Dovolená u moře s ročním mimčem. Máte zkušenosti?

lussy
5. dub 2008

Ráda bych poprosila maminky, které již absolvovaly (nebo chystají 🙂 ) dovču u moře s ročním mimčem, aby se podělily o své zkušenosti, popřípadě daly tipy čeho se vyvarovat atd. Jak zvládne 11měsíční mimi cca 2 - 3 hodinový let? Co aklimatizace na místě? Co teplo? Jaká zábava na pláži? Jaký je návrat zpět? Rozhozený režim apod. Prostě budu moc ráda za jakýkoliv tip 😉 Děkujuuu moc 🙂

kristi
25. srp 2008

ja jsem nekde cetla, mylsim ze to byla Mahu Bocanova, ktera rikala, ze jak zavre dvere za ditetem,ktery necha u babicky, tak na to proste nemysli...se mi to zda jako lepsi metoda nez furt bejt jak na dratkach a nervni, ze se neco deje...

ja s klidem dam Miu i chuve, abychom si s muzem zasli aspon na vecu a pisnu ji behem 3-4 hodin jednu sms, ona me uklidni, ze jsou v pohode a dal to neresime.. 😉

petraluk
25. srp 2008

Kristi a jak to děláš, protože já tohle prostě nedokážu ☹ Pomalu si řikam, že jsem na něm závislá víc jak on na mě 😒 Malej byl krátce po narození docela vážně nemocný a hlavně měli podezření na něco dalšího a na mě se to asi dost podepsalo a teď mam o něj neopodstatněnej strach ☹

kristi
25. srp 2008

jak? ja proste jen doufam,ze je Mia v pohode aze se o ni umi postarat i nekdo jinej. Je to slozity,ale bez tech babicek je to fakt na bednu nekdy. To bych 3 roky nevylezla z baraku, nesla na veceri nebo do kina, na to se mam moc rada. Ja jsem malinko sobec, mne taky nasi nechvali u babicek hodne moc a je to proste v pohode. Musis se obrnit trpelivosti a verit i jinym lidem nez sobe

kacerka
25. srp 2008

To já se potom umím taky odreagovat, když někam jdeme - chodíme hodně na hokej - takže jako mě ta hra strhne a jsem naprosto v pohodě - u mě je problém to loučení. Ale tu dovču bych prostě nedala, bych se nakonec snad i u toho moře nudila nebo co 😀 😀

petraluk
25. srp 2008

Já věřim, že se o malýho postaraj, o to mi tak nejde, ale furt mam pocit, že se mu po mě musí stýskat 😝 V kině na něj taky nemyslim celej film, ale párkrát si prostě vzpomenu, zase 24 hodin denně taky po něm nešílim 😀

kristi
25. srp 2008

no tak vidis, tak to je jeste vcelku dobry 😀 😀 😀 ja si to proste nejak nepripoustim,o to vic se na ni pak tesim domu...

kacerka
25. srp 2008

péťo, to já si vůbec nemyslím, že by se mu mělo po mě stýskat 🙂 to jenom já jsem ta ustejskaná 😅

Jako tchýňa, která obvykle hlídá, by se kvůli Karlosovi rozkrájela. Ale na mě je její projev až moc rozteklej, rozcapenej, jestli chápete, co myslím. Moje mamka je taková ráznější babča, ale ta zase bydlí 45 km od nás, takže na hlídání trochu z ruky 😖

kristi
25. srp 2008

no, moje tchyne je takova spartanska vychova sama o sobe, takze Miu fakt nerozmazluje...

mirka755
25. srp 2008

diddi: my jsme byli oblast Tholos (SZ ostrova), hotel Doreta Beach. Byla to nádhera 😀

trixi
26. srp 2008

mne sa pacilo to prirovnanie kikity, ze sa staraju 7 rokov o psa a beru to ako trenazer na starostlivost o dieta 😀 😀 . Myslim, ze rychlo pride na to, ze starostlivost o dieta je o niecom inom. 😉
Moji rodicia bez nas nesli na ziadnu dovolenku, vylet, boli sme traja, a nikdy si nepotrebovali oddychnut, takze som vychovana tak, ze bez mojho syna si ziadnu dovolenku neviem predstavit. Samozrejme sme chodili aj k babkam na prazdniny, ved rodicia museli do prace, ale ked planovali dovcu, tak vzdy s nami. Vlastne aj teraz ideme na dovolenku s nimi, a to uz sme "stari".

