Dovolená u moře s 2letým dítětem, máte zkušenost?

vera20
6. dub 2017

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jaké máte zkušenosti s dovolenou s tatkto malýma dětma? Nejde mi ani tak o to, jak snašejí cestu, ale jak jste řešili jídlo. S manželem chceme letět a chtěli bychom all inclusive, ale problem je ten, ze nas syn(v lete mu budou dva) je ziveny pouze na jogurtech, masozel.prikrmech, rohlik, zelenina. S sebou do kufru mu asi toto vsechno na tyden sbalit nemohu, nebo mohu? Děkuji za pripadne odpovedi

barborka09
6. dub 2017

@vera20 No když máme all inclusive, tak jsem nikdy jídlo pro malou neřešila. Vždy se dalo vybrat a nebyl problém. Akorát jsem vždy přibrala do kufru nějakou mňamku o které jem věděla že v dané lokalitě nejsou (brumík, jojo bonbony,...). Co se týče toho, že by sis něco dala do kufru, tak s tím by neměl být problém. V kufru to nevadí. Akorát si zjisti jaký máte váhový limit zavazadla na osobu ať se do toho vejdete, případně si můžeš kila navíc dokoupit.

vera20
autor
6. dub 2017

@barborka09 děkuju za odpověd, vahovy limit-o ten nejde, jde o to, ze ten nas lump je velkej lump a jí pouze toto-vybrane jogurty a sklenicky. A otázka zní, dětičky které jsou velky nejedlíci a nebo je maji vybrane jídlo, které asi v te zemi nekoupim, jak to řešili

barborka09
6. dub 2017

@vera20 No jestli víš že ti nic jiného nesní, tak to hold budeš muset nabalit do kufru. Nic jiného ti ani nezbyde. Se skleničkama asi nebude problém - ty jsou trvanlivé, ale u těch jogurtů bych se teochu bála, aby se mi cestou v kufru nezkazily. Ale snad to nějakou tu hodinku bez ledničky vydrží.

hedka23
6. dub 2017

@vera20 https://mlaticekova.blog.sme.sk/c/436903/spomie... moj clanok my sme boli este s mensou nemala ani rok v tomto hoteli boli jogurty kazdy den na vyber, rovnako pecivo aj zelenina a nemuseli sme so sebou nic balit s prikrmi neni problem kedze nesu tekute mozete zobrat do batoziny kolko chcete len do lietadla max 1 liter v 100 ml baleniach to neviem ci najdete

madulinka
6. dub 2017

My letěli poprvé s malou, když jí byl rok a půl - do Řecka.. A přesně, jak říkáš, měla určitý druh skleniček/příkrmů, které jedla, my jsme si tam teda vařili sami, ale z našeho jídla nechtěla nic.. Letěli jsme 3 dospělí a dcera.. Takže jsme si vzali jen pár věcí k vodě a zbytek byly skleničky s příkrmy, měli jsme to rozdělené do 3 kufrů a bylo to váhově jen tak tak.. Myslela jsem, že když jí tam koupím jogurty, že jí taky budou chutnat, ale hodně jsem se zmýlila.. Naopak hodně mi tam jedla melouny, ale jinak nic z toho, co jsem jí tam koupila. Jen ty dovezené skleničky. Byla jsem nakonec ráda, že jsem je brala.. 🙂

23363
6. dub 2017

My byli taky s malou, rok a půl, v Řecku. Měli jsme all inclusive. Taky v té době toho moc nejedla, ale vždy se tam něco našlo, dušená zelenina, jablko, pečivo, těstoviny.... Táhla jsem s sebou přesnídávky, piškoty... jogurty bych nevezla... ale byla jsem překvapená, že i v tom marketu v hotelu byla dětské výživy až až...

regi17
6. dub 2017

Ahojky, my byli se synem necelé dva roky v Egyptě a syn je těžký nejedlík.Byl tam na bagetách,okurkách,zmrzlinách,pizzách apod. a ještě snad suchém chlebě.Nic tam nechytl (myslím tím žádného Faraona), byl tam naprosto spokojený a to tam byli ostatní s daleko menšíma dětma (kojencema) a od té doby jezdíme každý rok do Egypta a nedáme na něj dopustit.

vera20
autor
7. dub 2017

Holky děkuju, skleničky určitě budu muset vzít, asi i ten jogurt, případně bych vyhodila, taky chceme do Řecka, tak jsem zvědavá, no snad hlady neumře🙂

vera20
autor
7. dub 2017

Jinak naše jídlo taky nejí, hned uhne hlavou a hraje komedii 😂 tak je to trochu s těma dětma složitý 😀

soleilll
7. dub 2017

@vera20 A není jednodušší ještě letos zůstat v republice? Jen, že by sis ušetřila spoustu starostí a kdoví, jestli si takto dovolenou vůbec užiješ. (Osobně nejsem příznivcem dovolených v zahraničí s tak malýma dětma.)