Tatry se psem a bříškem

malinkaelinka
4. únor 2019

Ahoj holky,
s manželem milujeme hory a rádi bychom i letos na dovolenou do hor. Už jsme byli všude možně, ale chybí nám hory našich sousedů - Tatry. Respektive manžel tu kdysi byl, jako kluk a puberťák, já nikdy. Vyrazit bychom chtěli 3. týden v květnu. Já budu v té době 25.-26.tt. Asi bychom potřebovali poradit s nejvhodnější lokalitou. Co jsem zatím zkoumala turistické trasy, výlety, výstupy, velká část je stezkami s řetězy, skobami ve skále atd. - asi bych se s pupíkem bála a navíc by to bylo obtížné se psem. Vysoké Tatry jsme rovnou vyloučili, takže asi spíš Nízké. Určitě bych ráda zvládla i nějaký výstup, ale ideálně po dvou, nikoliv po čtyřech 🙂 Poradíte konkrétní lokalitu a klidně i konkrétní trasy, výstupy, túry a klidně i ubytování? Před otěhotněním pro nás nebyl problém 30 km s velkým převýšením (1500-2000 m) za jednodenní túru, teď to bude asi horší, takže asi do 20 km, víc snad neshniju :D Díky za jakékoliv tipy.

beata.n
4. únor 2019

Ahoj, ja za sebe doporucuji Vysoke-Tatranska lomnice. Byli jsme s detmi tehdy 7 a 4 roky a sli jsme cca 20km na Kezmarsky pramen. Dalo se to krasne ujit. Je tam nejake prevyseni, ale ne nejak silene, i trasa se dala v pohode. Ubytovany jsme byli v drevenem komplexu pod hotelem Morava zkusim ti to najit. Urcite se tam chystame zase, je tam nadherne!

beata.n
4. únor 2019

Tady je ubytovani, bylo to tam hezke a i celkem levne http://www.penziondaniela.sk/

kejt29
4. únor 2019

Za me taky Vysoke a Lomnica. Jezdime tam skoro kazdy rok. Byli jsme i s 6m miminkem. Tech moznosti tam je dost i bez retezu...

betelgeuzz
4. únor 2019

I ve Vysokých Tatrách najdeš spoustu procházek, ne jen túry po řetězech. Např. k Popradskému plesu, k Zelenému plesu, nebo vyjet na Hrebienok a tam pochodit kolem, tady jsou nějaké popisy tras https://www.vysoke-tatry.cz/informace/leto/dopo...

nambr
4. únor 2019

@malinkaelinka Já byla v 6.měsíci ve vysokých Tatrách, je tam kam jít,ale letos sme byli v Malé Fatře v Terchové a tam si myslím , že je to pro těhulku naprosto ideální

malinkaelinka
autor
4. únor 2019

@kejt29
@betelgeuzz
@nambr Holky tak já si musím nějaké ty túry asi líp prohlídnout, já vždycky když narazím na nějakou zajímavou túru, tak je tam aspoň kus po řetězech :D :D Zase nerada bych jela do Vysokých Tater a pak zjistila, že se můžu leda někde procházet kolem hospody 🙂 Pojedeme na týden, tak aby se tam dalo naplánovat pět šest celodenních výletů. Tak já budu ještě studovat mapu.

malinkaelinka
autor
4. únor 2019

A ještě mě tak napadá, nemáte někdo čerstvé info, jak je to v Tatrách se psy? Nacházím dost protichůdné informace, kam můžou a nemůžou, vodítko je samozřejmostí, ale do 4. a 5.stupně Tatranského národního parku se snad se psy nesmí vůbec, ale pak jsem zase našla informaci, že to bylo zrušeno.

kejt29
4. únor 2019

@malinkaelinka my treba sli na vodopad Skok, pod vodopad se dalo uplne v pohode a kdo chtel nahoru na vodopad, tak retezy a psy jsme tam videli taky... Uz si nepamatuju cas, ale tusim se slo od Strbskeho a je to tak na odpo, ne celodenni...

malinkaelinka
autor
4. únor 2019

@kejt29 Koukám, to je 4.7 km, to je tak procházka po obědě, no, ne túra.... ale pobavila jsem se, já si nejdřív nepřečetla, že jste šli od Štrbského a dala jsem si to do map z té Lomnice a říkám si, hmmm 30 km, a je to pro vás na odpoledne, tak to jsem teda žabař :D :D :D

kejt29
4. únor 2019

@malinkaelinka 😂 Ja uz si to dost dobre nepamatuju, ale bylo to moc krasne. 😁 Ono s tim briskem uz je pak tura skoro vse 😂

kejt29
4. únor 2019

Jeste jsme se nepodivali na Modre oko, to bylo tusim 7km, na to se chystame priste. Ale jak jeto s narocnosti netusim.

