Dovolená s mimčem, necelý rok. Byl někdo? Kam byste doporučily?

nagojka
12. únor 2022

Ahoj maminky..chtela bych se zeptat zda byl nekdo na dovce u more s temer rocnim mimce..nasemu prckovi bude rok v srpnu a radi bysme konecne po dvou letech(neli trech) vyrazili k mori..ale porad premyslime zda je to dobry napad s tak malym prckem..🤔chlap se boji toho jak bude malej reagovat takove teplo,aby mu z toho nebylo saptne nemel teploty..samozrejme vim ue to ovlovnit nejde a stat se to muze...tak bych se chtela zeptat kam s takhle malym se da v pohode jet a jak se vase deti aklimatizovali?zvladali deti i let letadlem?dekuju za vase zkusenosti😛

stef9328
12. únor 2022

S takovym prckem je nejlepsi jet k mori! Vypustite na plaz a mate to opravdu bez starosti. S prvni dcerou jsme jeli jak ji bylo 11m, byli jsme mesic u more a slavili tam i jeji rok. No bylo to bozi, ani jsme nevedeli, ze mame dite, spala na plazi pod destnikem a my meli 3hodinovy klid! S druhou dcerou jsme jeli k mori kdyz mela rok a bylo to uplne stejne. Uplne nadsena! A my taky. Letadlo deti zvladaji ukazkove, na 1. Nebala bych se!!!

bertik20
12. únor 2022

My jeli do Itálie, když bylo malýmu 8 měsíců a super. Chystáme se znova, to mu bude 1,5 roku.
Jeli jsme autem, cesta s přestávkami 10 hodin, tam přes noc, zpět přes den. Tam se aklimatizoval bez problémů, ovšem bylo max. 29 C. Na pláži, ve vodě i výlet lodí byl naprosto v pohodě. Když chtěl,tak spal, brali jsme Golfský a skládací postýlku. I procházky večer po promenádě v kočáře na pohodu, koukal nebo už spinkal. Jelikož jsme si vařili v apartmánu sami, koupila jsem si v tamním eurosparu cokoliv, nemuseli jsme tahat velké zásoby sebou

marcicek84
12. únor 2022

@nagojka zazila jsem takove mimco na dovolene na Krete az v 2.pol.zari kdyz uz takove vedra nebyly a stejne to nezvladalo,lora durvane,porad ve stinu, oba rodice litali kolem nej,ani na plazi nebylo spokojene ani u bazenu,to me presvedcilo o tom,ze takova dovolena jsou vyhozene penize...S plinkama k mori ne,to radeji hory,ty mame vyzkousene a super.Jinak jestli more dite zvladne v klidu a v pohode je kus od kusu,urcite budou pohodove deti a naopak deti,ktere ta zmena rozhodi natolik,ze to bude utrpeni,treba za me docela risk.Taky kdyz onemocni a cekat v cizi zemi na odlet za x dni,to mi prijde lepsi jet autem...
Jinak kam s takovym mimcem? V zari Kreta nebo Rhodos (i 2.polovina),nebo Mallorca

nagojka
autor
12. únor 2022

@marcicek84 no vsak prave..je to risk a souhlasim se vsim co pises proto se ptam na osobni zkusenosti...a samozrejme je jasne ze je to kus od kusu..

marcicek84
12. únor 2022

@nagojka tak zeptat se muzes,ale stejne ti to nic nerekne,ty musis vedet jak zvalda zmenu prostredi nebo vylety tve dite,jake to je treba na vyletech po CR,radim vyzkouset postupne od jara a v lete a kupovat neco na last minute,pokud si budes myslet,ze to zvladne.Ale uprimne kolem roku ho muzou chytnout i zuby nebo cokoli,za me kdyby byl zdravotni problem,tak je to s takovym malym mimcem risk vsude...nevim odkud jste,ale prijde mi lepsi jet treba v cervnu do Tater a udelat si navstevu nejakych termalu a tam zkusit jak to dane ditko zvlada a k mori se pripadne vydat az na zaklade sve zkusenosti

hellblau13
12. únor 2022

Byli jsme v 11m v Lignanu v Itálii autem a zvládla všechno skvěle. Teď se chystáme znovu se stejně starou dcerou. Upřímně si nedovedu letět letadlem a balit všechny pleny, příkrmy a absolvovat transfery bez autosedačky.

marcicek84
12. únor 2022

@hellblau13 tak muzou pouzit nositko...ale jinak baleni plen a prikrmu na vahu by byl vopruz,jedine neco dokoupit na miste..

