Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

mart.s.
21. čer 2010

Lucka, přesně jak píše Monča. Od hranic jdeš celou dobu po dálnici( pokud někde nebude zácpa) až do Latisany. Tam sjedete. Když zaplatíte mýto, tak máte dvě možnosti. Buď na Lignano( dvouprovdovka) nebo na Bibione. Ta zácpa není hned od začátku , ale až když se uhne z té cesty, která dál pokračuje na Portoguaro , přímo na Bibione. Ta uhybka je 16 km před Bibi a teprve za ní se to začíná štosovat. Někdy se popojíždí 10 - 15 km, někdy třeba 3. To ti nikdo dopředu neřekne. Takže se musíte rozhodnout vy. Buď to riskout a nebo jet na Lignano.

lucka261177
21. čer 2010

ano ty 🙂 som si myslela ze to je nejake narecie ze idete do dialnice 😀

mart.s.
21. čer 2010

Lucka a vždyť to počasí na příští týden není až tak zlé. Uvidíš , že nakonec bude pěkně. A i kdyby bylo v sobotu hůř, tak na cestu vám to přeci nevadí. Aspoň já mám radši, když není úplné vedro. 😉

lucka261177
21. čer 2010

marti moj muz prisiel z roboty ze na stranke zadal bibione a ze krasne pocasie a ze potom sa mu tam objavilo ze bibione pineda a ze tam o 4 stupne menej tak tomu nerozumel.a pyta sa ma ze ono je to ako daleko od seba? 🙂 tak som mu to vysvetlila ze to je cast bibi a isto to niesu kilometrove vzdialenosti teda aspon si myslim.tak tomu nerozumiem.

lucka261177
21. čer 2010

no a teraz mi vravi ze to sa nejako pomylil.no tak a ja uz som povedala rodine ze bude zima
tak ma celu pomylil

mart.s.
21. čer 2010

No ona ta Pineda sice je součástí Bibione, ale podle mě je vzdálená od Bibione Spiaggia tak 4 km. Ale to počasí tam bude určitě stejný. 😉 Já vždy když začnu šílet z toho, jak tam bude, tak si vzpomenu na jednu starou paní, u které jsme bydleli. Ta říkala, že žádná předpověď stejně nemá cenu, protože tam u moře se počasí mění každou chvíli. A jak bude poznají jen místní starousedlíci. Vím, že měla pravdu, ale stejně před odjezdem prohlížím všechny možné předpovědi 😀 .

evulik6
21. čer 2010

@mart.s.
to robim aj ja, tiez pozeram pocasie na vsetkych moznych strankach ako sialena 😅 😀

lucka261177
21. čer 2010

tak kocky ako je to s tymi zlavami do tych parkov?daju sa niekde najst?

cvikla969
21. čer 2010

no vodu nam spojazdnila,tak per jak besna nech mozem balit.
mali ma infekcnu aftozu,dali nam pre istotu antibiotika nech v taliansku nelietame po doktoroch cieze vykend este budeme behat po tieni aj ked si neviem predstavit ako to vydrzime 😠
a tie naplasti sa v lekarni nepodarilo zohnat.nepisali ste ze ich kupim aj tam?
uz sa nam to krati 😎

mart.s.
22. čer 2010

Cvikla, já nevám , jestli je koupíš tam. Jen mě to napadlo, když jsou vyrobené v Itálii, že by je tam mohli mít. Jinak přeju hozké balení 😉

mart.s.
22. čer 2010

Lucka, kromě těch slev, co tu doporučovala snupik, jsem žádné nenašla. Gulliverlandia neměla slevy ani loni. Jen pro velké skupiny a nebo , když tam jdeš jeden den, tak ti dají na druhý jeden lístek zdarma.(aspoň tak to bylo).Aguapark měl loni slevy na internetu, které jsme si vytiskli, ale letos tam zatím nic nemá. Tak bud to zrušili, nebo to bude až v sezoně..Jinak ještě existuje taková slevová knížka, jmenuje se Guida per turista. Tu jsme dostali od naší cestovky, tam je taky řada slev, ale z těch velkých parků tam byla myslím jen Zoo.

livy
22. čer 2010

Holky asi blbej dotaz,ale co berete vsechno sebou detem za obleceni /botky. Vcera bylo dle zprav v Bibione 15 C,tak mam trochu obavy co vsechno vzit.

mart.s.
22. čer 2010

livy- já jim toho beru hodně. Zažila jsem tam už totiž i teplotu kolem 10 stupňů. Takže kromě triček s krátkým a dlouhým rukávem ( obou beru několik,) kratasů , plavek atd., beru taky dvoje dlouhé kalhoty nějakou mikinu a dokonce i jednu slabší bundu. Z bot beru dvoje sandále( jedny do města a jedny k vodě) a jedny nějaké botasky. Jezdíme na 14 dní.Potom nějakou kšiltovku a jednu takovou tu slabounkou čepici.

