Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

petraluk
2. črc 2008

Bramburko to jsou přesně moje obavy a proto jedem jen autem do Chorvatska. Někdo řekne, že onemocnět se může všude, ale já právě kvůli tý domluvě s doktorem chci mít možnost, kdykoliv se vrátit domu 😉

Susik my jedeme taky v pátek, tak ať se nám ty dovči vydaří 🙂

susik77
2. črc 2008

trixi: diky 🙂 bramburko: my sme ani s malou nechceli letet, mam blbe skusenosti s leteckou dopravou-caste a dlhe meskanie, neviem si predstavit, mala by sa asi zblaznila cakat 4-5 hodin len tak na letisti 😝
a asi by sme sa ani nepobalili do letadla-mame 1 maly a 1 velky kufor, 1 velky batoh, nej. igelitky a 1 golfky 😝
si hovorim, ze letecky pojdeme az uz budeme bez kocikov 😎

susik77
2. črc 2008

petraluk: stastnu cestu 🙂 my ideme do Bibione 🙂

lusil2005
2. črc 2008

presne to sa nam stalo. mala mi dostala teploty a my sme isli o den skor domov... sice to bolo v pohode ale bala som sa ze to na druhy den bude este horsie a nechce sa mi tam dohadovat s chorvatskymi lekarmi, tak sme rovno v tu noc fujazdili domov.

lusil2005
2. črc 2008

baby zelam vam krasne a nicim nerusene dovolenky. uzite si to aj vy aj deturence!

onbar
3. črc 2008

ahoj holky z jedne strany strasne vam zavidim ze jste to zvladly u more (teda az na ty teploty a nachlazeni co tu ctu) a z druhe strany me to ceka ale moc se tesim! 🙂 Jen bych se vas potrebovala zeptat vezli jste s sebou cestovni postylku ?
Ja ji chci vezt... a pokud ano tak na palubu letadla nebo s oznacenim jako kufry ale samostatne?
a take jak jste prepravovali zelenin.prikrm? V tasce (nemame pevny kufr budeme mit takove ty cestovni tasky...) nejak zabalene? diky holky! 😉

susik77
3. črc 2008

onbar: my postielku neberieme, poziciame si ju na mieste, ideme autom a to uz by sme nezvladli 😝
prikrmy sme zabalili do novin. papiera, dali do igelitky a do batohu 😉

petraluk
3. črc 2008

My postýlku bereme a příkrmy do ničeho nebalim, máme to v přepravce, ale my jedem autem. Do letadla bych je určo zabalila třeba do ručníků a ještě dala do igelitky, kdyby se náhodou rozbily 😉

onbar
3. črc 2008

moc dekuji obema za info, psala jsem na letiste (pojedeme z Ostravy) a tam mi napsali ze mimo nema narok na zavazadlo ze se to musi vejit vahove k nam do kufru vc. te postylky tak to bude asi masakr... susik jak ma jistotu ze ti ji tam pujci? Co kdyz tim ten hotel neni vybaven? Kam letite ? My do Bulharska..
petraluk.. to je paradicka autem...

prada
3. črc 2008

Onbar, to je zajímavé-nám v cestovce řekli, že na mě mám limit kufru 20 kg a na malou 10 kg(taky budeme letět z Mošnova(Ostrava). Z toho by se jeden zbláznil, jeden říká to a druhý zase ono. 😠

petraluk
3. črc 2008

Holky nejde o letiště, ale o leteckou společnost kterou jedete. Každá má jiný normy 😉

prada
3. črc 2008

petraluk, aha, díky za info. tak to jsi mě uklidnila, já už jsem se lekla, jak se se všema věcma vejdu do váhy 20kg.

