Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

mart.s.
7. črc 2009

evulik- tak s tím ubytováním to máme trochu výhodu. Sice nám napsali do pokynů, že nás ubytují až po 13hodině, ale ta naše agentura tam má už 4. rokem stejnou delegátku. Je strašně milá. Vždy, když přijedeme, tak jí zavoláme a zatím nás vždy do půl hodiny ubytovala. Jinak bych asi taky vyjížděla později, protože- nechat tam někde stát půl dne plné auto - to asi nejde. A já jsem ráda, že můžeme jet v noci, protože kluci toho aspoň většinu prospí 🙂 A kde vy budete ubytovaní? V Michelangelu?

evulik6
7. črc 2009

ahojte...
janka, dakujeme za dobre spravicky... 😉 Som rada ze vam pocasie vyslo... super...dufam ze aj nam vyjde... 😎

martinka, my asi pojdeme az rano... neviem... Budeme ubytovany v Residencia (alebo niekde villagio) LIA...
Rozmyslam ze este zabehnem do tej nasej cestovky a zistim si ci by nam nemohli dat kluce aj skor....

mart.s.
7. črc 2009

evulik- tak to máte fakt do lunaparku kousek. A ten váš bazén vypadá skvěle.

aponchie
7. črc 2009

holky ja porad resim jestli mame jet nebo ne..malicka dostane orvni hexu na konci srpna a pripada nam v uvahu pak jedine neco last minute pac nevim jakou bud emit reakci na to a je vubec mozne tam neco sehnat treba prvni dva tydny v zari?a jake je tam pocasi v tuto dobu asi?a taky me napada bude to mit smysl s tak malickym miminkem a 4letou holkou tam jet?jako kvuli mimi..ach jo dilema jak hrom zaplatit dopredu to nemuzu

mart.s.
7. črc 2009

aponchie- jestli tam máš jet s tak malým mimčem, to ti neporadím. Ale k tomu září- byla jsem tam v září několikrát a vždy jsme měli krásně. Podle mě je září dokonce lepší než jaro, protože je krásně teplá voda. A k tomu ubytování- podle mě sehnat ho na září není problém. Od posledního srpnového týdne tam je už dost volno.

aponchie
7. črc 2009

no chceme jet poprve autem sami ..si rikam,ze lepsi jet s tak malou nez az bude sedet to vydrzi hur no nevim ..uvidime mudra rikala jo ale po hexe az..nekdo prave psal ze zari je destive hodne a vic zima pac je to hodne na severu ale ja si rikam,ze jestli je tam v zari jak u nas tak je to fajn a jest eme napadlo jak to budu resit s kocarkem na plaz..berou si tam kocary a jak tim piskem projedou treba?

monkula
7. črc 2009

no, ten čas ubytovania...
aj ym sme mali, že kolem 16.00, aj pani v cestovke povedala, že je siesta, od druhej,a le my sme prišli okolo pol druhej a v agentúre nám hneĎ daali kľúče....

aponchie, my sme mali kočík min. rok a máš tam také drevené móla, tie siahajúa si 20 m od pláže,a tam už ten kúsok potlačíš... alebo manžel zoberie... 😀

pepies
7. črc 2009

ahojte, tak sme sa stastlivo vratili z Grada, pocasie bolo super, more teplucke, sem-tam sprchlo. no boli ste vdacni za kazdy oblacik, a ked bolo pod mrakom, bolo najlepsie, som si az teraz uvedomila, ze by sme s malym na plazi nevydrzali, keby bolo kazdy den slnecno................... kazdopadne sme sa obavali zimy, ale zima nikde - namiesto toho nas cakalo slniecko, teple more a teple noci - plne komarov- brrr............
napisem este viac, len teraz nestiham, potrebujem sa aklimatizovat..............

my sme mali ubytko az po 17 hodine, ale ked sme prisli, hned nas ubytovali, lebo mali upratane, to bolo okolo 11 hod., takze pohodicka................ ale mali sme to v pokynoch.....................

