Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

melory
17. dub 2008

inak stravu som jej neplatila, zoberiem pre nu od nas. bala som sa, lebo predsa len neviem co tam daju.

pirlenka
17. dub 2008

Sylvar, já budu mít takový ten půlstan, i kvůli větru...

niki2
19. dub 2008

Holky, nemate prosim nejaky link, kde bych nasla teplotu vody v letoviscich? Na pocasi se divam na www.yahoo.com, ale ta voda by mne zajimala. A kam byste doporucili k mori duben, kveten? Mozna nas to taky ceka 😉

zuzka99
19. dub 2008

www.meteo.sk

bud voda al. letoviská pozri

jana.1
19. dub 2008

Já jen upozorním na to, že je důležité!!! koupit kvalitní opalovací krém. Žádný dětský v supermarketu. Ale v lékárně (např. Microsun 30). Nejde jen o spálení kůže. Je to tak, že kůže má "paměť".. celý život se to střádá a střádá a za pár desítek let to dokáže ošklivě pozlobit. Nejde jen o to nejhorší (nádorová onemocnění), ale i o různé skvrny, alergické reakce a další jiná poškození kůže (je jich mnoho druhů). Velmi se to podceňuje, dokud člověk sám nenarazí. Nejde jen o UVB záření, ale i o UVA.. Ozónová díra se za posledních pár desítek let výrazně rozšířila. A je to znát. Paprsky nejen procházejí skrz mraky, skrz oblečení, ale odrážejí se od ploch apod. To znamená dítě namazat a být s ním ve stínu. Chránit před sluncem co nejvíc!

Já lezla na sluníčko celý život, někdy jsem se mazala, většinou moc ne, šla jsem krásně dohněda, nespalovala jsem se skoro vůbec. A pak stačil jeden červenec v Chorvatsku (v dospělosti), kdy slunce pálilo.. jinak než tady.. bylo to daleko intenzivnější.. opalovalo to přes listy, přes oblečení. Výsledek je, že už mám několik let alergii na slunce. První rok ty reakce byly šílené.. Pupínky po celém břiše, dekoltu a rukou.. jedna slitá hrubá plocha, která nepopsatelně svědila. V praxi to znamená to, že mi naskákaly pupínky třeba v 5 odpoledne během pár minut, kdy jsem jela s otevřeným okénkem v autě (ačkoliv se ve městě stále měnil směr jízdy a světlo a stín). Ta alergie bývá na různé vlny záření.. někdo je třeba alergický jen na horách, někdo u moře a někdo u moře i doma...
http://www.novinky.cz/clanek/137665-slunecni-al...
Jinak na nic jsem nikdy alergická nebyla a nejsem.

Filtry jsou chemické, minerální... teď už nevím.. dřív jsem to měla nastudované.. Na ty chemické mohou být alergie.. Kombinace slunce + chemie = nic moc.
http://www.kosmetika-vichy.cz/index.php?action=...

no informací na netu je spousta, stačí vyhledat solární alergie, ozónová díra, testy / druhy opalovacích krémů apod.

jana.1
19. dub 2008

dneska se mažu jen faktorem 30 a víc z lékárny normálně tady v čechách.
letáček
http://www.solen.cz/pdfs/int/2005/07/13.pdf
MZ ČR
http://www.mzcr.cz/file.aspx?id=157&name=Kampan...

pirlenka
20. dub 2008

Jani, ty nezklameš 😉 DÍKY!!! 😵 😵 😵

sylvar
20. dub 2008

jani, dík

pirlenka
21. dub 2008

Tak kdypak se nám vrátí první mimísek od moře???

nikka.vo
21. dub 2008

Holky, jsem na nervy už teď...letíme tuhle sobotu, na letišti musíme být kolem půl desáté ráno, let je kolem půl dvanácté, máme mezipřistání a na tenerife budeme někdy po páté hodině ☹ většinu dne Dominika zabavit bude terno 😨 Já doufala že poletíme na noc jako dovosavaď 😔 ... takže jídla sebou do letadla víc atd ale to je to nejmenší. Spíš mě děsí jak ho zabavim... spát bude asi na začátku letu, ale jak to bude pak, to nevim... 😖

Takže nevim jestli se těšim 😅 ...

nikka.vo
21. dub 2008

Pir, takže první mimísek se vrací 3.5. 😉

pirlenka
21. dub 2008

Nikko, ahooooj, tak to je super, my letíme až 15., tak to si ještě stihnu přečíst, jak bylo 😉
Jinak na vás budu myslet, ať let proběhne ok - Domča bude určitě koukat kolem sebe a bude to ok - musíš věřit a myslet pozitivně 😉
My máme letět v půl druhé v noci, takže budu malého budit v době, kdy tvrdě spí - ale jak jsem psala, člověk si nevybere. Třeba zase usne v letadle nebo to v pohodě dospí dopoledne v hotelu. Uvidíme, to se nedá plánovat.
Jen si přát, ať je to všechno v pohodě 😉

petamarketka
21. dub 2008

Tahle diskuze mě vždy uvede do snů 🙂 Já už se nemůžu dočkat, až u moře budeme. Jedeme ale až za 1 měsíc a půl...... Odjíždíme 6.6. večer abychom tam 7.6. ráno byli.