snupik
22. čer 2010

Marti:10stupňů? 😖 to jste tam byli kdy?nestrašte 😝
taky asi vezmu malému 😒 dvoje džíny...

certica
22. čer 2010

tak ja som vazne zvedava, ci sa v tom mori vobec okupeme 😀 . vidim to skor hlavne na vylety a zabavu, ale neva. hlavne ze zmenime prostredie a klimu a aspon nebude na plazi tak "narvano" 😉
s tym oblecenim je to koniec koncov asi jedno, ci ide clovek na tyzden alebo dva, aj tak nieco teplejsie vziat musi pre pripad kdyby neco. a momentalne to vyzera, ze sa dlhe rukavy a nohavice vcelku ujmu

mart.s.
22. čer 2010

To jsme tam byli začátkem září a jeden dem jsme se koupali v moři a bylo krásně a druhý den se tak ochladilo, že máme Pétˇu natočeného na kameře jak je na autíčkách v bundě. Ještě , že jsme další den jeli domů 😀 . A víš co.- my jezdíme vždy tak na dva- tři dny na výlet do hor a tam to teplé oblečení využiješ taky.

mart.s.
22. čer 2010

certica já si říkám to samé. Aspoň vypadnu z Prahy a budeme jezdit po výletech. Hlavně , aby nepršelo. 😉

certica
22. čer 2010

marti, to je fakt, len aby moc neprsalo, lebo starsi rozhtral obidva prsiplaste a nejak som dalsi nezhanala a mladsi pre zmenu nema gumaky 😀 , o nas dospelych ani nehovoriac 😀

mart.s.
22. čer 2010

Tak gumáky jsem sebou ještě nevezla 😀 . Ale je pravda, že tam , jak začne pršet, tak je hned strašný vlhko i v těch apartmánech a vždy se mi zdá , že je tam ještě větší zima než kolik je stupňů-

certica
22. čer 2010

my sme presne takto mrzli 3 roky dozadu, boli sme prvy sept. tyzden a zrovna v celej europe dazde a take ze 11 stupnov. tam bolo sice od 16-23 st., ale noci chladne

mart.s.
22. čer 2010

No to je přesně ono. Já si pamatuju, že Péťa tehdy spal v teplákách. 😀 . A to my dětem ještě vozíme z domova jejich deky, protože starší je alergický na roztoče. 😉

monkula
22. čer 2010

nestresujte už toľko... budeme mať všetky krásne počasie....
a pozrite sa, ako si t otam ľudia užívajú
http://cz.webcams.travel/webcam/1201621614-Weat...

mart.s.
22. čer 2010

Moni, ty nemáš ráda třeba lyže? 😀 😀 😀

monkula
22. čer 2010

ja? A prečo? neznášam zimu a sneh...

mart.s.
22. čer 2010

Tak, že by tam třeba mohlo i nasněžit 😀 .Převčítem jsem četla v it. novinách , že v Itálii v horách nad 1500 m místama i sněží. 😉
Ty obrázky jsou krásný, ale ve vodě tam zrovna narváno není 😀 😀 😀 - Ne, slibuju, že už si z tebe nebudu dělat legraci. 😝

monkula
22. čer 2010

marti, neštvi maaa.. vy vy pesimistky...
Minulý rok, keDˇsme tam išli, tak nám tam pri príchode normálne že pršalo, to bolo 18.7. a keĎ prestalo ,tak sme išli k moru a tam že modrá obloha nad morom a krásne teplo... a potom celý týždeň strašné teploty...
A posledný augustový týžddeň už tam bolo tak chladnejšie, ani nie teplotou, ale dosť tam fúkalo, takže sme mali piesok všade, ta ksme chodili na výlety 😀

mart.s.
22. čer 2010

Je tedy pravda, že loni jsme tu s holkama strašily taky celý červen a nakonec bylo krásně.A loni poslední srpnový- to jsem byla taky v Itálii u Lago di Garda a bylo nádherně. Ve vnitrozemí ani nefoukalo.

monkula
22. čer 2010

Marti, včera sm pozerali na STV nemecký film Túžba po Rimini a tam sa práve zastavovali u lago di Garda, no krásne tam bolo.....
A to Rimini mi pripadalo, ako keby to točili v Caorle 😅 😝 😀

mart.s.
22. čer 2010

U toho jezera je opravdu krásně. Už se tam zase těším. 😉

certica
22. čer 2010

tak ja fakt ze nestresujem, ako som povedala, beriem v pohode aj iny alternativny program.
a lyze ja teda mozem 😎 😀