Kam má smysl jet na letní dovolenou s 1,5ročním dítětem?

rozzaarka
1. únor 2015

Ahoj maminky, chtěla jsem se vás zeptat na zkušenosti s dovolenou s cca 1,5 ročním dítětem. Má smysl jet k moři? Letět? Autem? Užije si to? Nebo jen dovča tady v Čechách? Pohádková vesnička atd... ? Nebo třeba do Švýcarska?
Chtěla bych, abychom si to všichni maximálně užili a je mi celkem jedno, kde to bude. Případně prosím o nějaké konkrétní tipy, kde jste třeba byli vy a dítě bylo nadšené. Děkuju

kacca11
1. únor 2015

@rozzaarka S tak malým dítětem bych asi ještě zůstala v Čr, případně bych zkusila třeba Chorvatsko nebo Itálii, spíš letadlem, aby byla cesta co nejkratší. Nic náročného, jde spíš o to, že decku to bude úplně jedno a kolik starostí s tím budeš mít ty s mužem. Určitě bych vynechala Egypt, Tunisko a exotické země.

janulkav
1. únor 2015

Jezdíme s dětmi ( loni 9m a 3 r )do Chorvatska ...konkrétně Biograd na Moru ....Jedeme autem aby jsme s případě potřeby nebyli na ničem závislí.....Je tam mělké moře , dlouhá promenáda kde jsem upsápavala v kočárku a dá se najít stín ...

syll.
1. únor 2015

@rozzaarka klidně letecky, my byli v roce malého v Bulharsku a super dovca. Já doporučuji. U nás je taky hezky. 🙂

milmic
1. únor 2015

My jsme byli vždycky tady v Čechách s dětma - byli jsme vždycky na vysočině na Tisůvce. Bylo to úžasný, je tam hřiště, krásný les, potůček, šišky, větvičky.....
poprvé jsme tam byli, když měla dcera 8měsíců a to jsme chodili hodně s kočárkem nebo šátkem, ona z toho nic moc neměla. Potom v jejím roce v zimě na sánky a pak jsme tam byli letos v létě - dcerka měla 3 roky a synek rok a půl. Oba si to hrozně užili, výlety jsme uzpůsobili dětem, chodili jsme hodně do lesa u penzionu, bylo to moc prima.
Kdyby od nás nebyla daleko Šumava, jela bych tam. Kdysi dávno jsme tam byli v jednom místě, kde jezdil parní vláček a bylo tam strašně krásný prostředí, ale je to od nás opravdu hodně daleko. 🙂

copa
1. únor 2015

@rozzaarka za mě určitě má smysl jet s dítětem na dovolenou
byli jsme s 1,5letým na Krétě koncem září a super, určitě si to užil 🙂 tím netvrdím, že by se mu třeba stejně nelíbilo i na Lipně nebo na Mácháči 🙂 😉
v Pohádkové vesničce jsme taky byli, ale řekla bych, že tam si to víc užijí starší děti, přes prázdniny tam byl program a naše 4 letá už se v těch pohádkách přeci jen orientovala víc než syn, kterému byly 2 😉

anduska.x
1. únor 2015

Smysl to má. 🙂 Byli jsme loni s malým(bylo mu taky 1,5 roku) v Itálii-Bibione, autem. Auto jsme volili kvůli financím, jinak bych se nebála letět. Cesta byla docela náročná, protože Dominik toho v autě moc nenaspí, takže i když jsme jeli přes noc, tak jsem ho musela hodně zabavovat. pokud pojedete autem, doporučuju vzít tablet na pohádky, písničky atd...Ten sever Itálie, Chorvatska se mi zdá délkou cesty ok. Kdybysme neměli jak na potvoru úplně příšerný počasí (1.týden v září-1.den 30 stupňů, pak přišla bouřka a bylo celý týden 13-17 stupňů 🙄 😅 ), tak naprostá paráda. Velká vybavenost pro děti na pláži i v restauracích, malej byl z písku nadšenej, stavěli jsme hrady atd,pozvolný moře...moře se mu teda moc nelíbilo-zkoušeli jsme to ten první den, pak se hrozně ochladilo, ale myslím, že další dny už by se mu líbilo i v moři...

polaks
1. únor 2015

S dcérou som bola prvý krát,keď mala 10 mesiacov boli sme v IT,poloostrov GRADO,je to necelých 800km,takže autom pohodička.Nieje tam najčistejšie more(riasy a tak,ale žiaden odpad),ale páčilo sa mi tam,lebo bol pozvoľný vstup do mora,tým pozvoľný myslím,že asi dvadsať metrov voda len po kotníky,potom ďalších 20 asi po kolena a až niekde ďaleko bola hĺbka na plávanie. Takže úplne ideálne pre detičky,piesoček,okolo občerstvenia.bola som tam s dcérou niekoľkokrát.Boli aj miesta pri skalách,kde bola voda čistejšia a hneď bola aj hlboká,ale to už nebolo pre malé deti.Boli sme v Bulkarsku Zlaté Piesky,keď mal najmladší syn 1 rok a dva mesiace,bolo to 1600km,šli sme tiež autom,aby sme mohli podľa poteby zastaviť.Zvládnuť sa to dalo.More krásne čisté,asi dva dni sa stalo,že boli poriadne vlny,keď fúkal vietor,more bolo už po pár metroch hlboké,ale deti si to tam veľmi užili,páčilo sa im skákať do vĺn.Takže doporučujem aj to.

