Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

knobloska
22. črc 2010

Ano, kéž by to tak bylo. Já je teda nechápu, jsou v háji a odradí tak spoustu lidí, aby tam letěli na dovolenou. Psala jsem do cestovky, ale nikdo mi nic neodepsal.

renca3
22. črc 2010

@anica - neviem kedy tam bola ta znama, ale my sme tam boli v r. 2005. teda pred tou ich exterierovou rekonstrukciou. ako som sa docitala bola v r. 2008. neboli sme spokojni. plaz nie je pieskova a taka uzka, ze ked boli vacsie vlny, nedalo sa na nej byt. preto ten vodny svet. pred tym tam bol velky tobogan. bazeny su uplne pomenene. tie lepsie izby su obsadene Anglicanmi (rodiny s detmi). a ich spolocnost by som uz nechcela zazit. strava bola dobra.
boli tam aj znami nezavisle od nas a mali podobnu skusenost.

jaaty
22. črc 2010

...a čo na Kréte Hotel Village Star Beach 4hv (Alex Tour) Máme ho rezervovaný na začiatok septembra a čítala takmer samé pozitívne recenzie. Nepoznáte niektorá?

krpcek
22. črc 2010

tak to ste ma moc nepostesili. 😖 a ten druhy hotel? s tym skusenosti nemate?

krpcek
23. črc 2010

baby ked chodite na dovolenku, chodi s vami este niekto dalsi, kto sa vam stara o dieta - myslim nejaka vasa sestra, brat alebo mama?
kamoska ma stale strasi, ze to s malou sami nezvladneme, ze si vobec neoddycheneme atd. 😖

enny3
23. črc 2010

Ne jedeme sami- nejdřív s manželem a pak jedu ještě jednou na konci srpna s malou sama- vždyť doma jí taky zvládáš ne, tak co by si jí nezvládla tam- večer ji naložíme do kočárku, uspíme a půjdeme se projít! 😀

krpcek
23. črc 2010

@enny3 ja si tiez myslim, ze by to malo byt v pohode - je mi uplne jasne, ze sa nebudem moct cely den vyvalovat na plazi, ale preto tam ani nejdem - skor sa chcem cely den naplno venovat malej a cvachtat sa v mori, v bazene, stavat hrady z piesku atd. myslim, ze uz len to ze nebudem musiet varit, upratovat bude dost dobry oddych. 😀

enny3
23. črc 2010

No přesně- mluvíš mi úplně z duše- určitě to bude poaráda- taky se na to těším(mimochodem představa,že mám s sebou mámu nebo tchnýni nebo někoho a ty by chtěly všechno organizovat,tak by si to neužil nikdo 😖

enny3
23. črc 2010

Jo a nevím jak ty,ale já bych ani celý den vyvylená na pláži nevydržela- chci to dělat přesně stejně jako ty- bazén,moře,hřiště,písek- pak najíst,spinkat a pak znova 😉

krpcek
23. črc 2010

@enny3 ty si moj clovek 😉 😀 😀 ja vydrzim vyvalen na plazi max. pol hodinku - a to sa jej zatial moze venovat muz, nie? 😀
ja som chvilu rozmyslala nad sestrou, ale kedze to ma byt aj nasa svadobna cesta, kedze tu sme nestihli, lebo sme sa brali ked osm uz bola v 6.mesiaci, tak si to predstavujem trosku inak ako tam mat dalsieho cloveka. 🙂

enny3
23. črc 2010

My jsme svatebku taky nestihli- ale vidíš mě to ani nenapadlo- takže pro nás taky svatebka 😝
Jeďte sami- já to mám vymyšlené jako ty- pomůže manžel a zaplavat si půjdu,až bude v poledne spát(manžel asi bude taky spát)
a pak až budeme samy tak se jí budu moc alespoň budu moct furt věnovat a nebudu vařit, uklízet,dělat na zahradě!