susik77
3. črc 2008

onbar: ten apartman ma na stranke ze pujcuji postylky a potvrdili mi to aj v cestovce. tak doufam 😎





































































am 😎

onbar
3. črc 2008

prada radeji ti vkladam co mi odpovedelo letiste....tak si to radej over at se vyhnes neprijemnostem..:
Dobrý den
váha zavazadel platí pro cestující s platnou letenkou.V případě, že syn nemá letenku (což předpokládám), nemá nárok na žádné zavazadlo (d výjimkou kočáru). Jeho věci se musí vlézd do váhy vašich kufrů. Co se týká postýlky, v případě, že vyplníte váhu zavazadel a postel bude navíc, budete pravděpodobně platit nadváhu. Oznamte tuto skutečnost Vaši CK, aby o tom dala vědět dopravci.V každém případě poslel dobře zabalte, tak aby nedošlo k jejímu poškození při přepravě. Na palubu s sebou smíte vzít jídlo a nutné léky pro miminko.
S pozdravem

Ing. Michaela Kubešová

Tisková mluvčí
Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, č.p. 401

742 51 Mošnov

Tel.: +420 597 471 144

Fax: +420 597 471 105

GSM: +420 724 555 943

AFTN: LKMTYDYX SITA: OSRCZ7X

e-mail: kubesova@airport-ostrava.cz

www.airport-ostrava.cz

onbar
3. črc 2008

susik: jdu to take zjistit... 😉 tu postylku

bramburka
3. črc 2008

teda tahat postylku, tak uz nic jinyho nevezmete, nezda se to, ale 20 kg je hrozně málo, já nemohloa vzit ani vody nic, my meli poloprázdný kufry kvuli váze. To bych se radejc na postylku zeptala, dneska uz je v kazdym hotelu k zapujcení.

Holky máte pravdu. My meli zpozdeni 5 hodin, nastesti ale to bylo v poho, mala byla v harcim koutku, pak spala, docela to šlo, ale nevim, co kdyz bychom meli zpozdeni cestou zpet, kdyz byla nemocná!!!

U moře davejte pozor a hned osušit a nenechat mokre plavky na těle a hodně pít, cokoliv!

JInak pokud nemá letenku mimi nemá nárok na zavazadlo! 100%, platí ze 200 kč za každé kilo navíc!

Příště jen a jen autem!

prada
3. črc 2008

Holky díky za rady, ještě si dopředu zjistím co a jak.

kristi
3. črc 2008

ja mam teda dva kufry, snad se vahove vlezeme.....

kristi
3. črc 2008

a do letadla ji beru teda asi Lipanka, piti a nejakou hracku....

binki
4. črc 2008

bramburka: takže jsi cestování letadlem zavrhla?

trixi
4. črc 2008

Nas caka este jedna dovolenka v septembri, lietadlom, maly bude mat rok. Najviac sa desim toho meskania, pretoze zatial len raz sa mi stalo, ze charterove lietadlo odletelo skor ako malo, inak ma vzdy meskanie. A este mam obavy, ze to bude nocny let. Tiez ma znepokojuje balenie, ako sa pobalim aj s malym do jedneho kufra, to netusim ☹ .
Teraz sme boli v Chorvatsku autom, pobalila som tak aby som nemusela prat, maly mal svoju obrovsku tasku s vecami, tasku s hrackami a trepali sme aj nasu cestovnu postielku. Tu vsak uz pri ceste lietadlom nepovezieme. Informovala som sa a kazdy slusny hotel poskytne detsku postielku.