takze babulky nemajte obavy z pocasia, Taliansko je ok, zelam krasnu dovolenku tym, ktorych to este caka a tie, ktore to uz maju za sebou, nech pisu zazitky..........................

inac nabuduce menej ako na 14 dni taku dialku nejdem 😝

lenocka5
7. črc 2009

ahojte, prosim vas viete niektora na 100% ako je to s tym vodicakom? Staci ten nas klasicky ruzovy, alebo treba europsky ci dokonca nejaky medzinarodny??? My odchadzame 25.7., takze tak ci tak, uz by sme nestihli vybavit nic, lebo na kazdy sa caka 30 dni. Tak sa uz len spolieham ze aj ruzova je dobra 🙂

eimiky
8. črc 2009

pepies ahoj, tak už ste doma.... 😉 sa ti to zdalo daleko? práveže mne to prišlo, že je to ešte celkom blízko, oproti tomu ako sme po iné roky chodili do chorvátska cez 1000km, ale vy to máte trošku ďalej z Martina.Koľko Vám trvala cesta a ako to malý zvládol? Aj ste boli v Benátkach? a navštívili ste nejaké atrakcie?

evulik6
8. črc 2009

ahojte 🙂 tak este dva dni prezit a idemeee 🙂 dufam ze aj nam pocasie vyjde... My vyrazame v sobotu rano o 3tej a mali by sme tam prist max. okolo druhej (ked ratam nejake tie prestavocky) tak uvidime ako to cele dopadne.. my sme si povedali ze aj ked nam daju kluce o tej 16tej- nevadi, ved mame bazen, tak sa budeme clupkat tam prvy den a na druhy vyrazime na plaz... aj tak budeme asi unaveny z cestovania, tak si trosku povegetime... Ja len dufam ze v tej agenture bude nejaky slovak alebo cech, aby sme sa nejako dorozumeli 😅 😀

Dnes mam taky dnik, ze upratujem a pojdem do mesta asi... a len taky veget...periem este co sa da, zajtra pozehlim, ked to poschne, a v piatok budem balit, a nejaky ten nakup potravin nas caka a rozlucka s rodinou ... 🙂

Mne tato cesta pride kratka... uz som tam bola dvakrat, a vzdy to bolo v pohodicke, oproti cestovaniu do grecka busom je toto malina... 😉

alias313
8. črc 2009

ahojte my planujeme ist niekam do talianska 28.8....chceme cestovat na noc, aby sme tam rano boli, ale to je na figu ze az okolo obeda ubytuvaju, no neviem ako to budeme riesit :( nechysta sa niekto ist tiez v tom termine?

anda123
8. črc 2009

kocky, tak dufam, ze to nezarieknem, ale ideme napokon 11- teho 🙂 Dufam, ze to na druhy pokus dopadne dobre. idete niektora v tomte termine do Lignana Sabbiadoro?

eimiky
8. črc 2009

treba sa dohodnúť s agentúrou, nám vyšli bez problémov v ústrety, povedali sme, že máme malé dieťa a nebol to pre nich vôbec problém, že sa o 10 tej chceme ubytovať,takže sa treba na to informovať,robia výnimky 😉

alias313
8. črc 2009

eimiky: tak to je super...vies mi aj poradit nejaku dobru agenturu, s ktorou uz mas dobre skusenosti?IP..dakujem krasne

