Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

kosska3003
27. srp 2010

@diddi normalne som v soku co pises a to cez aku cestovku si isla no to by sa aj mne hnusilo co pises tak nabuduce nech sa vam uz zadary aj ked to nebude Bulharsko ja sa nestazujem na moju dovolenku ale keby ze mam to co ty tak robim ine poriadky

diddi
27. srp 2010

boli sme cez tip travel....dnes sme boli v cestovke - je spisana reklamacia a protokol - nemam rada taketo tahanice,jednania...ja som si len chcela uzit pokojnu dovolenku so svojou rodinou....ak by sa jednalo o napr.meskanie lietadla.....tak kaslem na to,ale ak to uz zasahuje do zdravia mojich deti,tak nevidim prekazku.....s tymito filckami sme tam zili celu dovolenku,nevideli sme ich,az pred koncom muza napadlo prikryt ten kanal "bielym" uterakom a vtedy sa nam naskytol sokujuci pohlad...je mi z toho na zvracanie,ked si predstavim v akom mnozstve sa tam premielali.....ach...

kosska3003
27. srp 2010

@diddi tak to by som aj ja spisala si mala ja tie filcky odfotit nech vidia kde posielalu rodinu s detmi no hruza ja nevfiem co by som robila keby ze mi daju take uteraky a este aj ficky by som to doniesla delgatke ze nech kuka co ti dala za izbu

bobulka2009
6. zář 2010

ahoj holky, teď v neděli letíme do Bulharska. Malá má 10 měsíců, nevíte některé, jak je to tam třeba se skleničkama, plínkama atd. Ať vím, jestli to mám všechno tahat se sebou?

mmonika
6. zář 2010

Bobulka ja by som si asi len tie plienky vzala ,a mozno malej/ho oblubeny poharik ci flasku ...

my sme tam boli na zaciatku augusta ,v hotleli bola aj normalne detska stolicka v restauracii ...inak som si nic ine nevsimla.,kedze ja mam uz vacsie deti ,tak ma to az tak moc nezaujimalo ...

kosska3003
6. zář 2010

@bobulka2009 kde idete presne ja som bola v Primorsku a normalne tam bol aj decky obchod a aj v lekarni kupis plienky pohariky mlieko kojenecku vodu vsetko to tam maju a aj znacky ako tu u nas

diddi
6. zář 2010

plienky maju,ale vysli drahsie ako u nas

bobulka2009
6. zář 2010

děkuj za odpovědi, @kosska3003 jedeme do Ravdy, je to menší městečko, tak nevím, jestli tam děcký obchod bude

kosska3003
6. zář 2010

@diddi drahsie praveze ja lacnejsie som kupila hm no nerozumiem

@bobulka2009 isto tam bude lekaren napis do cestovky nech ti povedia ja som si plienky a aj presnidavky zobrala par kusov a plienok tiez ale potom som musela kupit

diddi
6. zář 2010

@kosska3003 my sme boli na Slnecnom pobrezi a tam je vsetko neskutocne predrazene....boli tam Zora markety a pampersky vychadzali do 2eur drahsie...mali lacnejsie tie ich plienky,na tie som vsak uz nemala nervy

kosska3003
7. zář 2010

@diddi no tam hej tam je to drahsie ale aj primorsko je uz drahe no stale sa to plati ale je drahsie ako napr Pomorie

aksulvap
7. zář 2010

Ahojte, ja som bola tento rok tiež v Bulharsku aj s Adamkom (4), boli sme v Sarafove - taká väčšia dedina hneď pri letisku Burgas. Bývali sme na súkromí (7 EUR), blízko pláže, izba pekná, čistá, TV, sprchový kút + WC + umývadlo bolo spolu, k dispozícii kuchynka s chladničkou, varná konvica. Upratovali sme si sami, boli sme 2 týždne, raz nám vymenili posteľné prádlo a uteráky. Domáci bol v pohode, dalo sa s ním dohodnúť po rusky. Kamarátka to tam dobre poznala, takže nám poukazovala dobré reštaurácie a ochutnali sme veľa ich domácich jedál - boli fakt výborné, ceny ako u nás alebo nižšie, ozaj sme si mohli dovoliť čokoľvek a kedykoľvek, nemuseli sme sa obmedzovať. Oplatilo sa nakupovať kožené tašky, topánky aj oblečenie. More bolo pri príchode 30 stupňov, čisté, Adam sa tam dobre vybláznil, v dedine bolo aj ihrisko s húpačkami a šmykľavkou. No a teraz negatíva: od Bulharska nečakajte žiadny luxus, najmä nie mimo známych letovísk, je tam dosť špiny, pobehujú všade hladné mačky (dieťa ich samozrejme chce chytať...bŕŕŕ), veľmi zlý prístup na pláž dole kopcom - neobťažujú sa urobiť normálne schody, ale dalo sa to zvládnuť, na pláži tiež nebolo najčistejšie, niektoré dni more vyplavilo zelené rastliny, čistilo sa iba na platených častiach pláže. Neobišli nás ani klasické ochorenia: Adamka asi 3 dni bolelo uško - asi mu zatiekla voda - zabrali kvapky a nurofen, svokra aj ja sme si prešli dvojdňovou odtučňovačkou - hnačka, vracanie - pravda je, že sme si nedávali ráno alkohol, čo sa ako prevencia odporúča. Môj záver: Lacná dovolenka pri mori, dieťa bolo veľmi spokojené a ja tak na 80%.

