Dětský občanský průkaz do 10 dní, dá se vyřídit?

jaancaas
14. dub 2017

Ahoj holky, potřebovala bych s malou 28.4. 2017 vycestovat na jeden den do Rakouska ale nějak jsem si neuvědomila že budu potřebovat i pro ni OP ikdyz má jen tři měsíce. Klasicky dětský OP vyřídit nestihneme, ale dá se vyřídit i nějaká rychloobcanka na tak malé mimco a jestli jo jak se to asi pohybuje cenově? Na netu jsem nic nenašla. Moc děkuji za rady😉

kacireksro
14. dub 2017

ja myslim ze jde vyridit rychlopas.a mam dojem ze mi ho nabizeli meli jsme ,meli jsme jed na Slovensko,ale netusim kolik za nej chteli.Nejlepsi si primo zavolat tem kde to vyrizoji,urcite reknou.http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/... jestli byste ten rychlopas stihly

j.a.n.i
14. dub 2017

@kacireksro Jo, rychlopas stihnou, ten je do 6 pracovních dní, ale cenu netuším, levné to asi úplně není.

kacireksro
14. dub 2017

@j.a.n.i v tom clanku pisou 1000,- s platnosti na 6 mes.

j.a.n.i
14. dub 2017

@kacireksro To už neplatí, nově už se ty půlroční bez údajů nevydávají, už je to klasický pas, jen rychle vydaný a stojí pro dítě 2000,- už jsem to dohledala...

jaancaas
autor
14. dub 2017

Super holky děkuji za rady, zavolala bych tam ale jelikož jsou svátky tak bych se tam dovolala až v úterý a to už to chci začít řešit🙂

j.a.n.i
14. dub 2017

@jaancaas To rozhodně, protože to máš s tou lhůtou tak akorát... i když občas bývá i dříve.

j.a.n.i
14. dub 2017

@jaancaas I když tedy co tak koukám na Praze na aktuální rychlost vydávání OP, tak pokud by v nejhorším šla cesta i odložit, tak bych možná riskla žádost o OP a doufat, že ji stihnou, než platit 2000,- za pas.

kacireksro
15. dub 2017

@j.a.n.i kdyz jsme nemeli pas a jezdili do Polska brali jsme sebou rodny list

j.a.n.i
15. dub 2017

@kacireksro Což, kdyby vás někde náhodou kontrolovali, by vám bylo úplně na prd... Já třeba mám pro obě děti OP, i když tedy pro tříměsíční jsem ji taky neměla, to je fakt, ale hned jak začalo nějaké zahraničí hrozit, tak jsem jim ty OP udělala.

kacireksro
15. dub 2017

ja vim ze musel by OP,ale radeji jsme vzali aspon RL nez nic.pak uz jsme udelaly obcanku.