Měsíční miminko na horách, máte zkušenost?

donaldina
14. říj 2015

Ahoj,
MATE nekdo zkusenost s tydennim pobytem s MESICNIM MIMI na horach?

Samozrejme ne na svahu, ale v hotelu s tatinkem, maminka si chce zalyzovat :D
Pediatricka rekla, ze se uvidi, jak bude vypadat po porodu.
Znami, co byli se 7tydennim mimcem, nemeli problem- ridsi vzduch je pry lepsi spanek.
Nasla jsem jen a pouze dobre zkusenosti http://www.theguardian.com/travel/2007/oct/14/s...
Muj plan je byt v hotelu primo na svahu, takze vlastne stale v kontaktu.

Zajima me, jak to prozivaly jine maminky- napr. cesta 5h autem v prosincovem pocasi?
- mini prochazky? - mimi do bazenu? - neco special?

Diky za vas cas 🙂

handangervidda
15. říj 2015

@donaldina Vykašli se na obhajování, je to prostě tvoje věc. Můj přístup je sice trochu jiný, s některými tvými názory hluboce nesouhlasím(hlavně ohledně UM, protože moje znalosti přesahují PR firem, které je vyrábí), ale ty hory mi nepřijdou jako zas taková tragédie. Jeď, hlavně s rozumným řidičem a užij si to🙂

kocour1
15. říj 2015

Mám také zimní dítě a přiznám se, že u prvního dítěte jsem celé šestinedělí byla ze všeho tak vykulená, že si neumím představit, že někam jedu🙂...nejspíš bych jen z představy, že musím vše zabalit na týden mimo domov byla hodně hotová. U druhého už jsem vše brala více sparťansky, měla jsem i lepší poporodní kondici a dovedu si představit, že na ty hory jedu. Určitě to miminku vadit nebude, tomu to dle mého názoru bude úplně šumafuk kde se nachází🙂, ale spíš jde o tebe...dítě pláče - často právě v noci, neumí se ještě pořádně nakojit, je potřeba si rozsvítit, správně přiložit, několikrát za noc se v tomto věku přebaluje...to vše bude trochu zmatek, možná tě bude stresovat, že uprostřed noci rušíš v hotelu ostatní hosty...já osobně bych jela někdy víc na jaře - až bude miminku kolem těch třech měsíců. Budeš už mít vše lépe zorganizované, mimi už bude machr v kojení🙂 a vše bude takové plynulejší🙂.

vanilkacka
15. říj 2015

@donaldina Takže aby bylo jasno, svoje podněty a názory jsem nepsala proto, abych na Tebe nějak útočila, ale chtěla jsem Ti přiblížit osobní zkušenost, ovšem Tebe zajímají jen názory, které jsou velmi podobné Tvým. I když nemám zkušenost s pobytem na horách v hotelu s měsíčním miminkem a ještě k tomu s lyžováním po sekci, tak i s mimčem hodně cestujeme, výletujeme a hotely nám taky nejsou cizí. I když jsem sama matka, tak prostě nemám ráda sobeckost některých rodičů, kterým je jedno, že jejich dítě řve a jinao obtěžuje okolí, proto bych já cestu v šestinedělí neplánovala, protože znám malo dětí včetně svého, které byly "tiché", nemuselo se k nim vstávat a v noci třeba i dupat, když se snažíš dítě uspat (viz. moje věta: " rodina s úplně malinkým miminkem, který v noci pláče a dospělí kolem něj chodí" 🙂). Každopádně pak dej vědět, jak jste si to užili.

pavly
15. říj 2015

Na horách jsem sice s tak malým mimi nebyla, obě děti se mi narodily v létě, ale já bych se nebála. Jediné co teda nevím (ty asi ano), je ten horský vzduch.
S oběma dětma jsem byla v šestinedělí na dovolené (cesta autem také min. 5 hodin). Vše jsem se snažila mít hodně dobře připravené, aby vše klapalo zhruba stejně jako doma, podmínkou bylo plné kojení.
Zimy bych se nebála, s dětma (ikdyž staršíma) jsem brázdila v zimě i v mrazech. Jen jsem dala vrstvu dek navíc a kočárek i za sucha přehazovala pláštěnkou-jak v pokojíčku. Dceru jsem takto vozila i v -15st. mrazech klidně 3 hodiny.
Bazén jsem teda s dcerou také dala,ale to je fakt hodně individuální-to bych řešila až dle okolností (hygieny) a v zimě bych asi nešla?
Já osobně bych se nejvíc bála cizojazyčné země, protože jsem pitomec,co umí jen česky. Jinak bych asi neřešila....
S dětma jinak jezdíme do Alp každou zimu a o kočárek se na svahu střídáme. Od 9 měsíců tam malý vydrží celé dny 😉
Zvaž si to vše sama a jestli se na to cítíš-tak šťastnou cestu 😉

pavly
15. říj 2015

A ještě jeden poznatek mám. S miminkem jsem měla vždy míň starostí s nočním klidem,než se starším dítětem. Mimi jsem teda uspávala u prsa. Takže v noci to kvíknutí, než jsem dala zdroj potravy, mohl sotva někdo slyšet. Daleko horší je to pak na roce, dvou-to je u nás upsávání boj o život-nechce se přebalit, nechce oblékat, nechce čistit zuby-řev,řev,řev.......