rozzaarka
autor
1. únor 2015

@kacca11 To my kdyz letet, tak bychom volili Recko. Tunis a Egypt ani omylem 🙂

rozzaarka
autor
1. únor 2015

@copa taky jsem si myslela, ze tu pohadkovou vesnicku si uzije spis jako vetsi 🙂 meli jste jeste pekny pocasi? maly bude mit ted v unoru rok, tak bychom asi volili spis nejakou srpnovou/zarijovou dovcu, aby byl co nejstarsi. a prave Recko jsme meli v merku v pripade letece dovolene 🙂

palomitacheca
1. únor 2015

@rozzaarka my jezdivame na dovolenou prevazne po CR - nejradeji mame Ceske Svycarsko s vylety do Nemecka, loni jsme byli 2x na jizni Morave a vyrazili jsme i do Rakouska a na Slovensko, jednou jsme byli na Lipne s vylety do Rakouska a Nemecka a jeste bez deti jsme byli v Treboni. Kdyz byl synovi rok a pul, tak jsme na tyden jeli autem do Mnichova a odtud jsme vyrazili na vylet napr. do mnichovske ZOO, k Bodensee na miniatury a do Kostnice do Sea Life, do Berchtesgadenu na Orli hnizdo, nebo se podivat na Neuschwanstein. Musim ale rict, ze k tomu Bodensee to bylo dost daleko, navic zrovna bylo dost teplo a synovi se ta cesta nelibila, takze i kdyz jsme do te oblasti meli naplanovany jeste jiny vylet v jiny den, tak jsme to radeji vzdali.
Nove misto pro dovolenou vybirame tak, aby v blizkem ci trochu vzdalenejsim okoli bylo co nejvic zajimavych vyletnich mist - bud nejake prirodni zajimavosti jako vyhlidky, stolove hory, pak ruzne rozhledny, zriceniny hradu, nebo ZOO, akvaria, parky miniatur...

syll.
1. únor 2015

@rozzaarka z řecka se nám libil Kos hotel z bungalovu gaia village v Tigaki, nebo Zakynthos kamarádka si oblibili hotel Admiral Tsilivi. Mrkni na to 🙂

kamino
1. únor 2015

Od roka syna jezdime do Madarska do Sarvaru,je to kousek,zazemi super,hotel propojeny s termaly a detskym svetem,takze i pri nepriznivem pocasi nic neni ztraceno. Letos uz nejedeme,zacina to byt cim dal proflaknutejsi,i prcek uz je starsi,zkusime more..

copa
1. únor 2015

@rozzaarka my byli na Krétě týden počínaje 26.9. a bylo vedro, přes 30°C, moře teplé, byli jsme na severu, na jihu bývá prý moře ještě o 2°C teplejší; občas to víc foukalo, ale pořád to bylo v pohodě na koupání 😉
odlétali jsem 3.10. a to se počasí trochu kazilo, bylo jen něco málo přes 20°C

maraida
1. únor 2015

@kamino tak přesně do tohoto hotelu do Sárváru jedeme za 3 týdny. Už se tam moc těším 🙂

Jinak my jsme byli s 1,5 letou dcerou autem v Maďarsku u Balatonu a super.Loni,to jí bylo 2,5 jsme byli už u moře,v Tunisku. Řekla bych,že u moře si to užila víc.

kamino
1. únor 2015

@maraida U nás je problém, že prcek moc o vodu nestojí, loni jsme spíš jezdili na kole a po okolních hřištích.. takže ještě uvidíme, kam se letos vydáme... Já bych ráda k moři, ale musíme najít něco, kde bude možnost i jiného vyžití, aby se tam Bobeš nenudil.

maraida
1. únor 2015

@kamino tak to Vikča je opravdová ryba,ta by se ráchala furt. My nejsme moc na lyže a tak,takže zimní dovolenou trávíme v teplíčku v termálech 🙂
Tak zkuste v létě Bulharsko,já o něm taky uvažuju.Tam je vyžití pro děti hodně,teda aspoň tomu tak bývalo.Byla jsem tam naposledy asi před 10 lety.

meggi10
1. únor 2015

@anduska.x mohu se zeptat kde jste byli ubytovaní?

