Autosedačka, byli jste zkoušet i s dětmi?

simona2103
19. dub 2018

Dcera nam uz nechce byt ve vajicku-8200 kg a 1 rok.
Chcem koupit klasickou, byly jste zkoušet i s dětmi? Jít nakupovat s ni me děsí-dlouho v krámě nevydrží, preci jen to neni věc co se koupi za minutu

tymothy
19. dub 2018

Urcite doporučuji vzít dítě s sebou. Kazda sedacka je jina a až po vyzkoušení zjistíte, která je diteti pohodlnější, jestli decku dobře drží pasy na ramenou,...Je to jako kupovat boty - x ruznych modelu a tvarů kontra x rozdilnych dětí.

paulittav
19. dub 2018

Určitě s dětmi, aby se do ní mohly posadit, vyzkoušet.... Ideální je se kouknout po netu a vybrat pár favoritů a pak už se jen rozhodnout 🙂

laja64
19. dub 2018

Souhlasím s @paulittav a pokud mohu doporučit.... https://m.detskezbozi.com/autosedacka-britax-ro...

slunea
19. dub 2018

Dovolím si doporučit protisměrnou sedačku, je to mnohem bezpečnější. http://protismeru.cz/autosedacky-proti-smeru-ji...
Když synek začal být nespokojený ve vajíčku, větší jsme pořídili protisměrnou a ok - vidí z okna a protisměr mu vůbec nevadí.
Krom toho legálně se může dítě vozit po směru až od 9kg.

barchen
19. dub 2018

@simona2103 Podle normy z r. 2016 může dítě po směru jízdy od 15m. Pro takhle malé dítě doporučuji poohlédnout se po autosedačce v protisměru a zejména, pokud plánujete ještě sourozence. Nebo sehnat použitou za 1/3 cenu, pokud Vám to nevadí. EU pomalu mění pravidla pro děti v autosedačkách a za 5 let budeme mít úplně jiné pravidla, pak ty staré sedačky už neprodáte. Nejlepší je vybrat zn. na netu, pár typů sedaček, vzít pak dítě a vyzkoušet. Já to taky nemusím s dětmi ale občas se to jinak nedá 🙂

priefi
19. dub 2018

@simona2103 my mame romer king II a spokojenost. Autosedacku jsme objednali a az pak vyzkouseli.

tymothy
19. dub 2018

@slunea Nicméně protismerna sedacka nelze vzdy upevnit do auta - jsou vetsi a narocnejsi na prostor. Kupříkladu já nejsem schopna protisměrnou sedačku bezpecne nacpat do naší starsi octavky. Nebo spíš ve chvíli, kdy ji tam nacpu, mi spolujezdec doslova lize sklo a při nehodě by ho téměř jistě zabil airbag. Takže je potřeba vyzkoušet i toto.

nupta
19. dub 2018

@tymothy
@simona2103
@slunea
My jsme také volili protisměrnou a před koupí jsme ji i s dítětem vyzkoušeli v našem autě. Paní prodavačka z toho nadšená nebyla, ale nakonec svolila. Makety autosedadel v prodejnách měly jiný sklon, než v reálu a v jednom obchodě noha sedačky nešla vůbec upevnit na zem. Čili za mě vyzkoušet i v autě.

luj89
20. dub 2018

Ja objednala romer king II bez vyzkouseni, ale cetla jsem na ni same dobre reference, tak uvidime. Jeste se dcera vejde do vajicka, ale prisly mi penize (vraceni dani) a tahle sedacka byla akorat v akci, tak jsem nevahala 😉

brigitabazar
21. dub 2018

Určitě doporučuji protismernou. Teď se navíc vyrábí takové, které můžete dát proti i po směru. Jednu takovou máme, cybex sirona m i-size. Je pro děti od narození do cca 3-4 let (podle velikosti 🙂 my máme většího kluka, tak to tam dojezdí myslím do těch 3 a kousek. Teď jsou mu dva a 4 měsíce a pořád jezdí proti směru, někdy, když vím že nebude spát si ho otocim po, prostě je to variabilní. Za mě určitě pro male deti bezpečnější v protisměru.

brigitabazar
21. dub 2018

Btw, doporučuji jet kupovat sedačku i s dítětem a sedačku si nechat ukázat přímo v autě, i s dítětem. Nekupujete rohlíky🙂 takže to musí sedět. Ne všechny sedačky sednou do každého auta a ne každá sedačka je příjemná každému dítěti.

6miska4
23. dub 2018

Máme Cybex Sirona S i-size 2018 a je protisměrná 🙂