Chorvatsko, kam jezdíte?

fotografka158
25. dub 2018

Radi bychom letos vzali prcky k mori, uvazovali jsme nad leteckym zajezdem, ale ikdyz by to pravdepodobne vyslo dokonce levneji nez toto tak chceme byt poprvé preci jen vice mobilni a to s autem budeme. Manzel ani ja jsme nikdy v Chorvatsku nebyli, mame radi Recko, ale podle fotek (i podle zkusenosti rodiny a znamych) je pry jih Chorvatsko srovnatelny ne li krasnejsi.
Problem je v tom, ze se tam absolutne neorientuji a tak ani nevim co na boooking.com hledat. Jeden z kamaradu nam doporucoval Peljesac, dalsi Gradac…chteli bychom rozhodne klidnejsi cast, mestecko s krasnou plazi, aby to nebylo vylozene centrum (jako kupr Makarska) zaroven ale ne uplne odrizle, aby tam byla aspon minimalni moznost se vecer nekde najist nebo projit. Zatim nas nejvice zaujal Peljesac Janjina, ovsem to je jen vesnice a kde nic tu ni
Budu Vam opravdu vdecna za Vase rady, tipy a postrehy kam jezdite

adelinda89
25. dub 2018

Podgora je nádherná. ❤ byla jsem tam už asi 4x a určitě se tam ještě vrátím 🙂 Krásné moře, krásná promenáda, příjemní chorvaté, výlety v okolí i na lodích. Prostě úžasné 🙂

fotografka158
autor
25. dub 2018

koukala jsem na Podgoru i Tucepi, ale z fotek se mi zda, ze jsou tam jen uzounke plaze podel promenady?

elisija
25. dub 2018

Taky musím souhlasit že Podgora je místo kam rádi jezdíme! 🙂 Moře je tam skvělé, krásné pláže nebála bych se 🙂

adelinda89
25. dub 2018

@fotografka158 To právě vůbec. Pláží je tam až až a byly vždy uklizené. moře krásně čisté a v okolí se vyskytují i delfíni. Viděli jsme je, když jsme jeli na výlet na ostrov Brač. 🙂 Ráda šnorchluji a k vidění je tam toho dost. 🙂

35_a_budu_mamka
25. dub 2018

Primošten není daleko, Brela je nádherná a má pláž Punta Rata s modrou vlajkou, jezdíme v červnu nebo začátkem září - bez návalu turistů. Vždy jezdíme na blind a ubytko hezké seženeme. Pláže jsou tam oblázkové, takže čisté moře😎

lobella
25. dub 2018

Ja byla v Basce Vode a krasa, more, za nami hory, nadhera, jo a byla jsem na zacatku zari tedy more teple, ceny polovicni nez v hlavni sezone, pocasi tak akorat a nikde davy turistu, bydleli jsme v apartmanu u mistnich obyvatel a meli pro sebe cele horni patro domu a uzasne...

pettischwarz
25. dub 2018

@lobella : Baska ale není klidně místo, minulý rok v srpnu hlava na hlavě, nebylo kam si dát ručník, hrozný sado maso...

janapetrvalska
25. dub 2018

Živogošc je tam kam jit, krasne plaze a da se dojet i do Makatske, Tucepi atd.

lobella
25. dub 2018

@pettischwarz ja ale psalaze jsme byli mimo hlavni sezonu, odjizdeli jsme na zacatku zari a to uz byly plaze uplne prazdne, nebyl problem byt tsm i sam a kdyz byli lidi, bylo jich tak sotva 10-15hlavni sezona bude pravdepodobne o necem jinem

sosama
25. dub 2018

Podgora je nádherná, má to tam svoje kouzlo 🙂

bonavoxa
25. dub 2018

My byli v Trogiru, krásné město, moře, hory. Nepřecpané pláže.

fotografka158
autor
25. dub 2018

holky ta Podgora, Tucepi i ten Trogir vypada super, ale všechny ty plaze se mi zdaji hrozne uzounke a podel cest, je to tam tak všude a normalni nebo jsou tam i klasicky sirsi plaze?

jika10
25. dub 2018

Byli jsme na Pelješaci a jediná nevýhoda je, že to je 17 hod cesty a nic moc tam není. Na prochajdy se musí buď do Dubrovníku, což je skoro hodinu cesty, nebo pak do Orebiče, ale to už je super turistico. Jinak pláže krásné a nepřeplněné (asi to je dané tím, že je to až dole na jihu) .Z pelješace je krásný výlet lodí na Korčulu. Pak jsme byli na ostrově Brač 2x. Jeden rok nikde nikdo a o dva roky později samý turista. Pak je ještě krásný Krk, ale tam je to hlava na hlavě. Můj švagr miluje Hvar, ale tam jsem nikdy nebyla takže nevím

luckade
25. dub 2018

Pojedeme letos podruhé na Nin, kousek od Zadaru a navíc je tam pro malou písek.

