Autosedačka 9kg+, když dítě ještě nesedí. Zkušenosti?

veru181
13. únor 2021

Máte prosím někdo zkušenost, že byste kupovali autosedačku pro dítě od 9kg, když ještě nesedí? 9měsíční syn nám začíná vyrůstat z vajíčka, ale ještě nesedí, tak ho nechci posazovat do klasické sedačky. Děkuji 🙂

pe_tu_ss_ka
13. únor 2021

@veru181 klippan kiss 2 plus, jediná sedačka s integrovaným vejcem, vhodná pro nesedící děti... ale spíš bych vybrala větší vejce klippan dinofix, ten vydrží kolikrát až do 2 let.

95newmommy2020
13. únor 2021

Máme sedačku od 9 kg. Malej má skoro 11 kg ale občas použijeme ještě vajíčko. A tam se ještě vleze. Takže jestli se vleze ještě do vejcetak bych s tím ještě pockala. ☺️

emamaira
13. únor 2021

Měli jsme to stejně. Koupili jsme sedacku 0-18 kg, otocnou, tak nejdřív jezdil v protismeru. Přibližně od 1,5 roku po směru. Má ji i teď ve 3 let a ještě nějakou dobu vydrží.

purplerain
13. únor 2021

Dokud nebude ve vajíčku přesahovat hlava (nebo nepřekročí váhový limit) nechte ho v něm. Nohy venku nevadí a že je tam natěsno také ne (je to autosedačka, ne kočárek). Pokud už opravdu bude malé a nebude pořád sedět, kupte Klippan dinofix nebo Kiss2 plus.

rejalin
13. únor 2021

Jak píše @purplerain, dokud hlava nepřesahuje 2cm, myslím, tak je to v pohodě, nohy čouhat mohou. Jinak řešila jsem stejný problém a nakonec koupila Klippan dinofix (v akci jsem ho sehnala za 3tis), je to snad největší vajíčko, počítám že mu vydrží do 1,5roku min. Hlavně pozor, pokud nesedí sám, tak ho určitě nedávat do autosedačky 0 - 18kg (nebo víc), nejsou vhodné od narození a pro nesedici, to je jenom vajíčko. 😉
Asi bych se na tvém místě buď zkusila podívat po nějakém bazarovem klippanu, nebo zvážila jestli v tom vašem vajíčku nevydrží ještě chvíli, a pak až koupila tu pokračovací. Třeba za měsíc za dva začne sedět 🙂 ještě mě napadá, že vajíčko Maxi Cosi je prý dost prostorné.

j.a.n.i
13. únor 2021

@rejalin 9mesicni nesedici do spousty 0-18 v pohodě muze.

pe_tu_ss_ka
13. únor 2021

@j.a.n.i 0-18kg neznamená, že je to pro nesedici.. je to pro drobné děti, které sedí, ale nesplňují např hranici 9kg.. proto ta 0kg na začátku. Navíc u všech lepších značek se v návodu píše, že není vhodná pro nesedící.

j.a.n.i
13. únor 2021

@pe_tu_ss_ka Ale houby spousta jich je i pro nesedici a to i u lepsich znacek.

surikata131
13. únor 2021

Pokud se vleze do vejce, hlava nepřesahuje, tak nechat ve vajíčku, jinak ideálně Klippan kiss, eventuálně ten Dinofix, teď jsem viděla Besafe izi turn nebo Twist, ze pry by snad mela byt i pro nesedící, vypadalo to, že je dost vleže, jinak sedačky od 0 nejsou pro nesedící, není tam ta poloha taková, jak ve vajíčku

verunnaj
13. únor 2021

@j.a.n.i prosím nedoporučujte pokračovací sedačky pro nesedící děti. Opravdu to není vhodné, zbytečný tlak na páteř... buď vejce nebo klippan kiss, jak tu bylo zmíněno.

pe_tu_ss_ka
13. únor 2021

@j.a.n.i vy si dělejte, jak uznáte za vhodné. Ale nedoporučuje pasivní sed jiným, protože tyto sedačky opravdu nejsou pro nesedící. Krom výše zmíněné klipann kiss 2 plus.

