Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

denduska
31. říj 2011

@syla nemas zac 🙂 my sme boli s dvoma malymi detmi a to uz bolo narocne - napriek tomu na to spominame radi 🙂 len sa mi nezda ze za tie prachy to bolo az take uplne bombove ako to vsade pisu. Ale s jednym babom podla mna je to uplne o inom. Akurat teraz by som vyberala co najblizsie k letisku..na Rodose je tusim stredisko Faliraki dost blizko letiska a neviem ci dobre pamatam ze tam je hotel Mikri Poli - viem ze tieto hotely mavaju vsetky izby ako rodinne s dvoma miestnostami - to je velmi dobre ak ste s drobcom, moze tam kludne spinkat.

syla
31. říj 2011

@denduska no skúsim ešte pozrieť Krétu alebo Turecko, snáď nájdeme niečo vhodné 😎

syla
31. říj 2011

viete poradiť super hotel na kréte? a super hotel v turecku?

zuzanka97
12. lis 2011

@syla V Turecku je dobry L´Ancora (Kemer), absolutne zly Palm Can (Alanya)..

tinaki1275
12. lis 2011

@syla Kreta- v stredisku Agia marina (Chania)hotel Santa Marina Plaza,alebo Minoa, potom v Retymne -Aquila Ritymna beach ...a este aj Ierapetra- stredisko je relativne male a nove na vychodnej strane ostrova,ale hotely maju dobry stnadard, myslim ze to ma v ponuke Aeolus...

zdenus
19. lis 2011

v grecku odporucam vsetkym rhodos - kolymbia, hotel mikri poli...uplne super, rodinne izby, vsade bezbarierovy pristup, detske bazeny, detks estolicky v jedalni a kadeco ine 🙂

kiwinka
22. lis 2011

grecko-kréta-rhetymno hotel golden sand

stazina1
30. lis 2011

Tak my ideme s miminem v červnu na Zakynthos.Tak dúfam,že budeme spokojní 🙂 🙂

bramburka
31. pro 2011

my jedeme hned na začátku května na Krétu - Matala - nebyl jste někdo? HOtel Fragiskos - Frangiskos, jsou na něj docela hustý recenze, ale já už na netu nic nečtu....radši

dzej
31. pro 2011

@bramburka v tom hotelu jsem nebyla, ale na Matale jo. Tam si bohužel s dětma moc neužijete, jsou tam obrovský vlny. Jinak okolí je moc krásný. Ale na koupání s dětma budete muset jezdit jinam.

bramburka
2. led 2012

@dzej a kdy jste tam byli? Protože my tam jedeme v květnu a to prý vůbec nefouká vítr, tak by to snad šlo 🙂

dzej
2. led 2012

@bramburka jednou v červnu a jednou v září. No Matala je vyhlášená pláž právě těma vlnama. Když jsme tam byli my, tak jednou jsme do moře vůbec nesměli a jednou byly asi 2,5m vlny, to byl mazec.
Hlavně v tom městečku mají výborný chobotničky 😵 Tak snad budete mít štěstí a budete mít moře klidný.

bramburka
2. led 2012

@dzej aha, no tak nevadí, já se těším konečně po Itálii na vlny a moje děti beztak neplavou ještě, takže jsou spíš na kraji, staví bábovky a tak...a jaká restauračka je nejlepší?

cat
2. led 2012

Rodos, hotel Lindos Princess, je to baby hotel, hotový raj pre deti všetkých vekových kategórií, dúfam,že v lete zase pojdeme, už 3. krát 😎

dzej
2. led 2012

@bramburka v blízkým okolí jsou pláže, kde budete moct stavět bábovky 😉 já ted nevím jistě, ale mám pocit, že na Matale jsou větší oblázky. Ale nechci kecat, už si to moc nepamatuju. Restauračka je super, jak sjedeš do městečka po těch serpentinách, přímo u velikýho parkoviště. Má hodně květin na terase.

