Chorvatsko s 9 měsíčním dítětem

veronyque
9. čer 2019

Ahoj holky, chystáme se začátkem července na dovolenou do Chorvatska, ostrov Cres. Bude to naše první dovolená s 9 měsíční dcerou. Budu ráda za jakékoliv vaše rady a tipy co na dovolenou dceři nezapomnět sbalit, případně co jste s sebou měli zbytečně. Nějak v tom balení tápu 🙂

leilinka1234
9. čer 2019

My byli s bandou, naší dceři byl teda rok a půl, ale byly tam dvě děti 9-10m. Plážový stan se osvědčil i u nás 🙂 do toho karimatku, aby nebolely kolena. Pokud máte verandu tak využijete určitě i svůj malý bazének. Bábovky a tyhle věci jsou asi jasný 🙂 já osobně jsem dost nosicí, ale nosítko dle mého taky super. Mohli jsme chodit na procházky, na kočár to, alespoň tam u nás, není ani na cestu do obchodu :D

stef9328
9. čer 2019

My byli poprve na dovolenoi s 11mesicni. U nas frceli hlavne lnizky,babovicky, velke latkove pleny na vysuseni z more,nebo kdyz spala na plazi na prikryti. Stan jsme nemdli,pouze slunecnik a rucniky z decatlonu(ty co zabiraji malo mista) a super, dale jsme meli maly nafukovaci bazenek,do ktereho jsme nabraly slanou vodu,protoze v mori moc nechtela byt. Davala jsem i celou dobu probiotika,takze ty jsme tam meli. Fenistil a neco na pripadnou horecku. To jsou veci co se nam osvedcili.

bayt
9. čer 2019

@veronyque My byli u more, kdyz byl synovi rok. Doporucuju celotelove plavky s klobouckem, co kryje usi a krk, s 50+ SPF. Mame z HM. Samozrejme drzet dite ve stinu, mazat netoxickým krémem (máme 50+ od Biosolis), ale to je dalsi ochrana. Jinak i kdyz je na miste jidlo, doporucuju vzit par svych prikrmu - do letadla, nebo zezacatku, nez se dite aklimatizuje, at ma neco znameho.

Urcite nove hracky do letadla. Lnene prodysne obleceni. Kruh do vody (uz sedi?), kyblicek apod. na pisek. Zakladni leky vcetne el. odsavacky do letadla. Nahrat par oblibenych pohadek na mobil. Pokud nema hotel bazen ve stinu, tak asi detsky bazenek, ktery muzes do stinu dat.

bayt
9. čer 2019

Jinak stan atd. jsme nemeli, na plazi byly slunecniky a hodne palem.

bayt
9. čer 2019

Jo a nositko jsme vyuzili taky, kdyz jsme se sli vpodvecer projit po plazi. Hotel mel na pokoji slunecnik, jinak bych vzala destnik/slunecnik s sebou - abych pri prochazce stinila. Kdyby byla kamenita plaz, tak asi karimatku 🙂

mievsa
9. čer 2019

Byli jsme loni s 9mesicni dcerkou. Měla jsem nosítko na cestu na pláž, z pláže a občas na promenádu večer. Bazének byl nej a kelímky. Ve člunu být nechtěla, měli jsme se stříškou a dost ta stříška přepadávala. Na sobě měla koupací plenku a UV tričko. Stan jsme měli y ale vzali jednou, je v něm dusno a tahali jsme toho už tak dost 😁 Byla to úžasná dovolená, malá tam začínala teprve lézt takže neutíkala. Letos bude mít 21 měsíců a bude to asi jiný level 😁 Jinak léky fenistil kapky i gel, Enterol a klasika Nurofen, Nasivin, Prospan na kašel, náplasti. Na pláži jsme měli piknik deku a ještě máme molitanové lehátka.

veronyque
autor
9. čer 2019

@leilinka1234 Není v tom plážovém stanu ještě větší horko než někde na dece pod stromem? Nemám s tím vůbec zkušenost. Bazének nás nenapadl. Diky za tip, určitě ho vezmeme. V nosítku malá být nechce. Vypadá to ale na hůře přístupné pláže, tak ho asi taky budeme muset přibalit.

