Zimní fusak Emitex do autosedačky nebo stačí zavinovačka?

lenkret
30. pro 2014

Maminky prosím o radu. Mám sedmiměsíčního prcka a do auta ho dávám v zimním fusaku od emitexu, ale říkám si jestli to není do auta zbytečně moc. V autě je samozřejmě zima než se to trošku rozehřeje, ale kolikrát v autě usne a pak má trošku spocenou hlavičku. Zvažuju, že koupím zimní zavinovačku, ale říkám si jestli to má vůbec cenu. Mám i podzimní fusak od emitexu, tak že bych dala ten. Přece jen ty přechody do auta taky trvají nějakou dobu, tak ať mi neprochladne..ale ten fusak si říkám jestli není moc. Jak to máte prosím vy? Děkuji

alboo
30. pro 2014

@lenkret my máme tuhle: http://www.emitex.cz/cz/menu/62/produkty/vyrobk... a má v ní ještě kombinézu (teda jako nemám nějak extra teplou), tu samou co má do domácky dělanýho fusaku do kočáru a je jí v tom akorát. já teda v autě radši mín topím, protože pak se přenáší, tak aby jí nebyla zima a nebo jí v tom dám i do kočáru a přikryju teplou dekou

eva118
30. pro 2014

Já mám od emitexu zavinovačku do autosedačky a v autě, když se zahřeje, tak odkryjeme ty boky. Do té zavinovačky ji nenavlékám, je oblečená v bodýčku, dupačkách, lehký svetřík nebo mikina, lehká čepička. Na cestu k autu je zavinovačka dost teplá, máme teď zimní, jak začaly mrazy, předtím jsme používali podzimní. Pokud je malý zpocený, tak bych dala ten podzimní fusak a v mrazech na cestu k autu ještě přehodila dekou, záleží, jak moc ho oblíkáš, třeba by stačilo do toho zimního tolik neoblékat a v autě sundat čepičku.

lenkavd
30. pro 2014

@lenkret já tedy používala zimní od emitexu u obou. Ale neměla jsem vajíčko, ale sleeper, ve kterém jsou více chráněné a dávala jsem se tam jenom v tenkém domácím overalku. Ale já mám temperovanou garáž, na delší přechody venku jsem přehodila ještě přes deku, to samé když stálo auto někde venku na mrazu, po ohřátí auta jsem jí sundala. Kombinéza a zimní fusak mi přijde tedy šíleně moc. Hlavně si neumím představit zapnout díte do sedačky v kombinéze, vždyť jim tam musí být šíleně 😅

sedmiteckas
30. pro 2014

Do vajíčka malou dávám jen v teplé zimní kombinéze, plus samozrejme pod tím je dobře oblečená - prostě jako do kočárku, akorát že v kočárku má ještě zimní emitex. Občas ji ve vajíčku přikryjeme teplou dekou, ale emitex fusak, ikdyž ho mám, do vajíčka necpu.

alboo
30. pro 2014

@lenkavd 🙂 já nemám na tuhle aktuální velikost klasickou teplou zimní kombinézu, je to taková overalo-kombinéza 🙂 v klasický bych jí tam asi fakt nedokázala připoutat

lenkavd
30. pro 2014

@alboo takovéty lehčí tenké kombinézky by asi šly, to je pravda. To vlastně měla staší jako úplný novorozenec. Když se narodila, tak bylo asi -15. Standartně ale v kombinaci s tím emitexem a nebo pro větší mimi mi to už přijde moc. A ten emetix je podle mne super, takový příjemný, krásně se do něho zaboří...
Já právě dost často vídám kojence zaplé ve vajíčkách v těch tlustých kombineách a je mi jich vždycky šíleně líto 😅

alboo
30. pro 2014

@lenkavd mě je jich vůbec líto v těch sedačkách, sem asi jedna z mála, co když už musí s dítětem nakoupit, tak jí vytáhnu ze sedačky do kočáru a nakupuju s kočárem 😎

lenkavd
30. pro 2014

@alboo tak to je věc jiná... 😒 Proto já nikdy neměla ani vajíčko do auta, ale měla jsem sleeper, což je pro ně pohodlné jako hluboká korbička.

