Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

petusko
16. dub 2012

@mart.s. ooo boze, tak vinko sa oplati hovoris ? 😀 😀 baby, uz asi aj staci, ved za tych par mesiacov ma tu navnadite tak ze tam pojdem aj peso 😀

limoncino
16. dub 2012

olivový olej tam nie je oveľa lacnejší, než tu, aspoň čo som videla ja tam nejaký markantný rozdiel nebol

ja talianske vínko nechcem, raz sme jedno kúpili, a to bola taká hrôza, ale vypili sme ho, teda väčšinu ja s kolou a na druhý deň mi bolo na odpadnutie, na pláži na mňa pražilo, myslela som, že odpadnem... ešte na druhý deň večer som bola naliata.. 😅 😅 😅 😝 😝 😀

čo sa oplatí je parmezán 😉

seba1
16. dub 2012

@petusko tak super, že sa páčilo, ono sú tie villaggia fakt podobné, má ich pod patronátom celú tú oblasť tá agentúra Lampo, čo som na ňu dávala link, takže preto aj naše je podobné na vaše, akurát asi v tom vašom sa mi zdá byť viac zelene

seba1
16. dub 2012

@limoncino asi to chce trošku sa v tom vyznať v tých vínkach, asi sa @mart.s trošku v tom orientuje viac 😉 , o tom olivovom oleji som tak počula

limoncino
16. dub 2012

@seba1 samozrejme, ja netvrdím, že sú zlé, len sme vždy natrafili na zlé víno.. tak sme potom radšej fičali na Spritzi a koktejloch 😀

seba1
16. dub 2012

@limoncino ja sa len obávam, že bez znalostí tiež trafím zlé to víno a ja vínko rada, mám takú predstavu, že detičky večer zaľahnú a ja na teraske s pohárom vínka posedím (aj s mm 😀 )

limoncino
16. dub 2012

@seba1 krásna predstava 😀 😀 😀
tu si kupujeme stáel to isté víno z čiernych ríbezlí, ale tam som stratená... tak to už radšej neriskujeme a nosíme si ríbezľové z domu, alebo potom tie koktejly a spritz 😝 minulý rok ako sme chodili do karaoke baru, každý večer, a odchádzali sme kvôli práci už v piatok a vo štvrtok sme sa tam lúčili s osadenstvom a prišiel za nami majiteľ baru a doniesol nám fľašu najlepšieho proseca, čo tam mal a predtým, len tak zo sympatií nám poslal krčah spritzu, to proseco nás teda dorazilo... išla som do gelaterie a vypýtala som si caffe fragola 😀 káva jahoda, neviem, prečo, sme sa všetci aj s predavačkou tak smiali, že sme neboli shcopní pohybu, cesta, ktorá trvala inak pár minút nám trvala asi polhodinu, pretože sme sa na všetkom smiali, ešte aj na tom, že nemáme poriadne zbalené... Odvtedy je pre nás proseco symbolom zábavy 😀

irriss
16. dub 2012

@limoncino

Nero d'Avola 😉

seba1
16. dub 2012

@limoncino my asi z domu brať nebudeme, takže proseco vravíš a bude veselooóó

limoncino
16. dub 2012

@irriss čo to???? 😕 😕 😕 😀
@seba1 určite, je to niečo ako šumivé víno, či šampus, neviem to presne pomenovať, pila som to prvý krát.. 😝 ale určite nie naposledy 😀

irriss
16. dub 2012

@limoncino
Vino - s chuti po angrestu, rybizu... 😉
Nero di Avola - jmeno vina 😉

limoncino
16. dub 2012

@irriss jo taaak, poobzerám sa po ňom... alebo vieš čo, prídeme na prázdniny a ty mi ho ponúkneš... 😀 😀

irriss
16. dub 2012

@limoncino
tady to neni vhodne misto na prazdniny 😉
az pro duchodce 😀 😀 😀

limoncino
16. dub 2012

@irriss dobre, až budem dôchodkyňa 😀 😀 ale to bude ešte dlho... nemôžem skôr??? 😀

seba1
16. dub 2012

@limoncino takú som mala nejakú predstavu, že je to také niečo a zdá sa mi, že sme to aj pili, asi 4 roky do zadu, ked sme boli na dovči pri Neapoli

mart.s.
17. dub 2012

Ahoj kočky. Přeji vám krásné ráno. Konečně přestalo pršet. 🙂
@seba1
@limoncino
@irriss právě jsem se dočetla, že jste se tu včera bavily o italských vínech. To mě moc mrzí, že jsem tady nebyla. Limoncino musím s tebou nesouhlasit. Přesně jak píšou holky v Itálii jsou skvělá vína, jen je najít. Prosím vás nechci tady vypadat jako nějaký odborník. To rozhodně nejsem. Ale manžel je z vinařské rodiny 🙂 , z Moravy. Mají několik vinohradů a víno vyrábějí, takže jsem se snažila k tomu trošku přičuchnout 😀 .Ráda si dobré vínko dám .
Nechci vám tady psát nějaké litánie, snad jen pár typů. Tak nejdříve k červeným 🙂 .Pokud chcete opravdu ochutnat něco skvělého, tak rozhodně zkuste Barolo. I znalci se schodují, že jo to jedno z nejlepších evropských červených vín. Konkurují mu snad jen 2-3 vína francouzská. Je to víno z okolí města Alba (odrůda Nebbiono).
Další velmi dobré ale o dost levnější je Barbera d'Alba.
Nebo mě osobně moc chutná Amarone della Valpolicella.A určitě, jak to psala irriss - dobré sicilské Nero d'Avola

seba1
17. dub 2012

@mart.s. Ahoj 🙂, aj tebe pekne rano 🙂, tusim si zalozim poznamkovy zosit 🙂, skoda by bolo neochutnat, ked tu davas kvalifikovane rady 🙂 a nejake dobre biele?