Do lékárny pro krém se taky chystám. Jen nevím, jestli 30ka stačí.... Já měla pocit že 30ka je dobrá pro mimčo v čechách, ale ne u moře... NO poradím se a uvidím. Štve mě, že není hezky... Chtěla jsem vystavovat Markétku trošku sluníčku ať to potom není pro tu její kůžičku takový šok, ale takhle.... Nakoupila jsem veliká trička - pro děti 2-3 roky a bude je mít Markét přes sebe celou dobu mimo moře, (jako takové šatičky) aby na ní šlo to sluníčko co nejméně...

pirlenka
21. dub 2008

Jé Petko, taky tak...pořád nakukuju, zda už někdo nenapíše zážitky 😵
Já chci Štěpulovi koupit lehké, bavlněné košilky s krátkým ruk., aby ho to chránilo - tak uvidím, co seženu, kdyžtak to jistí MMB 😉 Krém mám Daylong Kids, 40tka.

nikka.vo
21. dub 2008

Leni, co já bych dala za to, kdybych ho musela v noci vzbudit... vim že by si poplakal,ale za chvíli by zase usnul... ale přes den to bude masooooo. No ale máš pravdu, že musim myslet na to, že to bude ok a ne hrozný. Jsme na to dva, tak se budeme střídat 🙂 Jen kdyby to mezipřistání nebylo 😠 ... samotné dovolené se jinak nebojim, jen toho letu ☹ Jsem byla namachrovaná a jak to bude ok a pochyby už prostě jsou 😖

pirlenka
21. dub 2008

No bojím se toho přendávání (auto, sporťák, letadlo, autobus...), že se vždycky probudí a bude protivka. Ale třeba ne, proč hned malovat čerta 😉 Taky na to budeme dvě, tak se to nějak zvládne.

nikka.vo
21. dub 2008

mě faktor 30 a i ten krém doporučila doktorka ... na chvíli na sluníčku ho to ochrání a pod slunečníkem je to jedno. Prý větší faktor v podstatě nemá větší efekt ... 😉

pirlenka
21. dub 2008

Je fakt, že opalovat je nebudeme, jde jen o tu chvíli, kdy se půjdou vykoupat...musím koupit ještě jeden, tak asi tu 30tku.

binki
21. dub 2008

My jsme teď druhý týden mimo čr a je to fajn, ještě skoro 2 týdny máme před sebou. Měla jsem z toho obavy, ale malej je úžasnej. Neopalujeme se, dneska jsme jeli na procházku do Dubai City center, bylo extrémní horko, přes 40.

petraluk
21. dub 2008

Ahojky, my se chystáme k moři v červenci a už jsem něco málo zjišťovala a byl mi doporučen tento opalovací krém http://www.lekarnakvalitne.cz/katalogzbozi.php?... Někde jsem o něm četla, že je opravdu super, co se týče alergických reakcí, ale nemůžu to najít 😠
A jinak dobrý by měl být i opalovací krém 40 od Sebamedu 😉

petraluk
21. dub 2008

Tak jsem znova pátrala a nic 😒 Bylo tam, že není vůbec parfémovaný,s čímž se snižuje riziko alergií.

pirlenka
21. dub 2008

Petru, kam se chystáte?

petraluk
21. dub 2008

Jen do Chorvatska na ostrov Krk 🙂 Já bych měla docela strach jet takhle daleko jako ty. Pořád si řikam, že kdyby se něco dělo, tak za půl dne jsme doma. A taky si neumim představit, jak bych se všla do těch jejich limitů z kuframa. Jenom ten můj otesánek by musel mít 20kilo na jídlo 😀
JInak před tebou smekám, já bych na to neměla nervi 🙂

pirlenka
21. dub 2008

To máš pravdu, ale letos se mnou nemá kdo do Chorvatska jet, tak už je fuk, jestli letíme do Egypta, Řecka nebo třeba do Itálie... 😉

nikka.vo
21. dub 2008

Já mám tenhle krém http://www.microsun.sk/czech/ doporučovaný Dominikovou lékařkou, taky neni vůbec parfemovaný a jak už jsem psala, tak nefunguje na chemické bázi 😉

Fyzikální princip ochrany před slunečním zářením je založený na bázi mikropigmentů.
Účinná látka v přípravku odráží UV záření. Mikrokrystaly titandioxidu a zinkoxidu vytvoří po rozetření na kůži prakticky neviditelný film, který odrazí dopadající paprsky a zabrání proniknutí nebezpečného UV záření do kůže.
Protože je ochranný efekt založený na bázi mikrokrystalů, neobsahuje MicroSun Baby chemické filtry a ani parfém. Je obzvlášť vhodný pro kojence, malé děti, lidi s fotodermatózami a citlivou kůží. 😉

pirlenka
21. dub 2008

Aha, tak to koupím, je to od stejné firmy jako Daylong, ale ten je doporučován až od 1 roka...

pirlenka
21. dub 2008

Nikko, co příkrmy, kolik toho berete? Já už si píšu seznam a přijde mi toho hrozně moc 😕

petraluk
21. dub 2008

Pir my právě jedeme autem, takže se můžem kdykoliv vrátit. Na druhou stranu, kdybych nemohla jet v létě, tak by mi taky nezbývalo jet někam dál 🙂 Lepší než sedět doma, to mi stačilo loni. I když loňská dovča v porodnici, byla lepší než všechny dovolený u moře dohromady 😀

nikka.vo
21. dub 2008

Leni,beru jen skleničky a na místě koupím nějaký svačinky - Dominik nejí ani ovocný slazený jogurt, ani ovocnou přesnídávku,chutná mu jenom pacholík, takže zítra do něj zkusim nacpat puding 😖 a tam snad najdeme ještě něco co mu zachutná. 😔 Nechci do něj cpát jen mlíko, holt tam bude jíst ,,nezdravě,, 😉

petraluk
21. dub 2008

Nikky a kam jedete?