krpcek
23. črc 2010

@enny3 tak tak - kopa domacich prac si odpadne, sa tam aj nudit budem 😉 😀 😀 😀 😀

inak nechapem - ked niekomu povieme, ze ideme do grecka tak na nas kukaju ako na zjavenie, ze ci nam nesibe, ze sa tam strajkuje, ze preco tam ideme ked su tam nepokoje. ja uz si pripadam jak mimozenstan.

enny3
23. črc 2010

Přesně- ,,Ježiš Maria ,vždyť tam s tím dítětem zůstanete, zabijpu vás,nebudou lítat,unesou vás........... 🤐
Fakt nevím- hele my jedeme přes známou,co je ředitelka cestovky- a říkala,že na ostrovech je normálně pohoda.jako vždycky- jen v Attice občas stávkujou- ale ostrovy bez problémů,ale taky mě to štve,ty kecy všech kolem 😖

enny3
23. črc 2010

Zbijou vás- promiň

mv
23. črc 2010

My byli v Řecku několikrát, mimo jiné i v zmiňovaném Sandy Beach na Korfu před 3 lety,a bylo to tam super.Pokoj jsme měli nádherný, jídlo exkluzivní, moře, bazény, nenucené animace, vše nad očekávání.Dvoji lidé z termínu měnili pokoj, měli úplně v přední části hotelu,kde jsou nic moc, tak se jim nedivím.Oboji dostali po reklamaci dvoupokojový apartmán, luxus.Tak jsem dost dobře nepochopila, proč nedají lepší pokoj hned.Pro nás to byl nejlepší hotel ze všech navštívených řeckých ostrovů.A po Kefalonii,která se pro nás stala srdcovkou je Korfu jako ostrov celkově hned v těsném závěsu.

Ono je otázka, s jak velkýma dětma člověk cestuje, zda může podnikat výlety, půjčit si auto a tak.
Na jaře jsme byli na Kanárech a mít teď úplně malé děti, tak jedu jednoznačně místo Řecka tam.Jednak úplně jiné,přijatelnější počasí pro malé děti a čtyřhvězdičkové hotely tam jsou o zcela jiné kvalitě a vybavenosti pro takové rodiny.Nebe a dudy...Atlantik studenejší,kolem 24 st.teď,ale to většinou capartům vůbec nevadí.
A je tam i o dost levněji, než v Řecku.Jídlo,oblečení, suvenýry, benzín za hubičku... 😉

mv
23. črc 2010

A stávek v Řecku bych se nebála vůbec.Nevím o nikom ze svého okolí, kdo se už vrátil letos, že by to nějak na ostrovech pocítil.Naopak se prý moc snaží a udělají turistům pomyšlení,aby propad turismu nebyl takový.Jen ten benzín poměrně vyskočil. 😒

krpcek
23. črc 2010

kolko je tam teraz stupnov? myslim vzduch,totiz ma jedna znama strasi ze je tam 40 stup. a ze mala to nezvladne. my sme v grecku este neboli, tak vobec neviem.

enny3
23. črc 2010

Hele my jedeme na Kos- jako horko tam je-ale pořád tasm fouká- proto nám to vybrala ta cestovka- že je to super pro dítě- a někokil lidí už mi to potvrdilo- že je tam opravdu příjemněji než u nás!

ludva
23. črc 2010

Včera jsme přiletěli z Kosu. Nádhera, počásko super, cca 33st., ale pořád foukalo, takže paráda, žádné vedro k padnutí jako tady. Na ostrovech se opravdu nic neděje, jen někdy stávkují letiště, takže jsem na let měla pro jistotu víc jídla pro malého, kdyby něco. Matýsek si dovču užil a my taky, takže se nebojte s dětičkama cestovat 🙂

