Jaká očkování před dovolenou s 20měsíčním batoletem?

pavlinka65
25. srp 2015

Pěkný večer holky, za 14 dnů se chystáme na dovolenou na Korfu s 20ti měsíčním batoletem. Chtěla jsem se zeptat, jaká očkování musí mít? Je třeba nutné proti meningokoku? Nedávno jsem narazila na článek o tomto viru a celkem mě tedy vyděsil. Chci se na to informovat u svého pediatra, ale jdeme k němu až po dovolené, tak nevím, zda tam nezajít už před a třeba nechat naočkovat. Budu ráda za Vaše postřehy, děkuji 😊

tygrous
25. srp 2015

Předpokládám, že základní očkování máte, to je dostačující 😉. Byli jsme s 18.měs.synem v Řecku na Samosu, v té době měl 3 dávky hexy a vše ok😉

zo_ja
26. srp 2015

Řecko je normální civilizovaná země 😉 (Byť ze zpráv se to teď jeví divoce, hygiena ap. je tam ok.)
Naopak dítě není vhodné očkovat před takovou cestou, očkování je zátěž, cesta je zátěž místo klidu, a kdyby mělo nějaké reakce, tak je lepší být v dojezdu. Zvláště o takových očkování, jako zvažuješ. 😉

ajka198
26. srp 2015

povinná očka si vygoogli na netu. Navíc pediatři nemají moc ponětí, co je v jaké destinaci povinné a nedivím se, není to jejich specializace. Mě mudra odeslala na speciální kliniku a tam mi důrazně doporučili všechna doporučená očkování ☹ Už na internetu jsem si našla, co by se asi mělo, ale čekala jsem, že tam mi dají nějaké podrobnější informace a prd. Dítě mělo půl roku, já jsem kojila, ale nejlépe naočkovat všechno!!! Nehledě na to, že by nás to vyšlo asi na 20 tis. Takže já malému nechala akorát doočkovat Hexu a víc nic.