Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

zuziacik83
3. čer 2009

Ahojte, nestiham vsetko precitat, tak sa rovno pytam. Chceme ist s malou do Bulharska, ked bude mat 8 a pol mesiaca. Chceme ist autom, je to cca 15hodin autom. chceme vyrazit nejak podvecer a v noci cestovat, rano dat pauzu a potom pokracovat. Neriesili sme s manzelom este dataily ziadne, este je cas, len vidim, ze vacsinou spominate kratsie cesty autom a chcela by som pocut skusenost aj s dlhsou cestou. A aj ako drobce potom "dovolenkovali" ci sa vam vyskytli nejake problemy a ked tak ake. Chceme ist do apartmanu s kuchynkou a vsetko si samostatne varit a tak...

mukky
11. čer 2009

ahojte,my ideme v auguste na ostrov krk a rada by som sa vas opytala,ako ste to riesili vecer s ratolestami?Urcite ste boli vecer dlhsie von....nenarusilo im to velmi rezim?Nie ze by som isla nejak podla rezimu,ale ci maly nebude cez den potom nahodou unaveny...lebo ak nahodou bude,tak budem sediet pekne doma v apartmane uz o 20 tej 😀

nas bude mat na dovolenke rok a 1 mesiac,na co nemam zabudnut,co zobrat....

asi vas budem musiet spatne precitat trosku.. 😕

trixi
12. čer 2009

mukky, nasa skusenost je taka, ze ked sme pri mori, Matko spava cez den 2 x, hoci doma spava uz len raz cez obed. Vzdy si pospal doobeda tak hodinku az hodinku a pol a potom si este pospal po obede okolo tretej a spat isiel pozdejsie ako chodieva doma. Sam sa vypytal, ze uz chce spinkat, zvacsa to bolo po mini disco okolo deviatej, okupali sme ho a napil sa mliecka a zaspal do minuty. Neboj, deti si zavedu rychlo svoj rezim.

mukky
13. čer 2009

trixi verim ze bude super na dovolenke,aj ked mam troch obavy...ani neviem preco..

misules
13. črc 2009

našla jsem pár rad na cestování s miminkem, tak vám je posílám
http://www.zenyprozeny.cz/art/963-s-miminem-na-...

berenika39
13. črc 2009

zuziacik: nevím, ale já bych 15 hodin přikurtovaná v sedačce prostě nikam jet nechtěla. jen v té strnulé poloze trávit tolik hodin, i když se zastávkama, ale to je fakt podle mě šílenost. když se někde kousnete v zácpě nebo v koloně, bude to ještě delší. i pro dospělého je cesta do bulharska autem zápřah.

evik13
25. črc 2010

@katy1979
Ahoj
chystáme sa k moru s ročným dieťatkom a chcela by som Vás poprosiť o radu,kde zoženiem špeciálne rukávniky na plávanie pre takéto malé detičky?
ďakujem

morgan
25. črc 2010

@evik13 ahoj, prodávají je babyclubu Juklík, www.juklik.cz

katy1979
25. črc 2010

@evik13 v bratislave v alve. Je to babywaterclub. Skus im zavolat ci ich teraz maju.

martinaj23
18. pro 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jak je to s dětskou postýlkou v hotelech nebo jestli se dá vzít do letadla. Pak mám ještě dotaz jestli je nějak omezeno, jaký kočárek se bere na palubu letadla a jaký musí být už v zavazadlovém prostoru. No a vlastně ještě jeden dotaz - není problém při půjčení auta zajistit i sedačku pro prcky( půl roku a rok). Díky Martina konkrétně bychom chtěli vyrazit na jeden z Kanárských ostrovů

martina2001
18. pro 2010

@martinaj23 postieľku majú v ponuke hotely bežne, niekde za poplatok, niekde je to zahrnuté v službách, ale o konkrétnom hotely sa informuj v cestovke či ich má hotel v ponuke. Na palubu lietadla pokiaľ viem nie je možné kočiar brať, dávaš ho k batožine. Sedačku mávajú požičovne tiež skoro stále za poplatok.

