se v ms chova trochu jinak nez v rodine, takze to taky neni zaruka 🙂...

berenika39
2. kvě 2015

@kaatulka ok 🙂

vanilkacka
2. kvě 2015

@kaatulka To jsem psala já,ze jsem byla s přáteli v restauraci. Pro nas je to naprosto normální,že se jednou za cas sejdeme, ne vždy to jde u někoho doma a občas je dobrý si odpocnout a jen přijít k hotovymu. Ale zároveň chápu,že každá rodina to má jinak a důležitý je,ze jsou všichni spokojeni.Sama jsem zvedava,jak to bude vypadat třeba za 2 roky a zda malá bude v restauraci v klidu 😄

kammka
2. kvě 2015

já jsem jednou táhla kluka na sraz s kámoškama, protože mi vybouchlo hlídání a já už měla nervy na pochodu, pořád zavřená doma...holka byla tehdy nevím kde, ta se mnou nebyla.. řekla jsem si, že pokud to nepůjde, tak holt do sebe hodím kafe a pojedem domů (40km autem..) Tonda tam nakonec vydržel naprosto hodnej, byly mu tuším tehdy necelé dva roky.. jedna kámoška vytáhla autíčka, druhá hrst mušlí, zrovna přiletěla z dovolené...nikomu dítě nevadilo..ale že bych to dělala běžně, to ani omylem, když si chci pokecat s holkama, tak to beru jako odreagování od rodiny a stereotypu, kdy nemusím mít oči i mezi lopatkama a osm rukou..

jinak samozřejmě občas do restaurace zajdeme, ale velmi výjimečně, spíš si berem nějaký jídlo s sebou, sníme to venku.. nenapadlo by nás řešit, že tam bude dítě někoho rušit jucháním, kolikrát je v restauraci nahlas rádio i v době oběda.. spíš nám vadí, že se nenajíme v klidu, pro děti nebývá moc výběr a když nakonec něco vyberete, sní toho dítko sotva půlku malé porce, vyhozené peníze.. nesetkala jsem se nikdy ani s tím, že by děti vadily personálu, nebo ostatním hostům..ale prostě radši si vezmem s sebou jogurty, pečivo a ovoce a velké jídlo si dáme až večer doma..

lamiaaa
3. kvě 2015

Já děti nemám, ale občas zajdu do restaurace a vždycky všude, kde jsem byla, bohužel velmi často k mé nelibosti, byly děti vítané. K nelibosti proto, že zřejmě vítané byly i opravdu rozjívené děti, které křičely a lítaly po celé restauraci, vrážely do stolů a pletly se číšníkům pod nohy. To už je trochu moc, ale jak jsem psala, ve většině jsou i takové vítané (děcko vrazilo do číšnice nesoucí talíř s jídlem a ona se mu ještě omluvila, což jsem tedy zůstala koukat s otevřenou pusou) a je jim jedno, že přijdou o ostatní hosty, kteří se chtějí v klidu najíst a popovídat si. Takže se podle mě nemusíš bát, že nenajdeš baby-friendly restauraci.

tara85
3. kvě 2015

Já mám dceru 3 roky, chodila jsem s ní na obědy s kamarádkami, někdy i s tatínkem, nebo celou rodinou na oslavu už od miminka... jako miminko v kočárku to bylo nejjednodušší, když začala plakat jen jsem jí nakrmila a spinkala dál, okolo roka to byl trošku problém, na jídlo z restaurací byla malá a příkrm občas letěl na zem, ale po roce a půl se mnou začala jíst, objednávala jsem pro nás dohromady jedno jídlo, později jídlo a polévku a vždycky jsme se podělily...ted už má svoje jídlo, když pro ní nevyberu nic z dětského menu, objednám jí polévku, nebo kuřecí steak a o přílohu se podělíme....vím že to vydrží tak 3 někdy 4 hodinky, podle rozpoložení a zábavy v daném místě, beru jí s sebou hračku nebo jí nechám hrat v koutku, když někde je.... naučila jsem jí, že musí mít ohled k ostatním, chovat se slušně a že příště půjdeme na hřiště, kde si může dělat co chce, ale není uřvaná ani na hřišti, ječí jen doma 🙂)) ted máme druhé miminko a nejspíš už nebudeme chodit do restaurace tak často, ale jsou mu 3měsíce a už jsme byli na dvou rodinných oslavách a třech dalších obědech... nepřijde mi to jako omezování dětí, když jim vysvětlím, že někde prostě musí být zticha a jinde zase ne... navíc si nemyslím, že jen proto, že mám děti, tak musím každý den vařit a jíst doma....

