Kam a přes koho k moři s 9měsíčním miminkem?

simone5
31. pro 2017

Milé uživatelky, chtěli bychom v létě se synem k moři, to mu bude 9-10 měsíců. Mohli byste nám doporučit místo a případně cestovku, se kterou jste byli spokojeni? My jsme doteď jezdili všude na vlastní pěst, ale s mimčem bych ráda neřešila jídlo a ocenila bych třeba i nějaké aktivity pro nejmenší apod. Budu ráda za vaše tipy na lokality, cestovky, hotely... Finančně takový ten průměr - tedy ne třeba bungalovy, ale ani ne 5* hotely. Jsme běžná rodina střední třídy, takže to, co většina. 🙂 Předem díky za odpovědi!

marcicek84
31. pro 2017

Teď je vhodná doba využít první moment...osobně jsem spokojená s fischerem a kam, jela bych někde do evropy, řecko, španělsko (mallorca)...

kacasa
31. pro 2017

Pro deti doporucuji zakynthos, oblast vasilikos, mozna tsilivi... ciste more, pozvolny vstup, pisek, zadne vlny ani zviratka.. bezpecno, vyborna kuchyne.. hezke misto v okoli hotelu the bay

marcicek84
31. pro 2017

Kréta i Korfu nejsou špatné, na Zakynthos se chystáme příští rok a to do hotelu Tsilivi Beach

petrasipkova1
31. pro 2017

To záleží lokalit je spoustu, ture já s malou radši jela autem, v Caorle jsme měli objednaný hotel s polopenzí. Cestu jsme si rozpulili a přespali v Rakousku, takže cesta na pohodu. Nechtěla jsem být uvězněná třeba na nějakém ostrově,kdyby onemocnela,tak mě uklidňovalo že jsme do rana případně doma. Jinak Caorle nádhera,úžasná pláž, dcera si to mooc užila. Jinak klidně Korfu, Zakyntos. Já miluju třeba Ischii. Ať dobře vyberete.

marcicek84
31. pro 2017

@petrasipkova1 - zajímavý pojem "uvězněná na ostrově" ono kdy se ti něco stane, tak třeba je problém si to i odřídit domů, takže to je věc názoru, letadla lítají, zdravotní péče v Evropě je ok, takže bych zas tak špatně neviděla s tím vězením, pokud by mi dali střechu nad hlavou a stravu, tak si mě tam můžou věznit celé léto 😅

kacasa
31. pro 2017

@marcicek84 presne tak.. a radsi jsem doma za dve hodiny letadlem nez jet s nemocnym ditetem autem dva dny

bubbligum
31. pro 2017

Já bych hodně zvážila, jestli s 9-10měsíčním dítětem vůbec jezdit k moři. Když si představím, že se dítě v tomto věku začíná batolit, všude vleze a všecko strká do pusy, tak by mě ta chuť na dovolenou na pláži asi přešla. I když se budete vyhýbat pobytu na pláži přes poledne, tak písek je tam horký od rána v podstatě do večera, na dece ho neudržíte. To stejné v kočárku nebo v restauraci. Bude chtít lozit po zemi 90 % bdělého stavu. Budete zpruzení z toho, jak se ho budete snažit udržet na jednom místě. Jo tak dítě rok a půl, to už je jiná. Většinou chodí, dělá z písku bábovky, nosí z moře vodu v kyblíku. To už byste si užili víc. No, ale třeba se vám začne přesouvat později a celé to bude probíhat úplně jinak. Když už, tak bych si vyčíhla nějaký last minute, až budete trochu vědět, na čem jste. Půl roku dopředu u tak malého dítěte bych neriskovala, nikdy nevíte, co bude.

verinikki
31. pro 2017

Za mne Evropa, autem,stromy se stínem a plytké moře - třeba chorvatský Omiš🙂

marcicek84
31. pro 2017

@bubbligum - tak ono zalezi i na rodicich na co se citi,ja se treba do 2,5 let necitila,ale zase mam kamaradky co jely a i si to uzily,asi zalezi i na tom jak kdo co resi a jak zive dite...u tech malych to chce opravdu co nejkratsi let a u vzletu a pristani kojit kvuli ouskum,aby neprobrecelo let...