veronyque
autor
9. čer 2019

@stef9328 Taky mám obavy, že v moři nebude chtít být. Bazének určitě vezmeme. A taky mám obavu, že nebudeme vědět, jak ji na té pláži zabavit. U ničeho nevydrží.

veronyque
autor
9. čer 2019

@bayt Jídlo budeme brát vlastní a jedeme autem. Letadlo bychom s ní nezvládli. I tak z té cesty máme strach. Plánujeme jet přes noc, tak snad bude spát. Už sedí, takže kruh do vody určitě vezmeme. Přemýšlela jsem, jestli třeba ještě pořídit rukávky. Pohádky na mobilu u nás nefungují, nebaví ji to a vydrží u toho tak dvě minuty. Deštník na procházky s nositkem nás nenapadl, díky za tip.

leilinka1234
9. čer 2019

@veronyque je to takový polostan, takže se mi nezdálo, že by tam bylo nějaké extra vedro, ono to docela profukuje. Byla jsem ráda, že tam byl stín. Stromy v okolí pláže moc nebyly a já bych na to nespoléhala 🙂 a slunečník by nám uletěl asi během minuty, občas nám dost foukalo.

veronyque
autor
9. čer 2019

@mievsa UV trička neznám. Kde se to dá pořídit? U toho stanu mám taky obavu, že v něm bude větší horko než na dece ve stínu. Stejně ho asi vezmeme, zkusíme a uvidíme. Naše malá už leze jako o závod a nevydrží na místě, tak mám obavy, jestli ji tam zvládneme zabavit, aby na té pláži aspoň chvilku vydržela.

veronyque
autor
9. čer 2019

@leilinka1234 Budeme si půjčovat stan od známých, takže ještě nevím, jak vypadá. Určitě ho vezmeme, vyzkoušíme a pak se uvidí.

mievsa
9. čer 2019

@veronyque Já ho brala tehdy v Decathlonu a jedno na bazaru Vinted. Zabaví se v bazénku a s kyblikem a lopatkou 😉 Stan je pak dobrý na věci aspoň 👍

veronyque
autor
9. čer 2019

@mievsa Díky, zkusím se tam podívat. My jsme dneska zkoušeli bazének poprvé a vydržela tam max 20 minut. Pak už ji to nebavilo. Snad se to za pár dnů zlepší a chytne ji to víc.

bayt
9. čer 2019

@veronyque No takhle, my letěli jeden let přes noc (let asi 10 hod. a celkově tak 20 hod. na cestě) a jeden přes den. A musím říct, že jsem taky čekala, že noční let bude v pohodě, jak ho prospí, a že ten denní bude horší. A nakonec to bylo přesně naopak. V noci byl asi víc vykolejený z cizího prostředí atd., nedařilo se mu chvíli zabrat a já jsem upřímně celou noc pak stejně bděla. Let přes den pohoda, paráda, normálně spal, když nespal, hrál si....Jestli jedete navíc autem, tak si vem, že buď bude celej den v autě, nebo poletíte kolik - krásnou hodinu a půl? To bude pro celou rodinu lepší si myslím.

Jinak ty příkrmy asi ideál, a jestli jedete někam kde je kuchyňka, tak můžeš vlastně i vařit 🙂

Jinak rukávky jsme nevyužili. Byl buď v kruhu, ale stejně tam dítě nemůžeš nechat samotné, nebo jsem ho měla v náručí. Nebo se cachtal u břehu a seděl si na písku.

bayt
9. čer 2019

@veronyque A neboj se, že dítě nezabavíš. Tak zabaví se minimálně pojídáním písku, cachtáním, nebo budete dělat to samé, co byste dělali doma. Nějaké hračky, chvíli do vody, večer procházka...

martaskaaa
12. čer 2019

My jedeme s 10 mesicnim a bereme bazenek, první kruh, takovou tu clonu misto slunečníku. Triko s uv, plavecky (pliny davat nebudu do vody,prijde mi to zbytečný, muze byt i nahaty), opakovak 50 od Vichy. Jinak kojenecne vody (tu jejich davat se bojim), prikrmy, presnidavky, kaši, balik plin, bambusovou plenu po koupani + detsky sprchac od nivey,aby se ta sul dobře umyla. Leky vezmu asi paralen/nurofen. Chladici tasku k moři, kamsi všichni dame pití, jidlo. Mozna i termosku na studenou vodu😃