Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

gahanka
23. bře 2010

my chodíme pravidelne cez turistica azzurra do rez. G.Verdi. Jednoduche app 200m od pláže za dobrú cenu a v cene je už aj slnečník a 2 lehátka. Takže sa nemusím s ničím trepať, hlavne pri 2 deťoch.

stephani
23. bře 2010

gahy.Tak dík.Ale manželovi by to mohlo stačit když furt jezdí a pobývá tam dlouho v USA.A Nicol a Lucas by se mnou souhlasili jenže jak uslyší zábava tak chcou jet jinam.No... ale asi pojedeme do ŘECKA teda.Ale jinak díky.

stephani
23. bře 2010

čauky holky já musím pro Lucase do školy.Při tělocviku si prý vymknul kotník tak já valím.Ale vrátím se.

mart.s.
23. bře 2010

Ahoj stephani,trochu jsem nepochopila, s čím chceš poradit. 😵 Když se rozhodujete mezi Řeckem, Španělskem, USA a Finskem, přijde mi tak trochu "mimo mísu" ti tu doporučovat nějaké apartmány v Bibione nebo Lignanu. 😉 .Ale pokud bych si měla vybrat z těch tvých možností, tak já bych jela nejraděj do Finska. 🙂 😝

dakota14
23. bře 2010

Slovan viem ti poradiť v Lignane sabbiadoro za mušlou do ľava neviem koľko metrov je už voľná pláž bez ich slnečníkov a tam si môžeš zapichnúť svoj a mať tam čo chceš boli sme sa tam prejsť nie je tam už až tak čisto lebo tam to asi už tak neupratujú ale ako dalo sa tam v pohode byť je tam viac tých chalúh ale zase sú tam krásne mušle ktoré tam už skoro ráno chodia zbierať. 🙂

andris67
23. bře 2010

Ahoj Slovan, neviem ti asi uplne pomoct, my sme boli minuly rok prvy krat v Lignane-a to iba v Pinete. Chodili sme stale na jednu plaz, v cene sme mali slnencnik a nam to natolko vyhovovalo, ze sme si tentokrat povedali, ze si ho jednoducho zaplatime a zaradime do kolonky "prepite". Mala som tu uz kadejake predosle prispevky. Sabbiadoro vobec nepoznam z realu-iba z vecera aj to z auta iba, ale dost dobre z obrazkov, oproti Pinete sa mi tam zdaju plaze aj dvojnasobne sirsie /aspon v tej strednej casti/. Ja som vahala medzi Sabbiadorom a Pinetou tento rok, zvitazila kludnejsia Pineta, mozem napisat len za seba, ze v Sabbiadore z tych vsetkych prispevkov tu ze som bola naklonena tahat sa tam doprava-k majaku- k tym volnym plazam-tam mi to nepripadalo aspon take siroke. Preposielam link z nasej agenzie http://www.intras.it/case/mpt/mpt_map.gif tam sa mi lubilo, ako maju mapku, volne plaze su sivou. Este fajn-kludnejsie moze byt aj tam v strede pri 19,alebo 17, ktosi to tu pisal, ze to je tiez kludne miesto. Mapka plaze je aj na lignano.it a na lignano.com sa tiez preklikas. Takze za mna-ta Pineta nam vyhovovala, ale viac-menej musis pocitat s platenim, Sabbiadoro mozno skusime nabuduce. Najzivsie centrum Sabbiadora je ta Via Tolmezzo a Via Udine, preto sa mi ten cip vpravo zda celkom fajn miesto. Tak hadam som pomohla aspon trosku...

mart.s.
24. bře 2010

Ahoj Moni, jak jsi nedávno psala, že by sis chtěla přečíst v italštině toho Krstného otca, tak to jsme na tom podobně. Mím snen je se taky dostat v italštině tak daleko, abych si mohla číst knížky. Zatím jsem ale ráda, když si pustím internet a přelouskám si nějaké stránky z jejich novin.Jo a ještě jsem si tam loni koupila nějaký "dívčí román" ( bylo mi doporučeno , že na začátek je to docela lehké. 😉 .Ale jinak se musím pochlubit, že jsem se tam loni už docela bez problémů domluvila. Měla jsem z toho radost. 🙂

dakota14
24. bře 2010

Ahojte všetci kukám cez webku do Lignana každý deň všimli ste si ako začali navážať piesoček ach už sa tak tešíme keď tam znova prídeme už aby to bolo 😀