pettischwarz
25. dub 2018

@lobella : no, zakladatelka chtěla klidné místo,nepsala kdy jede
a jinak vám závidím, že můžete jezdit na dovolenou mimo sezónu, co bych za to dala🙂

lobella
25. dub 2018

Taknja v te dobe byla jeste student o brigadach a skola zacinala az v rijnu tak problem nebyl...ale mimo sezonu doporucuji, staci takhle tesne po a bylo to fajn

priefi
25. dub 2018

@fotografka158 ❤Podgora❤
Mi osobne se mnohem vice libi Chorvatsko nez Recko. V Chorvatsku jsem byla na hodne mistech (Omis, Lokva Rogoznica, Lokva neco, Brela, Baska Voda, Makarska, Tucepi, Podgora, Caklje a Igrane) a jednoznacne nejkrasnejsi je Podgora 😉

andariel25
21. srp 2018

Holky a doporučíte mi ubytování v Podgoře pro rodinu s dvěma dětmi 4 a 1,5 roku? Asi blíž k pláži něco. Moc děkuji

semmi
21. srp 2018

@janapetrvalska Jeee, tak to rada slyším. V září se tam chystáme. Konkrétně do Poratu 😕 Mam trochu obavy, aby bylo ještě na koupání. Jedeme hned prvni týden v září.

kattherinne
21. srp 2018

Ahoj, my byli letos se dvěmi dětmi na ostrově Pag, máme za sebou už Brač, Krk a Rab, zatím se nám nejvíc líbilo na Pagu, druhý bych doporučila Brač...😉 Jinak Pag je krásný ostrov, pěkné pláže, hojný podmořský život, takže perfektní na šnorchlování a hlavně, je klidný, není zatím moc přelidněný, výlety v dosahu pár km a dobrý přístup z pevniny, bud po mostu, ten je zadarmo nebo trajektem...😉 My byli ve vesničce Zuboviči, vše v dosahu, pekárna, obchod, restaurace, tak přeji dobrý výběr...😉

paja285
21. srp 2018

Crikvenica 🙂 a je to hned nahoře takze s detmi ani neni nejake dlouhe cestovaní. Byli jsme uz i v květnu a už bylo krásně teplo. Rádi se vracíme 🙂

slayc
21. srp 2018

Na severu jsme byli v mestecku Senj, je to takove kopcovite, najist se tam da, centrum tam je relativne male, detem se tam moc libilo (mam mladsiho brasku) a na jihu, hned vedle Baska voda jsme byli ve meste jmenem Brela. Nádherné místo.
První dva obrázky Senj, druhé dva Brela.

petaov
14. led 2020

Nějaký tip na konkrétní ubytování? Nejlépe na severu.

hrozinka
19. srp 2021

@janapetrvalska Dobrý den, příští rok v létě jedeme na dovolenou do Živogošče, trošku mě vyděsilo, že je tam jen kemo a žádné vyžití. Jedeme rodiny my máme starší děti 12 a 9, přátelé mají 10 a 4,jedeme tam s nimi, už zde byli a k vůli malému se jim líbí, že jsou blízko u pláže. Je zde prosím i nějaké vyžití pro mé děti? má cenu zde brát koloběžku? zkouším se koukat na mapy co je v okolí, ale nejde poznat zda se po pláži nebo v lesíku dá dojít na každou stranu na nějakou promenádu, nějaká restaurace, kavárna. Strašně moc děkuji za info 🙂

janapetrvalska
19. srp 2021

@hrozinka uz si moc nepamatuju, ale po srazkach dojdete do vetsich městeček, kde vyžití je. ALe primo tam nic extra nebylo, ale je to fakt xx let uz za tu dobu se mohlo vse zmenit. jinak je to tam krasne. Nasli jsme si i soukromou plaz, le museli jsme obeplavat jeden utes meli jsme krasne soukromi …

antoinet
19. srp 2021

Mně se líbilo v resortu Istra ve Funtaně, je to na Istrii kousek od Poreče, pláže a pobřeží krásné a skvělé zázemí (WC, sprchy, občerstvení, obchůdky, akvapark, hřiště...), je to z ČR kousek a s autem tam pak lze podnikat různé výlety (přímo v místě je třeba Dinopark, různá starobylá města nebo přírodní rezervace).
V resortu je ubytování vícero druhu, popř. ve Funtaně jsou různé soukromé apartmány a do resortu se lze chodit zdarma koupat.

radekyacht
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radekyacht
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radekyacht
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
radekyacht
Autor odpověď smazal
Zobraz