Kdy poprvé na víkend od kojeného miminka?

bayt
9. srp 2018

Ahoj, ráda bych se zeptala žen, které kojí, v kolika měsících/letech odjely poprvé od miminka na víkend.

pratensis
10. srp 2018

@alcar Asi vám nabourám vaše hypotézy o vlivu kojení na vybíravost v jídle. Ale jak už jsem zmínila kdesi výše, syny mám dva, starší jí mizerně, mladší sní, na co přijde. V jídle vedeni od malička oba stejně, nebo si teda aspoň nejsem vědoma rozdílu. U staršího jsem se nejdřív modlila, ať zvládnu kojit aspoň půl roku (bylo by na zvláštní diskuzi), pak jsem si představovala tak do roka nebo roka a půl a nakonec z toho bylo těch dva a půl roku vlivem různých okolností (vysoká nemocnost, plus hodně životních změn, takže jsem mu to v té době nechtěla komplikovat ještě odstavováním). Ale nebylo mi to nepříjemné a vyhovovalo nám to. U mladšího jsem si představovala kojení do dvou let a nakonec z toho bylo vlivem okolností jen 17 měsíců. A zase - nelituju, malý je v pohodě, má to i své výhody.
Staršímu je teď skoro čtyři a půl a jí mizerně stále (myslíte, že na to pořád má vliv to, že jsem ho kojila dva a půl roku? neřekla bych). A naopak mladší se cpal jak nezavřený od zavedení příkrmů, takže ještě i v době kojení - a zůstalo mu to. Oba kluci měli porodní míry a váhy jak přes kopírák, takové dlouhé špagety. Akorát starší špagetou zůstal, mladší se velmi rychle vyjedl do medvíděte. Vůbec mě nepřestává bavit sledovat, jak jsou oba bráchové rozdílní. Úplně ve všem. 🙂
Nejsem žádná propagátorka dlouhodobého kojení, i když je mi sympatické. Každý, jak mu to vyhovuje. Trochu nerozumím, proč máte potřebu druhé hodnotit (jedno jestli v kojení). Asi vás v životě ještě nepotkalo moc starostí a zlých věcí (což vám přeju). Jinak by vám to přišlo jako ztráta času a energie (vašeho času a vaší energie).

zlorenka
10. srp 2018

@alcar ja vzdycky zasnu kdyz tri a pul leta neter sezere pomali ctvrtku kachny se zelim a knedlikem a jde to zapit mlikem 😂
A jinak ten tvuj samoodstav byl prece typicky bojkot kojeni, ktery se ma prekonat :D :D

linbrno
10. srp 2018

Děti mě vybojkotovaly obě dvě ve 13 měsících (se s nima budu prát, když se odtahujou a málem mě pokoušou, to teda ani ne). Jinak na celou noc jsem byla pryč, až když se nekojily, tuším někdy kolem 1,5r. S kojeným mám zkušenost jen s odchodem večer a návratem někdy v jednu v nocu, kdy jsem ani neuspávala, ale to mohlo být tak kolem roku.

alcar
10. srp 2018

@pratensis nemusis mi vykat. 😂 A v zivote me potkalo uz dost spatnych veci...neznas me.

alcar
10. srp 2018

@zlorenka tak jiste, budu cpat decku kozu, ktere si proste da radsi jogurt, hroznove vino a testoviny s masem. Odmitala kozu, v noci chtela radsi chrapat a do tydne mliko fuc. Proste prirozeny samoodstav. Nenadelas nic... 😂

martiniquest
11. srp 2018

@alcar Paneboze, jste na ranu 😀

alcar
11. srp 2018

@martiniquest tak ja myslim, ze plno mamin se se mnou nazorove dosti ztotozni a tvuj nazor je mi tak nejak celkem fuk. 😃 A muzes mi klidne tykat, zase tak stara myslim nejsem. 😂