cestysdetmi
  3. únor 2015    Čtené 0x

  Je "dítě zdarma" opravdu zdarma?

  Ne jeden rodič získá vlivem reklam a marketingových kampaní cestovních kanceláří dojem, že vzít své děti letecky k moři, je hračka. Alespoň, co se financí týče. Je to opravdu velmi častý scénář. A ani se nelze divit. Vždyť tučné nápisy "dítě zdarma" nebo dokonce "až dvě děti zdarma" jsou povědomé snad každému. I tomu, kdo děti nemá nebo nikam na dovolenou nejede.

  Možná jste v posledních letech letecký zájezd pro sebe a své děti kupovali, jste zběhlí, reklama vás neošálí, realita nezklame. Pokud si ale přece jen nejste jisti a nevíte, zda dítě za rodinnou dovolenou platí či ne, na jaké částky se máte připravit a na co si dát pozor, je zde pro vás tento článek. Podíváme na to, co se pod zmíněnými marketingovými sliby skrývá. A zda vůbec existuje situace, kdy dítě pojede na dovolenou tak, jak se slibuje, tedy zadarmo.

  Úplně zdarma - horko, těžko

  Začneme tvrdou realitou. Představa, že si koupíme rodinný zájezd k moři leteckou dopravou a vaše dítě nebude nic platit, je krásná, ale málo pravděpodobná. Dítě platí téměř vždycky. Záleží jen na tom, jak je staré, a tedy za co a kolik je třeba zaplatit. Důležité také je, kolik dětí na dovolenou berete. To si ale vysvětlíme později.

  Když zůstaneme u věku dětí, nejpříznivější situace z ekonomického hlediska nastane, pokud je vaše dítě infantem. Takto se v cestovním ruchu označuje dítě do dvou let. Je to zcela specifická kategorie, protože jede na cestu, ale neplatí letenku, ubytování ani stravu. Neplatí, ale také na nic z těchto kategorií nemá nárok. To znamená, že v letadle cestuje vždy na klíně dospělého, nemá vlastní postel (v některých hotelích lze požádat o dětskou postýlku, která může a nemusí být zdarma) a nedostane jídlo. S takovým dítětem je levné cestovat. Proto pokud je vaše dítko letos infantem, ale příští rok už nebude, leteckou dovolenou u moře raději neodkládejte. Od druhých narozenin totiž za něj zaplatíte o několik tisíc více. 

  I s infantem ale buďte připraveni na drobný výdaj. Pravděpodobně totiž neuniknete platbě letištních poplatků. Ty se pohybují kolem tisíce korun. A jen některá letiště je dětem mladším dvou let odpouštějí.

  Ach ty letenky

  Ve chvíli, kdy vaše dítě překročí pro cestovní ruch magickou hranici dvou let, definitivně končí nízké výdaje za jeho část zájezdu. Dávejte si také pozor, kdy přesně se dvouletým stává. O ceně vaší dovolené totiž vždy rozhoduje věk dítěte v době návratu. Nikoli, kdy dovolenou kupujete, nebo jaké je datum odjezdu. Ve chvíli, kdy se z infanta stane dítě, musíte být připraveni na to, že za něj vždy budete muset zaplatit minimálně cenu letenky. A zde už se dostáváme na docela vysoká čísla.

  Zapomeňte na ceny letenek kolem dvou nebo tří tisíc korun. Takové sice lze pořídit, ale jedná se o úplně jiný druh letenek, než jaké potřebujete k tomu vyjet na dovolenou k moři. Jsou to ceny nízkonákladových leteckých společností nebo letenky v akci. Vždy ale na pravidelných linkách. A zde je ten rozdíl: Cestovní kanceláře své letenky nemají na pravidelných linkách, ale na charterových čili nepravidelných letech. Jsou to speciální linky, které míří do prázdninových destinací vždy jen během sezóny. Ceny charterových letu nejsou "v akci". Za cesty do středomořských destinací (Řecko, Turecko, Španělsko) tak zaplatíte často kolem osmi tisíc korun za oba směry. Tohle je také minimální částka, kterou za utratíte za dítě starší dvou let a jeho část dovolené. Dítě platí na charterových letech úplně stejnou částku jako dospělé osoby.

  Co je tedy zadarmo?