mart.s.
17. dub 2012

Další známé víno je toskánské CHianti. Pod tímto názvem se skrývají ale různá vína vyráběná v různých částech Toskánska. Takže- když jsem si koupila svoje první CHianti- půlku jsem ho vylila, protože chutnalo po pneumatikách do auta. Bylo prostě strašný. Až mi bylo vysvětleno, že nejlepší je Chianti Classico ( vyrobené mezi Florencií a Sienou.) Receptura byla vyvinuta před více než 150 lety na zámku Castello di Broglio.
Asi už vás nudím. 🙂 Tak dál jen ve skratce. 🙂
Prosecco mám taky moc ráda. Ale opět. Kdo ho neznáte, tak to nevzdávejte u první flašky. Může být skvělé a můžete mít také smůlu.Doporučuji vybírat lahve z Benátska. Vyrábějí se totiž i různé napodobeniny třeba až v Apulii.Jako příklad dobrého bych doporučila určitě Prosecco di Valdobbiadene (Ca'Salina) 😉
A k těm bílým vínům- Můj favorit je určitě Lugana. Je to víno z okolí Lago di Garda. Každý rok se na něj těším.
Ale abych řekla pravdu - v Bibi nepohrdnu ani obyčejným spumante, které prodávají po šesti přek každým supráčem 😀

irriss
17. dub 2012

@mart.s.
Ahoj Marti..porad na Tebe myslim, kdyz premyslim o Gardalandu!!!
Jen jsem nekam zabordelila TVE preziosni odkazy 😠 😠 😠

Chystame na oslavu narozenin dvojek, zrejme do campingu na par dni..primo k jezeru..ale i tak, vzpominam si, zes mi doporucovala i jine moznosti..ale ja se zabordelila..a nevim kde co mam.. ☹
Rozhodovali jsme se mezi Disneylandem a Gardalandem..
Disney ma letos vyroci a dvojky jsou zdarma, vcetne pobytu i letadla.. 😉
Ale nechteji, no chapes!!?? Chteji Gardaland.. 😀 😀 😀

Jinak k tomu vinu Nero d'Avola..je to vino, ktere roste na Sicilii primo "DOMA" memu muzovi 😀 😀 😀 😀 😉

mart.s.
17. dub 2012

@seba1 ahojky. Pokud máš ráda bílé. tak zkus třeba Soave. Je to asi jedno z nejznámějších italských bílých vín a pěstuje se v okolí Verony. A nebo pak Chardonnay a Pinot bianco.

mart.s.
17. dub 2012

@irriss to je dobré 🙂 .
Jestli budeš chtít potom něco k jezeru, tak neboj, klidně ti napíšu 🙂

irriss
17. dub 2012

@mart.s.
az budes mit chvilicku, napis..
Kam doporucujes, holky laka camping...nechteji Hotel... 😉
a mne? asi mi to je jedno..ale pokud mas jakekoliv informace a zkusenosti jeste v supliku, dej mi je..

Mozna pojedu sama s holkama..takze neco pobliz Gardalandu, kde se to da doslapnout k jezeru, ale max. tak 5-6 km tam a dalsich 5-6 zpet..
dik
nepospicha to..az budes mit cas..
V cestovce mi dali 2 katalogy a ze mam prijit, az si vyberu..no pekne mne nastvali..
na netu to je pekne vsechno, dam na Tvoji zkusenost!! 😉
Predem diky 😉

mart.s.
17. dub 2012

@irriss určitě napíšu 🙂

seba1
17. dub 2012

@mart.s. tak poznamky mam napisane 🙂 , diky, zasa mi nefunguje slovenska klavesnica 😠

mart.s.
17. dub 2012

@seba1 nemáš zač 🙂 .zase jsem se trošku moc rozkecala , co? 😀

seba1
17. dub 2012

@mart.s. nie, v poho, ja som len rada,ze poradis, to by bola skoda, ze by som tam kupovala na slepo a potom nadavala. A ziskat informacie je super, ja hltam vsetko a velmi sa tesim a otravujem okolie recami o dovolenke uz od zimy 😀

mart.s.
17. dub 2012

@seba1 tak to jsem ráda 🙂 . Já jsem na tom stejně neboj 🙂 .A čím ta dovča bude blíž, tím to se mnou bude horší 😀 😉

seba1
17. dub 2012

@mart.s. pre mňa je to súčasť dovolenky, to tešenie sa, hľadanie informácií 😉 , akurát to mám sťažené tým, že neviem taliansky, inak nechápem ľudí, čo si vyberajú dovolenku v cestovke podľa nejakých obrázkov bez ďalších informácií a často potom zistia, že to vlastne ani nie je to, čo chceli, napr.niekto chce kľud a vyberie si najrušnejšiu oblasť a pod.

irriss
17. dub 2012

@seba1
Kup si knizku "Italsky za 3 mesice"..
Klidne Te budu zkouset 😉

mart.s.
17. dub 2012

@seba1 tak to já naštěstí italsky mluvím. Ale jinak- přesně jak píšeš. Pročítám vše možné a strávím hromadu času tím, že například vybírám (zvlášť na tu druhou dovču) vše , co bych chtěla vidět , ale taky to, co bych tam chtěla ochutnat (víš- nějaké místní specialitky 🙂 ) a tak 🙂