eimiky
8. črc 2009

agentúr je veľa ale, my sme boli konkrétne cez www.agenziaarena.it

monkula
8. črc 2009

evulik, ja som sa v pohode všade dohodla po nemecky... 😉 😉

pepies
8. črc 2009

eimiky ahoj, ano, uz sme domka, rychlo to ubehlo, aj tych 860 km bolo pre nas dost, ale chvalabohu,maly nam spinkal v aute, len lutujem, ze cestou tam sme vyrazili dost neskoro, az po polnoci, a maly sa zobudil uz o 6h. rano a to sme este boli v Rakusku, tak som ho potom este asi 5 hodin musela zabavat, ale naspat sme vyrazili o 20 hod a maly celu cestu prespal, iba 2x som kojila, aj to som ho nevyberala s autosedacky, len som sa k nemu naklonila, maly pocuckal a bol pokoj na dalsie 4 hodiny. Cesta nam trvala asi 11 hodin, ale manzel robil caste prestavky, aby nezaspal.
vsetko bolo super, aj ubytko, aj pocasie, len ma prekvapilo drahe Taliansko - napr. lehatka so slnecnikom na 1 den na nasej plazi stali 10 EUR, priamo v Grade na centralnej plazi 21 EUR / den !!!
Ostatne ceny skoro ako v SK - nieco drahsie, nieco rovnako ako u nas, napr. Espresso picolo 1 EUR, Latte Macchiato 2 EUR, mineralka 0,5l 2 EUR, pivo Heineken 0,3l 2 EUR, zmrzlina 1 kopcek 1 EUR, pizza cca 7 EUR, cestoviny 7-8 EUR
Personal ma prekvapil perfektnou anglictinou a este lepsou nemcinou a dokonca sa nam tam pokazilo auto a recepcia nam vsetko vybavila, tak sme si zacvakali za opravu.
V Taliansku som nadobudla "sebavedomie matky" - vsetci sa po nas usmievali, prihovarali sa malemu, ked som kojila, vsetci sa na nas usmievali, nie ako na Slovensku- tu vsetci po mne zazeraju, ked nahodou niekde na verejnosti nakojim maleho ☹

Boli sme pozriet aj v Lignano, tam sa mi pacilo ovela viac ako v Grado, vela atrakcii deti, co by sme sice tento rok este nevyuzili, ale buduci rok urcite. Mestecko Grado malo svoje caro, my sme boli sice 5 km v areali Punta Spin, ale na plaz sme chodili priamo do Grada, pretoze nasa plaz sa nam moc nepacila - desila som sa hlavne desiatok krabov, ktore sa na moje velke prekvapenie hemzili vo vode.
More kedze bolo plytke bolo teplucke, maly sa tesil z vody, olizoval a asi nechapal, ze je to take slane 😉

Je to neuveritelne ale nakoniec sme okrem vyletu do Lignana nepodnikli ziaden vylet, bola som trosku sklamana, ze sme nenatrafili na ziadnu agenturu s nejakou ponukou, v Grade som nasla informacne centrum, kde mi lamavou nemcinou ponukli "az" 2 plavby lodou, ktore sme chceli podniknut na konci pobytu, ale kedze sa nam pokazilo auto a boli sme 2 dni bez neho, tak sa nam to nepodarilo. Benatky sme nakoniec nenavstivili, bolo hrozne teplo a nechceli sme trapit maleho v takom dusne. Pytala som sa aj na muslickovy ostrov, pozerali na mna ako na vyjav, ze o com to hovorim 😠

Zaver: Benatsku rivieru rozhodne odporucam hlavne pre male deticky kvoli piesku a plytkemu moru, kto tam este nebol a je zvyknuty na azurovo zelene more a la Grecko alebo Egypt, nech nie je zaskoceny zo sedeho Balatonu bez vln - presne takto vyzera Benatska riviera 😉
My na bud. rok urcite zvolime Lignano kvoli atrakciam, avsak na menej ako 14 dni nejdem.

Este pripajam link na nas areal Punta Spin, kde sme boli ubytovani, mali sme apartmany. Vsetko bolo super az na plaz, ta sa nam moc nepacila.

http://www.puntaspin.it/cz/camping-grado/campin...