ma77
7. zář 2010

ahoj bobulka 2009 my sme boli tiež v juli v ravde je to male mestečko neviem či tam najdeš lekaren skôr v nesebare to je dalšie ale väčšie mesto tam najdeš určite ale obchody z drogeriov tam boli dost myslim v ravde

krpecjanka
22. únor 2011

ide niekto tento rok Do Bulharska??Slnečne pobrežie boli ste niekto v hotely Condor 🙂 dakujem

ma77
22. únor 2011

@krpecjanka ahoj my sa chystame do bg ale chceme skusiť pomorie boli sme už černomorec nesebar ravda tak ideme skusiť ine stredisko doteraz sme chodili cez cestovku a teraz ideme na vlastnu päsť 🙂

krpecjanka
22. únor 2011

Ja idem prvy krat na dovolenku :D s priatelom

marrrrrry
22. únor 2011

@ma77 dobrý 🙂 možemn sa spýtať ako sa vám páčil hotelík ? a cesta autom aká bola kolko trvala a cez to Rumunsko to bolo ok ??? lebo že tam sa moc neoplatí stáť že ukradnú aj auto 😀

ma77
23. únor 2011

@marrrrrry ahoj neviem aky hotel mysliš ale asi IRIS v ravde? tak hotel bol celkom fajn novy s reštikou a terasou a s bazenom v ktorom bola studena voda ale plaž bola blizko na môj vkus boli male izby ale ked sa tam chodiš len vyspať a cely den si vonku tak sa da my sme mali len ranajky ktore boli formou bufetu a boli ok a na večere sme chodili do mesta tam je lacna strava tak sa da cesta autom trva asi 20h podla toho ako rychlo idete ale tam sa ani neda isť rychlo lebo nie su dialnice tak ked sme šli 1krat tiež nas strašili že nemame v rumunsku stať tak sme šli v kuse celu noc ale 2 a 3 rok sme už stali ale na osvetlenej pumpe a spali sme a nič sa nedialo chvalabohu cesty v rumunsku su na lepšiej urovni ako v bg tam je to tankodrom ale da sa ked tam prideš a uživaš si dovolenku tak na to aj zabudneš 🙂

marrrrrry
23. únor 2011

@ma77 ahoj ano ravdu som myslela som to zle napísala 🙂 no super teda fu ale 20 hodin no d ochorvátska to bolo 10 ha ha a poslednú hodinu som myslela že zomriem tak neviem neviem či toto zvládnem 😀 a malý no tolko sediet v autosedačke uf uf ...hej hej hoteík som čítala že je novší myslím od roku 2008 funguje , no tie bazény to býva studená aj v sroatii sme tak mali ,a tie izby hej pojdem tam iba spať a tiež máme iba ranajky zaplatené 😀 no super teda v podstate si bola spokojná a more je pekné čisté ???

ma77
23. únor 2011

@marrrrrry tak bola som spokojna ja by som šla ja do chorvatska lebo som tam nikdy nebola ale môjho tam nedostanem on len bulharsko a a autom ani letecky ho nedostanem tak ty maš dieťa tak neviem po tej horučave autom či by som si trufla ja už mam velku dceru tak to je ine a boli sme cez globtour 3roky za sebou a keby som nebola spokojne tak nejdem 😉 more bolo fajn plaž pieskova ale neviem porovnať čistotu kedže som nikde inde nebola su tam trošku riasy ale žiadne morske prišery 😀 ale da sa kupať v pohode a hlavne voda bola teplučka v mori tak cesta je na nervy to ti poviem ja už mam pol roka depku z cesty lebo nerada cestujem ale tak musim sa prispôsobiť môjmu ved čo mi ine ostava 🙂

marrrrrry
23. únor 2011

@ma77 no ideme začiatkom jula a malý bude mat v septembri tri tak ja hlavne koli nemu ale poviem uprimne že aj pre mna to bude asi zabijak ešte nám maju volat z cestovky v marci či sa bude dat vlakom ist lebo letenka na osobu cez 300e a to aj za malého fu to je iná palovica ale zase za 2 hodinky sme tam, no ja som bola prvý krát pri mori minulý rok v chorvátsku tam bolo krásne hovorí sa že najčistejšie morew preto som sa pýtala či aj v bulharsku je ale jasné ked chodíte radi do bulharka tak potom tam bude pekne verím tomu a tá piesočná pláž sa mi koli malému páči že sa pohrá s formičkami v chorvátsku boli tie platne a to som musela dávat pozor lebo keby tam padne sa utorpí tuto je lepší prístup v bulharsku som čítala že dlho ideš a stále čaháš to je super 🙂 a navštívily ste aj ten aquapark a delfinárium ???tiež idem cez globtour trnava ... a na izbách bola aj vanička v sprche ???

