Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

annika
14. dub 2012

@zdraviezprirody My sme boli v tomto hoteli http://www.livenza.com/minisite/minisite.php?st...
je blízko pešej zóny / o 3 ulice ďalej/ a aj pláž je na 5 minút.... 😉 😉 😉 Keď tam pôjdete, tak pozdravujte Bibione!!!! AHOJ!!! 😉 😉 😉 😉 😉

zdraviezprirody
15. dub 2012

Určite pozdravím! 😉

katkav
16. dub 2012

ahojte, dnes mi kamoska napisala sms-ku, ze vraj v taliansku musi mat dieta do 5 rokov vlastny pas, je to pravda? cestujeme 26.5. nikde na nete o tom neviem nic najst, maleho mam zapisaneho v pase.

irriss
16. dub 2012

@katkav
Ja tu bydlim..mam deti zapsane v pase...dokud je pas platny, tak i vse co je v nem-vcetne deti...

😉

Jak je to s obcanskymi pasy? Muj manzel jezdi misto pasu s obcanskym prukazem a staci to.. 😉
V pripade, ze by jel SAM s detma, musely by mit deti samostatny pas..

hannah82
16. dub 2012

@katkav my sme boli 3 roky dozadu, maly mal 4 roky, a tiez som ho mala len zapisaneho v pase. minuly rok sme boli znovu - syncek mal uz 6 - mal uz svoj pas, a dcerku (vtedy mala rok) som mala zapisanu v pase. dieta MUSI mat svoj pas OD 5 rokov, nie do 5, mozno ste sa s kamoskou zle pochopili...

mart.s.
16. dub 2012

Ahoj holky,jé tady se to pěkně rozjelo 🙂 . Dlouho jsem tu nebyla. Budu vás muset dočíst 😀

@katkav - Mému mladšímu synovi je 6 a jezdili jsme každý rok jen tak , že jsem ho měla zapsaného v pase.Až letos má svůj. Takže klidně můžete 😉 . Hezkou dovču.

sorciera24
16. dub 2012

@katkav dotear bolo tak, ze do 5 rokov bud mal vlastny pas alebo si ho mohla mat zapisaneho v pase......od minuleho tyzdna je u nas zmena, vsade to pisali, uz aj dieta do 5 rokov musi mat vlastny pas!

katkav
16. dub 2012

@hannah82 no vsak aj ja tak viem, ze kym je v pase, do piatich rokov, tak pohoda, to mi kamoska dnes rano napisala taku smsku, ze to davali v spravach, tak preto sa pytam, lebo som spravy nepozerala.
@sorciera24 http://najmama.aktuality.sk/clanok/229761/pozor... my cestujeme 26.5., tak aj keby chceli vlastny pas, tak je to az o mesiac neskor. Este sa manzel zajtra popyta na pasovom, nech vieme, kde je pravda.

katkav
16. dub 2012

no na tejto stranke nic nespominaju
http://www.mzv.sk/sk/cestovanie_a_konzularne_in...
takze asi v pohode. ved nejdeme ani do britanie, ani do ziadnych krajin, ktore to vyzaduju

mart.s.
16. dub 2012

Holky viděly jste ty strašné ceny benzínu v Itálii? Pořád to jde nahoru. Litr tam stojí v průměru od 1.8 do 1.9 eura 😒

katkav
16. dub 2012

uz som si aj odpovedala 😉
v sekcii vizove, konzularne... informacie,
http://www.foreign.gov.sk/servlet/content?MT=/A...
@mart.s. tak ide letna sezona, vtedy to ide vzdy hore 😖

sorciera24
16. dub 2012

@katkav aha, ano, tak do 25.6. sa este da zapisat dieta do pasu, od 26. uz musi mat vlastny pas......

@mart.s. no, u nas sa to predpokladam tiez tak vysplha a tam to pojde hore....no, vyrATAT TO TAK, ZE TAM NETANKOVAT, ALEBO LEN NEVYHNUTNE MINIMUM......

mart.s.
16. dub 2012

@sorciera24 je pravda že my ještě vždy tankujeme v Rakousku . Tam je to levnější. Ale nám stejně nezbude nic jiného, než brát i v Itálii protože tam dost najezdíme. Jezdíme se vždy podívat i do hor. No - nedá se s tím nic dělat. 😉

seba1
16. dub 2012

@mart.s. ahojky 🙂 🙂 , no to je hrozná cena ☹

babatko37
16. dub 2012

Ak mame dieta v pase, ale o 2 mesiace po dovolenke bude mat 5 rokov, a Taliansko vyzaduje mat 3 mesiace platny pas, tak z toho asi vyplyva, ze mu musime dat urobit pas, ze? (Kedze nesplna podmienku este 3-mesacnej platnosti)

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 jé ahoj 🙂 🙂 .Je to strašný, a to ještě zvýšili i dálniční poplatky. Ale je pravda že u nás jde taky vše nahoru 🙂 😒 .No stejně s tím nic nenaděláme.Už aby byl konec června a jelo se 😀

seba1
16. dub 2012

@mart.s. aj dialničné poplatky 😒 ? Chcem sa ťa spýtať, vy chodievate v noci, alebo cez deň? Ja chcem cez deň, ale niektorí mi to vyhovárajú. A tie poplatky sú asi tak ako v Chorvátsku, že na začiatku plateného úseku diaľnice beriem kartu a potom na konci platím?

