Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dovolená s 2měsíční miminkem, máte zkušenost?

andrejsha
10. srp 2016

Chci se zeptat jestli máte některá zkušenost dovolenou s 2 měsíčním miminkem. Jestli se to dá. Manžel dostává i pro doprovod na podzim týdenní lázeňský pobyt, ale letos už budeme tři a malé budou 2 měsíce teprve tak jestli jet nebo ne.Zase na druhou stranu si myslím že by jsme to mohly zvládnout. Bude to luxusní hotel, kde nám zas nebude nic scházet.

misha83
10. srp 2016

Dnes je prave naopak velky vyber v ubytovani, vse lze domluvit (pokoj stranou atd.). Ale je to kazdeho volba. My si kazdou dovolenou nesmirne uzivame 🙂 a tesim se, az tomu tak bude i ve ctyrech.

lekra
10. srp 2016

Do ČR klidně, letadlem k moři ne.

jitavrtule
10. srp 2016

Dá 🙂 nicméně trochu přecejen záleží, jak si to sedne všechno, až bude prcek na světě. s dvouměsíčním prckem nemusí být vůbec žádný problém, na druhou stranu - může trpět na koliky a prořve vám noci, za což by vám ostatní hosté v luxusním hotelu nemuseli být uplně vděční... to je asi jediný "proti" co mě napadá.
Za sebe můžu říct jen tolik, že s tříměsíční jsme byli na dva týdny v Chorvatsku a bylo to super, cestu zvládla naprosto v klidu, prospala vyjma pauz na kojeni a přebalení celých těch cca 14 hodin. Tam byly v tu dobu lidštější teploty než v ČR, kde zrovna byly tropy,měli jsme samostatný domeček-apartmán, nemuseli jsme s sebou tahat skoro nic krom kočárku, plen a oblečení, nemuseli jsme řešit žádný příkrmy, jídlo, hračky atd, malá nevyžadovala nic než prso, spinkat, přebalit, pomazlit. Cestování je ve finále o dost snazší s novorozencem než s batoletem 🙂

mandala
10. srp 2016

@andrejsha Zvládnout se dá všechno, jen si myslím, že je blbost se rozhodovat, když jsi ještě ani neporodila a nevíš, co vše to pak bude s mimi obnášet...

lenkaluk
10. srp 2016

@andrejsha jela bych. Bez obav. My byli s 2M dcerkou v Italii lyzovat a vse v pohode. Miminko stejne hodne spi a je mu jedno kde, hlavne kdyz ma u sebe tebe s mlikem a je mu teplo a prijemne. Lyzovacku jsme si objednavali temer pul roku dopredu, kdy jsem byla tehotna a taky jsme nevedeli, jaky rarach se narodi... podle me-kdyz se chce, vsechno jde.

naomi6
10. srp 2016

@andrejsha Tak pokud budeš mít mimčo, které v noci spí a je klidné, pohodové, tak bych jela. Já osobně bych si to dovolit nemohla, protože naše dcerka prořvala ve dne v noci první čtyři měsíce. Bylo to dost náročné a neumím si to představit. Usínala mi v šest ráno, celou noc prořvala, takže jsem si šla lehnout až ráno. Synek uřvaný nebyl, ale budil se zase na kojení každé tři hodiny. Takže tak. Nijak jsem nepomohla v rozhodování 😉, ale věřím, že se to dá zvládnout s hodnými dětmi. Držím palce 😉

medakote
10. srp 2016

Pokud je to tady v CR a můžete kdykoli zrušit, můžete zkusit rezervovat a pak uvidíte podle situace. Někdo by zvladnul v pohodě, já ani s jedním dítětem ne. Někdo říká, ze dítě cel den v tu dobu celý den prospí- asi jak které, moje nespalo přes den vůbec, měla jsem antibiotika po zánětu dělohy... S druhým jsem zas v tu dobu měla nemocne dítě a ošklivý zánět prsu a litala po nemocnicích, navíc jsem po těžkém porodu nebyla stále OK, takže já osobně bych to nedala, ale pokud by bylo vše v pořádku, tak bych možná i jela- aspoň bych vařit a uklízet nemusela 🙂

anadriewen
10. srp 2016

@mendywendy Kazdy se na rodičovství holt divá jinak,ja razim heslo,ze dítě se přizpůsobí chodu rodiny.Je samozrejme,ze změny a omezeni nás čekají,ale s tím samozrejme pocitame.Chudakem bych asi nazvala někoho jineho...Vsak at si to kazdy děla po svém.

anadriewen
10. srp 2016

@urtica Problémy a komplikace u porodu nebo s novorozencem samozrejme byt mohou a člověk pak třeba plány musí změnit.Ale nevidím důvod,proč si dopředu říkat,ze to nejde a vymyslet katastrofické scénáře.Ja se snažím k životu přistupovat pozitivně,věřit v dobre konce a problémy řešit,až nastanou.Ale kazdy jsme holt jiný.

anadriewen
10. srp 2016

@urtica Mne tedy nepřijde ani tohle nepochopitelne,život se s narozením dítěte nezastaví,myslim,ze když si to člověk přizpůsobí,jde témeř vsechno😉

janaa1
10. srp 2016

Já totiž moc tyhle diskuze nechápu. Sice se život s narozením dítěte nezastaví, ale jde o to, jestli si to užijete a jestli si to vůbec užije to dítě...protože - ruku na srdce, po dovolené touží rodiče a nechtějí si ji odepřít, ne děti (myslím tím, děti v tomto věku)...Dovolená se starším dítětem určitě, proč ne. Ale, proč "tahat" 2 měsíční dítě po cestách, když je třeba nejspokojenější v kočárku na zahradě? Jasně, může to zvládnout v pohodě, ale mě osobně by to nestálo za to tohle zkoušet...