bayt
31. pro 2017

Naxos - nádherné písečné pláže, zázemí pro děti, ale řekla bych i zajímavé místo samo o sobě, památky atd. Elafonisos to samé ❤

simone5
autor
31. pro 2017

@petrasipkova1 Vím, jak to myslíš. Na některých řeckých ostrovech je zdravotní péče mizerná a dostat člověka na pevninu není jen tak. Náš známý takhle málem zemřel, protože nebyli schopni ho dopravit na pevninu. Takže díky i za tuhle připomínku.

petrasipkova1
31. pro 2017

@marcicek84 já to chápu,my nejsme tak flexibilní,takže sehnat letenku na vlastní pěst zpatky s nemocným dětem,když jen let je 2 hodiny minimálně, před tím na letišti,cesta z letiště a jsem skoro na cestě z Itálie či chorvatska,vše si zajistit by pro mě z ciziny byl horor 😂 dcerka byla jaro celé nemocná, tak jsem si nemohla být jistá jestli na ní neskoči virózu,angína,takže za mě lepší volba při začínající teplotě dat Nurofen a na noc frcet domu. Jela jsem s manželem a dědou,takže 3 řidiči. Mela jsem tu čest být 2 x v nemocnici jednou v Řecku jednou na Kypru a s malinkym dítětem bych to tam řešit nechtěla,fakt ne. Navíc teda dcerka je zlatá,takže v autě ani u moře sebemenší problém, je strašně rozumná a klidná, takže i ve 2 letech to bylo na pohodu a navíc se jí to tam strašně líbilo a doteď na to vzpomíná 😉 hlavní je aby se člověk nepřecenil a vše udělal aby byli hlavně to dítě spokojené,kdybych si nebyla jistá,že to zvládne tak samo nejedem nikam. Ale po Česku cestujeme běžne na dovcu,takže člověk vi.

bayt
31. pro 2017

@petrasipkova1 hodina pred odletem, dve hodiny let, to je furt ctyri hodiny celkem

nikuu
31. pro 2017

Byli jsme u moře teď v prosinci na kanarech s roční dcerou. Bylo to super, žádné velké vedro, ale na koupání to bylo. Malá zvládla dobre i ten dlouhý let.
Byli jsme s fischerem, vše oukej. Co však doporučuju určitě je pojištění zájezdu i proti zrušení kvůli nemoci. S takhle malým prckem nikdy nevíš, co se stane těsně před odjezdem.

nikuu
31. pro 2017

Ještě doplním, že v létě bych jela někam, kde nejsou extra vedra a v tomhle věku tam, kde budou spíš bazény vhodné i pro děcka. Písek na pláži pořád v puse nic moc. Ještě bych zvážila, jestli není lepší jet na jaře, kdy bude mladší a ne tak pohyblivý. Ale určitě si dovolenou užijete s prckem v každém věku 🙂

petrasipkova1
31. pro 2017

@bayt Bože, u nás fakt ne,vždy jsme byli min půl hodiny od letiště, museli jsme být dost dopředu na odbavení,ale i kdyby jen hodinu, ok, 2 hodiny let je minimum, čekání na kufry, hodina a půl domů z letiště. Proste minimálně 5 hodin se změnou tlaku v letadle, a velikým rizikem zpoždění letu. Ale to je jen můj pohled a moje hledisko kam jet se SVÝM dvouletým dítětem k moři, který bylo půl roku snad nonstop nemocný,nikomu to necpu, naopak, jen my to máme doma takhle. Cesta z Itálie nám letos trvala 10 hodin za špatných povětrných podmínek.

monnn
31. pro 2017

já bych se toho nebála,cestovali jsme na Zakynthos malá měla 10 mě - ano trošičku problém u jídla kdy se chtěla batolit ,ale měli tam pěkný dět. koutek přímo u stolů a bylo vyřešeno ,navíc i když nebyla a není spáč,tam krásně spala i 2x a večer taky v pohodě,letěly jsme jen se sestrou -půjčily jsme si auto a .....
takže pokud vyberete v hodné místo (aby si dítko mělo kde hrát ) 😉
letos měla malá necelé dva roky a taky pohoda a to jsme jeli do Řecka autem

bayt
31. pro 2017

@petrasipkova1 no my jsme z Prahy takze to byva rychlejsi no 🙂 jezdime cca tu hodinu predem na letiste

marcicek84
1. led 2018

@petrasipkova1 tak my vybirame hotel do 30 mimut od letiste,takze do 5-6 h jsem vicemens na miste,od letiste take bydlime do 30 min., pplid jedes s cestovkou tak ti vse zaridi delegat,vubec nic neresis,takze klidek a pohoda co se tyde drivejsiho letu,jen pravda si to musis zaplatit,