mart.s.
24. bře 2010

Ahojky, taky to pořád sleduju. 🙂 V Bibione už taky pracujou. 😉 A abych se přiznala, vždy závidím, těm lidem, co se tam už můžou za pěkného počasí procházet. Ale co, už se nám to holky taky krátí. Za chvíli pojedeme. 😀 😀 😀

matok
24. bře 2010

Ahojte, viete mi niekto poradit, ci je mozne sa ubytovat na 10-11 dni?
Vdaka

andris67
24. bře 2010

nam sa podarilo minule, ale bol to koniec augusta, dovcu som riesila vtedy 2 tyzdne pred odchodom...mala som plno odpovedi, ale malo takych, co to umoznovali...tak v sezone to vidim este bledsie..hlavne v tomto case to riesit, netvrdim ale, ze sa to neda...

evulik6
25. bře 2010

Cauko bauko babule 😀 😀 😀
Matok, ja som chcela ist tiez tak na 10-11 dni, ale neda sa . No vlastne len tak ze si musis zaplatit plne dva a odist mozes skor. My pojdeme asi o den skor, pretoze v sobotu je odchod a v pondelok mame ist obaja uz do prace, takze asi pojdeme v piatok, aby som si cez vikend este poprala a pozehlila 😀 😀 😀

evulik6
25. bře 2010

Ozaj Martinka, alebo aj niekto iny... dajte nejake tipy na vylety... Nejake pekne mestecko alebo take nieco. Dakujeeeeeeem 😉

mart.s.
25. bře 2010

Ahoj evulik - k těm výletům- nás letos čeká určitě aquasplash, protože ten jsme loni nestihli a rádi bychom s Péťou do Benátek. Viděl je totiž , když byl malý a už si z toho nic nepamatuje. ☹ . A jinak, my každý rok jedeme tak na den, dva do hor. Jezdíme k jezeru Barcis. Je tam krásné příroda, ale je to dost daleko. http://www.barcis.fvg.it/ Pusť si na té stránce to video a uvidíš. Podle mě v okolí Bibione toho moc není. My tam jinak chodíme někdy na minigolf, nebo si kluci chodí zahrát tenis, jo a ještě se nám moc líbila ta pirátská loď. A taky se Péťovi líbilo v Gulliverlandii, když byl menší. 🙂

mart.s.
25. bře 2010

A k tomu odjezdu- jednou jsme taky jeli o den dříve. A jinak my zase odjíždíme v sobotu ráno. Tak kolem půl osmé odevzdáme klíčky a jedem. A domů (pokud to ještě nespojujem s nějakým výletem) přijíždíme odpoledne. 🙂

evulik6
25. bře 2010

nooo je to peknucke... 😉

monkula
25. bře 2010

Evulik, my sme minulý rok boli v Portogruare, krásne mestečko.... Ešte sme skočili aj do caorle a predminulý rok sme boli vo Venezii

andris67
25. bře 2010

B su 2 miestnosti, C su tri miestnosti, cisla su pocty ludi maximalne. Zacina to A-ckom, co je iba jedna miestnost max. pre 3 ludi byva....takze to ide A,B, C.....Takze B je zvacsa jedna centralna miestnost s kuch. kutom a zvacsa jednym lozkom a zvlast spalna asi s 3 lozkami, ale konkretne to uz je popisane pri ubytku

andris67
25. bře 2010

Jeej, to sa mi podarilo odpovedat na to, co sa nikto nepytal..sranda, asi som mala otvoreny stary prispevok... 😀

slovan
26. bře 2010

Andris67 : Ďakujem za informácie. S akou čiastkou mám asi počítať za prenájom slnečníka s ležadlami? Píšeš, že bez vlastného slnečníka sa dá zložiť bez problémov, predpokladám, že to je možné pri vode ešte pred platenými slnečníkmi. Tiež sme sa rozhodli pre Pinetu, lebo pláže sa mi zdajú podstatne užšie ako v Sabbiadoro a prípadne za večerným ruchom sa dá docestovať. Ale predpokladám, že aj v Pinete sa dá večer poprechádzať po nejakej obchodnej ulici, o iných atrakciách viem /lunapark.../ Vraj v Pinete bývajú v týždni aj nejaké predajné trhy či ako to mám nazvať?

