Autosedačka Chicco Proxima. Máte zkušenosti?

p.klara
25. zář 2010

Dobrý den, chci se optat, zda máte někdo zkušenosti s touto sedačkou či podobnou v této skupině. Máme holčičku 3,5 měsíce a ve vajíčku je strašně zapadlá (jakoby zlomená), a nožičky už jí přečuhují, tak chceme koupit novou sedačku.. Ale z "vajíčka" už rychle vyroste, tak přemýšlíme o této, že už by vydržela déle. Zkoušeli jsme ji i v obchodě a bylo vidět, že malá v ní je spokojená. Hledala jsem nějaké recenze, ale bohužel nenašla. Díky moc za každý příspěvek a zkušenost positivní i negativní.

blanka.k
25. zář 2010

Tuhle autosedačku testovali před rokem a z asi 32 vybraných jen 5 dopadlo hůř 😅 Hlavně ochrana před čelním a bočním nárazem nic moc 😅 A přečuhující nohy nevadí, hlava nesmí přečuhovat, našemu malému taky přečuhují, teď má 8,5kg a zatím je ve vajíčku.

zuzl
25. zář 2010

AHOJ My ji máme a jsme s ní spokojeni. Tedy aspoň ten náš kulihrach je v ní velice spokojený. Dobře se mu tam spinká, ani hlavička mu nepadá a sedačka je cenově dostupná. Je ale pravda, že v testech mohla dopadnout lépe. Ve vajíčku jsme vydrželi do 10ti měs. věku syna. A to byl vždy velký obřík. Doporučuji ještě vydržet!!!

p.klara
autor
25. zář 2010

no vydržet nemůžeme, protože malá je v tom vajíčku strašně zlomená... není tam jako aby spíše ležela, ale prohrutá hodně v zadečku jako do písmene V, takže to musíme nějak řešit, protože autem jezdíme dost. Přečuhující nohy teda nevím, jestli nevadí, ale jak jí přečuhují, tak je má opřené nahoru o sedadlo a je ještě více zlomená do toho "V"...

musko
26. zář 2010

@p.klara - prečuhujúce nohy nerieš, nesmie prečuhovat hlava. A Tvoja malá je ešte naozaj malinká, mala by byt vo vajíčku a proti smeru jazdy. Osobne by som do sedačiek Chicco nešla - nevychádzajú dobre v testoch. My máme z druhej ruky BeBeComfort Iseos 0-18 ( malý bol donedávna vo vajíčku) ale je taký hubenour, že sme chceli niečo takéto. Aké vajíčko máte?

musko
26. zář 2010

@p.klara - na tej fotke, čo tam máš z 8.9. sa zdá, že je autosedačka dost velká - malá má tam fakt ešte kopec miesta a prečuhujúce nohy naozaj nie sú problém.....

p.klara
autor
26. zář 2010

máme vajíčko coletto... a tam chybí taková ta vypodložená vložka, aby tam malá nebyla zlomená... ona tam je opravdu zlomená jako do písmene V.... zadeček má strašně zapadlý dolů.... už i názor známé doktorky byl, že v tom spíše sedí, a to není dobré... ☹
tak jsem přemýšlela o koupi nového vajíčka, ale ta investice se na cca půl roku nevyplatí... tak jsme už právě chtěli něco od těch 0-18, aby v tom malá vydržela déle... a v tom chiccu, když jsem ji do toho dali, tak krásně ležela... jiné sedačky jsme totiž neobjevily....

p.klara
autor
26. zář 2010

@musko máme vajíčko coletto... a tam chybí taková ta vypodložená vložka, aby tam malá nebyla zlomená... ona tam je opravdu zlomená jako do písmene V.... zadeček má strašně zapadlý dolů.... už i názor známé doktorky byl, že v tom spíše sedí, a to není dobré...
tak jsem přemýšlela o koupi nového vajíčka, ale ta investice se na cca půl roku nevyplatí... tak jsme už právě chtěli něco od těch 0-18, aby v tom malá vydržela déle... a v tom chiccu, když jsem ji do toho dali, tak krásně ležela... jiné sedačky jsme totiž neobjevily....

p.klara
autor
26. zář 2010

@musko a ta sedačka bebe jde v protisměru jízdy naklopit, nebo jen rovně, nikde jsem se to na netu nedočetla. To chicco jde jakoby naklopit...

musko
26. zář 2010

@p.klara - ide dat v protismere - max. sklopit a aj bočnice max. úzko. Nastavuješ pomocou 2 kolečiek v predu - jedno je na polohovanie sklonu sedačky a jedno na rozšírenie bočníc - úplná paráda, super. Nájdema hodím link.

p.klara
autor
26. zář 2010

@musko na internetu jsem ji našla, ale vůbec tam nemají popis toho polohování... a oproti tomu chiccu je taky dražší... chicco vychází 2200 a tato vychází 5000. Jde mi i o to, aby v ní bylo malé dobře.. jak jsem psala, byli jsme ve velkém obchodě s kočárky, největší tady u nás... měli tam dvě sedačky této kategorie - chicco a ještě jedna, nevím ale jak se jemnovala, ale tu jsme vyřadili, protože v té druhé byla stejně zapadlá jako v tom našem vajíčku... v té "chiccáké" právě dobře ležela.... tak jsem teď na vážkách, kterou koupit...

musko
26. zář 2010

@p.klara http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-0-...
Tu je za super cenu. A mrkni na mimibazar - tam sa predávajú za dobré peniaze z druhej ruky.

musko
26. zář 2010

Alebo ešte by som doporučila túto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37590699&tab=0
Britax-Romer vychádza v testoch super spolahlivo.

p.klara
autor
26. zář 2010

@musko moc děkuji za odkázky... my chceme koupit novou, protože manžel má strach, aby třeba nekoupil nějakou špatnou, či třeba z nabouraného auta, do toho člověk nikdy nevidí... známí takhle koupili sedačku a když ji kontrolovali, přišli na to, že je poškozená... ovšem peníze zpět nedostali... takže po této ne vlastní zkušenosti chceme novou.... 😖 sice se to prodraží, ale za jistotu a bezpečnost malé se to určitě vyplatí.

p.klara
autor
26. zář 2010
p.klara
autor
26. zář 2010

@musko ještě jsem teď objevila sedačku Bellelli... má dobré testy a přijatelnou cenu... asi půjdeme do té... uvidím, psala jsem jedné mamince, co ji tu má.. tak snad bude nějaká zkušenost.

musko
27. zář 2010

@p.klara Vyzerá dobre a zdá sa, že je ozaj zrovnatelná s Romerkou 😉
Tak potom napíš referencie

ined77
31. srp 2014

Dobrý den maminky,

do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Autosedačky Chicco https://www.modrykonik.cz/autosedacky-chicco/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a napíšete i Vy své zkušenosti s touto značkou autosedaček. Vaše rady, tipy a informace jistě ocení i ostatní maminky, které se třeba zrovna teď rozhodují, kterou autosedačku pro své děťátko pořídit.
Předem Vám velice děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku tvořit a rozšiřovat o cenné zkušenosti.

Krásnou neděli všem,
Denisa.

@musko @p.klara @zuzl @blanka.k ... a další 🙂 .