Závadné autosedačky

timbouctou
14. bře 2009

Nenašla jsem tu tohle téma a přitom je velice aktuální. Jak poznám, jestli je autosedačka vhodná pro mého chlapečka? Všude píšou jen že to má nějaký certifikát, normální člověk ani nerozumí jaký, a navíc dnes ve zprávách ukazovali, že to ani nemusí být pravdivé. Od Ferrari myslím byly ty vadné, a snad ještě jedna značka. Vyznáte se v tom někdo?

elissa
14. bře 2009

Môžeš mi prosím Ťa povedať čo hovorili o autosedačke zn.Ferrari,lebo mi ju máme a nevidím v nej žiaden problém?A čo sa týka tých autosedačiek,tak čo ja viem mal by mať označenie ISO s číslom,5 bodové zapínanie,no a hlavne aby sa v nej dobre dieťatko cítilo.Môj názor.

vrana
14. bře 2009

ahoj, jedny šikovné stránky, koukněte: http://www.autosedacky.estranky.cz/stranka/cras... 😉

pavlicka
15. bře 2009

Já jsem v tomhle asi blázen, ale myslím, že naprostá většina sedaček v testech stejně nějak prošla. Šokovalo mě však, že testy se většinou dělají při 50-60 km v hodině (test IDNES i německého ADACu), což podle mě znamená, že i když koupíte to nejlepší, na dálnici ve 130 km bude po nárazu dítě stejně mrtvý. Takže ano, sedačka by měla mít všechny testy, ale hlavně aby byla pohodlná pro dítě (nastavitelná poloha spaní, pásy) a lehce namontovatelná.
Prostě se dnes všechno nějak moc přehání a testuje, když si vzpomenu na své dětství (kolo zděděné po šesti příbuzných, jezdili jsme bez helem a chráničů) a žiju!!!

timbouctou
autor
15. bře 2009

elissa - neuspěla v crash testech při bočním nárazu

lena27
15. bře 2009

Ferrari je prý závadná jen 9-36kg. to jsem si oddychla my máme 0-18 😝

minea
15. bře 2009

Timbouctou, tady je to podrobně zpracované:
http://www.ibesip.cz/Detske-autosedacky

Modely, které nevyhovují, by měly být snad na webu čoiky.

vrana
15. bře 2009

pavlicka no jasný, takových věcí nebylo, na druhou stranu jezdilo X násobně míň aut, méně silných apod. Zrovna tohe srovnávat do minulosti se nemusí moc vyplatit že a přehnané testování zrovna sedaček mi přijde naprosto pořádku 😉

markiza
15. bře 2009

pavlicka, autosedacka ma byt v prvom rade bezpecna a hned potom pohodlna, nie opacne, nejde predsa o lehatko 😉

timbouctou
autor
22. bře 2009

lena27 - no já sháním zrovna 9-36 kg, ta jak je do 18 tak nám je v roce už jen taktak.. takže to vidím na max půl roku a budeme potřebovat novou, bezpečnější.