Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

marrrrrry
9. kvě 2011

@hasleerka No je je velký ozaj všetci sa tam vopcháte !!! 😉 Ja som tiež letela že taká cena ked je aby sa nepredal tak som ráno letela s malým ale šak ich tam mali ale 30 nahádzaných 🙂 My prídeme vy idete 😎 No ja som si kupovala new plavky a veru aspon dvoje treba tak pozriem ešte nejaké , a kolko beriete kufrov ??? ja plánujem len jeden hahahahhahha a kočík toto vše do kufra 😀

hasleerka
9. kvě 2011

@marrrrrry no vy idete autom že??? no pri mojich parádniciach by sme hádam aj 4 kufre potrebovali 😀 😀 😀 ale inak beriem len jeden stredný kufor, cestovnú tašku a veľký rupsak ... hádam nám to štyrom bude stačiť ... ideme do hotela, takže veľa uterákov brať nemusím ... len budem musieť vážiť, až nám to potom nenechajú na letisku

marrrrrry
9. kvě 2011

@hasleerka Hej zatial autom ale ešte že možno chytíme letenky no moj drahý sa teší na u cestu autom takže skorej to auto platí 🙂)) ja som si min.rok nabrala topánok a oblečenia a polku som nenosila celý den plavky len večer čo som sa obliekla tak to riedim tento rok 🙂)))))))) no to ano aj my ideme na hotel tak aspon uteráky odpadaju lebo to zaberá miesto...ja si asi požičiam od priatelovej mamy kufor ak dovtedy nenašporím na svoj vlastný a ešte si idem robit pas lebo ak pojdeme cez srbsko tak že mám aj pas mat tak ešte to ma čaká aj drahý si musí dat urobil malý ten má 🙂 juj škoda penez ☹ 😠 🤐

hasleerka
9. kvě 2011

@marrrrrry no ale letecky tuším nepotrebujeme pas že??? len môj chlap nemá ...
my sme kupovali kufor v kiku a nebol ani drahý a myslím že službu urobí dobrú

marrrrrry
9. kvě 2011

@hasleerka Ja Ti neviem či potrebujete pas ja som magor z tohoto lebo som nevedela ani že budem potrebovat cez Srbsko 😀 No jasné to mne sa od čínanca páčil taký kriklavoružový ale mali hej aj v kik aj v daichmanne nie drahé jesné to stačí myslím že aj avokra nemá nejaký drahý a poslúžil jak hovoríš !!! 😎

ma77
10. kvě 2011

@marrrrrry ahoj tak chodte ce zRumunsko a odpadne ti vybavovanie pasu 😉

marrrrrry
10. kvě 2011

@ma77 Hej tak máme v pláne ist len ujo že ak by sa náhodou niečo posralo že radšej aby sme mali pas tak spravíme čo už 😀 Inak ahoj dlho sme nepopísali 😀 dnes je aké horko u nás sme sa troška slnily s drobcom 🙂

ma77
10. kvě 2011

@marrrrrry ahojky ano dlho nejak nestihame 😉 už sa nam to krati ved to zbehne ako voda aj u nas je pekne konečne teplo lebo doteraz bola kosa brrr my ešte stale nevieme kedy ideme ale asi v juli všetko zaleži od okolnosti hlavne chceme ist vtedy ked nebudeme mat ani ja ani dcera menzes lebo dovolenka s mrchou to čo je za dovolenka nie? 😉 a my ešte staviame domček tak aj od toho zaleži 😲 😲 😲 😲

hasleerka
10. kvě 2011

@marrrrrry no som dnes kukala na nete, že dospelým stačí OP a ja mámjednu dcéru v pase a druhá má svoj ... len musím kuknúť či sú ešte platné 😒 ... a veru písali že cez srbsko treba pas

marrrrrry
10. kvě 2011

@hasleerka No veru preistotu si dáme spravit nech nevzniknu nepotrebné problemy ☹ Hej aj platnosť treba kuk 😉 lebo to by bol tiež prúser 😕

mische
20. kvě 2011

Ahoj holky, letos jedeme na dovču do Bulharska .... do Lozence ..... ubytování i cestu už máme zaplacenou .... kolik si máme na 15 dní vzít peněz na útratu (strava) ????

