• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

2. srpna 2013 
mukky 50+ staci, ale skor by som vsadila na detsky, je prisposobeny ich pokozke a mas vyhodu, ze ostane na tele ako keby biely alebo modry nater a vidis, ci uz nie je zmyty.....
4. bře 2009 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. bře 2009 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mukky, kremy s vyssim faktorom ako 50+ sa vyrabaju a cely rad, samozrejme najlepsie je kupit pediatrami doporuceny krem alebo mlieko. Uplne super je ak je na baze mineralov, teda mechanicka ochrana pred uv ziarenim, vodeodolny a niektore maju pridanu zlozku antimedusas... kupit sa da aj oblecko s uv ochranou, tricka, nohavice, plavky...
4. bře 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
..ale myslim, ze na chorvatsko je 50+ uplne postacujuce :wink:
4. bře 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
markiza, podľa európskych smerníc sa všetky krémy s vyšším faktorom ako 50 označujú 50+ ale keď niekde ešte nájdeš 80-ku, daj mi vedieť ;) ja sa k nej akosi neviem dopátrať.

"Možno si pamätáte na krémy s faktorom 70 či 60, to je však minulosť. Všetky prostriedky s faktorom vyšším ako 50 sa označujú 50+, majú teda vysoký stupeň ochrany."
http://liek.beautywoman.sk/?mod=article&id=104
4. bře 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bihan, u nas v Spanielsku kupis aj 60, 70+...
4. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
napriklad aj la roche posay Anthélios XL je 60+
4. bře 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
nech pozerám ako pozerám, Španielsko má očividne iné direktívy, na stránke La roche (pre FR) som tiež nič nenašla
http://www.docsimon.sk/search.php?find=anthelios&find_flag=&ltype=&fsub=H%C4%BDADAJ
5. bře 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata dik za info...ak bude napr 30 stupnov,mam mu aj tak nechat na telicku nejake kvalitne bavlnene tricko s dlhym rukavkom tenke,aby ho nespalilo,alebo naholo??Fakt neviem....a ako je to s morom,normalne moze ist trosku do vodicky??Klobucik kvalitny,to viem ze je nutnost,ale ako dalej,to neviem...byt v tieni,ci kupit nejaky stan,prosim poradte ked mate skusenosti,bojim sa upalu a slniecka,ani ja sa velmi neslnim...niekde mam napisane ake mliecko na opalovanie vyslo z testov na opalovanie najlepsie,ale neviem si spomenut kde som to dala,ale je dostat ho v lekarni,a je pre deticky...ak najdem.napisem znacku.Dakujem Vam
6. bře 2009 v 01:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stan nekupuj, je v ňom príšerne teplo, radšej slnečník alebo plážovú mušľu, do vody môže ísť úplne v pohode, Sára sa kúpe v mori od 3m. Na pláži ju už veľmi neobliekam, lebo jej aj tak vždy v tieni, takže má len plavky a klobúk, ale občas cez ňu niečo prehodím.. pre istotu... podľa mňa by sa ti v tričku s dlhým rukávom upiekol, aj keby bolo tenké.
6. bře 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan a ta plazova musla je co? :grinning: Ja len ze s tym oblecenim vsade citam ze je dobre dat tenke bavlnene...ja som dost svetla,aj maly....dakujem
6. bře 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak pozerám, že to volajú aj plážový stan http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=3630981 ale myslela som niečo iné, aby si určite nekupovala.. také tie detské anti uv stany ako tento http://www.aaahracky.cz/plazovyantiuvstanpopup-p-38.html
6. bře 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mukky, pokial sa nechystate castejsie k moru, tak by som cosi podobne nekupovala, skor slnecnik... maleho tam podla mna moc neudrzis, teda sudim podla svojich deti. kupat sa drobec moze v pohode, ale su deti, ktore placu... vid moja dcera, ktora sa branila zubami nechtami..
6. bře 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
bihan, no ja ti neviem s tymi kremami, ale tu je fakt siroke spektrum az ku extra vyrobkom, ktore maju uplne bloknut uv ziarenie u osob alergickych na slnko... a pod...
6. bře 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
k tym kremom...co sa tyka LRP tak na sk sa skutocne neda kupit opalovak s oznacenim vyssim ako 50+ :wink: je to prisposobenie sa europskej legislative...takze v spanielsku by to malo tiez tak platit, ale ktovie, mozno este dopredavaju stare zasoby :grinning:
6. bře 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
sirinka, to neviem, ale viem, ze minulu sezonu sa kupit dali... tento rok uvidim... hoci ja kupujem len tu 50 :slight_smile:
6. bře 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
chystame sa na zakyntos,laganas, mala bude mat 17 mesiacov, neviete mi dat info, ci je tam mozne kupit nejaku hotovu stravu napr. hipp, a dojcensku vodu?