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 Ano, na začátku dostaneš kartu a na konci platíš. My jsme do loňska jezdili vždy tak, že jsme vyjeli po půlnoci a ráno kolem osmé jsme byli na místě. Ale když jezdíme v srpnu do vnitrozemí, tak se nám osvědčilo vyjíždět déle. Bylo to příjemnější, člověk nebyl tak ospalý. Takže jsme se rozhodli, že letos dáme budík tak na tři. Vše bude připravené a jen vyjedeme. Aspoň budeme trošku vyspalí. tak uvidím, co bude lepší 🙂
teď jsem po dlouhé době nakoukla i na O. Fakt je prada, že se v Bibi nesmí na pláži kouřit? To by bylo skvělé. Jen jsem zvědavá, jestli to budou dodržovat.

seba1
16. dub 2012

@mart.s. je to zrejme niečo ako doporučenie, tak keď sú ľudia netolerantní k druhým je to o ničom, ako minulé leto v chorvátsku sedíme na terase, malá spí v kočíku, hneď pri nej pani 50 cm od nej si zapálila 😠 a potom sa fajčiari čudujú, že od všadiaľ ich vyhadzujú, a tých miest, kde sa platí, je po trase do Bibione/Caorle viac alebo len jedno? Ja som trošku viac zvedavá, lebo budem šoférovať prvýkrát dlhšiu trasu a som z toho trochu nesvoja 😔 .

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 Já to taky nesnáším, zvlášť když si mi někdo sedne vedle dětí a fouká jim to pod nos 😒 .
Ne platí se jednou. Najede se hned za hranicema, tam dostaneš papírek a do Bibione sjíždíme v Latisaně. A tam zaplatíš. Právě jsem se dívala , kolik se letos platí. A do Latisany to stojí 9,9 euro.

seba1
16. dub 2012

@mart.s. my ideme do Caorle, takže iným výjazdom, tak asi nejaký ten cent plus to bude, my chceme vyrážať až okolo 07,00, neviem ako dopadneme, snáď tam okolo 15,00 budeme, v noci sa bojím mikrospánku a chlapci by sa ani moc nevyspali, v tých sedačkách pre väčších to už moc pohodlné nie je

mart.s.
16. dub 2012

@seba1 snad nechytíte nikde zácpy. Na dálnici je většinou u Udine a potom u Latisany. Ale mrkni se do mapy. Dá se to objet po silnici, když si těch nápisů všimneš dřív 😉
A tím spánkem- u nás je to tak, že starší syn zaspí většinou celou cestu a mladší naopak je vzhůru ať jedeme ve dne nebo v noci 😀 . A od kdy jedete? My vyrážíme 23.6.

seba1
16. dub 2012

@mart.s. rovnako 23.6. 😉 , ukľudňujem sa tým, že je to ešte v podstate pred sezónou, tak snáď tá cesta nebude tak plná, tak budem sledovať, či tam niečo bude o kolónach, našťastie mám aj navigáciu, tak snáď neskončíme niekde na Sicílii 😀

limoncino
16. dub 2012

@seba1 aj keďidete do Caorle, mám taký silný pocit, že schádzate v Latisane, tam sa to potom delí, my na Bibione rovno a vy na Caorle doprava 😀 😀 😀 😀

seba1
16. dub 2012

@limoncino asi sa aj tak dá, neviem, či to má plusy, možno, keď sú kolóny na diaľnici, ale nám vyhľadávač ukazuje iný zjazd z diaľnice pri meste Santo Stino di Livenza

petusko
16. dub 2012

ahojte, sludujem vas tu trosku a zacinam mapovat cestu, takze system platenia za dialnicu je rovnaky ako v Chorvatsku?
Ideme tiez do Caorle, ideme sami, tak mam troska obavy, budeme mat navigaciu, ale aj tak sa bojim... 😒

petusko
16. dub 2012

my chceme vystartovat v noci okolo 2-3...

seba1
16. dub 2012

@petusko neboj, zvládneme to 😉 , ja som tiež šla najviac 4-hodinovú jazdu a snáď to pôjde, vy idete priamo do Caorle, my do Porto Santa Margherita, to je prvé mestečko za Caorle smerom k Benátkam a pôjdete v noci, či cez deň? My pôjdeme s rodičmi a oni si netrúfajú šoférovať, takže jedno auto šoférujem ja, druhé mm

seba1
16. dub 2012

@petusko ja si to neviem predstaviť, vytiahnuť našich troch uprostred noci z postele, ale možno to nie je zlý nápad, možno by sme to aspoň na tú 05,00 mohli dať

mart.s.
16. dub 2012

Holky nebojte. Určitě to zvládnete 🙂 .Vše je tam dobře značený