lilithka26
28. kvě 2011

@marrrrrry ty potvorka, chystate sa do Bulharska? Aj my ideme 30,6 odlietame na 11 dni do Primorska 🙂 strasne sa tesim, skoda ze ides inam ☹ Ja som tam chodievala este za slobodna-bezdetna a neuveritelne super. Tak sa tesim ze ideme teraz, ale bude to take zvlastne ked tam idem teraz s malou a budem spominat ako som sa tam predtym bavila, este len sama na seba bezdetna. Takyto stan ako si tu davala foto idem zajtra kupit, maju ho u nas v akcii za 8 € tiez taky velky, snad to aj vyuzijem, lebo ako pisala
@hasleerka tak si myslim ze mi bude mala odtial viac vybiehat ako by tam bola. Kolko to inak zaberie miesta v zlozenom stave? je to velke na prenos?

lilithka26
28. kvě 2011

@kosska3003 vidim ze ty si odbornik na Primorsko. Pisala si o nejakom obchodiku pre deti ze tam je. Tak na to som sa chcela opytat. Lebo aj ja mam dilemu ci tam tahat pytel plienok a 20kg obedov v skle. Kde to tam prosim ta je, v centre na hlavnej? JA som pred tym do Primorska chodila je to moja srdcovka, ale som bola este bezdetna tak som si taketo veci nevsimala ci tam su. Ak budes mat nejake typi "ako prežiť s dieťatkom v Primorsku" tak mi napis...budem ti vdacna za kazdu radu. 🙂

hasleerka
29. kvě 2011

@lilithka26 a kde majú ten stan v akcii ???... to je super cena ... a kam do prímorska idete ... aspoň mi poradíš kde ste sa chodili dobre najesť a čo sa vám kde páčilo

marrrrrry
29. kvě 2011

@lilithka26 Ahojko 🙂 no my odchádzame 7.7 DO 17.7 🙂 😉 😎 Ešťe vybaviť tento týžden pas nakúpi´t protialergické opalováky ( preistotu) a ide sa inak máme už v šetko . Ja som stan vLidl kúpila za 11eur v akcii je super neprepúšta teplo a kúpila som ho malému keď sa vyblázni tam si pospí alebo oddýchne alebo si tam ja skovám hlavu využije celá rodinka 😀 No ja som teda poviem pravdu moc zvedavá na to Bulharsko 🙂 že čo a ako či budeme spokojný 🙂 lebo teda Chorvátske more to ma tak očarilo že eviem či to toto prekoná ale uvidíme hlavná vec že budeme niekde spolu rodina po dlhom čase lebo neni kôli práci čas ani na výlety nič ☹ ocko má toho vela ☹ takže sa teším 🙂 A čo vás vyšla letenka ja 1 osobu ???

marrrrrry
29. kvě 2011

@lilithka26 A ešte ten stan je malý šulec v zloženom stave takže nezaberie nič dokopy 😀

marrrrrry
29. kvě 2011

@mische Ahojko my máme len raňajky zaplatené 😉 Ja si beriem 500eur a drahý nejaké drobné ešte 🙂 Myslím že to postačí , kedže v Chorvátsku sme minuly 400e a tam to bolo jaké strašne drahé ☹((((