lauranosi
10. srp 2016

Dvouměsíčnímu miminku je úplně šumák, kde zrovna je, když je u mámy. Spíš to první šestinedělí a sžívání bývá náročné, je možné, že ještě nebudete fit ;)

urtica
10. srp 2016

@anadriewen Katastrofické scénáře?? Nic takového jsem nepsala - ani jsem nepsala, že to nejde.
Naopak jsem psala: "Přijde mi, že ti nejmenší prcci ještě tolik nevnímají změnu prostředí - stačí jim prso a jsou spokojení...pokud je to v rámci Čr a mimčo je v pohodě, klidně bych vyrazila, do zahraničí bych se asi nehrnula.
Záleží spíš na Vás - jaký bude porod, jak se budete cítit"
Poté co tazatelka psala, že nemusí platit zálohu za rezervaci hotelu, jsem ji jednoznačně podpořila, ať do toho jde.

Ano, chození do hyperm. a na veřejná koupaliště s novorozencem nepovažuji za rozumné (vyjma situace, kdy je to prostě složitější a nelze to zařídit jinak - viz. @marcinek), ale to by bylo na jinou diskuzi a nemá smysl tady spamovat...

sara84
10. srp 2016

Za nas prvni syn- klidne, po 6ned. Uz bristp vychytane a klidne do lazni. Druhy syn do 3m rval noc co noc jak najaty...a od 4. M bojkot kojeni, znovu krik...pak zuby, nocni mury. Zalezi na tom konkretnim.miminku. Byt ve stresu, ze budi hotel neni prijemne 🙂

terezasm
10. srp 2016

Ja bych jela 🙂. Nazory tu jsou ruznorode - nekdo to moc neresi a jezdi vsude a nekdo tu potrebu nema a obetuje se pro pocit, ze dite je nejspokojenejsi doma (prosim, neberte to nikdo jako utok). Kazde miminko je jine a kazdemu diteti je lip jinde. Nas chlapecek byl nejspokojenejsi venku a mezi lidmi. Je spolecensky snad uz od narozeni a radeji je venku mezi lidmi nez doma. Zarezervovala bych a pokud to pak s prckem nepujde, tak maximalne nepojedete. Ja jsem v ramci materstvi spise sobe a vnimam to tak, ze ja svuj zivot prizpusobuji diteti a ono svuj zivot prizpusobi castecne me 🙂.

barborka09
11. srp 2016

@andrejsha já s takhle malým dítětem nikde nebyla, ale přidám svou zkušenost z pohledu návštěvníka penzionu kde bylo pětitýdenní mimčo. No řeknu na rovinu - kdybych věděla že tam bude, nikdy bych tam nejela. Malý prořval celé noci, rodiče si s ním nevěděli rady a i když mezi našim pokojem a jejich pokojem byl ještě jeden pokoj, tak malý řval takovým způsobem, že jsme se nevyspali. Mě to třeba přišlo od těch rodičů sobecké vůči ostatním. Pak z nich vylezlo, že malý takhle prořve skoro každou noc. Takže za mě, proč nejet když vám to nevadí, ale berte prosím ohled i na lidi ve vedlejších pokojích. Jesli vám doma mimčo od porodu do odjezdu prořve každou noc, tak bych nikam nejela.

urtica
11. srp 2016

@barborka09 Souhlasím. Padlo tu i, že lze vybrat "pokoj stranou", tak jsem přemýšlela, jak moc stranou by musel být, aby to nebylo slyšet...já měla pocit, že z našich kolikových záchvatů má zážitek celá ulice....

andrejsha
autor
22. srp 2016

@barborka09 ale výhodou bude že celá vila bude jen naše takže my rušit rozhodně nikoho nebudeme,ale děkuji za zkušenost.

1miska
22. srp 2016

zalezi fakt na miminku, my byli když male bylo pet tydnu a uzasne.... ale ona byla to mimco co od narozeni jen jedla a spala - mit mimco co ma koliky a breci tak s ohledem na ostatní nikam nejedu 🙂 pac jedna dovolena byla v době kdy ji rostly zoubky a to ji bylo uz devět mesicu - no odjeli jsem drive pac rvala v noci chudacek tak ze nam bylo lito sousedů

texetka
18. říj 2016

@mendywendy my taky pojedeme s dvouměsíční na dovču . Nevidím problém . Pokud je dítko zdravé a rodiče zajistí komfort pro dítko i pro ně ..
Známá s 6 týdenní byla na vandru pod širákem - v létě . Pohoda.

mendywendy
18. říj 2016

Zkusenost tve znane bych jsem radeji nepsala. Socialka ciha vsude. Pobyt s neockovanym ditetem pod sirakem pripravi diteti jen magor. Hygiena v 6ti nedeli je pro zenu koukam taky zanedbatelna. Uprimne nechapu rodice, kteri, aby jim nic neuteklo tahaji chudaky deti po takovych atrakcich. Takove dite ma byt predevsim ve sve posteli.