bambusko
26. srp 2008

byt s drobcekom pri mori je neskutocny zazitok, chodime tak pravidelne od 14 mesiacov prvej dcery, aj pocas tehotenstva. jasneze to uz nie je dovolenka ako predtym, ale je to ovela krajsie, aj ked narocnejsie. toto ti nikto nikdy neda, krasne chvile a spomienky navzdy, aj ked si to deti nebudu pametat. uz teraz, ked si pozerame fotky a 7-rocnej eme ukazujem aka bola malicka a rozpravame, co robila, je nadsena. vie, ze patri k nam a nepotrebujeme ju odkladat, aby sme si oddychli. nie je to ziadna opicia laska, je to proste detstvo, materstvo a rodicovstvo. moja mama dodnes spomina ako boli na oneskorenej svadobnej ceste bezo mna, mala som 1,5 roka a ked sa vratili, hovorila som babke mama ☹ ale boli v rumunsku, autobusom, v stane a za sociku to bolo "cosi" ist k moru - prvykrat v zivote, s deckom by sa to nedalo

kacerka
26. srp 2008

jj, "trenažer" mě taky pobavil 😀 😀 😀 My máme šest let želvu - kdyby bylo starání se o mimi jako o želvu, tak o Karlosovi 7 měsíců v roce nevím, protože by měl zimní spánek 😉

kikita.nikita
26. srp 2008

Ahojky, jsem ráda že vás to pobavilo, ale já to tak beru. Pes není nějak malý, máme ho v bytě a musíme se snažit už sedm let! o to aby pes nestrádal a byl šťastným zvířetem. Bereme ho na výlety, na akce a tak a samozřejmě je to úvazek jakýkoliv jiný. tedy jako i dítě. Pes je o to horší, že nikdy neřekne co ho bolí, jestli chce pít nebo má hlad, nebo co mu vlastně je. Když jsme chodili oba do práce, taky byl celej den doma sám a samozřejmě nešlo jako naši kamarádi si po práci posedět, popovídat, protože my musíme domu a jít alespoň na hodinu (to je minimum) se psem ať už prší, sněží či mrzne. Moji sourozenci jsou o hodně mladší než já, samozřejmě sem je měla jako starší sestra na hrbu 😅 nikdy mi to nevadilo, ráda jsem se o ně starala, máme skvělej vztah, ale vím jaká je dovolená s dítětem nebo dětmi a bez nich. To samý je i se psem, miluju ho, je to náš mazlík a člen rodiny ale prostě se s ním někdy musím rozloučit a nechat ho "babičce". Zavřem branku, on brečí až to srdce trhá, ale zase ta myšlenka že nemusím nějakou dobu to a to je pro mě silnější a vypadnu ze stereotypu o starost o psa 😅 Takže pokud to berete jako vtip, tak se smějte, ale já jsem asi jiná povaha a dokážu psa, dítě, manžela nebo cokoliv jiného se na pár dní vzdát a utrhnout si čas pro sebe a nabrat sílu na další starosti o ně. Jinak mi přijde totiž mateřská doma denodenně s dítětem na palici a ještě s ním jet na dovolenou (s tak malým dítětem)...ta představa je pro mě blééééé 😝

petraluk
26. srp 2008

Kikita vůbec tě neberu myšlenku jet na dovču bez dítěte, ani si nemyslim, že je to něco špatnýho, každej je prostě jinej a někdo si holt od tý honičky kolem dítěte musí odpočinout. Ale srovnávat starost o psa s dítětem je dost přitažený za vlasy. Psa nemáme, ale u nikoho jsem si nevšimla, že by někdo musel hlídat psa na každym kroku a nespouštět ho z očí, stávat k němu každý 2 hodiny a krmit ho apod. A než ti dítě řekne, co ho trápí, to si taky chvilku počkáš. Malýmu je přes rok a nikdy mi nebrečel hlady nebo žízní, kdybych mu nedala najíst tak je snad o hladu celej den. V podstatě nebrečí nikdy, jen když mu něco zakážu nebo seberu nějakou věc. Tohle je diskuze o ročních dětech a ti si rozhodně ještě neřeknou co je trápí nebo co potřebují 😉