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vorllinka
23. pro 2010

Holky doporučíte nějaký hotel na Mallorce? Chceme jet s ročním synem někdy na přelomu srpna a září. Nejlépe s možností ALL, blízko od letiště a od moře. Děkuji 😉

lucia169
26. pro 2010

martinaj v septembri sme leteli na cyprus so 4,5 mes. dcerou, v lietadle mi dali specialny pas na priputanie malej, kocik sme mali k dispozicii az k lietadlu, pri vstupe do lietadla mi ho steward zobral a odniesol do batozinoveho priestoru, na kocik odporucam nejaky obal, aby ho neznicili, ja som kvoli tomu kupila golfky a dala ne ne usit obal ako na lyze. Ozaj a s velkostou kocika by nemal byt problem, lebo pred par rokmi sme brali syna vo velkom kociku, trojkolka Jane a v pohode som ho mala az k liedalu. Co sa tyka detskej postielky tu ti na palubu nedovolia zobrat, je velka a tazka. Na letisku nas usadili do liedala ako prvych, najprv idu rodiny s detmi. Hotel sme mali baby friendly, takze na izbe sme mali prichystanu detsku postielku, v jedalni boli detske stolicky, dokonca syn v tom case oslavoval 6 narodeniny a na izbe ho cakal darcek na na veceru dostal tortu a zaspievali mu happy birthday, takze super. Auto sme pozicali aj so sedackami, mali aj pre miminko aj pre 6 rocneho syna, dohadovali sme si specialnu cenu, uz nebola sezona, ked chceli pozicat museli zjednavat takze neviem ako sa plati za sedacky, ale pozicovne ich urcite maju.

vorllinka
27. pro 2010

Holky nemáte nějaký tip na dovolenou u moře - Španělsko, Řecko? Nejlepe s All inclusive, kousek od letiště, hotel na pláži? Děkuji!!! 😉

miska73
27. pro 2010

@vorllinka jestli chceš Řecko, tak nám se líbilo na ostrově Kos - hotel Princess of Kos. Byli jsme v červnu, takže bylo i málo lidí a příjemně. a pak máme dobrou zkušenost s Tuniskem, malýmu ještě nebyl rok, když jsme tam byli, taky jsme měli all inclusive a hotel se jmenoval Caribbean world borj cedria. To Řecko bylo od letiště asi 10 minut a Tunis necelou hodinku 🙂

vorllinka
27. pro 2010

@miska73 Moc děkuji za tip!!!!! Tunis nee, ale ten Kos vypadá moc dobře. Nepamatuješ si jak dlouho jste letěli?

miska73
27. pro 2010

@vorllinka určitě dvě hodiny...ten Tunis je prima, že cesta netrvá tak dlouho. A jinak ten Tunis nás tak překvapil, že chceme jet příští rok znovu ( fantastický moře, čistý, teplý, supr ubytování, výborná strava a cena byla výýýborná 😉 )

vorllinka
27. pro 2010

@miska73 Když já mám Tunis jako takový ,,malý,, Egypt, vím že pravděpodobně mylně, ale tam neee.

Já zase za sebe můžu doporučit Zakynthos, Hotel Tsilivi Beach. My jsem tam byli předloni, takže letos chceme něco jiného, ale to splňuje všechny požadavky 😉

miska73
27. pro 2010

@vorllinka taky se mrknu.. 🙂, tak ať vyberete dobře a dovča se vydaří 😵

kaja73
27. pro 2010

Ja by som sa letecky s babatkom bala ist,pretože ako ochorie nemožem ist podla potreby domov.Tento rok sme boli v chorvatsku a museli sme ist po 7 dnoch narychlo domov a na druhy den krpateho ako 6m operovali v Blave.neviem si predstavit,že by som musela ostat trčat v Tunise,Egypte,alebo hocikde inde.My z tychto dovodov volime zasadne len jadran.Je tam nadherne,more je čistulinke,ubytko mame už 5 rok to iste,sme nadmieru spokojni.Domaci nas už maju za svojich,pozname sa už aj so susedmi a vždy nam pomožu ked treba a že toto leto treba bolo,je viac ako jasne.Strašne na pomohli s malym,boli s nim kym sme narychlo balili a aj nam dali na cestu domov jedlo.Inak aj inkokedy mame napečene palacinky,ryby,masko atd.Po mesiaci od operacie sme sa tam vratili a zopakovali si už konečne 2 tyždenny pobyt.Bolo ako vždy super.Cesta nam trva 8 hodin a ked idem letecky tak sa musim dopravit do Blavy,alebo Viedne-co mam 1 h cesty,na letisku cakame aspon 2h-ak nie je meškanie a potom let aspon 2h a este transfer do hotela.Ciže vlastne cestujem aspon 6 hodin.Znamim lietadlo meškalo a ostali na letisko 12 hodin.Dakujem pekne ak mam male babo.