Jinak my si bereme leky s sebou na bezne nemoci jsme vybaveni a detska napise hideasec kdyby byl prujem,muze napat k ocni atb nebo usni kapky,pak si clovek sirup nebo cipky ma telopi vezme s sebou a pak uz opravdu moc veci nehrozi...nemocnice jsou v recku na ostrovech korfu (tam byl i cesky lekar),kreta,zakynthos,rhodos,takze to zas tak rizikove neni...no. Nestovice mala mela min.rok c dubnu a v cervenci jsme jeli,tak nam to vyslo...

no a co se tyce veder tak ta mallorca je teplotne snesitelnejsi nez recko...nase dite miluje teplo tak nam to nevadi a letos taky ve skolce a furt nemocna tak mame od fishera pripojisteni za korunu ze muzeme zmenit tyden pred odletem destinaci hotel atd.a je to vcetne storna...oni ty zajezdy pro rodiny maji celkem dobre koncipovane a vzdy jsme meli pekny pokoj a tak

Me by se nechtelo si to zase odsedet a odridit v aute a navic jet k tomu jadranu se mi taky nechce co si budeme povidat je to nejmene zdrave more,kdyz mas neco v tele tak se vratis s rakovinou a muze za to ten jaderny odpad ulozeny mezi reckem a italii a proudici k italsko chorvatskym brehum jadranu,pro me to je zdravotne rizikova dovolena,kamarad se vratil a rakovina varlete,pak kamaradky rakovina kuze,i zenskych organu,stitna zlaza,par dalsich pripadu rakoviny po navratu odtamtud dokoce i lekar v nekterych pripadech jadran nedoporucuje to uz mi prijde lepsi i to bulharske cerne more...ale pravda jsou lidi,kteri na to neveri,ale vzhledem k ulozeni toho jaderneho odpadu paseraky na cerno neodborneho ve vracich lodi se vsadim,ze tam ty uniky jsou a hold zalezi na proudech...jenom se divim,ze ta afera tak brzy utichla asi kvuli turistickemu ruchu...

marcicek84
1. led 2018

Kazdopadne kazdy dr ti rekne,ze spanelsko je asi nejbezpecnejsi co se toho maleho ditete tyce i co se tyce hygieny,me jen trochu desi to silene letiste na mallorce,jak delane pro nejaky utok,ty mini letistatka v recku mi prijdou uhlidatelnejsi ale tezko takhle dopredu rict...i teploty na mallorce snesitelnejsi a mallorca je krasna byla jsem 2 x,jednou jsko dite s nasima El Arenal s psk sami s manzelem Can Picafort,jih je teplejsi oproti severu,ale fajn dle meho i vychod sillot (asi ideal pro rodiny s detmi),ale zase delsi transfer z letiste...takze bych teda volila jih nebo ten vychod

petrasipkova1
1. led 2018

@marcicek84 no na to opravdu nevěřím 😉 to by už zadní Italové asi nežili, a že se jich po městě a na pláži toulalo dooost i ve starém věku 😁 jinak jasný,každý přece preferuje něco jiného, celé příbuzenstvo jezdí od revoluce Chorvatsko,je jim přes 50 a zatím jsou živí a zdraví 😉 já bych s miminkem nemocným u moře nezůstala,pro mě je to moc rizikové,za mě stačí teplutka a hurá domů 😉 jinak my jezdíme autem rádi,protože to máme jako poznávací cestu, cestu tam máme rozplanovanou vylety a zastávkami po krásách Rakouska,prohlídka Salzburgu atd. Zpátky manžel frčel přes noc, dcerka spala nonstop,manželovi to neva,takže tak. Hlavně že si každý udělá dovolenou podle sebe,ze. 😊

