• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodný list mimča. Mám pro něj jít na matriku?

2. března 2009 
Ahoj,
orientujete se v tom jak probíhá vydání rodného listu pro mimčo? Stačí oznámit jméno pro dítě a předložit doklady v porodnici a rodný list pak přijde poštou nebo pro něj musím po porodu někam na matriku a kam? Na netu jsem našla obě varianty, tak teď nevím...taky jsem našla, že rodný list vystavuje matrika dle místa narození dítěte a jinde zase že dle trvalého bydliště. Mám v tom docela zmatek.... :unamused:
4. zář 2007 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj sharii nevím jak v Praze ale já budu muset po porodu jít na matriku a zažádat si o rodný list miminka.Nebo můj přítel ještě v době kdy budu v porodnici.A tam mi musejí vystavit do měsíce rodný list podle papírů z porodnice.Jelikož nejsem vdaná tak jsme museli na matriku kvůli papíru na otcovství do porodnice a jednu kopii si paní na matrice nechala.Taže podle toho to pak nám budou vystavovat :wink:
4. zář 2007 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, v porodnici nám řekli, že rodný list nám bude vystaven na místní matrice (tam, kde se dítě narodí, jsme z jiného města) na základě oznámení, které provede matrice naše porodnice, a pak si ho máme během týdne osobně na matrice i vyzvednout. Že prý bývá hotový už při propouštění z porodnice a rodiče si ho při cestě domů vyzvedávají.
Ale zeptala bych se přímo v Tvojí porodnici, tam Tě musí informovat, jak máš postupovat a co si musíš sama zařídit.
4. zář 2007 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak my rodili ve čtvrtek a v nemocnici nám řekli, ať si rodný list vyzvedeme v pondělí na matrice (podle místa narození). Nevím, jak je to u svobodných maminek, ale u vdaných může RL vyzvednout tatínek, musí však mít u sebe OP svůj i maminky dítěte.
4. zář 2007 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
budes muset na matriku tam,kde se mimi narodi :wink:
4. zář 2007 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dendiso no mě řekli že to bude měsíc trvat než mi ho vydají :angry: a pak teprv až ho budu mít si můžu zažádat na sociálce o porodný a přítel o přídavky :wink:
4. zář 2007 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Shari v Praze to je fakt, že rodný list je dle místa narození miminka. V některých porodnicích chodí každý den matrikářka a sbírá vyplněné formuláře s tím, že si tam uvedeš kam chceš aby ti RL poslali :slight_smile:
4. zář 2007 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem chtěla napsat, že jsme přímo v porodnici dostali papír, kde je napsáno, kdym kde a s jakými doklady si vyzvednout RL a zdravotní průkazku miminka. A vše může vyřídit taťka :slight_smile:
4. zář 2007 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem svobodná a u nás ho může vyzvednout a zažádat o něj i otec dítěte.Musí sebou mít akorát OP protože matrikářka má formulář o otcovství jeden u sebe a pak jí pošlou něco ještě z porodky :wink:
nevím jsem z toho jelen :confused: vlastně srna :grinning:
4. zář 2007 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharii je to jak kde. Mě stačilo, že jsem sekretářce v porodnici dala oddací list a vyplněný papír se jménem mimi a sozuhlasem obou rodičů a ona nám to vyřídila a RL přišel poštou.
4. zář 2007 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
To já taky. Manžel byl ten RL vyzvednout a podepisoval formulář. Přišel domů a říká mi, představ si, že tam měli tvůj podpis :grinning: Asi jsem už něco podepsala před porodem, kdy mi dali k podpisu štos papírů :sunglasses: :grinning:
4. zář 2007 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a jak je to s hlášením na pojišťovnu? Já četla, že rodný list se pro novorozeně vystaví nejdřív za týden (jak kde, ale dřív většinou ne) a přitom nejdýl do 8 dnů musíte s rodným listem na zdravotní pojišťovnu a nahlásit narození dítěte... Jak se to dělá v praxi? :confused:
4. zář 2007 ve 21:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vivien,
rodný list někde vystaví na počkání, nebo ti ho zašlou asi do týdne poštou. A s tím rodným listem pak musíš na pojiš´tovnu. Automaticky dítě, když se narodí má pojišťovnu matky, ale ze zákona to tam musíš nahlásit a např. na VZP ti vystaví provizorní doklad místo kartičky, která ti pak příjde poštou.
A s těmi lhůtami: já jsem rodila 50km od domova, s malým jsem byla týden v nemocnici, pak ho převezli do Prahy a teprve pak jsem začala vyřizovat, takže rodný list jsem bezproblémů měla až 10dnů po narození a pojišťovnu jsem měla vyřízenou možná o nějaký ten den dýl a nic se nestalo. A samozřejmě to může vyřídit i otec, musí mít jenom s sebou oddací list a oba OP-pro matriku, na pojišťovně stačí ukázat rodný list.
A nezapomeňte si rovnou zaběhnout na sociálku kvůli porodného, přídavky neřeším-tomu jsem se jen zasmála...
5. zář 2007 v 07:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás si do porodnice chodili s matriky sami a brali si doklady potřebné pro vystavení rodného listu, no a pak tam stačilo když tam zašel manža sám a když nás po třech dnech pustili, tak už jsme ho měli..
5. zář 2007 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
řekla bych, že záleží na té matrice. Jinak RL vydává matrika města v kterém rodíš. Já do porodnice přinesla lístek, který jsem si vyzvedla na matrice u nás v obci, ten su vyplnila, obasahoval údaje o rodičích a vyplnilo se jména dítěte, jak se budou jmenovat, ten su v porodnici odevzdala společně s kopií oddacího listu. Po porodu Maju, manžel vyzvedl RL na matrice toho města. Někde to posílají, tady například ne.
5. zář 2007 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
lendy1: jo jo, na porodné a rodičák už mám vyzvednuté formuláře :grinning: Přídavky taky neřeším, máme docela slušné příjmy, takže nějaká pětistovka (nebo kolik to je) mi za to papírování nestojí...
5. zář 2007 v 15:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
přídavky se odvíjí od příjmů, takže někdo může mít 500 a někdo jakoko kámoška 101,-kč :grinning:
My přídavek asi taky nedostaneme, ale zkusili jsme to, třeba to bude 20 :grinning:
5. zář 2007 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ribka • 26. únor 2009 v 18:45
Ahoj, chci se zeptat jak se postupuje pri vyrizovani rodneho listu ditete,
ja jsem konkretne v Hradci Kralove, docetla jsem se ze ho vystavuje magistrat mesta
na zaklade dokladu vydanych porodnikem, staci ho tedy vyzvednout na magistratu nebo
je treba vyplnovat nejaky formular? a do jake doby by ho meli vydat? Protoze pak se musi
dite prihlasit na pojistovnu, a to jsem slysela ze musi byt provedeno do tydne?? DIKY

