Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  kasparek_baby
  16. pro 2016    Čtené 195x

  Jak vybrat kočárek

  Výběr kočárku patří mezi milé povinnosti budoucích rodičů. V určitém slova smyslu bychom tuto činnost mohli přirovnat k výběru auta. Kočárek by měl splňovat všechny důležité parametry, co se bezpečnosti týče, měl by se vám líbit, být praktický a samozřejmě i cenově odpovídat vaším finančním možnostem. Pojďme si jednotlivé body více přiblížit.

  Výběr dětského kočárku podle designu

  I když se říká, že vzhled není to hlavní, u většiny věcí, které si kupujeme, je to doslova stěžejní kritérium. Stejné je to i u dětského kočárku. Když přijdete do obchodu, nebo sledujete nabídku na e-shopu, dáváte přednost tomu, co se vám líbí. Můžete zvolit buď neutrální barvy, nebo rovnou pořídit kočárek v holčičím či v chlapeckém designu. V tomto směru se nenechte nikým ovlivnit. S kočárkem budete jezdit především vy.

  Proto je zcela na vás, zda dáte přednost jednoduchosti, nebo vsadíte na výrazné odstíny či potisky. Pozor si však dejte na velmi světlé barvy. Větší děti mohou kočárek snadno umazat od jídla a špinavých rukou. Proto dbejte také na praktičnost.

  Myslete také na praktické detaily, jako je přehazovací a výškově nastavitelná rukojeť. Můžete tak své děťátko vozit čelem k sobě nebo od sebe. K nezaplacení je také ruční brzda a otočná kola. V nabídce jsou také kočárky typu trojkolka, anebo čtyřkolka. U trojkolky je důležité přední otočné kolečky, obecně jsou čtyřkolky stabilnější a pevnější.

  Bezpečnostní norma

  Bezpečnost kočárku hraje prakticky nejdůležitější roli. Před koupí se ujistěte, že kočárek odpovídá bezpečnostním normám a splňuje veškeré požadavky na bezpečnost. Norma EN 1888 konkrétně specifikuje požadavky a metody kladené na dětské kočárky určené k přepravě jednoho nebo více dětí. Přesně tuto normu by měl vámi vybraný kočárek splňovat. Dobře si vyzkoušejte také brzdu, bezpečnostní pásy a celkovou stabilitu kočárku.

  Jaký typ kočárku zvolit?

  Kupujete kočárek pro miminko od narození, nebo už pro větší batole? Budete jezdit převážně ve městě, nebo na nerovném a náročném terénu? To jsou otázky, na které byste si měli odpovědět. Můžete pořídit trojkombinaci, která obsahuje jak hlubokou korbu, tak i sportovní verzi a autosedačku. Výhodou je, že máte kočárek, který využijete od novorozence až do tří let dítěte.

  Autosedačku lze nasadit na tělo kočárku místo korby, což je praktické. Hluboký kočárek využijete pro dítě přibližně do šesti měsíců, někdy i o něco déle. Sportovní verze je pak určena až do 20 kg, tedy do tří let věku. Autosedačka vajíčko, která je součástí trojkombinace, je určena dětem asi do jednoho roku podle váhy a výšky. Do auta se umísťuje proti směru jízdy.

  Jednotlivé díly můžete pořídit také samostatně, ovšem cenově to obvykle vychází méně výhodně. Proto mnoho rodičů pořizuje právě trojkombinaci a nemusí se již o nic starat.

  kasparek_baby
  13. pro 2016    Čtené 33x

  Vánoce s miminkem? Hlavně pohodové

  Vstupem do dospělosti ztrácejí pro řadu lidí Vánoce své kouzlo. Výjimečnost svátečních okamžiků a těšení se na dárky jsou vytlačené stresem z práce, vyčerpáním z předvánočního úklidu a nákupního shonu. Čas, kdy zakládáte vlastní rodinu, je příležitostí, jak se z Vánoc začít opět radovat a znovu se naučit si je užívat. Stačí jen zbytečně netlačit na pilu a s plněním (možná i vlastních zapomenutých) dětských snů začínat pozvolna. Jaké budou vaše první Vánoce s miminkem? Záleží jen na vás.

  Dokud je vaše děťátko ještě velmi malé, budete muset možná odložit vaše představy o krásně vánočně nazdobené a uklizené domácnosti a kvantech napečeného cukroví. Nepřepínejte za každou cenu své síly a zaměřte se hlavně na užívání si chvil s vaším miminkem, než abyste se nevyspalí pouštěli do mytí oken za doprovodu pláče dítěte, které si zrovna žádá vaši pozornost. To je totiž to hlavní, o co nejmenší (a vlastně i jakkoli starší) děti stojí. Nedocení ani perfektně vyleštěný byt (který se stejně záhy jejich přičiněním, pokud se už dokáží samy pohybovat, vrací do před-úklidového stavu), ani hromady dárků.