Mateřská mi rozhodně na palici nepřijde, kdybych byla s malym denně sama, tak asi jo, ale protože mam dost kamarádek s dětma, tak mě to na mateřský baví. U tebe mi přijde, že prostě potřebuješ dítě jen pro to, aby jsi splnila určitý životní cíl. Možná se mýlim, ale z tvý řeči to tak vypadá. Já jsem se těšila nejenom na to jak si s malym budu hrát, ale i na to noční stávání a prostě na všechno co k tomu dítěti patří a nemam nejmenší potřebu si od něj odpočinout 🙂

bambusko
26. srp 2008

toto uz je mimo temu, ale kikita, ak mas take predstavy ako o vychove aj o porode, tak ti velmi drzim palce, nech sa ti splnia 😉

kristi
26. srp 2008

jezis, to je fakt sila...tady clovek nemuze ani rict, ze by se to mohlo prirovnavat k vychove psa. A proc ne? dyt pes je taky stene a taky to je opravdu dost prace ho vychovat..a jako trenazer je to furt lepsi nez nic 😉

neverim nikomu, kdo rika, ze si nepotrebuje odpocinout i kdyz ma to nejhodnejsi dite na svete....

trixi
26. srp 2008

este ze nam kikita vysvetlila ako si predstavuje starostlivost o mimi. Fakticky je to "humor" 😲 😲 😲 . Je to sice od temy, ale nas pes vedel vzdy dat najavo, ked bol hladny, smadny alebo ho nieco trapilo. Porovnavat vychovu psa a dietata je trochu uletene 😲 .
Neviem si predstavit odist od mimina na par dni prec, ked som kojila a kojim a nacerpat sily na dalsie dni.

Myslim, ze kikita este potrebuje dospiet, mozno ju porod a prichod miminka zmeni a to ze nepojde na dovcu so svojim mimi je jej vec, ved vela rodicov tak dovolenkuje ale nazor na materstvo, to je pre mna silna kava.

bihan
26. srp 2008

Myslím, že už fakt preháňate.. každá mamina si potrebuje od dieťaťa oddýchnuť.. niekomu to stačí na pár hodín, dní, niekomu to nevadí, odísť na dovču.. je to individuálne.. a keď som bola tehotná, tiež som mala úplne iné predstavy o materstve ako mám dnes.. ľudia a postoje sa predsa menia.

kristi
26. srp 2008

bihan, presne tak 😉

petraluk
26. srp 2008

Kristi věř nebo nevěř, já opravdu nema potřebu si od malýho odpočinout, jen všechno s ním fakt dělat nejde, večer do hospody ho asi fakt brát nemůžu 😉

A srovnávat výchovu psa a dítěte mě prostě přijde přehnaný, už radši nic psát nebudu,nechci se hádat, jen jsem napsala svůj názor 😉

kristi
26. srp 2008

Petraluk: tak to mas muj obdiv 😉

petraluk
26. srp 2008

Pochopitelně jsem ráda, když po obědě nebo večer usne a je klid, to bych kecala, že ne, ale hlídat ho nikomu dávat nemusim, to dělam jen aby nebyl pořád jen se mnou a nebo když jdu někam, kam on prostě nemůže 😉

kristi
26. srp 2008

vsak joooooo, kazda jsme jina...a Lukasek je urcite hodnej kluk a mamku nezlobi 😉

petraluk
26. srp 2008

Naštěstí je, proto mam hrůzu jestli se nám poštěstí mít druhý, že bude pravý opak a já tady pak budu psát, jak se strašně těšim na dovolenou bez dítěte a potřebuju si od něj odpočinout 😀

berunka
26. srp 2008

holky cetla jsem si tu vasi debatu a nedalo mi nepridat se.a to tak,ze soulasim s kristi a kikitou v ohledu pes versus dite.my mame 2,5 leteho pejska krizence kokra se setrem.mame ho od stenete a nikdo kdo nema doma psa nemuze tvrdit jake to je a jestli s to da srovnavat.kdyz vstavate v noci aby jste mu udelali jidlo,aby jste ho vyndali z pelisku protoze potrebuje curat,x krat za den po nem uklizeli louzicky,ucili ho chodit na noviny,pote x krat denne chodili ven.nehlede na to ze musite taky resit,ze chcete nekam vyrazit,jeslti muze s vama a hlavne jestli ho chcete nekde jinde nechat.nas pes je milionvy,psi hotel miluje.ale kdyz jsem ho tam davala poprve pomalu jsem brecela kdyz jsme odjizdeli.
samozrejme ze dite je neco jineho,ale rozhodne se i u pejska naucite zodpovednosti,radu a cistote.uklizet musite mnohem vic nez po diteti 😉