  Jak jsme si vysvětlili, dítě starší dvou let, které jede na dovolenou, vždycky platí minimálně letenku. To sice není malá částka, ale dobrá zpráva je, že v některých případech může být tento výdaj konečný. Přesně tohle znamenají reklamními slogany "dítě zdarma". Váš potomek může mít pobyt na místě dovolené bez poplatku. Serioznější cestovní kanceláře proto inzerují takto - "dítě pobyt zdarma". Zde už je to jasnější. Nicméně za oběma slogany se skrývá skutečnost, že dítěti musíte zaplatit letenku. Ubytování i strava už bývají u těchto nabídek opravdu zdarma.

  Nyní se dostáváme k horší zprávě. Není tomu tak vždycky. Pravidlo dítěte zdarma může mít věkové omezení a většinou platí jen pro první dítě. Pokud máte děti dvě, cena za druhé bude zase o něco vyšší. V některých případech se už dokonce docela blíží plné dospělé sazbě. Pravidla pro ceny za dětí vždy určuje hotel, který si vyberete. A cestovní kanceláře podmínky už jen tlumočí. 

  Zdarma jen zdánlivě

  Existují situace, kdy vám cestovní kancelář je ochotná za vaše dítě naúčtovat skutečně jen kulatou nulu. Nejčastěji je to za zájezdy koupené na first minute nebo při jiných "speciálních akcích". I tady je třeba být obezřetný.Většinou se totiž jedná jen o marketingová lákadla. V takových situacích totiž často bývá nepoměrně navýšená cena za dospělou osobu. Vždy je proto třeba sledovat konečnou cenu za zájezd pro celou rodinu. To je jediný pravdu vypovídající údaj. Dítě od dvou let skutečně vždy platí alespoň letenku. Ať už viditelně nebo skrytě. A je to logické. Letecké společnosti totiž cestovním kancelářím také nedávají  dětské letenky zadarmo. 

  Takto vypadají reálné výdaje za děti v rozpočtu vaší letní letecké dovolené u moře. Možná se vám nezamlouvají, ale je to tak. Pamatujte na tyto pravidla vždy, když uvidíme akce typu "děti zdarma" a nenechte se ošálit iluzí. Je vždy mnohem lepší vědět, s čím počítat, než se nechat nepříjemně překvapit.

  cestysdetmi
  3. únor 2015    Čtené 0x

  Last minute - možná sleva i zklamání

  Zájezdy na last minute jsou sice stále velmi oblíbené. Častěji se ale také objevuje otázka, zda není lepší si s výběrem dovolené raději pospíšit. Zde je třeba říct, že pro rodiny s dětmi je tohle ještě důležitější bod něž to, do jaké země se rozhodnou vydat, zda letecky nebo autem, bez jídla nebo s all inclusive.  Ano, čas zde hraje nejpodstatnější roli.

  Možná koketujete s myšlenkou nic neřešit a nechat všechno takzvaně "na poslední chvíli", počkat si na last minute nabídku a ušetřit tak nějakou tu korunu. Než ale skutečně uděláte takové rozhodnutí, přečtěte si, jak vlastně last minute nabídky fungují, komu se vyplatí a taky proč takový přístup k letní dovolené může někdy znamenat i velké zklamání.

  Nebudu vám tvrdit, že jet na last minute se nevyplatí nikomu. To není pravda. Pokud jste dvojice, víte, že chcete jet na dovolenou k moři a je vám celkem jedno kam, je pro vás čekání na last minute ideální. Jste-li ovšem rodina s více než jedním dítětem, může to být to nejhorší rozhodnutí. A to hned ze dvou důvodů. Podívejme se na ně podrobněji.

  Kolik letenek? 

  Když se člověk během letních měsíců prochází městem nebo otevře noviny, má pocit, že nabídka zájezdů na poslední chvíli je velmi široká. Jenže zdání tal trochu klame. To, co se jeví jako velmi dobrý výběr, může pro váš konkrétní "případ" znamenat i nulu. Žádnou vhodnou nabídku a tedy i žádnou dovolenou.

