Autosedačka Cybex Juno Fix, vadí vašim dětem pultík?

maja3.s
11. lis 2012

Maminky, uvažujeme o koupi této autosedačky. Jediná věc, která mně tak trošku vrtá hlavou je ten pultík - jestli tam malá prostě bude chtít sedět 😒 Je mi jasné, že každé dítko je jiné, ale přeci jenom, jak to vaše děti zvládají...pultík vadí - nevadí? Taky by mě samozřejmě zajímaly vaše další postřehy...jak se tam dítě posazuje - jak se s ním manipuluje, jestli je problém sedačku přendávat do druhého auta...prostě vaše zkušenosti...klady, ale i zápory.
Děkuju...

monasek84
6. únor 2015

@alcar vseobecne se to da rict takto... jestli ma sedacka zakladnu, v ktere pri polohovani "klouze", tak se da sklapet. Pokud "klouze" primo po sedadle, tak se neda sklapet a polohovani funguje pouze k prozpusobeni sklonu sedadla (aby se zada sedacky VZDY cela opirala)

alcar
6. únor 2015

@monasek84 tak ta Pallas 2 nejakou zakladnu ma, i kdyz neni na isofix. No ale stejne uvidime, jestli to budeme pouzivat, kdyz to jde do toho lehu jenom malo.

mrazulkav
6. únor 2015

@ivca_ch Začali jsme používat chvíli po roce. Dcerka je drobná, takže jsme museli počkat až bude mít aspoň těch 9 kg 🙂
To polohování mi došlo teď, když jsem si znovu pořádně přečetla ten příspěvek... Ta sedačka není úplně "tvrdá" - na fest záda s podsedákem, je tam takový kloub, díky kterému se přizpůsobí sedačce... To musí přiléhat a nesmí se dávat víc do lehu. Ale polohování do lehu - podsedák sklouzne na základně není na závadu... Ale fakt je to minimální sklon a já ho "za jízdy" (samozřejmě při zastavení) nezvládnu vrátit. Ale asi by to chtělo jen trochu cviku...

chanelle1
7. dub 2015

Ahoj holky, taktéž zvažujeme koupi této autosedačky.
Jen jsem teď zmatena - je nebo není k ní třeba koupit isofix, pokud může být připevněna jen pásem?
A druhý dotaz: Jaký je rozdíl mezi Pallas a Pallas 2? Marně koukám, a nemůžu se toho nikde dopátrat. Díky.

zarucha
17. dub 2015

@chanelle1 Isofix nemusíte přikupovat, máte ho asi určitě v autě (mají ho všechna auta od roku 2005) - jsou to taková dvě kovová oka umístěná na zadních sedadlech mezi zády a sedákem sedadla, jakoby uvnitř sedadla - na tu jen nacvaknete systém Cybex sedačky. My máme Cybex Juno 2, máme ji na isofixu a k tomu pásujeme - pás musí být vždy, drží v tom pultíku. Pallas a Pallas 2 se mírně liší v designu opěrek hlavy, tipově jsou ale stejné. My jsme velmi spokojení, používáme ale jen chvíli, malé je zítra 11 měsíců a má deset kilo.

veeronika2
10. lis 2015

Ahoj maminky, zvažujeme koupit sedačku do auto (máme chlapečka 11 měsíců), nemáte někdo zkušenosti se sedačkou Cybex Sirona 2016? Nebo s Romer safefix high line ? děkuji za odověďi 🙂

chanelle1
11. lis 2015

@veeronika2: máme Sironu a maximální spokojenost. Otáčení sedačky je k nedocenění. Dost mi to ulehčuje manipulaci s malou při nastupování a vystupování. Malá s ní také nemá problém 🙂

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz