Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

mart.s.
21. dub 2010

moni- ty máš novou fotku. Pěkná, ani bych tě nepoznala. Taky už budu muset v nejbližší době udělat konečně něco s tím svým panáčkem. 😀
molnitko- my tam nakupujeme skoro všechno. Od jogurtů, mléka, šunky ,sýrů ( jo výborný je sýr asiago fresco - kdo máte rádi sýry, určitě ochutnejte) přes ovoce a zeleninu... Podle mě je tam fakt drahé maso .Jednou jsem tam kousek kupovala a- stačilo. 😀 Ale to asi není potřeba. Potom vyjde dráž tmavý chléb a dál nevím. U uzenin ten cenový rozdíl není moc velký a hlavně my nakupujem v sepermarketu A&O a tam mají velký výběr. Vždy se tam seženou nějáké 2-3 druhy šunky kolem eura atd... A těstoviny tam mají levnější než u nás.

livy
22. dub 2010

Holky poradte prosim,jedem letos poprve do It - Lignano Sabbiadoro, jak je to tam s plazi, muzeme mit vlastni slunecnik kvuli male a kde jsou nejake obchody vetsi s potravinama. Kdyz jedzite vezete si sebou nejake jidlo,nebo vsechno kupujete na miste?

maryanna
22. dub 2010

ahoj livy, my sme boli min rok v lignane, jasne ze mozete mat vlastny slnecnik nieje problem a da sa aj pozicat.....su tam obchody ako LIDL, a kopec marketov, supermarketov kde sa da za dobre ceny nakupit.....my sme si kupili skor suroviny a z nich som potom varila, ale da sa aj tam nakupit suroviny za normalne ceny....v lidli maju dokonca taky tovar ako aj u nas...najvecsi problem tam bol s chlebom.....sme si hozobrali malo aa tam je tazko kupit nejaky normalny ak nechcete jest len toastove alebo take...a ak najdes normalny su strasne drahe, ale chutne..takzeja by som sa nabalila chlebom ak hojete casto a nemate trebarz zajednane ranajky....

livy
22. dub 2010

Maryanna diky, jsem spis myslela jestli ta cast neni nijak rozdelena,kde jsou plaze patrici k hotelum a verejne plaze. Snidane nemame,takze chleba vezmem sebou. Jinak asi pokoupime nejake testoviny na miste a tak,nevidim to na nejaky moc velky vareni.

snupik
23. dub 2010

Holky:strašně moc prosím, my se doma nemůžeme dohodnout:poradte mi tu cestovku italskou a +název vašeho penzionu, kam přesně jedete...webové stránky... 🙂 🙂 🙂 🙂
díky moc...my to furt řešíme a manžovi to přijde strašně moc peněz, když se k tomu vše přičte... 😖

snupik
23. dub 2010

jo, aještě mne zajíma..našla jsem ted to tivoli u italské cestovky, je to i s plážákem...holky, jestli nevíte, zda je pro ten typ mono taky ta předzahrádka s tím krbem...jestli je to umístěné dole??? 😉

lucka261177
23. dub 2010

snupik ten tvoj trmin je najvacsia sezona to lacno nenajdes nikde.ta cena co som ja pisala vtedy bola za posledne dva tyzdne august a uz to zasahovalo do septembra tam sa tie ceny lisia strasne.a pokial chces nieco ako tivoli tak duplom.keby si znnizila naroky trebars dialku od mora alebo vynechala bazen sance na lacnejsiu dovolenku by stupli ja som nasla za 540 eur s plazovym servisom ale to uz ideme v tom juni takze keby to bolo v juli je to o 150 eur drahsie.ja som ti davnejsie pisala kde najdes tie stranky na www.bibone.com tam je vela agentur ale azzuro je ceske ale priamo spulupracuju s talianskom a zda sa mi rovnako s cenami.ked si prelistujes tuto celu diskusiu bude tam strasne vela linkov na cestovky.asi sa to kockam nechce dokola vypisovat 😉

snupik
23. dub 2010

díky moc🙂
a omlouvám se, jestli si někdo klepe na čelo, co furt plaším 😉 😀 😅 😕

maryanna
23. dub 2010

livy ono su tam na plazi miesta so slnecnikmi co patria hotelom alebo jednoducho istej casti plazi a ty si v tej casti kupis slnecnik alee svoj si mozes dat pred tie miesta , za alebo aj pomedzi a potom tam su normalne take velke plochy medzi slnecnikmi hoelovymi kde si mozu normalni ludia dat slnecnik...moznosti je vela ..
a jetam super lebo tam je taky kemp kde kazdy vecer sa mozu deticky zucastnnit tancovania a muzikalov a tak...svagrina tam robila animatorku tak je tam super pre deti....vsetko mozne...

lucka261177
24. dub 2010

apartmány s kuchyňským koutem, koupelnou a balkónem nebo předzahrádkou, soc.zařízení
Mono 4 - obytná místnost s kuchyňkou a se 2 rozkládacími pohovkami pro 2 osoby, soc.zařízení, balkon nebo předzahrádka
snupik tak toto som nasla 🙂 zrejme sa treba opytat cestovky aj ked ta nasa nevedela poskytnut ani foto toho daneho ktory sme si ojednali.viem len ze vsetky su inak zariadene podla majitela tak sa modlim aby to bolo pekne ale ja som na tivoli pocula len chvalu.pytala som sa aj na slnecniky ze ako je tos nimi.mala som na mysli ze kto urcuje v akej rade budeme a ona odpisala ze plazovy servis je povinny a obsauje stlicky a slnecnik 🙂 akoby som to nevedela 🙂 uz som potom nemala energiu sa pytat dalej.my ideme ces lampo.it

lucka261177
24. dub 2010

jeziiiiiiiis ze ces som napisala 🙂 som bola rozospata 🙂 co sa tyka stravy niekde baby pisali ze sutam drahe paradajky a broskyne 🙂 ja by som bez paradajky umrela 🙂 my sa chystame zavarit nieco a ostatne tam kupit len kazdy napisal iny obchod kde nakupovat tak som z toho popletena.

snupik
24. dub 2010

LUCKA: od LAMPO jsme jezdili my s našima před x lety🙂
ted jsem to tam našla, ale koukám, že ta cena je bez plážáku☹
což v té az agentuře je i s ním...
ale ty ceny jsou lepší než u nás teda🙂
mně se to TIVOLI taky moc líbí🙂

lucka261177
24. dub 2010

V KAZDOM PRIPADE SOM RADA ZE LUDIA TU CESTOVKU POZNAJU LEBO TA KOMUNIKACIA BOLA ZVLASTNA STALE ZABUDLI ODPISAT NA TO NA CO SOM SA PYTALA ALE STALE SURFUJEM PO NETE A CITAM DISKUSIE A LEN POZITIVNE DEBATY.DOKONCA Z TOKU 2005 🙂

snupik
24. dub 2010

termín už az nemá☹tak jsem zkusila to LAMPO...achjo...to jsem tušila, že už nic nebude 😲

mart.s.
24. dub 2010

Lucko, ceny rajčat se neboj. My je tam normálně kupujeme. Cena se pohybuje od 0,8 až do dvou euro. Záleží které si vybereš.( volné, na větvičce...). Nejdražší jsou potraviny na té hlavní třídě, ale v supermarketech je to dostupné. 😉 Dokonce se podle mě cena v supermarketech neliší od trhu. Tam si ale většinou musíš koupit větší množství.

snupik
24. dub 2010

lucka261177: prosím koukni do IP 😉

evulik6
24. dub 2010

snupik mi ideme s cestovkou etgroup.info http://www.etgroup.info/Residence_Valbella-Bibi...
Je to sice dalej od mora, ale no problem, chodi od tadial bus na plaz z darma, v cene mame aj plazovy servis a upratovanie tiez 😉

molnitko
24. dub 2010

ďakujem všetkým za odpovede. idem hľadať ubytko 😎 . dúfam, že sa nám v taliansku bude páčiť minimálne tak, ako v chorvátsku ( dúfam, že viac 😉 .

evulik6
24. dub 2010

molnitko, pokial mas rada rusny nocny zivot tak urcite ano.... Oproti chorvatsku je to dost velky rozdiel...ale more urcite necakaj take krasne ciste ako ma chorvatsko... take tam nie je, bola by si potom velmi sklamana... 😉

mart.s.
25. dub 2010

Ahoj monlitko, uvidíš , že se vám tam bude líbit. A přeju šťastnou ruku při vybírání. 😉 Pokud si v Bibione nebo Lignanu ještě nebyla ,tak doporučuju dát si pozor na ty hlavní ulice (Via Costellazioni, Via Orsa Maggiore. Corso Europa a Corso del Sole- Bibi).Tam je opravdu velký hluk až do noci. Ale většinou stačí bydlet jen o ulici dvě vedle a je tam už tichoučko. A s tím mořem má evulik pravdu. Ono tedy neni prý špinavější, ale jak má písčité dno, tak je úplně neprůhledné. V Chorvatsku jsme se pořád potápěli a něco pozorovali nebo lovili, zato tady neuvidíš skoro nic. 😒

evulik6
25. dub 2010

Mne osobne sa tam velmi paci, je tam sice rusno co mne vobec nevadi, aj ked je pravda ze niekedy som rada ked z toho davu ludi vypadnem 😀 ale ked uz citim ze dost, tak proste zajdem mimo hlavnych ulic a je to v pohode...presne ako pise martinka. More je veru ine ako v chorvatsku, my sme si nan zvykli, nevadi mi to ale musim povedat ze je aj o nieco teplejsie ako v chorvatsku, aspon mne sa zda teda. Chorvatsko je sice pekne, ale pre mna dost nudne, a ja zase potrebujem trosku ruchu v zivote takze mne toto vyhovuje na milion percent a malemu na dva 😀 😀 😀 Uz sa nevie dockat kolotocov a vsetkych tych atrakcii pre deti 😉
Tak len pekne vyberaj ubytko, drzim palce nech dobre vyberies. 🙂

lucka261177
25. dub 2010

caute kocky chcem sa spytat ako je to s nakupovanim oblecenia alebo topanok.da sa tam niekde kupit pekne oblecko?taliani su znami topankami ze su dobre a kvalitne.napiste nieco ak mate skusenost.kam treba ist?

mart.s.
26. dub 2010

Ahoj lucka, oblečení a bot je tam všude nepřeberné množství. 😉 S kupováním oblečení moc zkušeností nenám. Koupili jsme tam párkrát tějaké to tričko a ( to už je dávno) dvě kožené bundy na trhu. Ale seženeš tam skoro všechno. Záleží , kolik chceš utratit. Mají výběr od levných kousků až po veškerý sortiment značkového oblečení.
Boty tam kupujeme častěji.Staršího syna jsme tam obouvali několik let. My jsme si osobně nikdy nevybrali boty na trhu, ale spíš v těch kamenných obchodech. Loni jsem si tam třeba koupila moc pěkné kožené nazouváky k sukni v obchodě na rohu Corso del Sole a via Costellazioni. Jo a taky jsme jezdili několik let pro boty do jednoho obchodu (jmenoval se Zanchetta) asi 7 km za Portoguare. Takže pokud máš chuť na boty- podle mě si určitě vybereš. 😀

monkula
26. dub 2010

A teraz neviem, či v stredu, Marti raď, je na parkovisku pred lunaparkom veľký trh. Od papúč cez zástery, až po saká, opasky, čo len chceš... 😉

molnitko
26. dub 2010

trochu sa obávam toho špinavého mora a hluku, ale môj muž chce ísť len do talianska. Veď skúsime s uvidíme. neviete ako je to v južnejších častiach talianska? lebo ma všetci plašia, že bude studené leto, tak máme ísť južnejšie, kde je väčší predpoklad na teplejšie počasie. ..
boli ste už niekto cez RENY travel??? neviete mi dať referencie???

snupik
26. dub 2010

myslím, že trhy byly vždy v úterý a ve čtvrtek v portoquaru, asi teda 😝 nakupuje se tam dobře...vše co chceš..a je tam spousta hrabáren...aspon tedy před 10 lety to tak bylo 😀 😀 😀

snupik
26. dub 2010

v úterý v bibione a ve středu prý v Latisaně, říká můj tatík🙂

monkula
26. dub 2010

molnitko, čo je u Teba špinavé more? Inak, toto ma vždy dosť naštve, keď poviem, že milujem Talinsko, prvá reakcia, veď tam je špina, fuuuj a na mou otázku, či tam boli, tak nieee, ani by som nešla, lebo som počula... 🙄
Azúrové more kde vidíš až an dno, to nečakaj... Dno je piesčité, takže tým, že sa more hýba, sa piesok víri..
MM tam bol raz v máji a keď mi ukazoval fotky, nádhera... More bolo už vtedy teplučké, tu som mrzla a on sa vrátil po troch dňoch krásne opálený... Takže toou teplotom mora by som sa nezaoberala... nepamätám si, kedy idete, ale my sme raz boli na prelome mesiacov, bolo krásne teplé more.... potom koncom júla, tiež teplé more, a potom koncom augusta a ešte bolo teplé... už nie tak, ako v júli, ale že by som sa triasla, to nie...

snupik
26. dub 2010

monkula:já tohle taky přesně nenávidím 😠 :řekneme, že jedeme do Bibione a všichni se začnou šklebit, že tam plavou v moři igelitky a je to tam hnusné☹ přitom tam nikdy nebyli 🙄 můj otec tam jezdil každý rok a byli tam asi 25x a já od narození asi krom 2x ne..asi celkem 14x....nic hezčího neznám...a ta vůně těch pinií 😉 😉 😉 😉 😉 😵 😵 😵 😵 už se nemůžu dočkat 😵 😵 😵 😉

somjezibaba
26. dub 2010

molnitko ja som zamilovana do ostrova elba...a v lignano sme boli pred dvoma rokmi,tiez som mala predsudky-spinave more a pod.,ale je to jedna z najlepsich plazi pre deti,ma to nejake take ocenenie.a teda moja skusenost je velmi pozitivna ,doporucujem,nemas sa coho bat 🙂 🙂 a je tam skvely piesok na rozne sochy a podobne vytvory z neho...