Cestování vlakem s 15měsíčním dítětem

katka900
28. bře 2019

Ahoj🙂 potřebuji radu. Chystám se k rodičům se synem. Malému je 15 měsíců. Jelikož je cíl naší cesty na opačném koutu republiky, tak si vše zjišťují dopředu. Ocením každou radu.
Jaký vlak je nejlepší? Jak se chování k matkám a dětem? Jedu bez kočárků.

lucie01
28. bře 2019

My máme za sebou sice jen pár výletů vlakem ( ne tak velkou vzdálenost ), ale určitě doporučuji vzít sebou hodně jídla 😃 to zabere u nás vždy, když už prcek neví co by. Dále pak nějaké hračky, nejlépe neokoukané a třeba RegioJet má dětské kupé, což je taky určitě dobrá volba. Brali jsme sebou nosítko, takže když už byl prcek unavený, šoupla jsem ho tam a za chvilku chrupkal 🙂 Chovali se k nám vždy pěkně, máme vyzkoušený RegioJet, Elefant a ještě jednu společnost na kterou si nedokážu vzpomenout 🙂 mají černé vlaky 🙂

katka900
autor
28. bře 2019

@lucie01 ahoj, nosítka beru 100% to je má jistotu, že bude spinkat. Jen jsem slyšela různé názory na vlaky. Leo prý je špatná volba apod.

lucie01
28. bře 2019

@katka900 Tak já nemám s Leo expres, žádný problém, doporučuji si, ale koupit místenku v kupé kde je více místa. V tom levnějším mi to příjde dost na těsno. Aspoň tam, kde se dá sedět u stolu.

vendes
28. bře 2019

Jezdím s dcerou od jejích cca 10 měsíců. Jezdíme s ČD, kupuju si lístky na netu do oddělení s dětmi, místenku pro obě, nejlépe aby to bylo kupé. Beru sebou nosítko, zásobu jídla a pár hraček. Cesta trvá cca 6 hodin, ale nese to dobře, akorát nikdy nespí. Jela jsem i s kočárkem a ten byl zadarmo, v některých vlacích je úschova během přepravy, v jiných je na místě pro kola.

katka900
autor
28. bře 2019

@vendes
@vendes odělení s dětmi jsem zatím neviděla, Jezdí často ?

vendes
28. bře 2019

Dítě samozřejmě obleze všechno, olíže okynko apod , ale to mě zase úplně nebere. Čistota bude asi ve všech vlacích podobná. Na WC si ji berou sebou v nosítku.

vendes
28. bře 2019

V rychlících, expresech a podobných vlacích je běžně, v odsobácích ne. Bývá to vagón, kde má zázemí průvodčí, ale může to být i jen pár vyhrazených kupé.

vendes
28. bře 2019

Ten vagón má na sobě většinou nějaký barevný nálepky a kupé také.

katka900
autor
28. bře 2019

@vendes děkuji

vendes
28. bře 2019

Myslím, že u ČD musí mít dítě jízdenku za 0 Kč a na místenku má nárok, mě tuhle paní u pokladny přesvědčovala, že jí přece mám mít na klíně (haha).

hany_bany
28. bře 2019

@katka900 nevím, odkud kam jedeš. Na trase Ostrava-Praha a tuším i Bratislava (přes Břeclav, Brno)-Praha jezdí RegioJet, tam je udělané přímo dětské kupé že dvou obyč. kupé, je tam obrazovka s pohádkou a nějaká bedna se stavebnicí. Za mě nejlepší, ale chce to brzo koupit místenku. Na trase Vídeň (Břeclav, Brno) -Praha jezdí railjet (české dráhy) a tam bývá zařazen vůz s dětským kinem, tzn. obrazovka s pohádkou a schody kde můžou děti sedět, případně lézt nahoru a dolů 🙂 Jinak v běžných vlacích ČD bývá kupé pro rodiny s dětmi, ale to je obycejne kupé, akorát se počítá s tím, že tam budou děti a když v něm jedeme, tak neberu takové ohledy na to, že moje děti dělají hluk. Co se týče průvodčích, tak jsem se nikdy nesetkala s nějakým špatným chováním.

katka900
autor
28. bře 2019

@hany_bany a do business mohou děti?

hany_bany
28. bře 2019

@katka900 to nevím, já bych s dětmi do business asi nešla, ať nerušíme

raliska
28. bře 2019

Ja jeste brala deku na zem,aby si mala mohla stavet sama kostky. Byly jeme vzdy v kupe. Hodne jidla, koukani z okna, prochazeni na chodbe, hracky na dece a spanek. Cesta cca 3,5 hodky a vzdy uplne v pohode. Pruvodci mili a vzdy pomohli 🙂