malinkaelinka
autor
4. únor 2019

@kejt29 Tak já doufám, že na tom nebudu tak špatně, abych neušla aspoň těch 20 :D ale to samozřejmě uvidíme, ale ráda bych někam, kde je těch možností víc 🙂 Abych taky zažila nějaký ty panoráámata 🙂

betelgeuzz
4. únor 2019

@malinkaelinka jen pozor na to, že 20 km v Tatrách není to stejný, jako 20km v Jeseníkách. V Tatrách se počítají túry na čas, zkus se podívat do map s trasama, nebo popis jednotlivých túr.

malinkaelinka
autor
4. únor 2019

@betelgeuzz jasně vím, nejsou hory jako hory. Na podzim jsme slézali Vysoký Atlas, takže tuším, co obnáší vysokohorská turistika 🙂

mishulka26
4. únor 2019

@malinkaelinka no já jsem teď ve 20 tt a před pár dny jsem šla ani 3 km ve sněhu a dost mě pak bolelo břicho i trochu druhý den 😏 takže už to určitě pokoušet nebudu 😉 miminko je pro na prvním místě a nehodlám ho ohrozit

malinkaelinka
autor
4. únor 2019

@mishulka26 tak pokud by mi nebylo dobře, dovolenou pojmeme jinak. Ale podle mě vyrazit na výlet není ohrožování dítěte, samozřejmě každou aktivitu přizpůsobím aktuálnímu stavu, nejsem magor, abych s křečema v břiše lezla na dvoutisícovku 🙂

betelgeuzz
4. únor 2019

@malinkaelinka tak fajn, že víš, do čeho jdeš. 🙂 Spousta Čechů si představuje, že ujde v Tatrách 20 km za 4 hoďky, vezmou si na to tenisky a kraťase a pak tam málem umrznou.

mishulka26
4. únor 2019

@malinkaelinka tak když píšeš, že musíš ujít alespoň 20 km a vlastně ani nevíš do čeho jdeš zvlášť když jsi asi teprve v 8 tt tak nevim jak myslíš 😊 já jsem po zamlklym tehotenstvi takze bych byla opatrna 😊 ono nejde o krece v brise to proste jdes po nejaky dobe te zacne bolet bricho a co budes delat uprostred 20km tury?

malinkaelinka
autor
4. únor 2019

@mishulka26 Jsem ve 12 tt. A rozhodně to nebude tak, že budu teď 3 měsíce ležet a pak najednou pojedu na dovolenou a budu šílet s megatúrami. Před dovolenou budu vědět, jak na tom jsem s fyzičkou, kolik toho zvládám, kolik ujdu, zda mi něco je. Pokud mi nebude nic do chvíle odjezdu na dovolenou a budu doma v pohodě zvládat celodenní výlety, nevidím důvod, proč na dovolenou nejet. Pokud mi bude tvrdnout bříško, budu funět po vydupání pár schodů a budu ráda, že umyju doma nádobí, nejsem blázen, abych šplhala po horách. A ne nemusím nutně ujít zrovna 20 km, byl to jen příklad, že bych ráda tipy na celodenní výlety, ne jen odpolední vycházku k pěkné tůňce (opět příklad).

malinkaelinka
autor
4. únor 2019

@betelgeuzz Těch 20 km jsem plácla jen jako příklad, že stojím o celodenní výlety ne odpolední vycházku. Vím co hory dovedou, byla jsem už všude možně 🙂 trasy budeme určitě plánovat i podle výškového profilu, neplánuju převýšení 1500 m za půlden 🙂 Ale nechtěla bych se zase plácat kolem penzionu a na kopce se dívat jen od stánku se zmrzlinou. Takže tak nějak rozumně.

zlatoja
4. únor 2019

My podobnou dovolenou absolvovali pred dvema lety, treti tyden v kvetnu, 24.tyden. Bydleli jsme v Lomnici, sli jsme napr. ze Skalnateho plesa pres Zamkovskeho chatu a Hrebienok do Smokovca. Stridali jsme den na ture, den vylet autem, treba na Duklu. Jeden den jsme sli Prielom Hornadu ve Slovenskem raji, to jsem si rikala, ze to uz bylo trochu na hrane, prave kvuli retezum a zebrikum. A jinak ten tyden dost prselo.

malinkaelinka
autor
4. únor 2019

@zlatoja super díky, my jedeme zrovna tak, třetí týden v květnu a budu cca 25-26tt. Všechny se zatím shoduteje na Lomnici, takže už tu lokalitu koumám 🙂 No počasí asi bude proměnlivé, jsou to prostě hory a ty umí být pěkně nevyzpytatelné. Ale o to krásnější odměnou pak je, když sluníčko vykoukne ve správnou chvíli 🙂

malinkaelinka
autor
6. únor 2019

Tak díky všem za rady, prostudovali jsme pár turistických průvodců a nakonec zvítězily Nízké Tatry, těch tras jsou tam mraky a nikde žádné řetězy a spol, takže se můžeme vydat kamkoliv. Vysoké musí počkat, až dítě poporoste a bude moct počkat u babičky, až se rodiče vysokohorsky vyřádí :D :D

zlatoja
6. únor 2019

@malinkaelinka Tam je taky krasne, peknou dovolenou.