lilithka26
29. kvě 2011

@hasleerka ahoj, no mne sa na Prímorsku páči asi vsetko. Som jedna z tyych co sa do tejto destinacie bezhlavo zamilovali. A to som tam najprv ani nechcela ist. No vymkana je retsauracia praha-tak sa vola, tak varia slovenske a ceske jedla, segedin, gulas, veproknedlozelo, hus, vyvary, paprikase, proste typicka nasa kuchyna, aj obycajne sote s ryzou a tak. Tam urcite chod ked sa prejete kebabov, pizze, varenej kukuricky, grilovaneho, pečených brambor, palaciniek na milion sposobov atd. Co sa ti myslim tak skoro nestane. Ja som sa prvy tyzden napchavala len tym a vrnela som blahom. A este co sa tyka ranajok tak tam je na kazdom rohu rodinna pekaren, slane sladke pecivko, vonave a teplucke. KEd sme chodili z diskoteky tak uz od 2-3tej miesili cesto a vyvoniavali. Tesim sa ako budem chodit s malou rano nakupit vsetkym teple pecivko na ranajky. a inak su tam klasicke obchody, potraviny ako unas a je to tam este o kustik lacnejsie. Samozrejme aj zmrzlinky, take co si u nas ani nevidela, ale co som bola prekvapena tak tam som vobec nemala chut na sladke, pritom tu doma po cely rok zavislacka na sladkom, cokoladkach a horalkach. asi zmena klimy 😀 PLáže sú krasne obe pre deticky, chodte tam kde vam je blizsie. vecer sme si davali prechadzky z jednej plaze na druhu po promenade. Da sa tam zicnut aj rodinny bicykel, ktory vyzera ako bicyklovy autobus a s celou family sa mozete povozit po Prímorsku. Hlavne si nic nekupovat, opalovaky, kometika, hracky a vobec vsetko tam dostanes a za lepsiu cenu ako u nas. Takze ziadne velek zasoby kozmetiky alebo tak, naozaj je tam vsetko. A este som uplne ulietala na ich zelovococh, tie mega sladke stavnate nektarinky a paradajky, to je taka chut ze u nas som take chutne ovocie a zeleninu nikdy nejedla. Ked si kupite pecivko, maslo a k tomu tu zeleninku nakrajate tak budete mat uzasne ranajky. Ty kokso jak som sa rozpisala..no k tomu stanu je v akcii vy bille v roznych farbach. MAli ho mat od 25teho ale povedlai mi ze tovar im neprisiel ze mam dost v pondelok poobede a uz sa na to pytalo vela ludi, tak tam musim nabehnut, nech mi ho nevypredaju. Ak budes mat otaky pis. ak budem vediet tak poradim.

lilithka26
29. kvě 2011

@marrrrrry ahoj moja no my sme to zobrali ako last minute a vyslo nas to letenka poplatky a ubytko 400 €/osoba, samozrejme mala nic neplati. v litadle ju pripasaju na mna a bude spinkat so mnou na posteli.
a neboj budes nadsena ver mi. Vreckove : ked som bola ja sama vtedy tak som minula cakum pikum 250 € ale to so vsetkym, balena voda strava (vela stravy) 😀 , kozmetika, cigarety a kazdy vecer diskoteka bary. Teraz si beriem ja+mala 400€ ako aj srezervou velkou, lebo ani von nebudem tolko chodit vecer, iba na chvilu ked mi mamina malu postrazi.

smarti
29. kvě 2011

Pozerám, že o Prímorsku je reč. my sme tam boli rped 3 rokmi, tak ako lilithka píše, kúpite tam všetko a lacnejšie ako tu, takže veľké zásoby robiť netreba. V podstate súhlasím so všetkým, len ešte dodám jednu pikošku. Dcéra mala vtedy 3 roky a my sme z domu už nezobrali kočiar buginu, lebo ani doma sme ju veľmi už nevyužívali. Tam samozrejme začala trucovať, že nevládze, tak sme začali zháňať kočiar. V meste v jednom obchodíku, v Primorsku, s domácimi potrebami nám zohnali sklápaciu buginu aj so strieškou za 900,- Sk ( taký prepočet platil ešte vtedy ). Fakt smiešna cena, poslúžil úžasne, doma sme mali niečo podobné, ale oveľa oveľa drahšie. Takže som ju po príchode domov ešte aj predala.

lilithka26
29. kvě 2011

@smarti to je parada, vsak to je smiesna cena. My berieme golfac tam moze mala aj pochrniet 😉 lebo ide ja dolahu. Ale fakt je ze je tam lacno a podlatoho co som spizlovala tak sa to velmi nezmenilo. Ja som tam vtedy za 10 dni minula 250€ ale to som si minala ako bohyna. Vobec som sa v nicom neobmedzovala, dkonca ja plavky oblecko som si pokupila a 2 kartony cigariet domov, lebo aj tie tam boli lacnejsie. Este mamina ze preboha tam nebudeme mat stravu ze to pominame, ona zvyknuta na Taliansko a Chorvatsko. Tak som jej musela vysvetlit ze tam sa v pohode za lacno napapame. A nemusime sa obmedzovat ze na obed musime byt na hotely. KDe nas to chmatne tam sa najeme. A este nieco, mna strasili ze budem mat crevne problemy jedla som tam vsetko a vsade a nic a to mam pritom citlivy zaludok. Akurat na vodu som is dvala pozor to len kupovanu som pila,tak neviem ako je to tam s normalnou z kohutika.