  Je třeba se zamyslet nad tím, kolik vás na dovolenou jede. To je rozhodující faktor. Děti do dvou let můžete ze svého výpočtu vyřadit, protože jezdí bez nároku na letenku, stravu i ubytování. (Pozor rozhodující vždy je jak staré vaše dítě bude v době návratu z dovolené!) Z takového výpočtu nebo zamyšlení vám vyjde nějaké číslo. A pokud se rozhodnete pro leteckou dopravu, přesně tolik budete potřebovat i letenek. A zde je hlavní kámen úrazu dovolené na poslední chvíli. Při last minute nabídkách je v sezóně zpravidla volných jen pár posledních letenek. Můžou být klidně jen dvě nebo tři. A k těmto dvěma, třem letenkám se může nabídnout třeba osm hotelů v dané lokalitě. A nabídka hned vypadá najednou jako velmi slušná. Jenže jakmile se letenky prodají, je celá pryč. Tohle je hlavní důvod, proč last minute nabídky nejsou pro rodiny s dětmi nebo partu přátel. V sezóně často nemohou nabídnou tolik letenek, kolik je potřeba.

  Kolik máme dětí? 

  Když už máme za sebou první propočet kvůli letenkám, posuneme se k druhému důvodu, proč někdy není pro rodiny s dětmi vhodné otálet s nákupem letní dovolené. Je třeba se na svou rodinu a její členy podívat ještě jednou. Už ne kvůli letenkám, ale kvůli výběru vhodného ubytování. Tento bod proto platí i pokud se rozhodnete jet autem nebo autobusem. 

  Naprostá většina ubytovacích zařízení je stavěná pro model 2(+1), čili dva dospělí a jedno dítě na přistýlce. Jakákoli odchylka od tohoto modelu znamená, že počet zařízení, kde se budete moct ubytovat, výrazně klesá. Zdá se to nelogické, nespravedlivé, ale je to tak. Klidně si můžete vzít do roky katalog kterékoli cestovní kanceláře a spočítat, kolik hotelů z celkového počtu umožňuje ubytování se dvěma dětmi. Není to bohužel ani každý druhý hotel. Spíš každý čtvrtý nebo pátý. Ale rodin se dvěma dětmi je hodně. Je proto logické, že tyto typy ubytování jsou rychle pryč a do last minute nabídek se dostanou jen těžko.

  A to už vůbec nemluvím o situaci, kdy mají rodiny více něž dvě děti nebo chtějí jet na dovolenou třeba i s babičkou. Takovým rodinám bohužel vychází vstříc jen minimální počet ubytovacích kapacit a je třeba dlouho hledat.

  Do kdy máme čas?

   Pokud tedy není vhodné čekat s výběrem dovolené na poslední chvíli, nabízí se otázka, do kdy je nutné dovolenou vybrat. Jestli jste si dovolenou ještě nekoupili, neuslyšíte to rádi, ale platí zde pravidlo ASAP (z anglického "as soon as possible"), tedy co nejdříve. Rodiny s dětmi neušetří na nabídkách last minute, a proto je nejekonomičtější zvolit opačnou variantu. Čerpat slevy first minute, neboli za včasný nákup. Ty začínají hned, když cestovní kanceláře vytisknou své katalogy na léto. Což bývá zpravidla na konci října nebo na začátku listopadu předchozího roku. Do vánoc se slevy drží na nejvyšších číslech (přes 10 %), pak pomalu klesají. Končí zpravidla na konci března nebo v polovině dubna.

  Pokud ani do té doby nestihnete dovolenou pořídit, je třeba se smířit se standardní cenou. Opět záleží na tom, kolik vás na dovolenou pojede a také, jaký máte rozpočet. Každopádně pro rodinu se dvěma dětmi doporučuji vybrat dovolenou ideálně do konce dubna. V květnu a červnu nastává masový prodej. Ještě více si ale pospěšte, pokud chcete jet na prázdniny v prvních dvou červencových týdnech. To jsou nejoblíbenější a tedy i okamžitě obsazené termíny.  

   Je třeba si uvědomit, že prodej last minute zájezdů není nic jiného než výprodej. Prostě jen to, co zbylo. A je jednoduše možné, že si ve výprodeji prostě nevyberete.

  cestysdetmi
  8. črc 2014    Čtené 0x
  Image title

  Hotely s tobogány

  Když jsem pracovala v cestovním ruchu svoji první sezónu, nebývala jsem někdy dojmu, že se rodiny s dětmi zbláznily. Naprostá většina chtěla jen do hotelu, který bude mít tobogány a skluzavky. "To neexistuje jiný způsob, jak by se větší děti mohly zabavit?", říkala jsem si. Problém byl hlavně v tom, že takových hotelů není mnoho a ty, které skluzavky a tobogány mají, si logicky účtují vyšší ceny než ubytovací zařízení, kde nic podobného není. Tento fakt už ale málokteří klienti byli ochotni pochopit a vyšší cenu za zábavu svých dětí zaplatit. Dnes už také jako rodič se na stejnou situaci dívám s mnohem větším pochopením. Každý okamžik, kdy se děti samostatně zabaví a nevrhají znuděné pohledy, se počítá. A tak sláva hotelům s tobogány!

