Dovolená v Bulharsku. Kam jet aj dítětem?

rezetka
30. pro 2008

Ahojte, chceme v létě do Bulharska, to bude mít malý zhruba rok, kam jet?Jak to tam chodí? CO jídlo?Pláže? A hygiena?Platí se letenka za tak malé dítě? Díky za rady😉

mirko
16. čer 2011

@ma77 My odchadzame v nedelu a prichod do BG mame v pondelok rano.....mozno by nam to vyslo tak ze v nedelu cez noc v RO.....my sme isli raz autobusom cez RO no hotovy des.....trepali sme sa po kadejakych dedinkach...a takto cez srbsko je to len dialnica.....

hasleerka
16. čer 2011

@mirko hod link kde budete ubytovaní???

ma77
16. čer 2011

@mirko Jasne ved dialnica je dialnica bezpečnejšie a rýchlejšie 😉 my sme tiež raz rozmyšlali že skusime cez Srbsko ale kvôli tomu si nedam robit pas 😉

deyana
16. čer 2011

Holky, ještě jsme s malou nikde nebyli (budou jí v srpnu 2roky), chtěli bychom letět do Bulharska, poradíte jestli je nutný pas pro dítě ? je zapsaná u manži, já pas nemám, a nevím, jestli by to prošlo jen na OP.. a jinak ty hotely půjčují postýlky? a jak je to s kočárem do letadla? platí se něco? a za dítě, když mi bude sedět na klíně? vůbec nevím jak to všechno zařídím 😅

mirko
16. čer 2011

ale ideme cez inu cestovku...

kosska3003
16. čer 2011

@deyana ahoj ja som s malou letela minuly rok mala mala svoj pas my len obcianky s kocikom ides az ku lietadlu tam ho pred schodami do lietadla nechas oni ho schovaju a potom ta bude cakat pri pristati zas pri lietadle neplatis nic malu budes mat na kolenach oni ti daju pas a si ju priviazes o seba mala mala rok aj nieco a let v pohode zvladla bez palkania len ked sme zlietli a pristavali som jej dala pit caj a kedze mala bude ako infant ze nema este dva roky neplatis nic len letiskove poplatky

hasleerka
17. čer 2011

@kosska3003 ako dlho asi trvala cesta do burgasu?... lebo som kukala v mojej cestovne a tam je let že 2,5 hodiny...
@deyana do 5 rokov môže byť dieťa zapísané v pase ...

hasleerka
17. čer 2011

@mirko pekný hotelík máte aj s bazénom ...

my už to máme za 34 dní....

adal
17. čer 2011

@hasleerka my za sedem 🙂 let trvá 1 1/2 hod. 🙂 letíme o 20.30, bude asi veselo 😒

hasleerka
17. čer 2011

@adal to tam akurát tak okolo 23h dorazíte ... účtujú vám noci????
ja som zvedavá o koľkej pôjde náš let ... len dúfam že nebude dáky nočný, si to vôbec neviem s deťmi predstaviť...

deyana
17. čer 2011

@kosska3003 Díky, tak snad to bude v pohodě, teď jen vychytat nějaký last minute a jedem 🙂

adal
17. čer 2011

@hasleerka ja stále dúfam že sa let zmení, aspoň pani v cestovke hovorila že ani vo štvrtok ešte nebude celkom isté že to bude v tom čase 😉 a naspäť letíme o 19.10 ich času, takže je to skoro rovnako 😅

rencici24
17. čer 2011

nevratil sa niekdo z vas s Primorska už nahodou?Len by som chcela vediet ci sa tam nezmenili ceny oproti minulemu roku ?Dakujem pekne

hasleerka
17. čer 2011

@rencici24 a ty sa kedy chystáš????

kosska3003
17. čer 2011

@deyana my sme leteli o 17 hidine let trval hodinku a pol leteli sme z Bratislavy ale neviem odkial letis ty ale potom sme sa zdrzali na letisku v Burgase dlho priletelo strasne vela lietadiel naraz a hovada mali len jednu budku ci ako sa to vola otvorenu a potom este hodinku cesta busom do primorska rataj tak sme dosli na hotel bolo 22 hodin

hasleerka
17. čer 2011

@kosska3003 to až hodinu trvá cesta do prímorska ...