petule.h
4. črc 2008

bramburka: já to říkám pořád... 😀 letadlo je sice ok, ale to je přesné...než my dojedeme do itálie, to je 10h..autem, tak letadlem třeba do Egypta to máš 5h, 2h před tím na letišti, pak tam na letišti, pak cesta do hotelu, čekání na ubytování...ono to vyjde vcelku stejně a navíc máš pořád nějaký vzruchy okolo, v autě dítě sedí, spí(cesta na noc) a můžeš kdykoliv cokoliv...mě letadlo taky z malými dětmi odrazuje...jinak postýlku jsem vždy měla objednanou raději na místě..3x nám tak vyhověli..nakonec spal stejně s námi v posteli 😀 ..důležité je mít lednici na pokoji a hlavně tahám vždy konvici..to je jasné
No prostě ač jsme byli v Egyptě, bulharsku, Řecku...s prckem, tak cesta mi letecky přijde o mnoho náročnější než řízení přes noc autem...my se s manželem střídáme, ale já stejně nespím..
letos nám to nevyjde, za 3 neděle rodím, ale a rok se chystáme opět do itálie a druhou dovolenou letecky hóooodně zvážím..raději pojedu snad do Ma´darska..ale autíčkem 🙂
No prostě letadlo je ok, ale pro mě určitě s většími dětmi..protože já mám dítě celkem raubíře a je to na letišti i cv letadle očistec..

onbar
5. črc 2008

prado do ceho beres sunare/nutrilon... do prirucni nebo do zavazadl.prostoru?

sonije
5. črc 2008

Ahoj, tak my jsme byli v květnu na Krétě s 9-měsíčním prckem. Letěli jsme na noc, ale vyndaváním z kočárku přes bezpečnostní zábranu, opětovné vkládání do něj a pak vyndavání z kočárku před nástupem do letadla pinďu pěkně vzbudilo, al v letadle za chvíli usnul. Jen při přistání pobrekával kvůli ouškům, ale v autobuse na hotel už zase spal. K moři jsme skoro nechodili, protože se ho bál a hlavně si klasicky strkal písek do pusy, ale u bazénu to bylo lepší a hlavně čistší. Taky jsme měli kruh se stříškou a různé umělé hračky balónky, se kterými si vyhrál ve vodě i na suchu. Pozor si dej na to, jakou píšou pláž. My sice měli podle katalogu písčitou, ale vstup do moře byl kamenný. Taky jsme si dopředu zamluvili pokoj v přízemí, abysme netahali kočárek do schodů, brali jsme s sebou pleny, na místě stálo balení o 20 kusech v přepočtu 300,- a dětské přesnídávky tam neměli vůbec, tak jsem byla ráda, že jsem to táhla s sebou. Jinak další pozor na váhu kufru, mimi pokud je zdarma, nemá nárok na kufr, tudíž se musíte vejít do 20 kg za jednoho (My měli 5 kg navíc tzn. 1000 Kč doplatek!).
Malej si nemohl zvyknout akorát první den, pak už byl v pohodě, akorát jsme ho museli uspat v kočáře a pak přendat do postýlky, protože se bál. Režim měl rozhozený, ale po návratu se vše vrátilo do normálu za dva dny.
V říjnu se chystáme na další dovču. Je to super🙂
Hezkou dovolenou všem

petule.h
6. črc 2008

onbar. mě dovolili vzít si bebu i termosku z převařenou vodou do letadla, jen jsem jim to oznámila před odbavení k letadlu, nechali mě z 3 letů jen jednou ochutnat vodu...jinak jsme měli asi 7kg nadváhy a neplatili jsme ani korunu(v Praze)..záleží na koho narazíš 🙂 ..ale s tím mlékem sušeným jsem problém neměla , ani s vodou, pač v letadle, než se k tobě někdo dostane, donese ti horkou vodu, pak neperlivou vodu, než to smícháš s dítětem na klíně...tak to by se mi tom uřval...jinak jsem po příletu 2 lidem dokonce sušené mléko a vodu dodala, jen si to přelili do láhví od čaje....pač jim řvali děti, měli to v zavazadlech a čekali jsme na ně cca 1h..takže doporučuji do letadla
Mějte se