  Připravila jsem pro vás seznam čtyř z nich, kam stojí zato vyrazit. Třeba ještě tuto sezónu. Mými kritérii při výběru byla kvalita, tedy velmi dobré reference předchozích návštěvníků, dále dobrý poměr mezi kvalitou a cenou, možnost ubytování se dvěma dětmi zázemí pro malé návštěvníky.

  Výsledkem jsou následující čtyři hotely. Začnu od nejlevnějšího, určeného pro méně náročné klienty. Každý další hotel je o něco dražší, ale lineárně také roste spokojenost předchozích návštěvníků. Poslední z hotelů už doporučuje 92% klientů, kteří tam byli, což už má hodně blízko k neexistující dokonalosti. Tady jsou všechny:

  1) Magnolia****

  Turecko, Turecká riviéra, Incekum

  • hotel doporučuje 68% předchozích klientů

  Magnolia je menší hotel, který je takovou "rozumnou volbou", pokud je nechcete vzdát představy tobogánů a zároveň hledáte velmi dobrou cenu. Nachází se 400 m od písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. A výhodou jsou lehátka a slunečníky, jak u bazénu, tak na samotné pláži zdarma. Hotel je typický tím, že zázemí pro děti je díky skluzavkám a animaci dobré, pro dospělé pak skromnější. Bude vám muset stačit aerobic, biliár nebo stolní tenis. Centrum známého letoviska Alanye je vzdálené 22 km a dovezou vás tam místní minibusy.

  Cena pro dva dospělé a dvě děti (3 a 6 let) s all inclusive od 37 360 Kč. (v termínu od 17.7.2014)

  2) Iskar hotel ***+

  Bulharsko, Sluneční pobřeží

  • hotel doporučuje 83% předchozích klientů

  Iskar je rodinný hotel s dokonce čtyřmi tobogány a dalším kvalitním zázemím pro rodiny (miniklub, dětské hřiště, židličky a postýlky). Má krátkou dobu transferu z letiště, takže na cestě nestrávíte moc času. A je blízko dlouhé i široké písčité pláže. Má dva oddělené dětské bazény, z čehož jeden je krytý. Do centra letoviska to také není daleko, jen 400 metrů. I pro dospělé hotel nabízí bohaté sportovní vyžití. Pokud chcete strávit svou dovolenou aktivně a nechcete být odříznutí od světa, ale naopak blízko pláže i rušnějšího centra, bude se vám tady líbit. 

  Cena pro dva dospělé a dvě děti (3 a 6 let) s all inclusive od 40 110 Kč. (v termínu od 5.9.2014)

  3) Smartline Kolymbia Star ****+

  Řecko, Rhodos, Kolymbia

  • hotel doporučuje 89% předchozích klientů

  Tento hezký hotel je mým osobním favoritem. Je určený pro klienty, kteří sice chtějí tobogány pro děti, ale celkově spíše budou rádi za klid a pohodovou atmosféru v dosahu civilizačních vymožeností. Hotel se nachází v zátiší hor, v klidné části letoviska Kolymbia, 300 metrů od oblázkovo-písčité pláže s pozvolným vstupem do vody. Kromě skluzavek je zde pro děti nachystané dětské hřiště, dva samostatné bazény a miniklub. Centrum letoviska je jeden kilometr vzdálené. Kousek od hotelu je autobusová zastávka odkud dojedete na výlet do hlavního města i do nejkrásnějšího města ostrova, Lindosu.