zelenaesmolda
13. únor 2021

@rejalin u vejce nesmi presahovat vubec

j.a.n.i
13. únor 2021

@verunnaj Jasne, ja je nemam doporucovat a sup, uz tu mame vyjmenovane minimalne 4, ktete vhodné jsou 😁

zelenaesmolda
13. únor 2021

@j.a.n.i
0-18 neznamena,ze je vhodna od narozeni

pe_tu_ss_ka
13. únor 2021

@j.a.n.i ale zmíněný klippan kiss má v sobě integrované vejce, proto je to jediná kvalitní sedačka pro nesedící děti. A další se tu taky doporučují větší vejce. Nevidím tu doporučení na konkrétní pokračovací sedačky.

michaelarousova
13. únor 2021

@zelenaesmolda i kdyz je to tam napsane?

pe_tu_ss_ka
13. únor 2021

@michaelarousova můžu se zeptat, jaká značka?

michaelarousova
13. únor 2021

@pe_tu_ss_ka napriklad joie stages ..ja popravde tohoe neresila takze me to jen zajima ciste ze zvedavosti☺️

nicedaisy
13. únor 2021

My jsme pořídili 9-25kg polohovací, bylo to v pololehu jako vajíčko, přišlo mi to tenkrát jako fajn řešení pro velké, ale nesedící dítě. V 6ti letech pak dcera přesedlala na 15-36kg.
Ale občas jsem se setkala s tím, že v některých autech je tak málo místa, že sedačku nepoložíš 🤷. Nevím,my jsme problém neměli.

kaca_imrnous
13. únor 2021

Ahoj 🙂 Doporucila bych ti bud autosedacku JOIE EVERY STAGE, ktera je polohovaci, za slusne penize a muzes ji koupit bud s Isofixem nebo bez (podle toho, jake mas auto). A nebo z tech drazsich BRITAX RÖMER DUALFIX M

kaca_imrnous
13. únor 2021

M i-SIZE. Taky je vyborne polohovatelna, a navic je otocna, takze ze zacatku lze vozit klasicky proti smeru jizdy, a potom ji muzes otocit po smeru. Za me dve opravdu top sedacky 🙂

rejalin
13. únor 2021

@zelenaesmolda já jsem si nebyla jistá, měla jsem za to, že jsem tu informaci někde viděla. Tak děkuju 🙂

pe_tu_ss_ka
13. únor 2021

@michaelarousova no zrovna tato to uvádí, ale stále platí, co je psané výše. Ne pro nesedící.

pe_tu_ss_ka
13. únor 2021

@rejalin toto platí u pokračovacích sedaček, že může hlava koukat až po horní část uší. U vejce nesmí koukat ani kousek přes okraj 🙂

pe_tu_ss_ka
13. únor 2021

@kaca_imrnous no zrovna britax má hodně otevřenou hlavovou opěrku a je vhodnější až pro větší děti.. lepší z otočných je nuna prym, besafe izi turn nebo ten typ od joie.

surikata131
13. únor 2021

@kaca_imrnous tak zrovna every stage se moc nedoporučuje, je to kompromis vhodný třeba do auta k babičce, dualfix nezvládá vyrovnat sklon sedaček v autech, kde jsou sedačky více zkosené a dětem pak ve spaní padá hlava a není vhodný pro drobné děti

surikata131
13. únor 2021

@michaelarousova do stages bych od narození dítě nedala, když vidím ty fotky, jak tam drobné děti (pod 10kg) plavou, mají kilometr místa všemi směry...prostě v žádné navazující ta poloha není jak ve vajíčku, jsou víc v sedu, jediná co jsem viděla a bylo to jakž takž ok byla ta otočná Besafe, která navíc dokáže vyrovnat i špatný sklon sedadel...

michaelarousova
13. únor 2021

@surikata131 to ja bych male miminko tam taky nedala a doufam ze nikdo☺️

j.a.n.i
13. únor 2021

@zelenaesmolda A ja jsem to snad nekde tvrdils?

rejalin
13. únor 2021

@pe_tu_ss_ka super, děkuju za upřesnění. Zase jsem o něco chytřejší ❤️