Koupit 9-18 kg nebo 9-36 kg

petramana
29. kvě 2019

Ahoj holky, jdu si pro radu. Nas maly uz nam vyleza z vajicka (10 kg, 8 mesicu), tak uz chceme koupit vetsi autosedacku - urcite od britax... jen nevim, jestli mame vybrat 9-18 kg nebo 9-36 kg, aby ta sedacka vydrzela na dyl... jak jste vybirali vy?

stef9328
29. kvě 2019

Na milion % 9-18kg. Mame taky britax, dceri jsou 3roky,porad ji je,(ma 15kg), miminko ma 3mesice, az bude miminko vetsi dostane tu sedacku a vetsi koupime uz tu od 9-36kg.

barchen
29. kvě 2019

@petramana Jedině zkoušet přímo v obchodě. Každý model a značka je jiná. Starší dcera se ve 2,5 letech už do 9-18 vešla jen tak tak, takže jsem musela pořídit 9-36.

martiniquest
29. kvě 2019

Po vajíčku určitě kategorii 9-18 kg. Zajdi si do obchodu a nech si poradit od odborníka.

jannym
29. kvě 2019

Ono taky zalezi jak casto cestujete a jak je ditko rostle - myslim postavou, starsi sla z vajicka do kategorie 9 - 36kg, syn sel z vajicka hodne brzo je strasne dlouhej ale zase lehci, tak ten ma 9-18 dcera ma cybex a malej britax, osobne mi vic vyhivuje dcerina kvuli snazsimu poutani ale zas ta synova mi prijde pro takove prte bezpecnejsi navic umoznuje jak poutani proto tak po smeru jizdy...ale nejlepsi je si udelat vylet do obchodu i s prckem a na miste si vyzkouset jak snadno tam dite umistite, jak se to pouta do auta a jestli je to prckovi pohodlny at minimalizujete neprijemnosti spojene s cestovanim

adelka951
29. kvě 2019

@petramana Tak rozhodně takovou, kde může být dítko zatím v protisměru, takže se koukej v kategorii 0 - 18 kg.

g_m
29. kvě 2019

@petramana Na to samé se dneska někdo už ptal v diskuzi, ale napíšu i sem. Včera jsme řešili to samé. Původně jsme šli pro 9-36, ale paní nám to všechno moc hezky objasnila a vysvětlila a bude v 9-18kg, protože je fakt, že cokoliv univerzálního je dřív nebo pozděj na prd. Ale doporučím si zajít do obchodu a dítě tam posadit, je to obrovský rozdíl! U straší jsme šli pro Joie a odešli s Britaxem, Joie byla hrozná 😀
Hodně se doporučuje v protisměru, ale nás by třeba starší snědla zaživa a využila bych to jen na její spaní, jinak by stejně jezdila po směru. A je to i mnohem lepší, viděla na mě a já na ni, mohla jsem jí podat pití, hračky, křupky apod. Takže určitě je bezpečnější protisměr, ale my bychom ho moc nevyužili, protože by to prořvala. Prcek má teď 8m a 9kg a včera už jel právě v Britax Rómer King II po starší a seděl si tam jak pan král spokojený, že vidí.

kata267
29. kvě 2019

@petramana ja mam britax zkusenost s obema...konkretne starsi dcera ma tu do 36kg evolva (cca od 2,5roku a to jen kvuli tomu ze jsem potrebovala jeji puvodni king sedacku pro tu mladsi) a mladsi ma romer king 9-18...uprimne si nedokazu predstavit ze bych dala 8mesicni dite do te vetsi, je I dost prima na to sezeni, urcite doporucuju tu king II tak je super a mensim detem vydrzi treba az do 3-4let....🙂 nebo si to zkusit v obchode

kata267
29. kvě 2019

@stef9328 souhlas udelala jsem to stejne 😉

kusanagi87
29. kvě 2019

Urcite 9-18 kg, je to pro dite bezpecnejsi nez sedet v necem o 9-36 kg, co ma pokryt 8 mesicni dite az 12 lete dite a my jsme byli u durazne upozorneni, ze co kdyz se zmeni legislativa a pozadavky na bezpecnost sedacky a nejaka 9-36, co mela vydržet roky, bude najednou na houby.
Sestra ma 10-mesicniho syna, dlouhanek, zkouseli 9-36 kg verzi a i to nejnizsi nastaveni mu bylo velke. Takze asi tak.

kusanagi87
29. kvě 2019

@stef9328 Kupte pak verzi 15-36 nebo 18-36 kg 😉 Na co od 9 kg ?!

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@petramana
nekupovala bych sedacku 9-x ale 0-18 a protismernou,pro takhle male dite neni posmerna sedacka to prave orechove,podle nove normy by mely deti jezdit v protismeru do 15m,doporucuje se dokonce do 4 let.podivej se na crash testy a pochopis proc posmernou sedacku pro takhle male dite fakt ne.
na fb je skupina deti proti smeru,poradi ti s vyberem sedacky.

kusanagi87
29. kvě 2019

@zelenaesmolda Zalezi i na diteti no, obema detem bylo treba proti smeru v aute spatne a i cesta 30 km byla za trest.... natoz jet 2,5 hod k dedovi a babicce a po dalnici, kde neni moc prostoru akutne stavet a neco resit. Takze my musime mit proste po smeru s polohovanim pro spanek, aby ta hlava nevisela dopredu.