slunicko76
16. říj 2015

@donaldina tak jsem celou diskuzi nedočetla, ale podnětů jsi tedy dostala fakt mraky a docela obdivuju, jak to zvládáš!
Vlastně ani netuším, kam to jedete, do Krkonoš nebo jiných našich hor a nebo do ciziny?
Pokud vyrazis, tak ti přeju, aby vše dopadlo perfektně a všichni jste si hory užili! A hlavně bez komplikaci.
Jak jsem ti už jednou napsala, já bych nevyrazila, ale na jednu stranu ti závidím to, že před sebou furt nevlečeš představy, co by se mohlo stát, jakou chorobu by kdo mohl dostat atd. Já jsem už starší a ještě k tomu zdravotník a ve škole nás prostě takto myslet učili, ale v těhlech situacích to je někdy na škodu!🙂
Jo a co se týče kojení, je to fakt každého věc a nikdo tady netuší, z jakých důvodů to máš, takže myslím, že žádná kritika není na místě.

ev.ka
16. říj 2015

My jsme byly na horách s miminem těsně po šestinedělí s druhým dítětem.
vzniklo to tehdy náhodou (jezdíme 5 rodin do jedné soukromé chalupy s wellnes vybavením, chata je jen pro nás).
My jsme ten rok řekli že vynecháme, ale jedním z kamarádů onemocněly děti neštovicema, tak nemohli jet. A jelikož měli zaplacenou zálohu, tak se nás zeptali.
Trošku jsem váhala, pak se zeptala pediatry a ta neměla nic proti.
Druhý dítě jsme měli úžasné, hodné spavé, dobře se kojící a pěkně přibývající.
Hory jsme si užili. Obě děti na čerstvém vzduchu. Ještě jely další dvě mimina - o 2 měsíce starší, takže jsme si s kámoškama užily i procházky. Byla jsem po SC, takže na lyže jsem nelezla, akorát se starším synem jsem si párkrát sjela svah na sáňkách.
Ale jak říkám, předem jsme to neplánovali a nikam jsme se nehrnuli.
Takhle jsme věděli, jakou máme situaci, co se týče novorozence.

Se starším bych tohle nemohla absolvovat. Narodil se 2,5kg, nepřibýval, dokrmovala jsem ho odstříkaným stříkačkou do pusinky. Zkrácené intervaly krmení včetně noci. Pak všechno sterilizovat... byla jsem ráda, že to nějak dáváme a na výlet na hory bych neměla ani pomyšlení.

Takže takto předem plánovat ano, ale počítat s tím, že to nemusí vyjít, každá situace po porodu je jiná a jinak prospívající dítě.

ev.ka
16. říj 2015

Malinko nechápu Váš spěch na hory.. s měsíčním mimi. Jestli rodíte na začátku listopadu, tak stejně sníh v prosinci ještě nejistý a podmínky všelijaké. Proč to neodložit na leden/únor? to už se pak budeme bavito 3měsíčním dítěti a to už je sakra rozdíl.

Náš mladší syn je na konci ledna a jeli jsme na konci února... tenkrát se to plánovalo, aby ty listopadový 2 mimina byly co nejstarší 😉

akankeo
15. led 2016

nejak mi chybi, jak dopadlo @donaldina . Mame letos tak debilne jarni prazdniny, ze mi to vychazi na mesic po porodu, sekci... U me to o par prochazkach a zadnem lyzovani bude, ale zas mi prijde lito vyhodit tyden, kdy deti nebudou ve skolce z okna. Malej je zlatej, ja tentokrat oproti predchozim sekcim ponekud nemozne, nejak medivne sestupovali, ale deti by si to uzily naramne

donaldina
autor
15. únor 2016

@akankeo Ahoj, vse bylo uplne v pohode, je bozi! Ted jsme se akorat zase vratili ze Spindlu. Nechapu, co vsichni strasej ve stylu "budes mit jiny starosti nez lyzovani"... Musim rict, ze jsem nikdy nebyla stastnejsi. Ok, muze to byt vyjimka, ze v noci spi uplne normalne, ale prvni tydny jsem ji na krmeni musela budit, ted uz ji ani nebudim a pres den zacinamekrmit po 4hodinach. Nektery kamosky teda rikaj, ze mam stesti, ze spi, ze treba chlapecci maji vic prdiky.. Ale ja si stejne myslim, ze dite je v pohode, protoze je zdravy a rodice jsou v pohode. Vsem preju zahodit predsudky a delat si vse, jak chcete vy.. V dubnu letime za kmotrickem do Miami a pak jedem roadtrip nahoru do NYC. Uz se nemuzu dockat, az se bude kocar pohupovat v Everglades narodnim parku 🙂
Tchyne dnes (male jsou uz 3 mesice!) uznala, ze "bejt porad doma je hloupost, musela jsem si jen zvyknout, jak aktivni jsi", proto jsem si vzpomnela na tuhletu diskuzi.. Taky jsem mesic a neco po cisari hrala Vanocni turnaj ve floorballe a to si predem vyznamne tukala na hlavu, ale pak pochopila tu super energii a jeste mi fandila. Kazdej at si dela, co chce, ale pokud nekdo vaha, tak at nevaha a dela, co ho bavi :D

Takze abych odpovedela sama sobe na otazky:
- cesta? jen o trochu delsi, nez jet nekam po praze
- mini prochazky - bezva, ani nevim, na co jsem se to ptala, das dite do kocaru a jedes
- mimi do bazenu - samozrejme ne, ani ted jeste ne.. akorat nam skoncilo chozeni do wellness ve dvou, kdyz neni hlidani 🙂 ale tak to je se vsim a proste pokud hodne chceme, hlidani si stejne zaridime :D
- neco special? nic.. windstopper krem na nosiku a tvarich, kombinezka a zimni fusak, duda v puse, kocarek TFK Joggster s 16''kolama a hlavne teda nejlepsi tatinek :D