miska1981
3. led 2011

ahojte, akurat hladam vhodnu dovolenku pre nas, tak prosim pomozte ak mate skusenosti, moje poziadavky:

chorvatsko, nie moc daleko, najdalej do sibeniku, pekna plaz s pozvolym vstupom do mora, teren vhodny pre kocik, ubytovanie radsej v apartmanoch blizko plaze s polpenziou a plaz, more, okolie vhodne pre 14 mesacne dietatko.
a nie ostrov, kvoli dlhemu cakaniu na trajekt, nemam dobre skusenosti, ked uz tak len ostrov krk, tam ide most.

vzdy ked nieco najdem co sa mi zda vhodne, bud je to bez stravy, alebo zly pristup ku moru, alebo chybaju stromy pri plazi, alebo je zly teren pre kocik, vela schodov.....
ak mate nejaky tip prosim napiste, budem rada za kazdy nazor 🙂

kaja73
3. led 2011

@miska1981 Skus si pozrie Rabac.je to na istrii,čiže blizko,Plaž kamienkova s pozvolnym vstupom.Promenada pri mori.Možnost vyberat z viacerych hotelov v roznej vzdialenosti od mora.Niektore su na kopci,ine nie.Treba to popozerat.je to aj so stravou.Slnečniky sa daju požičat a su tam aj stromy.Ide o menšie zalivčeky,oddelene skalami.Každy zalivček ma kamienkovu plaž a pozvolny vstup.My sme tam boli 3 krat a boli sme spokojni.Kočik sme tam nemali-to sme mali len staršieho syna..Su tam aj schody,ale zas zaleži od hotela,či je to naročne pre kočik.Teraz chodime na Pag,do sukromia,ale tiež su tam aj hotely.niektore priamo na plaži.Chodime priamo do mesta Pag,z jednej strany je to cesta po schodoch k moru-nam sa pači tu,aj ked sme kočik museli trepat po schodoch,ale z druhej strany zalivu je to rovinka s priamym vstupom na plaž.Je to ostrov ,ale aj s mostom.

miska1981
3. led 2011

@kaja73 dakujem, istriu mi moc neodporucali kvoli pocasiu a chladnemu moru...zaujima ma ten pag, da sa tam ist aj cez most? lebo na rab sme cakali pol dna na trajekt a to je s malym dietkom o hubu 😅
stravuje sa tam sami? plaz je aka, vhodna aj pre najmensie deticky?

kaja73
3. led 2011

@miska1981 V Rabaci nam vždy vyšlo počasie a bolo tam fakt super.Pag ma spojenie trajektom aj mostom,len k mostu musiš ist par kilakov navyše.Ale nam to nevadi a ideme vždy mostom.Boli sme tam už 4 krat,vždy ideme do sukromia k tym istym domacim.je to zvlaštny ostrov iny ako zvyšok chorvatska,čo nemusi každemu sadnut.Tvoja podmienka stromy sa tu nenaplni.My to riešime velkym slnečnikom.Ostrov ma prezyvku aj mesačna krajina,najvyšši porast su tu bambusy.Su tu nadherne kopce,v meste Pag,teple,plytke more-ale da sa plavat aj potapat, nie je to zas uplna plytčina.treba si to pozriet na internte.My sme natrafili na dobrych domacich a preto sa k nim vraciame.Varime si sami,ale maso už pripravene nosim z domu,takže mam vždy všetko rychlo nachystane a mm pomaha.Tiež krpatemu treba aj tak zvlašt varit a tak je to pre nas takto dobre.Mesta zvonka ostrova maju o niečo studenšie a hlbšie more, my preto chodime dovnutra,tam je teplo a plytšie more.

jankabr
25. únor 2011

@kaja73 muzu se zeptat, kam presne jezdite? Je tam pisecna plaz? Chteli bychom s rocni holcickou do Chorvatska, ale bojim se kaminku na plazi.