anduska.x
1. únor 2015

@meggi10 Byli jsme tady: http://www.ludor.cz/dovolena-italie/bibione-lid.... Jsou to tři domy, apartmány(vařili jsme si sami-vybavenost dobrá-televize, klimatizace, hned na pláži, bazén, menší bazén pro děti -oba byly teda ledový), přes ulici potraviny, v komplexu restaurace, cukrárna. Myslím, že šlo objednat polopenzi, asi jak s jakou cestovkou...

kamino
1. únor 2015

@maraida ja bych chtela casem take do Bulharska do Nesebru,jezdila jsem tam kazdy rok jako dite,chtela bych videt,jak se to tam zmenilo.. Jeste uvidime..

meggi10
1. únor 2015

díky.. 🙂

sara84
1. únor 2015

A co takhle nektere české lázně? Luhacovice třeba? Prcek si může jezdit na odrazedle,společně na kole, koupání je taky možnost! My byli v lázních na měsíc, malý měl 2,5 a paráda, chodili jsme na vodičky, moc mu chutnaly...Na oplátku..my byli v březnu, tak koupání ne, ale procházek dosyta!

cestysdetmi
3. únor 2015

@rozzaarka Já bych tento rok doporučila vyjet na dovolenou k moři letecky. A to z jednoho důležitého důvodu. Dítě to dvou let ještě neplatí letenku ani ubyotvání a stravu. Ve chvíli, kdy bude mít dva roky (důležité je datum návratu z dovolené) se vám už letecká dovolená prodarží o tisíce Kč. (Mám článek na toho téma na svém profilu. Jmenuje se "Je dítě zdarma opravdu zdarma?") Takže dovolenou v Čechách nebo autem do Chorvatska nebo Itálie můžete nechat na další roky.

Letecky se nějčastěji vyráží na řecké ostrovy (Rhodos, Zakynhos, Kréta), do Turecka nebo Bulharska. Pokud byste chtěla doporučit konktétní hotel, ráda vám pomůžu. Jak píše Syll. opravdu oblíbený hotel je Admiral na Zakynthosu. Ale prodává se tak rychle, že záleží jestli by byl v termínu, který chcete, ještě volný.

rozzaarka
autor
3. únor 2015

@kamino v nessebaru je naprosto bozi novy akvapark🙂 kdybys chtěla fotky, nějaký ti hodim🙂

gabka32
3. únor 2015

Mladší dceři bylo 20měs, když jsme vyrazili na dovolenou na Krétu a všichni jsme si to užili. cestu letadlem zvládla - na té zpáteční nám dokonce nechali jednu sedačku mezi námi volnou, takže vlastně měla i své místo, ale stejně byla trochu ukňouraná a chtěla sedět s námi. hotel byl vhodný i pro děti, plno jídelních židliček jak ve vnitřní tak vnější části restaurace, dětská jídla, bazének... za mě mohu doporučit.

rozzaarka
autor
3. únor 2015

@cestysdetmi já čím, i proto jsme o mori uvažovali. Jen je otázka, jestli si to tak malý užije. Chtěli jsme pravé kdyzuz moře, tak do Řecka.🙂 ale asi budeme muset řešit last - nevím, jak budu mitstatnice. Ono zas to auto pod zadkem ma vyhodu, ze nejsi na nikom/nicem zavisla. Coz s tak malym spuntem neni kzahozeni. Spis jsem chtěla rozseknout, jak tu dovcu pojmout, ale nikam jsem se moc nehnuila.manžel tohle nechává spis na mne.🙂

ivisek_a_kubicek
3. únor 2015

My byli loni s 1,5 letou dcerou na kolách v Lednici. Bylo to super, každý den jsme jezdili cca 40 km, bydleli jsme v hippoclubu, měli jsme v ceně vyjížďku kočárem s koňma k minaretu, bylo to mimo silnici, venku hřiště, malá si to užila 🙂 Letos pojedeme s 2,5 letou a dvouměsíčním do Krkonoš 🙂

veeeraf
3. únor 2015

www.farmablanik.cz
Já bych k moři ještě neletěla

zvirka
3. únor 2015

Tak za mě dovolená v ČR. My byli s malým (měl necelé dva roky) v Podyjí na jižní Moravě. Dělali jsme výlety ještě teda s kočárkem, něco málo i bez, třeba Znojmo, kde nebylo tolik kilometrů. Byli jsme ubytovaní ve Vranově nad Dyjí, krásný, klidný penzion, zahrada, malý si tam vyhrál, výlety se mu líbily. Není to tam tak profláklé, takže žádné davy ani o prázdninách, byla to moc příjemná dovolená.

kamino
3. únor 2015

@rozzaarka to je ten prusvih,ze dite moc na vodu neni.. Snad ho casem chytne,ted to tak nevypada..nejvic jsme si uzili kola 😉

rozzaarka
autor
3. únor 2015

@kamino aha 😀 je tam i takova "reka", kam si muze sednout do kruhu a ono ho to potahne dokola 🙂 teda i dvojkruhy 🙂