eimiky
8. črc 2009

pepies no s tými dáždnikmi a lehátkami som aj ja zostala zaskočená, že je to také drahé, veď som to tu aj písala.Ja som si myslela, že je to o niečo lacnejšie.No budúci rok budem vedieť, alebo vyberiem apartmán už aj s plážovým servisom, alebo rezervujem cez net.Mne sa v Lignane páčilo.Kamoška hovorila,že v Grade sa jej pláž nepáči, ona žije v Tierste, muž jej tam hrá futbal, tak s malou často chodieva.No a presne si aj vystihla to s tými deťmi, ja som mala pocit, že každý sa pozerá do kočíka, teda na malého a usmieva sa na neho a potom na mňa,také milé to bolo. 😉 A všimla si si aké veľké deti vozia Taliani v kočíkoch, mne prišli už dosť veľké,také už aj pomaly 5-6 ročné a v kočíku 😅 .A neviem či si si aj všimla a či to aj v Grade ale všetky talianske deti mali rovnaké cumlíky také celé hnedé teraz neviem či je to latex či kaučuk??? 😨

pepies
8. črc 2009

eimiky tie talianske deti v kocikoch boli obrovske !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! boli narvane v tych Chicco-buginkach - sranda 😉 Inac kazdy tam mal buginku Chicco 😉 😉 😉 😉
Aj ja som chcela apartman s plazovym servisom, ale aj tam sme lehatka vyuzili minimalne, boli sme stale v akomsi kolotoci - furt dookola to iste - maly nam tam spaval 3x za den, a potom napapat, prebalit, natriet kremom, prezliect do plavok, potom bol vo vode a potom zasa rychlo unaveny a furt dookola to iste, az som bola z toho unavena aj ja 😠
Najlepsie bolo vtedy, ked bolo pod mrakom, to nam bolo super 😉
Tie cumliky som si nevsimla 😀
Lignano sa mi pacilo, hlavne to "predjazierko" pred morom, kde sa mocili vsetky male deticky, boli sme tam mimochodom pozriet jednu holku z fora - Danulik, oni tam dovolenkovali s rovnako starou Lilien ako nas Jakub, tak sme ich boli kuknut a deticky boli bohovske, vsak potom dolozim aj fotecky.
Plaz v Lignano aj v Grado my pripadala rovnaka, len v Lignane sa mi ratalo to "predjazierko".

Eimiky inac kukam, ze mas o mesiac mladsieho drobca, tak buduci rok mozeme dat to Lignano v rovnakom termine, hmmm????? 😉

danulik
8. črc 2009

caute kocky, ahoj pepies 🙂 😉
veru - tie obrovske deti v golfacoch bola sranda 😀 a ja som si vsimla aj tie cumle 🙂 taky sme kupili aj nasej lili (este ked som bola tehu, teta predavacka ma presvedcila, ze je super), ale je strasne skaredy, tak sme jej ho ani nedali 😅 je to taky celo-kaucukovy 😉

nam bolo super, potesila nas aj navsteva pepies s manzelom a ich jakubkom 😵
more v lignane je uplne idealne pre deticky, bola ich tam plna plaz!!

danulik
8. črc 2009

inac, tie kociky - vsetko tal. znacky: peg perego, inglesina, chicco a strasne vela bolo aj bebe confort lola!!
male taliancata boli hore aj do polnoci, nasa lili pekne spinkala - a tiez nam vsetci pozerali do kocika 😀

evulik6
8. črc 2009

ahojte...

anda, tak vyrazate ako my? super... len do ineho mesta ale pohoda... som rada ze ste zohnali ubytko... pocasie ma byt super, tak dufam ze aj bude...

Inak baby neviete mi poradit kde v Lignane je ten aquapark? MOzno tam skocime na vylet 😉

anda123
8. črc 2009

Jeeeej evulik uplne som zabudla, ze idete tiez v tomto termine. Ano ano. Vcera sa nam to podarilo zohnat, tak dufam, ze sa nestane opat nejaka katastrofa :( Tym, ze je to takto, tak nemam ani velky stres z balenia, uz som predpripravena 🙂 Planujeme vyrazit az okolo 6 hod. rano. Ubytovat sa mozeme az o 16 hod., tak naco skor. A co vy? Neviem, ako by som Ti priblizila ten aquapark, studujem mapu co sme dostali v cestovke...je to hned vedla Guliverlandie, je to na okraji a skoro na zaciatku Lignana (aspon tak to vyzera na mape) a je to na hlavnej ceste Viale Europa. Inak skus pozriet tu:

http://www.lignano.it/sk/mappa-interattiva-lign...

najdes si mapy, vsetkeho 🙂

evulik6
8. črc 2009

ahoj anda...
no my tiez mame ubytko az o 16tej hodine, ale uz mi to vobec nevadi...pojdeme tiez nejako rano, ale muz chce ist okolo tretej, okolo pol siestej by sme mohli byt v BA kde si dame cik pauzu, takze tiez vyrazime asi ako aj vy...

