Dovolená na Slovensku ve 20tt - prosím tipy

svicko
7. čer 2016

Máte někdo zkušenosti nebo tipy s dovolenou na Slovensku v těhotenství? Lákají nás Tatry, ale nevím, jestli bych zvládla túry po horách (i když bychom vybírali spíše lehké). Uvítám jakékoliv tipy, kde je toho hodně k vidění a není to až tak náročné na fyzičku 🙂
Děkuji 🙂

cacianka
7. čer 2016

ja by som ti poradila Západné Tatry - obec Zuberec. bud penzión alebo privát niekde priamo v obci, alebo kúsok za obcou v podhorí je šikovný hotel Tatrawest. nie je to luxus, ale dobrá cena. vedľa sú aj luxusné ale tie ceny...
ked sa nám nechcelo behať po okolí je tam pekné okolie hned pri hotely, sedenie na čítanie, trávnik na deku, veľké sedenie a ohnisko, majú gril, - vedľa toho je potôčik a vstup lavičkami do krásneho lesa.
asi dva km je krásny skanzen oravskej dediny, výborná prechádzka pešo a dobrá koliba (mňam) a ešte vyššie je menej náročná trasa na túru Roháčske plesá, na jej jednom začiatku /konci je Tatliakova chata.
kto si trúfa, sú tam aj poriadne ťažké trasy (reťaze, rebríky). potom je tam krásna prechádzka z dediny kúsok vedľa na Oblazy (vodné mlyny), kúpanie bud asi 12-15 km Oravice - termálna voda lacné bazény vonku a aquapark, alebo obrovský aquapark Tatralandia asi 20 - 30 km v Liptovskom Mikuláši.
stačí ked si zadáš do uja googla Zuberec a pozrieš si či už ubytovanie, výlety, je tam toho veľa a príjemne. v lete aj folklórne slávnosti.
my sme tam boli aj s partiou najmenej 7x, ale mohlo sa niečo trochu pomeniť - naposledy sme boli asi pred 4-5 rokmi. všetci hovorili že krajšie ako vo Vysokých, ten kľud a pokoj.
aj z Oravíc je pekná prechádzková túra v pravo od kúpaliska, alebo aj šikovný penzión v obci Huty ...

ia.
7. čer 2016

@svicko v prvním těhotenství jsem byla na dovolené v Tatrách v 34tt (mohla jsem až při nástupu na MD, předtím jsem byla na nemocenské takže to nešlo dříve), moc jsem si to užila, byl srpen, perfekt počasí, zvládla jsem i lehké tůry (lanovkou na Skalnaté pleso a pěšky ze skalnatého po magistrále na Hrebienok, vodopády skok atd....), bydleli jsme v hotelu s polopenzí a bazénem, moc ráda na tu dovolenou vzpomínám...

svicko
autor
7. čer 2016

Holky díky moc za tipy 🙂
@ia. přesně na tu túru na Hrebienok a na vodopády jsem se koukala 🙂 Tak snad bych to dala, koukala jsem že je profil trasy víceméně z kopce 🙂 Nepamatuješ si ještě nějakou hezkou lehkou túru? 🙂
A kde jste bydleli?

nambr
7. čer 2016

já jedu za tři týdny, budu ve 23tt těhotenství do vysokých tater, ale souhlasím se Zubercem, tam je nádherně, jezdíme tam i v zimě. Jinak jak řešíš pojištění?

svicko
autor
7. čer 2016

@nambr A kam přesně jedete? Do toho Zuberce? Máte už vymyšlené kam se chcete kouknout? 🙂 Taky máme dovču za 3 týdny, tak to pojedem tak nějak nastejno 🙂
Jinak na pojištění jsem se teď ptala na www.top-pojištění.cz (srovnání pojištění) a napsali mi tohle:
Sjednání pojištění v těhotenství je možné u těchto pojišťoven:
AXA - max. do 26. týdne
AIG - max. do 26. týdne
Allianz - max. do 26. týdne
ČSOB - max. do 24. týdne
ERGO - těhotenství a porod jsou ve výlukách, není omezeno týdnem, kryté jsou ale komplikace (vč. předčasného porodu) v těhotenství S OHROŽENÍM ŽIVOTA MATKY ČI DÍTĚTE, VŽDY doporučeno potvrzení od ošetřujícího lékaře, že zdravotní stav nebrání vycestování
ERV - do 2 měsíců před předpokládaným termínem porodu
Generali - max. do 24. týdne
Uniqa - max. do 26. týdne
Union - max. do 24. týdne
Slavia - max. do 24.týdne, ve výlukách porod
VZP - vyžadován souhlas lékaře, v souhlasu potvrzen zcela fyziologický průběh těhotenství a lékař cestu doporučí. Hrazena je pak zdravotní péče související s akutní a neodkladnou péčí (ne kontroly apod.). Ve výlukách z pojištění je porod včetně předčasného a šestinedělí.

nambr
7. čer 2016

@svicko letos jedeme do vysokých tater do tatranské lomnice, ale Zuberec je opravdu krásný, Roháčská plesa jsou parádní, jenom to není zas tak lehká vycházka, jsou to celodenní tůry. Jinak já jsem řešila pojištění u ČP, tam jsou schopni mě také pojistit do 26tt, ale trošku se děsím, kolik ta pojistka bude stát 🙂

cacianka
7. čer 2016

@nambr plesá sú max. na pol dňa a dá sa skrátiť - výstup od Tatliakovej chaty hore a späť, nie končiť tým horším koncom(je strmší) to ostatné túry sú na celý deň, tie Oblazy je prechádzka .. boli sme tam viackrát a kamoši absolvovali všelijaké túry, tak vedeli porovnať. aj v zime je tam super, vlastne vtedy tam bola segra na lyžovačke tak to "obajvili" že by mohlo byť dobre aj v lete a bolo super . boli sme aj inde, všelikde je pekne aj krásne, ale toto mi bolo TOP, lebo ja nevládzem všetko kvôli prieduškám a boľavému kolenu, tak som skoro ako na úrovni tehotnej 😀

svicko
autor
7. čer 2016

@cacianka díky moc, koukala jsem na to a vypadá to krásně 🙂

luj89
7. čer 2016

@svicko Vzhledem k tomu, že je Slovensko v EU by mělo platit klasické veřejné zdr. pojištění ne? ;)

andreaandrejka
7. čer 2016

@luj89 Tak třeba Chorvatsko je také v EU a veřejné zdr. pojištění se na něj nevztahuje 🙂 Nevím jak je na tom Slovensko, ale podle EU se to asi nebere 🙂

ia.
8. čer 2016

@svicko ještě jsme šli ze Starého Smokovce na Hrebienok, z něho na Rainerovou chatu a dolů kolem vodopádů Studeného potoka a vyšli jsme v Tatranské Lomnici. Bydleli jsme v hotelu Uran v Lomnici.http://www.sorea.sk/vysoke-tatry/hotel-...
jinak krásná procházka je ještě třeba na Popradské pleso, buď zespod od vlaku nebo delší trasa ze Štrbského plesa..