Asi se Vám můj názor nebude líbit, ale prostě si myslím, že by se lidé měli naučit k toleranci a respektu k druhým a to nejen děti, ale i dospělí.

hribek
3. kvě 2015

My se s malou nijak neomezujeme, chodili jsme s ni do restaurace od malicka, ne casto a pravidelne. Kdyz byla mensi tak OK nakrmila se a spala v kocarku, kdyz byla vetsi, tak to bylo narocnejsi, ale vzali jsme knizky a nebo hracku a snazili se ji zabavit, kdyz byla urvana, tak ja nebo manzel (dle toho kdo byl driv najezeny) jsme si ji vzali a sli se s ni projit, aby nerusila hosty. Ted kdyz je vetsi (4 roky) tak je to OK. naji se a pak si bud hraje v koutku, nebo si maluje nebo ji pustime pohadku na tabletu, vi ze se v restauraci nerve a nelita (pokud ji uz chytne amok tak jdeme ven se uklidnit a prijdem az na jidlo). Vetsinou restauraci bereme na jidlo a hned odchazime, pripadne jdeme na oslavu a ta byva vetsinou v oddelene casti a na deti jsme zvykli, takze nijak neomezujeme okolni hosty. Sama nemam rada rvouci a rozlitany decka v restauraci kde rodice pijou kavicku a deti si delaji co chteji, takze se to snazim eliminovat i u nas...
Vetsinou je to o rodicich jak se k tomu postavi, ale jinak s detmi v restauraci nemam problem.

kacca11
3. kvě 2015

Nekde jsem tu v prispevcich cetla, ze nejhezcim hlukem je detsky smich. Ok, ja to beru, ale ne tedy vzdy a vsude. Dejmw tomu v bezne restauraci se zarizenim pro deti, tam at se vydovadi jak chteji, ale zacina byt velkym problemem najit nekurackou restauraci, kde by se dalo opravdu v klidu a na urovni najist. Ja proti detem celkem nic nemam, ale opravdu jsou chvile, kdy me detsky plac, rev, ale i smich opravdu vadi a rusi a matky, kterym je chovani ditete ukradene povazuji za bezohledne a sobecke. Nerikam, at s detmi nechodite do restauraci, i ja jednou chodit budu, ale neni restaurace jako restaurace a chce to pri jejim vyberu pouzivat i hlavu, ne videt sebestredne jen sebe. Me to nekdy pripomina situaci, kdy se matka s detmi mezi deseti hotely s vybavenim a zabavou pro deti musi snazit ubytovat v jedinem, kam deti nesmi.

ufonaut
3. kvě 2015

Do restaurace chodíme i s malým, od jeho pár měsíců... Když jedeme na výlet, nebo jsme na dovolené, většinou jíme na zahrádce... Vybírali jsme místa, kde nebylo narváno, sedli jsme si někam, kde jsme nepřekáželi, když malej ještě nebyl mobilní, vytáhli jsme deku, dali ji v rohu na zem, vytáhli mu hračky a dítě bylo naprosto spokojené, nikomu nepřekáželo a ještě házelo oči po servírkách. My si dali pivko/limču, jídlo a šlo se dál.. Teď v létě to plánujeme podobně, myslím si, že pokud jdeme na výlet, v turisticky atraktivních lokalitách s dětmi počítají, neberu ho do x hvězdičkových podniků, ale věčně jíst na lavičce se nedá....