Uz som nasla aquapark v LIgnane na mape, tak si vytlacim cestu aby sme nezabludili... heh..uz mam vytlacenu trasu do bibione, aj do benatok odtial, a este do Lignana si vytlacim a pre istotu aj do Jesola, keby nahodou sa rohodneme ist do aquaparku tam... V Lignane som uz v aquaparku bola, je tam super, uvidime ci aj teraz niekam pojdeme... ale ked nie nevadi,... Benatky si ale nenecham ujst 😉

A vy anda sa niekam chystate na vylet? Tiez idete iba na tyzden? tak to budeme spolucestovatelky... Aj martinka ide, ale ona ide na dva tyzdne...

monkula
8. črc 2009

hej, ľudia, milí.... 😵 😵

taký deduško, keď počul, že som na malú zavolala: Chiara, tak sa začal rozplývať, aké má pekné meno a tak a raz sme prišli na pláž, malá v bielych šatách a také staršie Talianky, Que bella bambina... occhi azzurro... bella, bella... 😀 😀 😀 😀
A najviac sa mi páčilo, že hoci som na nich išla nemecky, akonáhle som oslovila malú, ľudia šup ho do taliančiny a už som bola v .... 😅 😀

uznetusim
9. črc 2009

Ahojte, môžem k vám zabŕdnuť? 😅 My ideme do Bibione teraz 25 - teho. 😵 Ja asi štvrtý raz a muž asi siedmy alebo ôsmy. Len som chcela k tým veľkým deťom v kočíkoch. Ja mám dvoch chalanov. Menší ešte nemá dva a starší bude mať 5. Kočík tam beriem obom. 😉 Totiž jasné že doma už nekočíkujeme od 3 rokov vôbec, ale keď ideme k moru, on sa za celý deň pri vode a na slnku tak strašne unaví, že večer by už do mesta nevládal. Preto ho švacneme do kočíka - on môže chrápať a my s mužom môžme ísť tralajdákať po meste. 😀

mart.s.
9. črc 2009

evulík- jestli chcete jít do aquaparku, tak tady si můžeš vytisknout slevy http://www.aquasplash.it/offertaspec.htm

evulik6
9. črc 2009

ahojte....
martinka, dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem, si zlata... urcite si to vytlacim... a co ako pokracuje tvoja cestovna horucka? uz sa to bliiiiiizi 😀

uznetusim...ahoj, jasne ze sa mozes pridat... mne sa tiez v bibione hrozne paci a velmi sa tesim...my s marinkou tam odchadzame teraz 11teho... a co sa tyka kocika, tak bez neho by som tam ani nesla... tiez ratam s tym ze maly zaspinka bo bude mat urcite dost za den a tiez sa chceme tulat ulickami... je toho tam dost, ved vies... 😉
Ale moj ma 2a pol roka, takze je to este celkom v norme, tiez uz nekocikujeme, iba ked idem do mesta, lebo je strasne zivy a nevie ist tak aby sa ma drzal za ruku a uteka stale... tak sa bojim aby mi nevybehol na cestu...tak to riesim kocikom a hned mi je lepsie 😉

eimiky
9. črc 2009

evulik peknú dovlenku prajem 😉 už sa ti to teda blíži a neboj počasie budete mať fajn.
pepies no ak budúci rok pôjdeme do Lignana môžme sa dohodnúť a dáme stretko 😉 malí by sa aspon zahrali spolu 😉