@hasleerka ozaj si sa pytala ze kde budeme, nam sa velmi pacilo vo vasimovi, lebo to bolo take kludne, blizko k plazi a daleko od hluku centra. Teraz ideme asi o 200 metrov dalej do noveho apartmanoveho domu. Ideme 5ti + mala a mame zajednany apartman 70m2. Su tam dve spalne, obyvacka gauc tv, klima, kuchyna s vybavenim, chladnicka kanvica, sprcha, wc a terasa. Budeme prvy hostia v novom tak dufam budeme spokojny, MAme aj vlastny bazen s jakuzzi. Tak uz len aby nam pocko vyslo. Strasne sa tesim baby. Boze ja konecne od kedy som otehotnela prvy krat vypadnem niekam z tohto bratislavskeho bytu. Iank keby ste chcceli tak na azete mam jeden fotoalbum z Primorska tak mozete kuk. Nick daria213. Len sa nezlaknite lebo tam su aj ine ako maminkovske foto 😝 vetdy som si sete mohla dovolit bavitr sa 😉

hasleerka
29. kvě 2011

@lilithka26 jáj super si sa rozpísala, úplne sa tam teším ... my máme zajednané raňajky a so sebou si berieme asi tak 500, tak snád nám to bude stačiť ... ideme štyria ...

smarti
29. kvě 2011

@lilithka26 no zhoda náhod, črevné problémy sme mali a všetci traja. Posledné 3 dni pred odchodom domov, najprv dcéra, hneď na druhý deň ja a posledný manžel. A pritom sme vodu pili tiež len kupovanú, ale stravovali sme sa iba v reštauráciách a pod. - pizza, palacinky, ...... No proste všetko, čo ponúkajú v meste. Našťastie nám zabral endiex a rýchlo to prešlo. Napriek tomu na túto dovolenku veľmi radi spomíname. Už nepamätám koľko sme tam minuli, ale tiež sme pokúpili kopu oblečenia, hračky do vody, slnečník, dokonca aj lekáreň sme otestovali. Zelenina a ovocie ani nehovorím. Proste super.

kosska3003
29. kvě 2011

@lilithka26 ahoj ano ano je ich tam viac aj v lekarni kupis ale jeden detsky obchod je priamo na zaciatku hlavnej ulice co su tam obchody asi 2 vecierky aj ovocie aj domace potreby a je tam aj ten detsky obchod maju tam sklicka plinky normalne pampersky este lacnejsie ako u nas tak si zober len na prve dva dni max a potom tam kupis

hasleerka
30. kvě 2011

@lilithka26 no ja som aj chcela kuknúť fotky ale daria213 mi nenašlo
no ja vezmem sebe aj chlapovi hádam dáku borovičku aby nás črevné choroby nepostrehli ... a čo beriete pre deti aké lieky???

ma77
30. kvě 2011

ahojte tak neviem čo BG obsahuje strava ale aj ja aj dcera sme mali tiež črevne problemy ja som vracala hnačkovala a to som jedla to čo v meste bolo v stankoch v reštikach ale mm nemal on ma asi dobry žaludok 😀 😀 😀 budem si musiet zobrat toho roku nejake lieky na čr. problemy lebo zass budeme jesť to čo Bg ponuka 😀 😀 😀

kosska3003
30. kvě 2011

@hasleerka ahoj davaj im preventivne hylak ale nemoze na to mlieko na prevebcie je dobra domaca palenka ale takym malunkym detom ako mas neviem neviem nam to rodicia davali ale to sme mali nad 15 rokov hore

hasleerka
31. kvě 2011

@kosska3003 no neviem akoby sme ale vydržali 10 dní bez mlieka ...

kosska3003
31. kvě 2011

@hasleerka no vsak to je na tom naprd ale tak si ho zaobstaraj keby nahodou ja som malej minuly rok davala kazdy den aspon probiotika biogaya ci ako sa volaju a stravovali sme sa hlavne v slovenskej restauracii

gabriel01
31. kvě 2011

V Bulharsku jsem byla loni a bylo tam nádherně. opravdu jsem něco takového nečekala. Krásné pláže, čisté moře.. dokonce jsem viděli delfíny🙂 A navíc je tam levno🙂 Prostě skvělá dovolená, kterou můžu jen doporučit🙂