deyana
17. čer 2011

@kosska3003 No my bychom asi z čr letěli přes 2 hodiny, tak to abych doufala, že ten transfer bude naplánovaný dobře, aby to sedělo.. jinak si to moc neumím představit, malá by asi v kočárku usnula, ale i tak, než by nám ho dali.. no uvidíme jak to nakonec dopadne..

kosska3003
17. čer 2011

@hasleerka ano ano minimalne hodinu podla toho ci bude mat este zastavky mne mala zaspala az v autobuse na kolenach

adal
17. čer 2011

@deyana my letíme o 20.30 hod., Tobias má len 10 1/2 mesiaca, tohto sa najviac bojím ako to bude so spaním ☹

kosska3003
17. čer 2011

@adal neboj zvladne cestu lepsie ako ty bude ti spat mozno uz aj v lietadle a potom ho das do kocika a zase na rukach moja pekne spala aj v kociku co doma vobec nespala

rencici24
17. čer 2011

@hasleerka my so snubencom ideme az 18 jula a let mame zatial naplanovany na 3.00 hod v noci,to nam vyhovuje aj minuli rok sme tak leteli,ale my nemame este babetko tak asi aj preto nam to vyhovuje nie ako maminkam s detičkami,ale tie co boli snami v lietadle tak to som ich celunky let nepočula a bolo ich asi 15 a od 12 mesačneho az po 16 ročne🙂

hasleerka
17. čer 2011

@rencici24 tak to tam možno o teba niekde zakopnem a ani nebudem vedieť ... my letíme 21,7 ...
ja sa obávam že moju Mišenku bude počuť na celé lietadlo ... ona je riadny výmyselník a tvrdohlavec ... niekedy sa až hanbím ... ale potom si poviem no a čo, hlavne že je zdravá

adal
17. čer 2011

@hasleerka aj môj Tobi je taký "škrekľúň" a čo, nemôžu byť všetci pohoďáci 😉

katkamat
18. čer 2011

holky, prosím o radu. Musí mít dítě do Bulharska vlastní pas nebo stačí, aby byl zapsanej v mém pase? Všude píšou něco jinýho a já už začínám plašit. Jak je to , máte zkušenosti? Díky 🙂

hasleerka
18. čer 2011

@katkamat ja som na nete našla že dieťa do 5 rokov môže byť zapísané v pase rodiča ... aj som sa na to pýtala v našej cestovke...

katkamat
18. čer 2011

já jsem si právě malého nechala jen zapsat a pak jsem se někde dočetla, že právě v Bulharsku s tím je snad problém, že je nejlepší, aby i dítě mělo svůj pas. Tak mě to vyděsilo 😲

deyana
18. čer 2011

@katkamat
@hasleerka
@katkamat
Prý záleží na trase letu, že Bulharsko není v schengenu nebo jak.. a že záleží kudy letíš (jedeš).. ale přímo asi bulhaři problém nedělaj

Mě teda řekli na úřadě na pasovým, že tohle je výmysl čr a že to nemusí nikdo akceptovat (dítě zapsané v pase rodičů) - že prej každá osoba má mít svůj cestovní doklad a že jsme jediní, co si to navymýšleli takhle se zápisama a že to nikdo jinej nemá a že to nemusí nikdo uznávat. Tak nevím teda jsem z toho taky zmatená ale pojedem s malou která je jen zapsaná u taťky.

adal
18. čer 2011

@katkamat EÚ - Na dovolenku v Bulharsku už deti mladšie ako päť rokov nepotrebujú vlastný pas. Táto krajina sa stala členským štátom Európskej únie.

katkamat
19. čer 2011

Tak to jsem hned klidnější. Díky holky za odpovědi a přeju všem kráááásnoouuu dovču 😉