Dovolená v ČR bez auta, poraďte místo

smecka
12. bře 2015

Ahoj, potřebovala bych poradit místo, kam by jsme se z Prahy dopravili vlakem. Takže nějaký hezký kemp, penziónek, kde je blízko vlaková zastávka a okolí nabízí dostatek výletních míst. Existuje takové? 😀 Jestli některá víte, budu moc ráda za tip. 😉

mijaro
12. bře 2015

Ahojda, doporučuji České švýcarsko... 🙂 moc krásná příroda, mnoho možností výletů... 🙂 🙂

smecka
autor
12. bře 2015

@mijaro: máš pravdu, tam je krásně a nějaké konkrétní místečko blízko vlaku neznáš? 😀

clifulka
12. bře 2015

A co Český ráj? Třeba Kemp Sedmihorky?

mijaro
12. bře 2015

@smecka Směřovala bych to třeba Kytlice nebo Krásná Lípa. Je to brána do českého Švýcarska a pak už se můžete přibližovat autobusem na jednodenní výlety.. 🙂 🙂
Já jsem byla přímo v Jetřichovicích a tam je spousta možností- skály, příroda... záleží, co upřednostňujete.. 🙂

mijaro
12. bře 2015

@clifulka
@smecka
Český ráj je také možnost... 🙂 🙂 tam bych volila Sedmihorky , jede tam přímo vlak, kemp je kousíček a zase možnost výletů po přírodě- skály, hrady, zámky... 🙂 🙂

clifulka
12. bře 2015

@mijaro však říkám, já to mám skoro za barákem a je tu krásně, týden na poznání okolí ani nestačí. 🙂

princikovi
12. bře 2015

Kemp Sedmihorky vřele doporučuji, pro rodiny s dětmi ideální. Restaurační zařízení se zavírají brzy, aby se nerušilo v kempu, kemp obchází i hlídka. Vlaková zastávka od kempu je cca 1 km - viz www.mapy.cz

http://www.campsedmihorky.cz/

olusenka
12. bře 2015

V Českosaském Švýcarsku penzion Relax v Horní Chřibské-Malém Semerinku, penzionrelax.cz , krásná velká zahrada, terasa, vlaková zastávka prakticky u penzionu, kousíček od penzionu jsou 4 turistické trasy, červená vede na Jedlovou. Krásný cíl - hora s rozhlednou, kousek od Jedlové Tolštejn. Vlak taky vede na sever na Mikulášovice a Brtníky, v okolí krásné výletní cíle, ale do dolní centrál. části Čes.Švýcarska byste museli busem (Jetřichovice, Prav.brána...), tam koleje nevedou.
Český Ráj - kemp Sedmihorky taky doporučuju.

smecka
autor
12. bře 2015

Díky za tipy, Sedmihorky vypadají dobře, ale nevím zda bude manžel nadšený z té víc jak kilometrové procházky s batohem a kufrem od vlaku .... navíc po 2 hodinách a 20 minutách ve vlaku a cestování s bágly po Praze na nádraží. 😅 ...... nejprve bych pátrala po místech, kam by nás dovezl ideálně jeden vlak a ubytování bylo blíž. 😅

@mijaro: míň, jak třemi vlaky by jsme se tam nedostali a to nechci. Mě stačí, když jezdíme do Jihlavy s jedním přestupem a jaké jsou to hoňky....

smecka
autor
12. bře 2015

@olusenka: penzión vypadá krásně, ale taky - 3x přestupovat, cesta vlakem 2 hod. 50 min. plus ještě cesta po Praze... zase takový trampové nejsme 😎

olusenka
12. bře 2015

@smecka nejlepší budou asi ty Sedmihorky. A můžete se zeptat, zda by Vám aspoň neodvezli bágly, za to nic nedáte.
Pak mě napadá ještě v České Kanadě v JČ kemp Osika, kousek je to na Landštejn, přímo přes kemp vede známá úzkokolejka, jezdí ale jen přes prázdniny. zastávka kousek od kempu. Dostanete se s ní do Jindřichova Hradce, do Kamenice nad Lipou, kde je Pohádková říše Fábula. Ostatní autobusem, třeba Slavonice s podzemím....

clifulka
12. bře 2015

@smecka Ještě mě napadlo tohle: http://www.pensionkneznice.cz/
Ale bacha, když kliknete na "kde nás najdete", tak to ukáže pěkný nesmysl, penzion je přímo ve vesnici asi 300m od žel. st. Dá se tam dostat jen s jedním přestupem v MB, pokud se dívám správně.

lexa33
1. čer 2015

Dobrý den, my jezdíme k Aničce do Penzionu Anna v Rokytnici nad Jizerou. Je tu rodinné prostředí, mají zde restauraci a možnost polopenze, a hlavně tam mají zrekonstruovaný dětský venkovní koutek a bazén, malý koutek přímo v restauraci a do zimy by měli mít hotovou velkou vnitřní herničku pro děti (což už se moc tešíme). A to vše za super ceny. Co se týče dostupnosti, tak 10min. pěšky je náměstí s potravinami, poštou, aj. Cca 30min. chůze je pak lanovka, která Vás vyveze i s kočárkem na Lovčenku a od tamtud je nádherný výlet po zpevněné cestě až na Dvoračky. Nebo je krásný výlet s kočárkem i do Fratiškova Muzea Dřevosochání nebo na vyhlídku Strážníku, ale můžete se vydat i autobusem na Zlaté návrší a prohlídnout si srdce Krkonoš. Opravdu tam jezdíme s prckem moc rádi už od narození.
PS: Mám dojem, že majitel i nějaké hosty vyzvedával od vlaku.

maru35
22. čer 2015

Vlakem se dá dojet na jih - třeba do Hluboké nad Vltavou. Do Českých Budějovic a pak do železniční stanice Hluboká nad Vltavou-Zámostí. Z nádraží to není až tak daleko k penzionu paní Radové - http://www.penzionradova.cz/. Bydleli jsme tam dvakrát - z toho jednou i s tříměsíčním miminkem. Byla jsem maximálně spokojená. Kousek je koupaliště, zámek Hluboká, zoo a další možnosti. Doporučuju. 😎

cherryann
8. črc 2015

Ahoj, my chodíme do Šiklandu, dá se tam dostat i bez auta (nejlíp busem do Blažkova, pak pěšky ještě 2 km), je tam moc hezky a skvělý program pro děcka ale i pro dospělé. Toto léto tam chceme zajít na ohňovou show: http://www.sikland.cz/o-svete-sikland/program/v... jinak si hlídáme westernové akce, ty bývají super.

smecka
autor
8. črc 2015

Ahoj, děkuji za tipy, ledacos se dá ještě vyzkoušet. My nakonec byli kousek od Třeboně v Lužnici v penzionu Zuzana, od vlaku cca 300m. 🙂 Bylo to fajn, z Lužnice se dalo vyjít mnoha směry či se dopravit vlakem. Cestování vláčkem má taky své kouzlo, jen kdyby skoro každý spoj nepřijel min. s 10 až 20 min. zpožděním. Joj ty České dráhy 😀

maru35
14. črc 2015

@smecka Jó, na jihu je krásně. Já letos vyrážím jen s šestiletou dcerkou na pomezí západních a jižních Čech - do Kašperských Hor. Autobusem. 😉 Našla jsem tam hotel s programem pro děti. Už se nemůžu dočkat!

krystalka
18. črc 2015

@maru35 - okolo Kašperských hor je krásně, jezdili jsme tam několik let do jednoho penzionku kousek od parkoviště na hrad Kašperk, bohužel je už od podzimu zavřený ☹ , bylo to tam úžasný....a ten hotel s programem pro děti v Kašperkách je taky fajn, jezdila tam kamarádka se synem, byli tam snad každoročně a vždycky moc spokojení 🙂

maru35
17. srp 2015

Ano, bylo tam moc krásně. Byly jsme tam jako doma. Velmi milý personál, krásné vybavení, výborná kuchyně. Malá byla nadšená a já jsem si našla nové kámošky 🙂 Dělají prý program i během zimy - vozí děti na blízkou sjezdovku a tam je učí lyžovat. Paráda.

nikuliak
22. říj 2015

My sme boli tu: http://www.carovnehotely.sk/cesko-cesky-raj-zam..., nie je to síce pri vlakovej stanici, ale dajú sa robiť výlety do okolia, je to uprostred CHKO Český ráj.