ma77
23. únor 2011

@marrrrrry jasne ved letecky je to drahšie ale ako hovoriš si tam za 2hodky a tak sa trepať autom 20h no ked mate klimu da sa ale ked nemate tak koniec začiatok jula je ok tam je teplo my sme boli 1rok koncom juna a bolo fajn v aqparku som ja osobne nebola ale dcera s mm boli a bbolo super je blizučko a chodi tam bus každu polhodku či jak ale že je tam milion atrakcii ja na take nie som tak šli sami a to delfinarium sme neboli to je tam niekde blizko ? tušim vo varne aj som chcela isť ale nejak nevyšlo a to sme boli 3krat v bg my sme boli globtour prešov a vanička v kupelni nebola boli sme v 3hoteloch a všade len sprcha a kachličky a nič dosť blbe to bolo ale tak čo už 😉 tento rok sa chystame na blynt bez cestovky a to tak že sadame do auta kedy chceme a vyražame ubytko vôbec nie je problem najsť same apartmany ponukaju a za ovela lepšiu cenu ako hotel ale bez stravy cena za noc vychadza nejakych 20eur a maš tam kuchynu komplet vybavenu spalnu a kupelnu s wc a balkon s terasou sme boli pozerať ked sme boli minuli rok a ked sme si to prepočitali tak to vychadza ovela lepšie ako cez cestovku 😀

mmonika
23. únor 2011

@krpecjanka my ideme teto rok do Bulharska ,dokonca aj na Snecne pobrezie ,ale do hotela Sunny DAy... 😉 boli sme aj minuly rok ,ale to sme boli autobusom,tento rok ideme lietadlom ...

marrrrrry
23. únor 2011

@ma77 To ano apartmány vídu neporovnatelne lacnejšie to viem ,no len môj drahý on len hotel fajinový je 😀 no vo Varne je to delfinárium tak som zvedavá je to môj sen vidieť delfíny a aj na ten aquapark sa teším ja zase také bláznenie možem 🙂))))))))))))))))))) V aute máme klímu len ma láka to lietadlo jaký to je pocit no uvidíme 😀 Mhm preto sa pýtam lebo nejaká foto bola nikede jak keby vanička taká akože sprcha s hlbokou vaničkou no uvidíme teda 🙂 Inak min.rok ako sme išly k hotelu na každom kúsku bolo že na prenájom apartmány tak to nájdete v pohodičke 🙂

ma77
24. únor 2011

@marrrrrry ahoj no ved preto sme sa rozhodli isť na blint bez cestovky ako boli sme aj s cestovkou spokojny ale tak treba vyskúšať ja som tak nikdy nechcela na blint lebo ked tam prideš po tej dlhej ceste unavena prepotena tak ideš rovno do hotela a vieš že maš ubytko rezervovane a rychlo sprcha to je pocit 🙂 ale ako hovoriš na každom kroku ponukaje ubytko tak dufam že rychlo niečo najdeme lebo fakt po tej ceste ešte chodiť a hladať tak to už by ma asi trafilo a minuli rok ked sme boli v tom irise tak prišli za nami kamoši asi po 4 dnoch tu z sk a volali nam aby sme im našli ubytko šli na blint tak sme im našli na 1šup hned vedla irisu boli novučičke apartmany komplet zariadena kuchyna umyvačka riadu mikrovlnka rych.konvica proste všetko spalna a kupelna a krasny velky balkon s terasou tak sa tam ubytovali až sme im zavideli že maju väčšiu izbu ako my a za menej ečiek 😉 tak dufam že najdeme aj my hned na 1krat taky apartmanik blizko mora samozrejme 😉

kratoska
24. únor 2011

I my letos letíme do Bulharska. Taky na Slunečné pobřeží, akorát do hotelu Kotva. Moc se těšíme. 🙂

marrrrrry
25. únor 2011

@ma77 Tak želám veľa štastíčka a dobrý výber 🙂))))ň Ešte som cchela sa spýtat a z balkónov je na čo vidiet ???? A su len jak vidim na foto iba zo strany jak je bazen či aj z druhej ?

marrrrrry
25. únor 2011

@kratoska A odkial letíte ??? Ale ked píšete po česky asi nie z Bratislavy ? či 😉

kratoska
25. únor 2011

@marrrrrry Nene, letíme z Prahy. 🙂 V červenci.

ma77
25. únor 2011

@marrrrrry ahoj ano z jednej strany maš bazen a z druhej len hotely ale či su tam balkony joj ani som si nevšimla ale asi su ved každa izba musi mať balkon ved kde by sme sušili plavky 😉 a už maš rezervovany zajazd cez cestovku? aj zaloha sa teraz niekedy plati nie? mate aj ranajky či aj večere? my sme mali ked sme boli 2 roky za sebou v černomorci hotel royal beach aj večere ale neboli nič moc tak sme si už v irise dali iba ranajky a obed to vydržite aspon my sme vydržali a večer sme šli pešo do ravdy sa najesť však prechadzka bodla fajn 🙂 a chodte ked ti môžem poradiť do nesebaru je to trošku dalej my sme chodili autom ale je novy a je stary nesebar a ten stary to bolo krása 😉