bramburka
2. led 2012

@dzej tak píší tam písečná pláž, tak snad jo 🙂 ale asi tam budou u vstupu do moře oblázky, to jsem zažila v řecku všude, je to opruz ☹ uvidim, zda budeme schopmi dojít na red beach

dzej
2. led 2012

@bramburka já už si to právě přesně nepamatuju, ale mám pocit, že jak byly ty veliký vlny, tak byly na pláži naplavený ty oblázky. Seděli jsme až u těch hippiesáckých obydlích, tam byl krásnej jemnej písek. Určitě někam dojdete, nebo se dá půjčit kdekoliv auto nebo dojet za pár drobných busem. Určitě si to užijete.
Docela závidím. Já chtěla letět ted v zimě do tepla, ale dr mi to nedoporučila a v létě budu mít strach s prckem.

bramburka
5. led 2012

@dzej dot oho bych ted bejt tebou taky nešla, tak počkej další léto a nebo jako my jedte do Itálie, je to kousek a kdyby něco za pár hodin jsi zpátky...jedte v září, to je tam nejlíp.

dzej
6. led 2012

@bramburka mně se zdá právě s miminem náročnější cestování autem než letecky. Když zůstaneš někde v koloně atd... my máme vychytaný lety, že sednem v Brně na letadlo a za 4h jsme v hotelu v Řecku. Kde jste byli v Itálii? A kolik bylo dětem?

kaaca11
6. led 2012

Loni v červnu jsme byli na Korfu ve městě Mesonghi/Moraitika v hotelu Messonghi beach. S manželem jsme procestovali většinu řeckých ostrovů. Nejvíce se nám líbilo na Lefkadě a Zakynthu, ale to jsme si vždycky půjčili motorku a procestovali to tam. Vzhledem k tomu, že jsme jeli na první rodinnou dovolenou a naší holčičce tehdy ještě nebylo ani 5 měsíců, vybrali jsme hotel přímo na pláži s all inclusive. Na last minute nás to vyšlo na necelých 10 tisíc/os a tam už jsme nic neutratili. Myslím, že je to skvělé místo pro rodiny s dětmi - moře mělké, v areálu "malý aquapark" pro děti a na každém rohu hřiště. Všude bezbarierový přístup, takže s kočárkem pohoda. Celý hotelový komplex byl v zahradě, takže jsme si ani nepůjčovali slunečník a byli u pláže ve stínu pod palmami. Půjčili nám i dětskou postýlku. Jídlo skvělé, ubytování nebylo až tak luxusní, ale příjemné. Jeli bychom tam zase.

imita
10. led 2012

@jasterica
Ahoj dočítala som sa, že ste bola na dovolenke na Kréte v hoteli Eri beach, nakoľko som sa už dosť načítala recenzií, chcela by som sa aj Vás opýtať, či ste tam bola spokojná, ako je to s ubytovaním, plážou, celkovo stredisko a pod. Ideme s dvoma detičkami - malý bude mať 4 roky a dcérka 1,5 roka. Dočítala som sa, že sú tam 2 pláže, jedna skôr kamenistá bližšie a jedna ďalej piesková, ale treba prejsť cez nejaké kamene, alebo po ceste. Vedeli by ste mi prosím bližšie opísať, či by ste mi tento hotel odporúčila? Ďakujemmm 🙂

imita
10. led 2012

@kaaca11
Ahoj, akurát čítam, že ste bola v hoteli na Korfu - Messonghi beach, ktorý sa mi tiež páči, a rozmýšľam nad ním. Troška ma odrádzajú recenzie ľudí, čo píšu, že tam bolo kopec komárov, bolo cítiť zápach z kanalizácie, že tam bol hluk (keďže resort má niekoľko stoviek izieb)... že bol problém so stravou, čakanie v radoch a pod.... Prosím, vedeli by ste mi tento hotel bližšie opísať, odporúčili by ste mi ho? Pýtam sa preto, lebo máme 2 malé deti - synček bude mať v lete 4 roky a dcérka 1,5 roka... Ďakujeeem 🙂

imita
10. led 2012

Prosím o radu, rozhodujem sa medzi Korfu - hotel Messonghi Beach príp. Kréta - hotel Eri beach.... boli ste tam niekto????

