Letecky s Wizz Air s kojencem. Jak probíhala cesta?

dzejnysek
30. srp 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat maminek, co mají zkušenost s touto leteckou společností, jak probíhala cesta? Za necelé tři týdny poletíme z Prahy do Neapole s téměř 4 měsíčním kojencem a zajímalo by mě vše okolo cesty... Např.: mají rodiny s dětmi přednostní nástupd do letadla? Kolik můžu vzít tekutin pro malou na palubu? Kdy začít kojit resp. krmit z lahve? Malá mi vydrží sát cca 10min., což mi přijde málo na celou dobu vzletu a přistávání. Budu vděčná za jakýkoliv postřeh..

renata80
31. srp 2011

Ahoj, ještě teda nejsem maminka, ale řekla bych, že přednostní nástup do letadla bys mohla mít - když máš takhle malé dítě. My jsme s touto společností už letěli a viděli jsme, jak maminky s dětma jdou dopředu před celou frontu a jsou hned odbavené, aby nemuseli tak dlouho čekat. Ale nevím, jestli neměli třeba zakoupen přednostní nástup. ☹ Jinak v Praze jsme na letišti nastoupili všichni do 2 autobusu, které nás odvezli k letadlu a do letadla se všichni nahrnuli - i ti, kteří neměli přednostní nástup. Nevím, zda to je tak vždy, ale řekla bych, že ten přednostní nástup je k ničemu, když se nenastupuje zrovna do letadla. ☹ Na další otázky Ti snad odpoví někdo zkušenější. 🙂

evlyn
1. zář 2011

@dzejnysek S prckem jsem přímo ještě neletěla, ale s wizzairem cestuju relativně pravidelně Praha - Londýn. Na poslední cestě měly matky s dětma přednostní nástup - vím to určitě, stála jsem přímo u stevarda, který je pouštěl dřív do autobusu k letadlu.
Jednou jsme ale narazila na extrémně neochotnou obsluhu na palubě letadla - stran kočárku. Kočárek si maminka se třema dětma (to nejmladší tak rok cca, další tak s 2-3 letým odstupem) dovezla až k letadlu, tam jí ho dali do zavazadlového prostoru - jako poslední zavazadlo, které vůbec do letadla šlo. V Londýně jí ale "letušák" odmítl kočárek vydat - byl fakt hned u dveří zavazadlového prostoru - s tím, že si může kočárek vyzvednout na pásu s ostatními zavazadly. Když se ho zeptala, co má tedy s dětmi dělat - kromě dětí samo ještě příruční zavazadla - tak jí odpověděl, že má toho nejmladšího probudit ať si dojde po svých. Nakonec jsme jí s tím pomohli my, vzali jí tašky, malého si nesla v náruči sama.
Možná to tak teď u nízkonákladovek chodí všude, nás to zaskočilo, do té doby jsme tomu buď nevěnovali pozornost, nebo matkám kočárek nechali přímo na palubě a ještě jim ho na letištní ploše po přistání složili (EasyJet - stejná trasa - Praha - Londýn). Z toho důvodu bych dost zvážila možnost ergo nosítka nebo šátku - obojí se dá klidně půjčit na potřebnou dobu, přece jen dvě volné ruce se hodí a třeba v něm bude prcek spokojenější.