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@kusanagi87
hlavne v sedacce 9-x kg musi dite uz samo sedet a ne kazde dite v tomhle veku uz sedi.
sedacky 9-36 nejsou moc bezpecne protoze je u nich velke vahove rozpeti tzn hodne kompromisu.
s tim,ze je diteti spatne proti smeru-vzdyt do ted jezdilo ve vejci a tak ani nevi,ze se da jezdit jinak tak mu spatne najednou asi byt nezacne.sedacky se dealji i otocne takze v pripade nevolnosti se daji dat do posmeru

g_m
29. kvě 2019

@zelenaesmolda No, tak třeba dětem od segry začalo bývat v autě špatně od roku - u všech třech jak přes kopírák stejně... U nás by to starší prořvala a nedojela bych ani na nákup, protože se prostě nudila a neviděla, to miminko to takhle moc nevnímá...

kata267
29. kvě 2019

@zelenaesmolda me treba mala celou dobu ve vejci v protismeru vriskala a potom byl najednou po smeru klid...ale ja je chapu me je taky blbe v aute 😀

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@kata267
mohlo to byt vejcem,mala vriskala ve vejci,pak jsme koupili protismernou sedacku,kouka z okna a je v pohode 🙂

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@g_m
vzdyt to dite krasne vidi z okna i u protismeru 🙂

klaruskaholubinka
29. kvě 2019

My jsme teda kupovali malé právě v 8mi mesicich 0-18 kg aby byla pořád v protisměru a je tam spokojená, sama mi sedí ale po směru bych ji nedala. Máme také od Britax konkrétně Britax first class plus. Jsem naprosto spokojená 🙂

fifina86
29. kvě 2019

A jeste jedna vec, co tady nebyla zminena, sedacka ma zivotnost 7 let (pokud je v aute, co neni garazovane), pak zacinaji chradnout plasty a je potreba nova. Takze se stejne koupi dalsi sedacky nevyhnete.

g_m
29. kvě 2019

@zelenaesmolda Já se nechci hádat, ale rozptyl toho, co vidí (a primárně vidí i na rodiče) je určitě větší u posměrné 😉

m_tina
29. kvě 2019

urcite bych koukala na kategorii 0-18 a protismernou, proste je to o hodne bezpecnejsi a to je za me hlavni... universalni sedacka do 36kg proste na male dite casto nesedi a pak ti dite zmeni telesnou konstituci a uz mu stejne nebude vyhovovat 🙂 my mame cybex sironu m2 i-size v protismeru, syn ma skoro 3 roky a stale se krasne vleze a od zacatku je spokojeny jak zelva 🙂 zaklad je jit ale zkouset do obchodu, my puvodne jeli pro jinou, ale byla mu proste velka, strasne siroka, takze nakonec sme odjeli s touto 🙂 doporucuju v praze nebo brne centrum autosedacek, nebo v brne babycat 🙂 jestli ses z okoli

m_tina
29. kvě 2019

@g_m no vidis a ja sem na 100% presvedcena o tom, ze vic toho vidi z protismerky 🙂 ptz z posmerne ti nevidi dozadu za auto a v protismeru vidi dopredu, na rodice, doboku i dozadu a jeste kdyz jedes vedle nej vzadu, kouka primo na tebe, nevadi mu ve vyhledu bok sedacky...me treba syn v posmerce nadava, ze nic nevidi 😂 - jel tak jednou u kamaradky

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@g_m
to,ze nevidi na rodice se resi zrcatkem.
pro me je prioritou bezpeci ditete a takhle male dite bych proste do posmerky nedala
videlas crash testy?

hanasedla
29. kvě 2019

@petramana urcite bych vybrala 9-18 kg cim mensi rozmezi tam je tim je sedacka bezpecnejsi ano nevydrzi tak dlouho ale bezpecnost je na prvnim miste si myslim

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@hanasedla
tak pokud je bezpeci na prvnim miste tak protismerna sedacka 0-18 🙂

hanasedla
29. kvě 2019

@zelenaesmolda vidis ani jsem nevedela ze takova sedacka je pani se ptala na dve rozmezi tak jsem ji odpovedela 😉

evulineek
29. kvě 2019

Četla jsem jen pár odpovědí že prvně kupujete 9-18 a pak 9-36 to je přece hloupost ne? Když sem se za mě správně rozhodla koupit 9-18 tak poté koupím tu 15-36 ne? Za mě 9-36 nesplňují moje požadavky bezpečnosti... Ale chápu že pro někoho je darda koupit jednu a pak druhou sedačku místo jedné...

evulineek
29. kvě 2019

@zelenaesmolda taky sem chtěla prostismernou ale dcera od roka v protisměru začala zvracet :( takže to není pro každýho ...jak jsme ji dali po směru zvracet přestala

1lenuska1
29. kvě 2019

My jsme resili toto stejne loni. Taky mel maly pres 10 kilo, 10 mesicu, ale jeste teda nesedel. Koupili jsme Britaxku kategorii 0-18 a za me nejlepsi rozhodnuti! Chci vozit v protismeru co nejdele to pujde, ted ma syn rok a 7 mesicu a porad jeste jezdi proti. Tato sedacka se pak muze otocit po smeru, az bude potreba (vyrobce uvadi od nejakych 14kilo uz by mela jezdit otocena).

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@hanasedla
tak sedacka neni rohlik v krame,je treba ji pred nakupem poradne prostudovat 🙂

@1lenuska1 kterou britax mate?maji jich spousty modelu,kdyz otocna tak mate dualfix?