kaaca11
10. led 2012

@imita také jsem četla ty recenze a měla jsem strach, že to takové bude. Je pravda, že je to velký komplex - jsou tam dvě velké budovy a hodně bungalovů. Komáři tam taky byli, ale vezli jsme si sebou odpuzovače hmyzu do zásuvky a tak jsme je v pokoji vůbec neměli, ani venku nás nijak neobtěžovali. Asi záleží, kdy tam člověk jede. Kanalizaci jsme necítili. Se stravou rozhodně žádný problém nebyl. Jsou tam dvě velké restaurace - žádné fronty tam nebyly a výběr jídla byl velký - bylo to ale ještě před sezónou (koncem června). Moc jsme si užívali zmrzliny a studené pití na pláži. Bylo to ale poprvé, co jsem byla na all inclusive, tak možná proto jsem z toho byla tak nadšená. Lidé, kteří jezdí do takových hotelů každý rok, jsou možná zvyklí na lepší. Večerní program byl hlučný, ale končil vždycky v 22 h. U nás v pokoji ani moc slyšet nebyl. Ale v blízkosti kavárny, kde se konal, to mohlo rušit. Podle mě je to tam pro děti ideální díky těm hřištím, krásnému dětskému bazénu se skluzavkami a mělkému moři.

imita
10. led 2012

@kaaca11 No super, ďakujem za bližšie info... Niekedy tie recenzie človeka dosť zmätú. My sa chystáme koncom júna, tak by tam ešte nemusel byť taký nátresk...🙂. Môžem sa ešte opýtať na stravu? V pohode sa mi tam vystravuje aj 1,5 ročná dcérka? Ešte nepapá veľmi korenené a solené jedlá.... niekde som čítala, že tam je aj mikrovlnka, ak by som jej chcela niečo ohriať, nevšimla ste si náhodou, či tam skutočne je? Čo sa týka pláže a mora, bolo more čisté a teplé? Nebolo príliš veľa ľudí na pláži? Slnečník a lehátka ste si museli priplatiť?

kaaca11
10. led 2012

@imita Myslím, že se tam v pohodě nají i 1,5 letá holčička, protože tam byl pokaždé výběr různých druhů vařené zeleniny nebo zeleninových jídel, které nebyly tolik kořeněné. Mikrovlnky jsem si nevšimla, protože když jsme tam byli my, tak jsem jenom kojila. Ale myslím, že to tam jde, protože tam bylo hodně malých dětí v kočárku. Personál tam byl ochotný. Když jsem potřebovala pro malou převařenou vodu, tak mi u baru naplnili lahvičku. Pláž byla čistá a úzká, slunečníky a lehátka za poplatek - ale nevyužili jsme je, protože hned nad pláží byla tráva a stín a měli jsme plážový stan. Naše Evička se tak mohla plazit na dece, která nebyla plná písku. Mám v albu nějaké fotky z té dovolené, tak se mrkněte 😉 . Moře bylo čisté, průzračné. Nebylo tak azurové, jako na Zakynthu nebo Lefkadě, protože písek nebyl tak světlý a ve vodě byly tmavší oblázky. Občas se tam objevily řasy, ale pláž několikrát denně uklízeli. Moc lidí tam nebylo, lehátka byla obsazená tak ze 70 procent. Daly se tam půjčit plastové židle zdarma.

kiwinka
12. led 2012

baby do grecka s dietatom, minimalne 4*...

pavlina05
13. led 2012

Holky,jaký hotel pro děti a kde?
Chci:
bazény pro děti
zahradu
hřiště
malý komplex
písečnou pláž
anim.program
all inkl.
letecky

pavlina05
14. led 2012

Holky,byl někdo tady?
Se mi moc líbí 🙂
http://zajezd.invia.cz/recko/rhodos-kiotari/kio...

zlatouch
16. led 2012

LAST MINUTE informace, u VTT maji slevu 15% do stredy, my vybrali Kypr, ale mají toho plno a mám recenze na CK, že patrí mezi nej co se Řecka týká 🙂 http://www.vtt.cz/