kaja73
26. únor 2011

@jankabr chodime priamo do mesta Pag.Je tam mestska plaž z menšich okruhliakov a pomerne plytke more.My vsak na nu nechodime,byvame od nej trochu bokom.Priamo pri vilke mame nasu plaž ,ktora je z jemneho strkopiesku.Na ostrove Pag nemas typicke pieskove plaže s jemym pieskom-skor strkopiesok,alebo mensie okruhliaky.My sme tam boli s malym 2 krat minule leto ,to mal 6m a potom 8m.Bolo fajn.Teraz ideme znovu,to bude mat 20m.Nam piesok nevyhovuje-more je tam zakalene a my sa radi potapame.Ja mam rada skor okruhliaky-tam je prizračne čiste more,vhodne aj pri kožnych chorobach-maly ma ekzem.Tvoja bude mat cca rok v lete,ked das obuv,tak po kamienkoch bude vediet chodit,len pozor aby ich nepapala,ale to može aj piesok a ten ide aj do oči.Každemu vyhovuje niečo ine,ak chceš piesok-jemny,tak treba ist inam.Aspon my sme tu take plaže nenašli-a to tu na mnohe plaže hovoria" pjesčita plaža" , ale je to jemnulinky strk.

awalancha3
26. únor 2011

@miska1981 .............pag je krásny...ako mesacna krajina...... uchvatne scenerie...zabavu tam moc nehladaj...... a plaze su piesocne kde tu, napr app gajac, je meter od vstupu od mora uz len piesok- ako velky bazen, no krása, inde su len strkove a precpane plaze....... piesok je v pertcane pri hoteli pinija, crikvenica na istrii, malinska, omiš........na pag sa v pohode dostanes cez most od zadaru...... trajekt je zbytocny , ten cas co budete cakat vyuzijes na obchádzaku cez most..................

awalancha3
26. únor 2011

na zaciatku juna ideme s nasou malinkou, bude mat vtedy 7 mesiacov na K..... idem tam uz tretí krát- a žiadna iná krajina ani prímorská destinácia ma už nevie osloviť...... pochádzam z chorvátska a tak som bola každý rok až do svojej 30 tky v CRO, potom som zacala chodiť po svete- elba, tunisko, egypt, kanarske, malta, dubaj, filipiny, thajsko, rumunsko, taliansko................. ale odkedy som bola pred dvomi rokmi prvy krát na korzike- iná krajina na prímorsku destináciu pre mna neexistuje.............posledný europsky raj...........odvtedy mi zrazu vadia ostre skaly a jezkovia ako aj nestalost pocasia v chorvatsku, pudrovy piesok kaliaci more, bridi sa mi ležať v piatom rade pod 12tym slnecnikom zlava, bridi sa mi pocúvať ujačaných hlučných rusov, protiví sa mi že pol metra odo mna je dalsi clovek........neznesiem mat za sebou hotel na hoteli, rusnu cestu.........od kedy chodim na K. som náročná, chcem pekné apartmánové ubytovanie s apon 2 izbami a kuchynou, chcem bielu pieskovu plaz ako na maledivach, s takym tym pieskom co nekali vodu, chcem byt na plaži sama a chodit tam holá, chcem aby som bola v divocine a pri tom na dosah bola vyspelá civilizácia s obchodmi lepsie zásobenými ako u nas..... a toto som nasla!!!!! na stare kolená... ale predsa.......vzdy na trajekte po tvie dva roky som tuzobne aj s manzelom pozerala na pariky s malilinkatými bábenkami, skoro novorodencami a tíško im závidela.... a sen sa mi splnil pojdem aj ja s manzelom a malou.... nevieme sa dočkať....... je to uzasna krajina, klíma ako u nas, žiadna zmena, nefuka tam neprijemná bora ako v chorvatsku, ale vyrovnana teplota v tom juni cca 26-29 st, hory a skaly vyrastaju skoro z mora a ja ked sa kupem vidím na štítoch sneh, stačí 10 minut jazdy autom a cítim sa ako v juznej amerike niekde v peruánskych zelených kopcoch.......v apartmanoch boli same deticky, same kocikovanie a plac miminiek......pridávam fotky z plaze (vsimnite si preplnenosť pláže, ten slnecnik je náš), a foto arealu apartmanov.....

jankabr
26. únor 2011

@awalancha3 nojo, jenze Korsika oproti Chorvatsku je pomerne drazsi a dale - a pro rocni dite se mi ta cesta zda docela dlouha... ☹ jinak souhlasim - Korsika je nadherna