6. bře 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sa chystame v lete do chorvatska, to bude mat maly cca.7-8mesiacov. Boli sme tento ok v Tučepi 2krát a bolo tam vela malých detičiek od 3 mesiacov - ...Akurát nepôjdeme asi tak dole, ale zostaneme niekde vyššie.Aj ked si myslím, že cesta pre maleho problem nebude, v aute spi vždy, to skor pre nas bude horšia :grinning:
6. bře 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby,ja som natierala 50 faktorom a maly bol biely jak cmar aj po dovolenke :grinning: a to sme mali cely cas 34 stupnov :wink: mal na hlavicke satku a inak len kratasy plavky,ten krem nepustil ani ň
6. bře 2009 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
my sa tiez chystame do Chorvatska, budeme mat cca rok. Viete my odporucit nejaku cast Chorvatska, kam je najlepsie s takym drobcekom? Mate aj na niekoho z domacich kontakt?
My che chodili doteraz do Chorvatska stale na jedno miesto, do kempu. Ale zda sa mi este malicky na kemp, preto chceme niekam na apartman.
7. bře 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my tiez ideme do Chorvatska a to do mestecka Pakostane. Je to tam naozaj krasne a nie je problem ist aj na blink a zohnat si ubytko. Je to pod Biogradom. Ale mam toho v Chorvatsku obehaneho vela a mozem povedat, ze je jedno kam pojdete, vsade je krasne. Ale do kempu s takym malickym nechod. Ceny na privatoch sa pohybovali tak cca 10 eur na noc za osobu.
9. bře 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
daisy je grecku je vsetko...Hipp, kojenecka voda, plienky...no problem
9. bře 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
maca mohla by si mi poslat linka kam idete??setra hlada niečo boli už 2x v Biogradea treti už nechcu,tiež rozmyšlaju že pojdu na blink
9. bře 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Baski, byli jsme v Chorvatsku v Crikvenici. Je to kousek pod Rijekou. Naproti je ostrov, takže pláže jsou klidné a vhodné pro prcky. Nejsou tam žádné velké vlny a vodička je průzračná. Můžeš využít městskou pláž, nebo oplocenou, kde se platí vstup, ale od určité hodiny je to zadarmo. i město je hezké, dá se tam jezdit podél moře s kočárkem a pro děti jsou tam taky možnosti vyžití, je tam třeba i akvárium. Náš syn tam byl moc spokojený. Kontakt nemám, bydleli jsme v hotelu u pláže, ale je tam spousta apartmánů volných i v sezóně.
9. bře 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak my sa tiez chystame s malou do Chorvatska tento rok, bude mat 10 mesiacov a velmi sa bojim ako to tam zvladneme...chodili sme vzdy pri Biograd ale teraz sme sa rozhodli z epojdeme severnejsie - ostrov KRK, vsetci nam ho odporucaju. Ze je tam cista vodicka a nie su tam az take horucavy a ziadna hlavna cesta ako v pripade Biogradu. len neviem ako to bude s jedlom. Mam si nakupit prikrmiky hippky tu na SR alebo tam vyvarat??? neviem ani ake tam budu mat ovocie a zeleninu a masko. Ako ste to riesili s jedlom vy?
Budeme v app. s kuchynkou. Dakujem za nazory.
9. bře 2009 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ptám se ještě tady, jeslti bude mít někdo další zkušenost - dá se v Bulharsku kupit Hipp nebo něco podelbného a jednorázové plenky? Dík. Plánujeme dovču v Primorsku.
9. bře 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj romcatko v primorsku jsme byli je to asi 4 roky a jsou po celém Primorsku obchůdky s drogerii i potravinami neměl by to být problém, akorát nevím, jestli zrovna značka Hipp nebo co se tam prodávalo, lae s jídlem, vím, že pro děti se dalo objednat jídlo v restauraci jako špagety, nebo brambor a kuřátko , my jsme měli sebou známý asi s ročním chlapečkem a jedl taky v restauraci :wink:
9. bře 2009 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dík za odpově´d. Mě spíš šlo o to, zda brát sebou nějaké jídlo nebo zda se tam dá i roční prcek nějak ůkrmit" :wink: nešlo mi o značku.
9. bře 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tak to určitě jo, myslím, že nebude problém :wink: Akorát nevím jak třeba Sunar to si nepamatuju, ale myslím, že měli svůj na snídani :wink: Vím, že na pláži žužlal rohlík a pak nějaký rozmačkaný ovoce co koupili. Byli jsme bez jídla a všechno v pořádku, všechno se dalo jíst, akorát doporučuju jídlo z grilu, na pánvi, kuře atd... dělali takový krvavý z grilu to bylo dodělaný víc.
9. bře 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek