Barvy a jejich vliv na nás

modra_zdenka
11. únor 2017

Krásný den přeji. Včera jsem mluvila se svou kamarádkou, která čeká miminko a říkala mi, že se nemůže s manželem shodnout na tom, jak doma vymalují. Zatímco její manžel trvá na bílých zdech, ona by měla nejraději každou stěnu jinak barevnou. Jak to máte u vás doma? Máte rádi hodně barev v bytě?

bimmka
11. únor 2017

Hodně barev ne, ale decetně teplé v místnostech. a praktikuji poslední dny jen některé zdi a přemýšlím do nového o části dekorativních tapet nebo namalovaných věcech na zdech. ale barva je pro nás důležitá i pro nálady. ale já nejraději hnědou.

puutalo
11. únor 2017

Byt, kde teď bydlíme, měl při převzetí barevné stěny, hodně barevné. Barvy ráda mám, ale často je střídám, takže jsme všechny stěny přetřeli neutrální bílou barvou a pořídili bílý a dubový nábytek + šedé čalounění. Barvy řeším pouze na doplňcích (polštáře, závěsy, rámečky, nebo i jen obrázky v rámečcích, prostírání). Ale bojuju s manželem, který si nakonec alespoň prosadil jídelní kout hnědé barvy a stěnu natřel rum-karamelem (protože bílou a šedou nechtěl všude). :D
Pro naše miminko jsme pokojíček zařídili také v bílé a šedé. Třetí barvičku doplníme jakmile zjistíme pohlaví (což by mělo být nejdříve u porodu) ;)

risu
11. únor 2017

Nesnesla bych nemocnicni bilou.. vsude bilo, docela ponure.. sice neni nutne mit zdi jako papousek, ale neco veseleho jo 🙂

dura175
11. únor 2017

Dnešní trend různobarevných výrazných stěn se mi vůbec nelíbí. Navíc v kombinaci s tapetami, samolepkami na stěnách nebo tolik oblíbeným "triptychem" to je, mno, podivné. Barvy jsou velice důležité, ale málokdo je umí používat, aby z výsledku nebyl paskvil. Preferuju čistý moderní styl, stěny máme bílé v kombinaci s nábytkem bílým a v odstínu bříza. Barevné akcenty dodávám doplňky, textilem, květinami, atd. Do plánovaného domku chci kombinaci šedé, bílé a světle hnědé. Hodně kytek a obrovskou knihovnu.