missymici • 1d • 26. únor 2009 v 18:51
Ahoj,já jsem rodila v HK, tam byla jejich matřikářka která si u nás na pokojích vyzvedla veškeré potřebné doklady,okopčila řekla že nám z magistrátu pošlou dom rodný list.Za necelé 2 týdny jsme ho měli doma.Protože mezitím byli svátky, tak si myslím že i dřív.

lessi • 1d • 26. únor 2009 v 18:55
Ahoj ribko, vystavuje ho matrika a údaje posílá porodnice. Já jsem z Prahy a rodný list jsem měla do dvou týdnů od porodu, poté jsem ho šla přihlásit na pojištovnu. V porodnici jsem musela samozřejmě nahlásit dívčí a klučíčí jméno, napsat jméno otce.

andy80 • 2d • 26. únor 2009 v 19:50
Ahoj, u prvního jsem si pro něj musela na Prahu 2 na matriku asi týden po propuštění z porodky. Při druhém mi donesli rodný list v porodce přímo na pokoj 3 dny po porodu.

slunicko552 • 1d • 26. únor 2009 ve 20:04
Ahojky tak nám ho poslali taky domů :wink:

beruska2x • 1d • 26. únor 2009 ve 20:52
ja dostala papiry v porodnici, vyplnila jsem je a manza dosel na matriku a dala mu ho na pockani :wink: mela jsem ho jeste nez jsem sla domu z porodnice :grinning:

ribka • 27. únor 2009 v 07:02
Tak diky za rady, a na tu pojistovnu atd az proste budu mit rodny list, ze?

smardik • 1d • 27. únor 2009 v 07:39
V Ostravě jsme dostali papíry v porodnici, manže vyplnil a šel s nimi na matriku a rodný list mu dali hned, než jsme šli z porodnice měli jsme vše vyřízený - manže vše vyřídil :slight_smile:

missymici • 1d • 27. únor 2009 v 18:16
ribka : jasně, do pojistovni potřebuješ rodný list

millist • 1d • 27. únor 2009 v 19:26
My ho dostali třetí den v porodnici, jen tam nebyl uvedený otec, i když jsem ho jako otce uváděla a byl i u porodu. Stačilo ale jen zajít na matriku a tam nám na počkání vydali nový rodný list. Na pojišťovně jsem byla až po 2 týdnech, když nás pustili z porodnice.
2. bře 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek