Dovolená v Egyptě s dětmi, máte praktické rady?

pajaaaa
27. črc 2015

Zdravim vsecky. Mam na vas,co mate zkusenosti,prosbu.Nejspis se letos-poprve,chystame na dovolenou do Egypta. Nikdy jsme tam nebyli,poletime s detmi-4 a7 let. Mate prakticke rady,na co myslet,co urcite nezapommenout,proste informace,co se nam budou hodit. Poletime v polovine srpna. Co se tyce opal.kremu-pro fecka urcite aasi 50 faktor ze? U sebe nevim presne,zda 30,opaluju se dobre,zaklad z leta mam.Diky moc!

pajaaaa
autor
30. črc 2015

@jennifer brát si třeba nějaký parfém - nebo deo? lapače na komáry? cigarety? napadají mě pro zajímavost takové informace jako třeba balená voda, kafe - ale to čistě pro zajímavost

pajaaaa
autor
30. črc 2015

@jennifer a nebo se nedoporučují křehké věci atp...což chápu, ale třeba léky na horečky v podobě sirupu jsou ve skle a samozdřejmě taky křehčí....vždy to vydrželo, ale do letadla si to vzít nemůžeš...

pajaaaa
autor
30. črc 2015

Tak jsem se informovala primo u letecke spolecnosti a cesty do egypta.zodpovedelimi na vse a k me spokojenosti 😉

jennifer
30. črc 2015

@pajaaaa mně ten lak pípal ve velkým kufru, já mám jako příruční batoh + brašnu na fotáky.ale co já mám v batůžku tak je vždycky slovník, propiska, blok, žvýkačky, prášky ( nurofen, loperon, náplasti), pak sluneční brýle, kapesníky, vlhčený ubrousky, na dlouhej let ještě knížku,ale stejně jí nečtu, a pak mini parfém bez toho nedám ránu a skládací hřebínek.

super že ti tak odpověděli, to je bezva.

do velkýho kufru dávám cigarety, to jo, to by můj nepřežil, sranda vždycky je že já ho mám přetíženej a on ne, ale ono je to tím, že táhnu na každej den jednu knízku, jsem strašná v tomhle, šnorchli, kosmetika, at už moje nebo manžela, takže on má jenom oblečení a já vše ostatní a máme stejný kufry a můj je těžkej jak prase 😀 😀 😀 😀 😀

jennifer
30. črc 2015

@pajaaaa prosím tě, ještě si kup a vem adapter na zásuvky, někdy jsou potřeba, podle hotelu, radši vozím sebou.
na komáry jsem si nikdy nic nebrala, nepotřebovala jsem, výhoda v egyptě je že tam všechno koupíš a ještě to mají levný, nebo jak říká můj, že ještě dostávám od prodavače čokoládu, chudák se tam asi zabouchl a vždycky když jsem šla kolem nebo si něco koupit tak jsem něco dostala. 😀 😀 😀 😀 😀

ted bych asi už nedostala nic, ted bych byla na ně moc chudá, ale jinak jsou tam fajn.

pajaaaa
autor
30. črc 2015

@jennifer a ten pidiarfém ti povolí do letadla? Týjo a adaptér - mno-téměř všude jsem četla, že v lepších hotelích není potřeba, ale myslíš že ano? A jaký? V tom se teda vůbec neorientuju :-/ a muj chlap taky ne.....A cigaret vozíte kolik? Je to také nějak omezeno? A nebo je lepší kupovat tam?

shine2015
30. črc 2015

Ja bych do Egypta ani podobne země už nejela.....a už vůbec ne s dětmi.

pajaaaa
autor
30. črc 2015

@jennifer a ještě posímtě - jsme na letišti - projdem bezpečnostní kontrolou - a v duty free - nebo prostě v bezcelní zoně si můžeme nakoupit pití...jídlo...sladkosti..... atp...to se dává do nějakých spešl sáčku že? Ty tam dostanu? A můžu vzít i více jak 100 ml. Co koupím v té bezcelní zóně. Chápu to správně?

pajaaaa
autor
30. črc 2015

@shine2015 No vidíš, je to věc názoru, který nikomu samozřejmě neberu. Někdo létá pravidelně každý rok s dětmi a nechce jinak, někdo tvrdí po zkušenosti už nikdy a někdo i bez zkušenosti už nikdy 😉

shine2015
30. črc 2015

@pajaaaa my tam byli v roce 2008 a bylo tam nádherne,i moře....ale teď co se vše děje navíc s dětmi mi t za to nestojí....někdo argumentuje, že by se mohlo stát všude něco....a ano mohlo....ale nechci riskovat.

Vám přejí krásnou dovcu a ať se v pořádku vrátíte.

pajaaaa
autor
30. črc 2015

@shine2015 samozřejmě sleduji situaci i doporučení MZV. I hodně dobrá známá co dělá v cestovce a přes kterou to máme mě informuje. V případě jakéhokoli nedoporučení ze strany jí či státu bychom neváhali zájezd vyměnit.

jennifer
30. črc 2015

@pajaaaa karton na osobu, my jsme si koupili adapter a má v sobě různé zásuvky. jezdíme vždy do 5* hotelů a někde je potřeba. do 50 ml můžeš do letadla mít, 😉

jennifer
30. črc 2015

@pajaaaa pití ti v duty free zabalí do sáčku, musíš říct že to chceš zabalit do letadla. a můžeš to rozdělat až v letadle, pokud by jsi to mělaporušený tak je problém a vyhodí ti to.

jennifer
30. črc 2015

@pajaaaa
@shine2015 holky my třeba egypt milujeme, tunis tak ne, a třeba pro mně je hurghada lepší než shrejk i když tam nejsou třeba tak dotěrní jak v hurghadě, myslím číšníky, ale prostě do egypta bych jela vždycky a třeba kámošce se egypt vyloženě nelíbí, každej to má jinak.
kdyby tam mohli pejsci jela bych hned. 😉

pajaaaa
autor
30. črc 2015

@jennifer a těch 50 ml je taky na osobu?

pajaaaa
autor
30. črc 2015

@jennifer s mooooooooooc děkuji za informace!!!

jennifer
30. črc 2015

@pajaaaa jj, mělo by to tak být. do kufru si beru běžněj parfém, ale prodávají se i malý balení do kabelky tak ty si beru.

nemáš zač. 🙂

shine2015
30. črc 2015

@jennifer moře jaký je v Egyptě jsme nezažili nikde,snorchlovani ...plavat mezi tolika druhů rybíček,přímo mezi nima, korály,chobotnici jsme viděli atd.....nádhera. Z toho jsme byli nadseni.....ale jak se to tam vyhrotilo, máme děti atd, tak už tam nechci ...prostě mám strach a nechci čekat až se nco stane .....to raději zvolim jinou destinací. Ale je to moje opatrnost. To není nic proti ničemu a nikomu. 😉

jennifer
30. črc 2015

@shine2015 já to beru tak že každýmu se líbí něco jinýho, rybičky jsou tam krásný, třeba ve staré hurghadě je jiný moře než v té nové části hurghady. pro mně nej moře jsou Maledivy, ale egypt je krásnej.

my máme zase pejsky jako děti a kennouška mi třeba v chorvatsku pokousal retrívr do hlavy a od té doby na to místo nejezdíme,, do chorvatsko jo, ale tam ne, takže tě chápu.

ono spíš dneska nevíš kam by člověk měl už jet. nikdy nevíš co se ti stane a ani kde

shine2015
30. črc 2015

@jennifer na maledivy bych v budoucnu rada,ale je to v budoucnu....čekáme třetí mimco 😉

jennifer
30. črc 2015

@shine2015 moc gratuluju k miminku. 😉

shine2015
30. črc 2015

@jennifer díky. Už se třetím koncime a budu muset shodit protože teď se CPU 🙂

jennifer
31. črc 2015

@shine2015 já ted taky shazuju a to teda miminko zatím nemáme. ale někdy časem určitě jo, já už jsem před lety byla těhotná, ale ke konci 16 týdne jsme musela na potrat, miminko nebylo v pořádku a mě by to zabilo, aspoň tak mi to řekli, a pak už jsem nenabrala odvahu a navíc ted řešíme docela problémů, takže by to nebylo ani dobrý, ale určitě jednou chceme.
tak ted akorát švagrová čeká miminko tak budeme jezdit vozit, sice to máme dál, ale i tak zajedeme, pokud o to bude stát. 😒

pajaaaa
autor
31. črc 2015

@jennifer Předem mi je líto, co se ti v životě přihodilo, mám stejnou zkušenost. Ještě jsem se chtěla zeptat ohledně bakšiše. něco vím, ale dát-nedát na recepci do pasu? Někde jsem četla, že je to bráno jako úplatek...

jennifer
31. črc 2015

@pajaaaa tak to je mi taky moc líto. my jsme dávali po prvé do pasu peníze a stejně jsme dostali hnusnej pokoj, pak nám ho tedy vyměnili, ale od té doby nedáváme,
ono záleží i s jakou cestovkou jedeš a jak se ti věnují, protože třeba když jsme byli se ségrou tak jsme jeli sami do hotelu +přítel delegátky a byl to egyptan a mohli jsme si vybrat pokoj jaký jsme chtěli, hned po cestě to s námi diskutoval, takže to bylo super.
ale to bylo jedinkrát, jinak prostě jsme nějaký pokoj dostali a hotovo.
bakšiš bude chtít hlavně nosiš kufru.

pajaaaa
autor
31. črc 2015

@jennifer právě z okolí - někdo dává automaticky do pasu na recepci při příjezdu - a dostane fakt lepší pokoj (jenže to taky není 100% ...a taky v tomto případě je to myšleno jako řekněme úplatek - a u nás úplatek - něco špatného - tam to není předpokládám bráno jako něco špatného ), někdo ne....asi těžko říci. A dá se říct jaká se dává cca "normální" hodnota bakšišného?

jennifer
31. črc 2015

@pajaaaa myslím že do pasu se dává okolo 10 dolarů, a nosiš 5 dolarů,ono vem to tak že jejich příjem co jim platí hotel je okolo100 dolarů za měsíc.

pusolamy
31. črc 2015

@pajaaaa baksis jdme davali 1 dolar,i do pasu

tublatanka
31. črc 2015

Nám před měsícem pití pro děti nechali,ale to asi jak kdo..kupovala jsem i na letišti pro jistotu.na palubě jsme dle nových podmínek dostali hnus 2deci falešné coly,fanty a vody na výběr.

pajaaaa
autor
31. črc 2015

@pusolamy a máte pocit, že se vám to projevilo na lepším pokoji?