  Cena pro dva dospělé a dvě děti (3 a 6 let) s polopenzí od 49 538 Kč. (v termínu od 16.7.2014)

  4) Alaiye Resort & Spa*****

  Turecko, Turecká riviéra, Incekum

  • hotel doporučuje 92% předchozích klientů

  Pětihvězdičkový hotelový komplex pro milovníky velkých prázdninových resortů a dovolené se vším všudy. Má čtyři bazény se skluzavkami, leží jen 100 metrů od pláže a najdete zde vlastní spa centrum s krytým bazénem, saunou atd. Kromě běžné hotelové restaurace zde mají pro klienty nachystané také 3 restaurace typu a-la carte, bar u bazénu i obchody. Děti se můžou těšit na dětské hřiště, zmiňované tobogány i animační program. Lehátky a slunečníky jsou u bazénů i na pláži bez poplatku. A kdyby jste přece jen chtěli z hotelového komplexu vyrazit i ven, do známé Alanye vás dovezou místní dolmusy. Je vzdálená 22 km.

  Cena pro dva dospělé a dvě děti (3 a 6 let) s all inclusive od 48 560 Kč. (v termínu od 17.7.2014)

  cestysdetmi
  26. čer 2014    Čtené 0x
  Image title

  Jen pár nocí u moře

  Nikdo neříká, že letecká dovolená u moře, je jediná varianta dovolené. A když už se někam vydáte, musíte tam strávit minimálně týden. Naopak. V posledních letech přibývá ze strany klientů poptávka i po kratších pobytech podobným třeba prodlouženému víkendu. A tak se varianty krátkých cest za mořem a sluncem objevují i v nabídkách cestovních kanceláří.

  Důvodů proč se vydat k moři jen na pár nocí může být celá řada:

  • Jedete už někam jinam, ale odpočinkové dovolené u moře se nechcete vzdát.
  • Týden na pláži je pro vás a vaši rodinu až moc.
  • Některému z partnerů už prostě nezbývá příliš dní dovolené.
  • Vaše dítě má letos méně než dva roky, nemusí tedy platit letenku. Ale příští rok už dvouletou hranici překročí. A letecká dovolená by stála mnohem víc.
  • Chcete si užít čas jen se svým partnerem, děti nechat doma. Ale delší pobyt vám svědomí nebo hlídací možnosti nedovolí.
  • Ještě pořád jste nevyrazili na svatební cestu.
  • Chcete se prostě sbalit a na chvíli utéct každodenní rutině.
  • Mimo rodinou dovolenou byste rádi někam vyrazili třeba s kamarádkou a jejím dítětem nebo se svými rodiči. 
  • Nechcete sebe a svou rodinu ošidit. Rádi byste si dopřáli odpočinek, kvalitní hotel, výborné služby a all inclusive. Ale rodinný rozpočet je omezený.

  Jaké jsou tedy vaše možnosti?

  Vyrazit k moři můžete na dvě až pět nocí. Nejčastější jsou přitom pobyty na tři až čtyři noci. Jako s odletovým místem počítejte s Prahou. Z Brna nebo Ostravy se na kratší pobyty jezdí stále ještě velmi málo. Nejlevněji vás stejně jako u klasických leteckých dovolených vyjde Bulharsko. V nabídce najdete ale i Turecko, řecké ostrovy a Mallorku.

  U krátkých pobytů se vyplatí počkat si na poslední chvíli. Cena se pak může dostat na hranici 5 000 Kč za 3 noci, bez stravování, výjimečně i níž. Kolem sedmi a osmi tisíc už je nabídka širší. Můžete si vybrat lepší hotel, se stravováním.  

  Vybírat je třeba pečlivě. Vždy je nejvyšší položkou v ceně pobytu letenka. Ale lze narazit na nabídky, kde za krátký pobyt zaplatíte jen o dva, tři tisíce méně (na osobu) než za klasický týden, ale i takové, kde cena bude spíše poloviční.

  Příklady konkrétních nabídek

  Například v Turecku, v hotelu Club Konakli ****+ se skluzavkami zaplatíte za pobyt na 3 noci, od 7.7. 2014, s all inclusive 6 868 Kč. Za pobyt na 7 nocí, ve stejném termínu, by cena byla 15 346 Kč.

  Nebo v Bulharsku v špičkovém hotelu Sol Nessebar Mare ****+ přímo u moře byste za pobyt na 3 noci s all inclusive, od 1.7. 2014 zaplatili 8949 Kč. Za týdenní pobyt ve stejném hotelu a termínu 15 704 Kč.