darinka84
12. únor 2022

@nagojka jezdíme s dětmi od narození. Nenapadlo mě ani řešit, že to nezvládne.. A čím menší tím lepší.. Však mu ke spokojenosti stačí prso a máma nebo táta... Žádné dotazy kdy už tam budeme... Nemyslím to zle, ale trochu se vždy pousmeju když se ptá nekdo na teplo nebo zimu... Narozené děti v teplých krajích či naopak Rusko, Kanada určitě nejsou určitě několik týdnů doma.... Znám spousty maminek co strávili u moře i šestinedělí...

marcicek84
12. únor 2022

@darinka84 jenze ty deti tam jsou od narozeni,tak jsou zvykle,aklimatizovane,tady se resi,ze to tvoje dite je zvykle na podnebi v CR a nemusi mu sednout ta nahla zmena klimatu (muze onemocnet,byt nevrle atd. atd.),tve dite nezije trvale ani u more ani v Rusku ci Kanade,uplne jsi to nelogicky pretocila...

prezdivka
12. únor 2022

Ano, nejednou a pohoda. Nejeli jsme v sezóně (to nejezdíme stejně), ale jaro/podzim a nemůžu si to vynachválit. Kdo se bojí, nesmí do lesa 😁😉

felixfelicis
12. únor 2022

Byli jsme se sestimesicnim i ctrnactimesicnim (v obou pripadech cervenec) a uplne v klidu, zvladali v pohode teplo i dlouhou cestu. Neni ceho se bat.

mcermakova
12. únor 2022

Jezdíme pravidelně v červnu. První dcera letěla v 9 měsících na Rhodos a druhá loni v 8 měsících na corfu. Obě naprosto v pohodě a my též 🙂

pipi_puncocha
12. únor 2022

Ono strašně záleží na dítěti... Syn je velmi citlivě dítě na změny, od narození nespavec, a jakýkoliv pobyt mimo domov včetně spaní u rodiny je mazec, celou noc prakticky vzhůru, takže s ním fakt dovolená moc dovolenou není a zatím jsme si nikam dál, než po ČR netroufli. Loni jsme měli 3 menší dovolené a na dvou byl nemocný, na tu třetí jsme ani neodjeli, protože to vypuklo večer před odjezdem.😅🤦 Ale věřím, že jsou děti, se kterýma se to dá v pohodě.

Jinak co se počasí týče, tak já mám moc ráda Řecko v druhé polovině září, moře je hezky teplé a zároveň už je příjemně, končí sezóna, tak není úplně přelidněno, byli jsme tak např. na Santorini, Lefkadě, což jsou extrémně turistické oblasti a bylo to v pohodě už stran lidí.

darinka84
13. únor 2022

@marcicek84 tak když se narodí tak aklimatizovane není ne😀 no je to o nastavení rodičů, někdo to řeší někdo ne.. Ja jsem v tomhle flegmos. Prostě od narození jezdíme všude.. Ale vím že některé kamarádky ještě ve 3 letech dětí řeší zda to zvládnou... Myslím, že když nejsou zvyklé na cestování je to pak horší a horší

marcicek84
13. únor 2022

@darinka84 ale kdyz se kdekoli narodi mimico,tak neni aklimatizovane,ja asi tem tvym myslenkovym pochodum nerozumim...a ze to zeny resi jestli to jejich dite zvladne,deti proste nejsou stejne,nektere proste nezvladaji,jsou drazdive,prvni pul rok bezduvodne probreci...to tak proste je

zuzineckah
13. únor 2022

@nagojka nebala bych se👍My s dětmi cestovali od malinka a nikdy žádný problém nebyl. Zvládli jak dlouhou cestu autem, tak delší let. Aklimatizovaly se vždycky hned, teplo jim nevadí 🙂

konidana
13. únor 2022

@nagojka byli jsme s obema kolem 9., 10. Mesice. Ale mimo sezonu. Ani my dospelaci nesnasime vedra. Se starsi to byla asi sardinie v rijnu a pak s obe kdyz mladsimu bylo 10.m tak jizni Francie v zari. Bylo to super. Vsechno autem. Poprve jsme s detmi leteli az kolem 10 let.

polakovakl
13. únor 2022

Manžel rád vypráví jak tchýně s jeho bratrem letěli do Tuniska když mu byli 2 měsíce 😂 Je to asi spíš o rodičích… Zaměřila bych se na dostupnost adekvatní lékařské péče v zemi kam chcete jet, kvalitní cestovní pojištění a možnosti leteckých společností. Jako ex-letuška jsem těch dětí viděla na palubě hodně, a je to dítě od dítěte a rodič od rodiče 🤷‍♀️.

zelenaesmolda
13. únor 2022

@marcicek84
Za me je to jednodussi nez pak treba s tri letym ditetem,urcite bych jela.