  I u větších dětí platí, že velké množství darů je spíše na škodu. Děti obvykle ve spěchu vše rozbalí a pak nevědí, s čím by si hrály dříve a u ničeho tak pořádně nevydrží. Pokud vás čekají kolem Vánoc různé návštěvy u příbuzných, zvažte spíše variantu, že si dítě při každé návštěvě rozbalí několik dárků, než abyste hromadili veškeré dárky od celé rodiny u sebe doma a dávali je dítěti na Štědrý den najednou.

  Režim Vánoc bude potřeba přizpůsobit dítěti. Nelámejte si hlavu s tím, že slavnostní oběd či večeři nebudete podávat přesně v hodinu, která bývá v rodině tradicí. Tento fakt neberte jako negativu, ale právě naopak – tím, že vyjdete dítěti vstříc, dokážete například nadělování dárků naplánovat na chvíli, kdy bude dítko odpočinuté a v dobré náladě, byť to třeba shodou okolností vyjde až na druhý den ráno. Pořád to bude lepší, než rozbalovat dárky s mrzutým a přetaženým dítětem.

  Ani štědrovečerní večeři nemusíte mít přesně podle tradic – zaměřte se na to, co je pro vás nejdůležitější. Pokud chcete hlavně společně celá rodina pojíst, můžete klidně vynechat slavnostní oblečení a společně si pochutnat na jídle (a nemuset při tom trnout, že vám nebo sobě dítě zamaže drahé sváteční šaty). Místo tradičního kapra si můžete dopřát pokrm, který s malou obměnou bude moct jíst i kojenec, a nebudete muset mít obavy ze zákeřných rybích kostí. Pokud dáte přednost slavnostnímu jídlu jen v rámci dospělých, můžete klidně děťátko nakrmit zvlášť v jeho čase a sami se najíst se vší parádou, až když bude vaše malé spát.

  Další roky, až bude děťátko větší, se můžete postupně přibližovat společným představám, jak budete vánoční svátky slavit. Nelpěte zbytečně na tradicích z vaší původní rodiny, pokud vám nesedí nebo je jejich aplikace příliš náročná (proč trvat na pečení dvaceti druhů cukroví jen kvůli tomu, že „se to tak vždycky dělalo“, i když je pak cukroví příliš a nikdo ho nejí, nebo vás nebaví jeho pečení).

  Rodinné tradice můžete nastavit úplně novým způsobem (a často právě na ta specifika, která odlišují zvyklosti naší rodiny od jiných, pak v dospělosti nejradši vzpomínáme), úplně postačí, když si uděláte z Vánoc příjemné období plné pohody, a zda se při nich bude servírovat bramborový salát nebo třeba žabí stehýnka či chleba se sádlem a cibulí, je zcela vedlejší.

  VÁNOCE S MIMINKEM? Článek si přečtěte zde > http://bit.ly/2hpfsDB
  Vstupem do dospělosti ztrácejí pro řadu lidí Vánoce své kouzlo. Výjimečnost svátečních okamžiků a těšení se na dárky jsou vytlačené stresem z práce, vyčerpáním z předvánočního úklidu a nákupního shonu. Čas, kdy zakládáte vlastní rodinu, je příležitostí, jak se z Vánoc začít opět radovat a znovu se naučit si je užívat. Stačí jen zbytečně netlačit na pilu a s plněním (možná i vlastních zapomenutých) dětských snů začínat pozvolna. Jaké budou vaše první Vánoce s miminkem? Záleží jen na vás.

  Máte to taky tak?

  Už jen dnes sleva 15% u Kašpárka! Nakupte si na http://bit.ly/29cVWZN

  Pozor, pozor! 10.8. zavíráme naši prodejnu na Smíchově, využijte toho a přijďte si nakoupit ve výprodeji za zvýhodněné ceny!

  (3 fotky)

  Výherkyně naší soutěže, paní Andrea Jelínková s vyhraným kočárkem. Ještě jednou oběma gratulujeme!

  (2 fotky)

  Doprava zdarma !!! Když nakoupíte nad 600 Kč na e-shopu Kašpárek-baby dopravu máte ZDARMA pro DPD služby. Akce platí pouze od 1.4.2016 do 10.4.2016. Tak vybírejte zde http://bit.ly/22SFFQc

  Rodičové připravili jsme super akci: Sleva 15 % na Váš nákup. Zadejte slevový kód C16-O315-4 v nákupním košíku a sleva je Vaše. E-shop zde http://bit.ly/1RH9LdR

  Dnes spouštíme dopravu zdarma! Nakupte alespoň za 600 Kč a dopravu vám odpustíme 🙂. Mrkněte k nám do obchůdku zde http://bit.ly/1QpgTiT

  Milé maminky! Protože vás máme rádi, tak vám posíláme dáááárek -> Slevový kód pro 15% slevu na celý baby sortiment. Jak na to? Při nákupu použijte tento kód C16-O315-2. . Přejděte k nám na eshop zde -> http://bit.ly/1QJOQMQ

  Kód platí do 29. února, tak spěchejte.
  -
  Váš Kašpárek 🙂

  Sleva 15% do 31.1. 2016. Pouze na eshopu http://www.kasparek-baby.cz/sleva-15