dika
6. črc 2008

Ahojte, tak my sme sa vcera vratili z Talianska. Ubytko bolo perfektne, mali sme apartman na prizemi - takze so zahradkou a zo spalne bola terasa kde sme grilovali, bazen asi 10 m od brany. Na zahradke sme mali aj maly bazenik pre Natalku, ale velmi ho nevyuzila. Cesta bola v pohode, isli sme rano o 5.00 hod, mali sme 1x hodinovu prestavku, celkovo za 6,5 hod sme boli v Caorle. Prvy den Natalka vela spala a inak uz bola adaptovana. Celkovo tam ovela viacej spala, asi 2 x 2 hodiny kazdy den(doma spava dokopy 2 h denne).
More bolo teple, ale plaze sa mi velmi nepacili. Vyberali sme Taliansko kvoli pozvolnemu vstupu a piesocnej plazi, ale nakoniec to bolo uplne jedno lebo v piesku sa mala nehrala a pozvonly vstup nam bol k nicomu. Celkovo - Caorle je pekne historicke mestecko, bolo co pozerat, ubytko super, more fajn, ale:
- na plazi sme boli tak max. 1 hodinu denne, lebo Natalka miluje vodu - a ked nemohla byt v kuse vo vode, tak plakala. Nebavili ju ani vodne hracky, ani kiblik a lopatka, v tieni neobsedela takze slnecnik sme brali zbytocne....
Takze sme to robili tak, ze doobedu do tej 11.00 hod sme boli v bazene a poobede sme na hodinu chodili na plaz. Super bolo, ze sme mali apartman na prizemi, takze mala stale behala hore dole, bolo tam kopec deti - tak si nasla kamosov atd.... Vecer sme chodili na prechadzky, najest sa a vsetko super vydrzala (samozrejme ze neustale sme za nou behali - ale to je tak s rocnym mimco 😉
Musim povedat, ze sme zobrali vela zbytocnych veci (bazenik, hracky do vody, slnecnik), nabuduce budem mudrejsia...
A este nieco, 7 dni je strasne malo! Idem hladat dalsiu dofcu 😀

petule.h
6. črc 2008

dika: www.cekare.cz jezdíme tam do Punta Marina-theodorico už několik let, střídáme s Lido Adriano long beach...na pláži jsou všude prolézačky, trampolíny...apod a taky v areálu bydlení...jinak v ceně i lehátka na pláži..mY jezdíme každoročně s bandou lidí s dětmi stejného věku a to se fakt malá nudit naprosto nebude 🙂 ...můj syn vodu miluje z moře a bazénu ho musíme tahat 😀 ...tak se měj...za rok se těším, letos to nezvládnu 😀 za chvilku rodím

dika
6. črc 2008

petule.h dakujem za tip a drzim ti palce 😉

andreea
10. črc 2008

Bramburko,nádherné fotečky...úplně jsem se zasnila.Holky,vy jste striktně dodržovali to,že děti nesmí být na sluníčku mezi 11-15 hod.?Nerada bych strávila dovolenou na hotelovém pokoji 😒 .Myslela jsem,že nějaký čas strávíme obědem a spánkem,ale tak 2 hoďky,ne 4.Díky

trixi
11. črc 2008

ahoj andreea, my sme s malym boli pri mori cca do 11.30, avsak od rana sme boli pod stromami v tieni, samozrejme, ked sme boli v mori a kupali sa tak sme sa slniecku nevyhli. Maly mal silt, ktory mu zakryval krk a na tele take tricko, ktore ma ochranny faktor 50. Natierali sme ho kremom s faktorom 50. K moru sme sa vracali okolo 15.30. Chodili sme cez obed sa najest a maly spaval od jednej cca do tretej. Spaval na izbe, vonku cez obed bolo cez 34 st a v kociku sa velmi potil. Inak dieta do 1 roku by vobec nemalo byt vystavovane slnku. Nasi znami, ktori boli s nami a mali 2,5 rocne dievcatko jej pobytom na slnku sposobili uzeh. Boli na slnku od 11 do 17, pretoze vtedy najlepsie opaluje. Vraj ked ma klobucik a je natreta 50tkou tak jej slniecko neublizi. Mala dostala vysoke horucky, skoncili na pohotovosti. Najnovsom cisle casopisu Maminka je clanok o opalovani deti.