  Pokud byste rádi vyjeli na kratší pobyt k moři a cenově co nejvýhodněji je třeba počkat na konec sezóny. Na začátku září budou ceny nižší než aktuálně a počasí pořád teplé a stabilní.

  cestysdetmi
  25. bře 2014    Čtené 0x

  Konečně i Toskánsko

  Pokud přemýšlíte o dovolené, kam se člověk vydá vlastním autem, připadají v úvahu především dvě země - Chorvatsko a Itálie. Chorvatsko netřeba příliš představovat, je takovou českou klasikou. Co se Itálie týče mnoho let se nabídky českých cestovních kanceláří omezovaly především na východní pobřeží. A když se klient nechtěl vydávat na cestu delší než tisíc kilometrů, mohl zamířit jen do známých letovisek typu Bibione, Caorle, Rimini. Jenže tato oblast Itálie nenadchne úplně každého. Naštěstí už je všechno jinak. V dobré dojezdové vzdálenosti a za slušné ceny mohou rodiny s dětmi vyjet až na západní italské pobřeží. Do poetického Toskánska, jehož dlouhé písčité pláže lemují piniové háje, voda je průzračně čistá. A kde můžete vyrazit na výlety za renesančními perlami Itálie do Florencie či Pisy. Nebo trajektem doplout až na ostrov Elba. 

  Dobré ubytovací možnosti v Toskánsku i pro velké rodiny s dětmi nabízejí prázdninové vesničky, což jsou vlastně kvalitní a perfektně vybavené kempy. Často s bazény, vodními atrakcemi, restauracemi, obchody, animačními programy, někdy i wifi sítí. Představím vám tři z nich, které jsou velmi dobře hodnocené klienty, kteří už tam svou dovolenou strávili. V těchto prázdninových vesničkách se jedná o pobyt v mobilních domech se sociálním zařízením, kuchyňkou a terasou. Výhodou je, že oproti hotelovým pokojům se zde můžete bez problému ubytovat i se dvěma nebo třemi dětmi. Do jednoho z nich dokonce můžete dokonce vzít i svého čtyřnohého mazlíčka.

  Jestli je ale váš rozpočet i nároky vyšší, nabídnu vás i jeden z hotelů dobře připravený na pobyt klientů s dětmi. Také s výbornými referencemi. 

  Ať už se rozhodnete pro hotel nebo mobilní dům, možná vás kvůli cenám bude lákat pobyt mimo sezónu. Hlavně u prázdninových vesniček je propad cen v červnu a září velmi znát. Co se počasí týče, je pravé léto v Toskánsku s teplými dny i nocemi od konce června do začátku září. Předtím (od května) a poté (do října) je klima mírnější, dny jsou teplé, ale noci o poznání studenější. Mimo sezónu je ale třeba počítat s tím, že animační programy nemusí probíhat. To je vždy třeba ověřit předem.

  New Camping Le Tamerici ***+

   míra doporučení předchozími klienty 89% 

  Kvalitní prázdninová vesnička v letovisku Cecina Mare ležící 800 metrů od moře, na okraji piniového háje může být dobrou základnou pro vaši dovolenou s dětmi. Míra doporučení předchozími návštěvníky je opravdu velmi vysoká. Plusem je i wifi síť v ceně pobytu nebo blízký aquapark. Mobilní domy nabízení ubytování pro 1-6 osob. Předchozí návštěvníci chválí čistotu, útulnost i dobré zázemí pro děti.  

  Letovisko je známé průzračným čistým mořem s pozvolným vstupem do vody a širokými písčitými plážemi. 

  V hlavní sezóně (např. od 19.7.) zaplatíte za 2 dospělé osoby a dvě až tři děti kolem 22 000 Kč za týden.

  Mimo sezónu kolem 12 000 v červnu a v září už jen okolo 9 000 Kč. 

  Ověření volných míst, ceny, další informace a rezervace na:

  cestysdetmi@gmail.com

  Camping Village Park Albatros ****

  - míra doporučení předchozími klienty 76% 

  Další prázdninové vesnička ve stejné vzdálenosti od pláže (800 m) s hlavně pozitivními ohlasy. Je 8 km vzdálená od klidného letoviska San Vincenzo uprostřed Toskánska. Místní písčité pláže jsou lemované piniovými lesy, které vytváří příjemný stín. Kemp samotný je se třemi bazény a dětským hřištěm rájem pro děti. Je zde povolen pobyt i s domácími mazlíčky. Asi deset kilometrů odtud je vzdálený přístav Piombino, odkud jezdí trajekty na Elbu.