lenkret
autor
30. pro 2014

@sedmiteckas No já mám kombinezu takovou hodně teplou s kožíškem vevvnitř a to navíc je taková uzší, tak si myslím, že by mu to nebylo v tom autě moc příjemné být v tom zapásaný jak psala Lenkavd..

lenkret
autor
30. pro 2014

@eva118 Můžu se zeptat jak dlouho myslíš, že bude mít tvá dcera ještě tu zavinovačku dobrou? Já bych si jí koupila, ale říkám si, aby to nebyly vyhozené peníze, aby z ní prcek za dva měsíce nevyrostl..Děkuji

sedmiteckas
30. pro 2014

@lenkret také máme teplou, prostě huňatou kombinézu, ale pásy ji nastavím tak, aby je neměla zařezané v ramenach, porozepnu jí kombinézu u krku a ohnu, aby se ji nezařezávala do bradičky, a myslím, že nepohodlne to pro ni není, hned mi při jízdě usíná, což kdyby se citila nějak špatně, ozve se pláčem - to miminka umí, když jsou v nekomfortu.

yellowbanna
30. pro 2014

Dcera ma 10 mesicu. Do auta davam jen ve svetru, prikryju dekou. Auto se za chvili zahreje a byla by zpocena.

z_kopretinka
30. pro 2014

Tepleji obleču - bodýčko, teplejší kalhoty, svetřík nebo mikinku, pak do kombinézky - něco jako medvídek a pak podzimní zavinovačku od Emitexu do autosedačky a přikryji dekou. Na přeběhnutí do auta, které stojí do 20m od domu to stačí. Když se auto vytopí tak sundám deku a rozepnu zavinovačku. Kdybych to měla k autu dále dala bych zimní kombinézu.

eva118
31. pro 2014

@lenkret Je fakt, že už ji má tak tak. Doufám, že se do ní ještě nějaký ten pátek vleze. Zatím to jde, kluk byl taky květnový a byl delší než dcerka a nějak jsme to v té zavinovačce přes tu zimu ještě dali. Pak už šel i do větší autosedačky a nosili jsme ho v kombinéze a dece, deku jsme mu v autě nedávali a rozepli kombinézu. Dokud je miminko ve vajíčku, tak by se mělo tak nějak vejít i do té zavinovačky, už ji máme dost posunutou k nožkám. Novou bych určitě nekupouvala, kdyby ses rozhodla, tak raději na bazárku, na těch pár týdnu by to bylo za novou dost peněz. Koukám, že jsi taky s Ostravy, nevím, jestli víš, že v Hrabůvce v K-Triu bývají bazárky, kde prodávají maminky za dobré ceny cokoliv. Záleží, jak je ten tvůj prcek velký, kamarádka ji používala dlouho, ale děti má menší.

milmic
31. pro 2014

Já jsem zavinovačky od emitexu používala cca do půl roku věku. Ani nevím, jestli by se moje děti coby sedmiměsíční vlezly do té zimní zavinky. Ale oni jsou oba narození v zimě.
Každopádně ve věku půl roku a dál jsem je oblékala do auta body, mikina, kalhoty a přikrývala jsem je dekou. Stejně jsme v autě vždycky topili a děti by potom byly strašně opocené. I to malé miminečko bylo kolikrát úplně mokré v teaj zimní zavince, přestože mělo jen body, dupky. Ale jak se v autě topí, tak je děsivě teplá. 🙂

lenkret
autor
1. led 2015

@eva118 O tom bazárku jsem slyšela, ale nikdy jsem tam ještě nebyla. Mám to do Hrabůvky kousek, tak někdy možná zajdu. Asi tu zavinku teda kupovat nebudu. Prcek je docela dlouhý a na těch pár týdnů to fakt nemá cenu. Asi ho do auta budu dávat v nějakém tom medvídkovém overalku, pod to trochu tepleji obleču, přip. deku na něho a uvidím jak mu bude. Díky za rady a info o bazárku.