kikita.nikita
26. srp 2008

Jistě jsem nechtěla rozčílit maminy s mým názorem výchova psa versus výchova dítěte...to fakt ne. ale jak píše berunka kdo psa nemá a ještě k tomu takové nějaké dost náročné plemeno, neví.. 😒 náš pes byl do čtyř let mimino, bylo to s ním náročné a přesně, oni v noci chtějí čůrat nebo kadfit, je jim zle zvrací atd....miminko nebo dítě přebalíte, ale vemte si v zimě vylést z vyhřátého pelíšku, obléct se a jít s tím miláčkem ven do tý klendry ho vyvenčit aby až se za půl hodiny vrátíte tak pobleje podlahu 🙄 u nás to takhle šlo čtyři roky až pětkrát do měsíce...takže vůbec nevím jaká starost mě bude čekat s dítětem 😵 takže fakt to beru jako přípravu...no, dost o psech, každej máme jinej názor, chápu, že se mnou většina maminek nebude souhlasit, alespň najdu malinko pochopení u těch co náročnějšího pejska mají a ví, jaké je to nechat ho na tři dny na hlídání 🙂 Já vám slibuji, že vám sem napíšu, jak jsem zvládala první odkládání dítěte k babičce...myslím, že to nebude plné slz a stýskání...teda ne myslím...já to VÍM.. 🙂 a mateřská - jsem si trochu jiná povaha, ale já fakt nemůžu bejt na mateřský...zblbla bych. Teď mám těsně před porodem, první termín prošvihlý a stále chodím do práce. Mám jiný režim, to jo, můžu odejít kdy chci, nemusím vůbec přijít, práci si beru domu atd...tak to bude i při malý i když to budu chodit do práce, když pohlídá babička. Neumim si představit vysedávat s kamarádkama co mají děti někde na kafíčku a krafat 🙄 mě to nudí....byla jsem jednou s těhulkama a nebavilo mě poslouchat co kde koupili a jak je to žůžový nebo modloučký klásný a s sežrání 🙄 jsem si divná, já vim, ale určitě neberu dítě jako nutný zlo, nějak si odbýt tu etapu života...to ne...ale holt to prožívám jinak než kterákoliv jiná mamina.

trixi
26. srp 2008

berunka, zatial sa staras len o psa a ver, ze starostlivost o mimi je skutocne o niecom inom. Pes je vzdy len pes (doma sme mali vzdy psa, macku, a inu haved) a dieta je predsa nieco viac. Ale na to prides sama. Netvrdim, ze treba byt 24 priviazana k miminu, ale je tu ale ...
Vratme sa vsak k teme, a to je tema o dovolenke s mimcom, takze su 2 skupiny rodicov - ti, ktori travia dovcu so svojimi detmi ako rodina a ti, ktori si potrebuju od deti oddychnut. Je to kazdeho vec do ktorej skupiny patri a ako travi svoju dovolenku. My nasho maleho nenechame u babky, ani nikoho ineho a bez neho na dovolenku nejdeme. Stravili sme nadherne spolocne chvile, mame krasne spomienky a bez Mateja si dovcu neviem predstavit. Bez nasho psa ano 😉 .

bambusko
26. srp 2008

mali sme psa niekolko rokov predtym, nez sa nam narodili deti, aj teraz mame, ale je to uplne o niecom inom, presne viem o com hovorim 🙂 neviem, co je za problem, ved ste si napisali svoj nazor, ini si napisali svoj, ved o tom je verejne forum 😎

berunka
26. srp 2008

trixi: kdyby sis poradne precetla prispevky jak me tak treba kikity tak bys videla,ze rozhodne nerikame ze pes = dite.to nikdo nerekl,ale yslim,ze kikita ti to tam dostatecne vysvetlila.ono kdyz litas treba 5x se psem ven,protoze ma prujem a pokazde ho musis potom vysprchovat je to taky zuzo.takze si prosim z tech prispevku nevybirej jen casti,ktere se hodi.ber to komplexne 😉

kikita.nikita
26. srp 2008

Ano, prostě jsme tu takové které dejme tomu mají dvě dovolené ročně a na jednu jedou s dítětem a na jednu ne. a respektuji ty, které pojedou na obě stůj co stůj s dítětem. vy jsi o nás myslíte, že jsme krkavčí sobecké matky, my zase, že jste citově velmi závislé. ale to je tak vše co stím uděláme, že? Bambusko to napsala dobře, je to diskuze a holt se tu nemůžem plácat po zádech a každá má svůj názor.Zrovna teď jsem si vzpoměla, asi to mám asi po své mamince...my jsme s našima jezdili na jednu dovolenku a oni si jednu dvě dopřáli sami bez nás...prostě jsme tak byli vychovávaný. No asi jsem sobec...ne asi, ale určitě ☹ a stím psem, chtěla bych vás vidět s naším kennym coby štěnětem a mít ho v bytě... končím...já to beru jako přípravu na dítě a hauk - domluvila jsem nemá to smysl 😠