  Místní třípokojové mobilní domy ubytovávají až pět osob. 

  V hlavní sezóně (např. od 19.7.) zaplatíte za 2 dospělé osoby a dvě až tři děti kolem 27 000 Kč za týden.

  V červnu přes 12 000 Kč, v září kolem 8 000 Kč. Poplatek za domácí zvíře se pohybuje kolem 60 Euro za pobyt. 

  Ověření volných míst, ceny, další informace a rezervace na:

  cestysdetmi@gmail.com

  Orbetello Camping Village***

  - míra doporučení 75% 

  Poslední prázdninová vesnička má míru pozitivních ohlasů také velmi vysokou, srovnatelnou s předchozí. Výhodou je, že se nachází pouhých 70 m od pláže a leží uprostřed chráněné přírodní oblasti. Ani zde děti nebudou zklamány. Čeká je dětský bazén, hřiště nebo hry na pláži. Dospělé zase budou lákat cesty za přírodními krásami, protože tento úsek Toskánska jich nabízí celou řadu. Centrum oblíbeného lázeňského městečka Albinia je vzdáleno 5 km. 

  Mobilní domy nabízení ubytování až pro 5 dospělých osob a jedno dítě (do 150 cm a 60 kg). 

  V hlavní sezóně (např. od 19.7.) zaplatíte za 2 dospělé osoby a dvě až tři děti kolem 31 000 Kč za týden.

  V černu kolem 10 000 korun a v září už jen okolo 4 000 Kč. 

  Ověření volných míst, ceny, další informace a rezervace na:

  cestysdetmi@gmail.com

  Grand Hotel Continental****

  - míra doporučení 89% 

  Poslední doporučené ubytování je pro náročné klienty, kteří upřednostní hotel. Tento se nachází přímo na pláži a jen 50 m od centra letoviska Tirrenia. Nadchne rodiny s dětmi, ale i golfisty, protože v blízkosti hotelu je 9-ti jamkové hřiště. Návštěvníci chválí polohu hotelu, kvalitní služby a čistotu. 

  Ubytování je možné ve standardních dvoulůžkových pokojích s jednou přistýlkou. Pokud máte dvě děti, může vám hotel nabídnout dva typy rodinných pokojů (jedna prostornější místnost nebo dvě místnosti s propojovacími dveřmi). Těch je ale jen omezený počet. Doporučuje se včasná rezervace. 

  Standardní pokoj pro dva dospělé a dítě, s polopenzí, stojí kolem 36 000 Kč za týden. Už v černu jsou ceny podobné jako v hlavní sezóně, v září klesají a drží se kolem 32 000 Kč.

   Ověření volných míst, ceny, další informace a rezervace na:

  cestysdetmi@gmail.com

  cestysdetmi
  31. bře 2016    Čtené 79x

  Cesty s dětmi

  Dobrý den maminky a tatínci. Pokud hledáte informace i tipy pro vaší letní rodinou dovolenou u moře, jste na mém profilu správně:

  Provozuji cestovní agenturu Cesty s dětmi, která se specializuje na obecné rady i konkrétní nabídky dovolené pro rodiny s dětmi. Z naší praxe v cestovním ruchu víme, že vybírat dovolenou a jet na cestu s dětmi a bez nich je veliký rozdíl. Budeme rádi, když vám budou nápomocny naše články, usnadní vám orientaci v rozličných nabídkách, podají cenné rady a dobré tipy na vhodné lokality i ubytování. Spolupracujeme s cestovními kancelářemi, které mají širokou nabídku pro rodiny s dětmi. Z jejich nabídky pro vás vybíráme nejlépe hodnocené ubytování podle referencí předchozích návštěvníků i podle nejčastějších požadavků rodin s malými potomky. Všímáme si také variant po kterých je poptávka, ale jsou na českém trhu spíše ojedinělé.

  Můžete se na nás obrátit s vašimi požadavky na dovolenou a rádi vám připravíme nabídku. Služba je nezávazná a bez poplatku. Pokud máte zájem, bude potřeba vyplnit žádost o vypracování nabídky dovolené na našich stránkách: http://www.cestysdetmi.com/

  Nové články a tipy můžete také sledovat na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Cesty-s-d%C4%9Bt...