marcicek84
13. únor 2022

@zelenaesmolda tak jednodussi v tom,ze ti nerekne co mu vadi,mozna,nicmene to 3 lete uz z toho more neco ma ...

zuzineckah
13. únor 2022

@marcicek84 takhle bych to neviděla. Z moře a přímořského vzduchu má pozitivní efekt za zdraví i kojenec, který dvě třetiny času prochrápe... Vidím to jak @zelenaesmolda, s kojenci byla vždy největší pohoda na dovolené. Jak rostly, tak to chtělo víc aktivit a už to nebylo leháro, které máme třeba my s mužem fakt rádi 🙂

zuzekk
13. únor 2022

Určitě, v pohodě.

marcicek84
14. únor 2022

@zuzineckah no ale to tam taky treba byt min.14 dni kvuli jeho aklimatizace,ne po tydnu frcet domu a to tady taky nezaznelo...taky je otazka dokonceneho ockovani,bude mit hexu,MMR nebo to riskneme???a chceme riskovat?Treba v zahranici mas zvysene riziko meningokokovych nakaz,u miminka to moc poznat nejde,u trileteho to uz neco rekne co ho boli...Proste i na to cestovani je treba se s mimcem pripravit,ale zase ne kazdy chce diteti naockovat vsechno mozne....

zelenaesmolda
14. únor 2022

@marcicek84
Bulharsko neni Afrika,je to Evropa a vyskyt meningokoka tam neni nejak vyrazne vyssi nez u nas.

zuzineckah
14. únor 2022

@marcicek84 tak určitě by to vždycky mělo být s rozumem a hlavně podle svého dítěte. Pokud vím, že mám doma umrnčené mimino, které nespí a nebo je ze všeho rozhozené, tak ho nepovalím přes půl světa, ani dlouhou cestu do Chorvatska. Očkování jsem vůbec neřešila, nejmladší neměla žádné když jsme ji vzali prvně k moři (byla to jen hodinka letu do Splitu), obecně si myslím, že se dost přeceňuje. Všechny naše děti mají jen základ a dostali první hexu až kolem roku. Asi je to hodně o celkovém nastavení rodiny, někdo je víc střelec, někdo musí mít vše do puntíku naplánované. My patříme do první skupiny, i když s rozumem. Ale poměrně často se u nás stane, že jeden den se rozhodneme, druhý letíme/jedeme. Děti to milují, už jsou větší, ale znají to od mala 🙂

marcicek84
14. únor 2022

@zelenaesmolda tady se bavime o Bulharsku?Vzdy nevime kam nakonec chteji vyrazit a Bulharsko mimo sezonu je nic moc,za me zima hodne deste...a v zari vubec bych uz nejezdila...a hnusne more....

marcicek84
14. únor 2022

@zuzineckah tak prave o ten zaklad je,my tez povinne a vzdy jsme odkladali,ja jela k mori letecky s ditetem 2 a trictvrte a bez plinek az jsem doockovala jednu davku MMR,protoze tam se ty infekcni nemoci muzou vyskytovat vice...Jinak dite si to opravdu uzilo a my take,uz se jelo temer bez plinek (melo jen na noc a to byla fakt pohoda),jidlo uz nebylo treba tahat,jedlo vsechno co my a chutnalo ji,my byli v Recku na Korfu v rodinnem hotelu a byla to paradicka,predtim vzdy hory - Tatry nekolikrat rocne autem a termaly a taky super,ale k mori pozdeji s bylo to dost v klidu

zuzineckah
14. únor 2022

@marcicek84 já se vždycky snažila vyrazit co nejdřív 😀 pleny jsem kupovala na místě a protože jsem kojila, odpadla veškerá starost s jídlem 🙂 Za sebe můžu říct, že to byla vždycky pohoda👍

marcicek84
14. únor 2022

@zuzineckah jo ale to je vsude na dovolene,kde se nestaras o jidlo a stara se hotel...jinak jeste takovy poznatek v tom zahranici jsme v tech rodinnych hotelich meli vzdy max. jedno dite mladsi 2 roky,na prochazkach jsme potkavali prevazne deti kolem 3 let a vyse,takze s tema mimcama takhle lidi moc nejezdi,mozna i me ovlivivnuje ta negativni zkusenost ze svatebni cesty z Krety,kdy jsme narazili na drazdive dite a proste se nam to tak moc nebilo,ze fakt jsme nikdy pred 2.rokem ditete letecky zajezd k mori neabsolvovali...vzdyt my vlaste uz ani nebrali pro dite kocar jak jsme jeli k mori,nechtelo se nam s tim tahat...

zelenaesmolda
14. únor 2022

@marcicek84
sorry,spatna diskuze,probiha tu zaroven jeste jedna prave o Bulharsku :D