monkula
26. bře 2010

my sme mali ležadl áv cene, ale na to sme prišli až deň pred odchodom... ale my na ležanie a jtak nie sme.... 😝

andris67
26. bře 2010

Slovan, hlavne centrum Pinety je ta zdvojena ulica od toho kruhu co ide k plazi, my sme byvali minule rovno v tom kruhu a na vecerne prechadzky to bolo idealne. Aj tento rok som chcela ubytko co najblizsie k nej.Trhy su pri stadione, resp. Aquasplashi, da sa tam parkovat v pohode-tusim v nedelu boli, alebo v pondelok?
http://www.lignano.com/deutsch/parchi.asp
Boli sme oba razy, najprv sme pokukali, druhy krat aj nejake drobnosti kupili...celkom fajn. Mne sa nasa plaz pacila-chodili sme na dvojku, a slnecnik mali v cene-bol vo stvrtom rade, bolo to uplne v pohode, nase decka nie su uplne najmensi, co ich treba mat stale na ociach. To rozlozenie sa s vlastnymi vecami je presne ako pises, teda tam vpredu, na nasej plazi tam ani nebolo vela miesta, lebo tam bola zaroven pozicovna bicyklov. Nam by ale takto chodit nevyhovovalo, lebo sme tam byvali prave aj cez obed a to bol slnecnik super.
http://www.lignanopineta.com/eng/lignano_pineta...
http://www.spiaggiaviva.com/deu/spiaggia/pineta...
ceny sa daju najst aj na nete , neviem, ci presne zodpovedaju, ale aj tak interne pocitam pre istou s nejakymi 150eurami na dva tyzdne.
Sabbiadoro sa nam snad uz tento rok podari pozriet , minule sme zlyhali na parkovani vecer a decka boli unavene..tam je tych obchodikov este "o hodne" viac.

slovan
27. bře 2010

andris67, ďakujem za informácie. Či už budeme platiť slnečník alebo nie, to sa rozhodneme na mieste. Verím, že budeme s lokalitou spokojní. ešte mám jednu otázku resp. moje deti, či bývajú na mori v tejto lokalite aj vlny, lebo to ich najviac baví.

andris67
27. bře 2010

Ci byvaju neviem, ale my sme mali asi stastie a take 2-3 x sme mali..takze sme si tiez zaskakali.ale ci je to pravidlom, neviem, to nech napise skor niekto, kto tam chodi pravidelne...

mart.s.
30. bře 2010

slovan, záleží na tom , jak máš velké děti 🙂 .Za těch patnáct let jsme tam zažili 2x tak velké vlny, že jsme se tam měli co udržet i my dva s manželem ( a děti by tam ani nemohly), ale to byla asi spíš vyjímka. Jinak takové ty "skákací" i pro děti(mému staršímu je 9) jsou tam tak 2x za těch 14 dní, co tam jsme. Ale je to tak trochu o štěstí. Taky můžete mít 14 dní úplně klidnou hladimu. 😖

evulik6
30. bře 2010

ahojky..
babulky ako dlho trva kym pridu peniaze na ucet do IT? neviete niekto? Uz je to tyzden a stale sa mi neozvali ze ich maju, tak sa trosku zacinam bat :( Dufam ze to dobre dopadne 😒

Monkula, aj my sme boli minuly rok vo Venezii, tento neviem ci tam pojdeme, uvidime aj podla penazi atd... Lebo Benatky nas vysli dost vela, ale stalo to za to. Rada by som sa tam vratila 😉
A to Portogruaro je daleko? Viem ze Caorle je celkom blizko... aj nad nim som rozmyslala, no neviem, uvidime kam nas vietor doveje :D:D:D

monkula
30. bře 2010

evulik, veď im napíš, či im peniaze prišli....
Nie, nie je to ďaleko.... a je tam krásne....

mart.s.
31. bře 2010

evulik, prosím tě, když jste byli loni v Benátkách, jeli jste tam vlastním autem? Nevíš, jak je to tam s parkováním? My jsme tam totiž byli už před několika lety a jeli jsme tam s cestovkou autobusem.

mart.s.
31. bře 2010

Nebo pokud by mi mohl poradit někdo jiný, byla bych moc ráda. 🙂 A ještě by mě zajímalo, jestli si někdo nepamatujete, kolik přibližně ( a na čem) stojí ta cesta po kanále.

monkula
31. bře 2010

marti, my sme išli loďou z Pinedy, ale ide tam aj autobus z autobusovej stanice, čo ej vedľa lunaparku, cenovo to vychádzalo tuším rovnako...
Bolo to dosť drahé, spýtam sa manžela, keď vstane, je po nočnej...