cinderella.
23. črc 2010

@mv prepacte, ze sa vam sem pletiem, ale zaujal ma Vas prispevok. 😲 uz par tyzdnov vyberam dovolenku a stale som sa nerozhodla. strasne snivam o kanarskych ostrovoch, ale bojim sa toho, ze nam tam bude "zima". vsade citam, ze pocasie v lete tak 26-28 stupnov, voda 21. chceme ist v prvej polovici augusta. mame dvoch prckov a radi by sme si uzili aj slnko, aj more, hoci nemame radi horucavy. myslite, ze sa tam da v lete v oceane aj kupat? na ktorom ostrove ste konkretne boli? ja som chcela fuerteventuru, ale som ochotna ist aj na tenerife (to sa mi zda teplejsie). milujem grecke ostrovy, ale kvoli tej krize sa tam bojim tento rok letiet. nerada by som ostala trcat s dvoma malymi detmi na letisku, hoci pisete, ze ostrovov sa to netyka, no pri mojom "stasti" radsej nechcem riskovat. bude to nasa prva letna rodinna dovolenka, tak by som chcela, aby sa podarila. 🙂

ludva
23. črc 2010

@cinderella. Na Fuenteventuře jsme byli před lety na přelomu květen-červen. Moře se mi zdálo dost studený a dost velké vlny, ale dalo se to vydržet 🙂 Klukovi bylo 2,5 roku, je to hubeňour a ten se moc nevykoupal. Ale jemu je zima i ve vaně 😀 😀 Je to prostě oceán 😉 Pokud se přece jen rozhodnete pro Fuenteventuru, tak doporučuju jih ostrova (Jandía).

ludva
23. črc 2010

@cinderella. Jo a letěli jsme 16 hodin s mezipřistáním na všech Kanárských ostrovech!!!!!! Na Fuenteventuru jsme pak pluli i trajektem a pak 200 km autobusem!!! Takže jsme měli také velké "štěstí" a cestu si fakt užili 😀 😀 😀
Takže si asi nevybereš 😉

simi.w
23. črc 2010

@jaaty ten hotel, o kterém píšeš jsme míjeli každý den při cestě na pláž, krásný hotel už od pohledu

simi.w
23. črc 2010

patří k němu super 🙂 komplex bazénů a atrakcí STAR BEACH, fakt si užijete, my tam chodili s malou na brouzdaliště a spokojenost maximální 😅

simi.w
23. črc 2010

@jaaty pak napiš, jak se vám tam líbilo 😉

jaaty
24. črc 2010

Simi.w si ma potešila, pretože to je práve dôvod prečo som ho vybrala i napriek tomu že nemal all inclusive. .... ale verím, že v Grécku nebude problém so zabezpečením obeda, však?

mv
24. črc 2010

@cinderella. My byli na GC .Sama nemám srovnání s jiným ostrovem.Asi bych to hodně zvažovala, pokud chcete být naložení v oceánu, tak si myslím, že to tak nebude.Kámoška se vrátila minulý týden z Lanzarote a říkala, že oni s manželem se koupali tak do 20 min v kuse, pak jim byla zima, ale dětem to prý studené nepřišlo.
Fuerte mě odrazuje právě tou větrností.
Sami letíme v září na Tenerife,tak uvidím pak.A vaděj mě ty mezipřistání, vybrali jsme let bez něj.Jedno hrozný přistávání až na druhej pokus na GC mě stačilo, takže určitě nechci zvyšovat počet přistávání , když nemusím... 😀
Jesli vám vyhovuje Řecko,tak se nebojte a vyražte tam zase. 😉

krpcek
26. črc 2010

ahojte. baby je lepsie sa zbalit do kufra alebo cestovnej tasky?ci je to uplne jedno? ideme prvy raz letecky, tak neviem co mam cakat. 😖

enny3
26. črc 2010

Ahoj- my berem kufry- nedokážu si představit jak táhnu kočárek a ještě tašü- takže kufr s kolečkama pojede za mnou 😀
Kdy jedete ????My jedeme 5. 8.!!!!!!!!!!!!Hurá 😀 😝
A neboj letecky je to úplně super- já už byla mockrát a koncem srpna se chystám s malou sama- je to fakt v pohodě- nesnáším cestování jinak než letecky 🤐

krpcek
26. črc 2010

@enny3 ideme v nedelu na kretu. 🙂