marcicek84
1. led 2018

@petrasipkova1 -nemuzes srovnavat mistni s nami,oni jsou zvykli stejne jako lide z Ostravska na smog,organizmy trvale zijici se prizpusobuji,ale my more nemame a vsude je to prostredi jine,v chorvatsku nam to proste nemusi udelat dobre,nevis co ti kdy spi v tele a jadran je mnohdy spoustec...vlastne tohle mi potvrdil i delegat na poznavacce benatky,rimini,san marino,taky nevim proc by to rikal a i na pozdnim jare jsme se meli mazat nejlip faktorem 50 a predstav si ze byt byla sezona tak mistni vsechno dlouhe kalhoty dlouhe rukavy a oni se tam tak nesluni,na plazich jsou spis turisti a ti mistni se jezdi koupat jinam...obvykle jih ci zapad italie,sardinie,sicilie,lago di garga,elba...staci si s mistnima popovidat a dovis se informace,ktere nemistni jinak nevi...ale chorvati ti to nereknou ti jine more nemaji...ale jak jsi psala 100x se nikomu nestane nic a jeden ve spatnem case na spatnem miste a je to,opravdu se kazdy musi rozhodnout sam,ja vim,ze pokud bych chtela levnou dovcu uprednostnim bulharsko nez jadran...

simone5
autor
1. led 2018

Všem moc díky za odpovědi! A myslíte, že je lepší koupit first minute nebo až last minute? Selský rozum mi říká, že je lepší koupit zájezd až se bude blížit léto a budeme moudřejší, ale zase se bojím, že v létě budou už všechny dobré hotely a vhodné lokality vyprodané, tak nevím... Co myslíte?

bayt
1. led 2018

@simone5 To taky záleží kam 🙂

marcetta_k
1. led 2018

V létě jsme byli s tehdy 9-ti měsíční dcerou v Řecku - Parga, apartmány Elena a naprostá spokojenost (cestovka Viamare).

Bylo to tedy bez jídla, ale v okolí byly taverny, takže jsme se aspoň řídili podle toho, kdy a co jsme chtěli jíst.

monnn
1. led 2018

@simone5 my jsme letěli 2x a na last,protože mě vždy na rychlo ukecala ségra 🙂,ale jak píšeš už si nemůžeš moc vybírat 😔

tristizia
1. led 2018

A chces fakt more? My jsme teda taky radeji na dovolene u more, kdyz bylo loni (ted uz vlastne predloni) synovi 9 m, tak jsme meli dost akcni dovolenou v Rakousku a bylo to super. Ted v lete uz teda zase u more, ale ted se narodi dalsi svist a nez bude chodit, tak more asi zase ne. Rozpaleny pisek, vlhke ruce + pisek...porad neskutecny parak, skoro zadny stin, klimatizace...

marcicek84
1. led 2018

@simone5 - last minute jsou prebrane rychle ja bych to neriskovala,pak zustavaji ty kde je vzdy nejake ale nebo ty drazsi,ktere i po sleve se jeste splhaji dost vysoko a ani v nich to neni zaruka spokojenosti...asi bych doporucila firt minute,ale s nejakou vetsi cestovkou,ktera ma moznost zmeny terminu i destinace pred odletetem (krome fishera to mela min rok i alexandria,u ostatnich nevim) a ktera umizni zaplatit nizkou zalohu,v pripade krachu pak moc neriskujete,od mensich nebo ne tak znamych cestovek bych radeji brala last minute a taky se koukejte na termin a misto odletu napr.z ostravy to je vyprodane natotata uz koncem ledna pokud se napr.jedna o atraktivni terminy mezi cervencovymi svatky...treba praha ma asi moznosti vic i kdyz moje segra mesic pred odletem nemohla sehnat ani to bulharsko z prahy,jak to bylo prebrane a to zustavalo bud dost neatraktivni,tam bys male dite nevezla nebo cenove predrazene

babanci
2. led 2018

Jsem velký cestovatel, takže v tomhle můžu radit. 🙂 S malým dítětem bych vybrala Řecko. A to hlavně z toho důvodu, že se tam letí jen 2,5 hodiny a je tam nádherně. Jezdím několikrát za rok, nejčastěji s Fischerem. Pokud si chceš vybrat, raději využij prvního momentu, na last minute už nemusí být letenky. Klidná a hezká dovolená pro děti je např. na ostrově Rhodos, v oblasti Kolymbia, je tam písečná pláž pro děti jako stvořená nebo ostrov Zakynthos, oblast Kalamaki, taky Kréta super. Nebo ostrov Skopelos nebo Korfu...