Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

monkula
18. led 2011

@mart.s. to ako ja? 😀 😀 😀 😀 😀

monkula
18. led 2011

a ty už sa tuším fakt tešíš na dovču, už aj balíš.... 😀 😀

mart.s.
18. led 2011

@monkula kdo jiný 😀 😀 😀 .To víš, že jo 😉 . Já už z tý zimy fakt nemůžu. Zítra má zase začít sněžít 😝 .My už s klukama odpočítáváme dny 😀

monkula
18. led 2011

aj my.... vieš, ako "milujem" sneh a zimu... 😝

mart.s.
18. led 2011

@monkula 😀 ☹ 😀 .Kočko, napsala jsem ti do kámošek. 😉

reni111
19. led 2011

@mart.s. dakujem za info, noooo to vstupne je pekna suma...ale pisali že vstup je na 2 dni, lebo že je tam toho dost na pozeranie...Len neviem či to nie je pre nas už daleko, lebo šoferuje iba manžel, a ked dorazime do Talianska, tak veru je už riadne unavený, a to chodíme na sever...Marti a co Bibione? co je tam, okrem Lunaparku co by zaujalo 10 ročnú babu 🙂 ?

mart.s.
19. led 2011

@reni111 , co by se líbilo desetileté slečně nevím. Já mám dva kluky 😉 . Můžu ti napsat, co tam děláme my. Ale ty jsi psala, že jste byli v LIgnanu, tak to je dost podobné. Dá se jet do Lignana do aquparku, v Bibione se chodíme koupat k majáku. Můžete se tam půjčit kola, šlapadla...Dá se tam pronajmout tenisový kurt a zahrát si tenis( stálo nás to 5 euro na hoďku). Chodíme hrát minigolf, protože moji kluci milují hady, tak několikrát navštívíme výstavu hadů...Potom samozřejmě restaurace- dá se tam i navštívit restaurace u které je bazén, takže se můžete vykoupat.A jinak ještě různé vodní sporty.Moji kluci se letos těší na pirátskou loď. Ta by se určitě líbila i tvojí dceři

mart.s.
19. led 2011

@reni111 jinak pokud pojedete do té Mirabilandie, tak to je opravdu obrovský zábavný park. Něco jako postavené město. My jsme tam sice nebyli, ale byli jsme v Guardalandu u Lago di Garda a to je vlastně to samé.

reni111
19. led 2011

@mart.s. Diki Marti, urcite sa pre nieco rozhodneme 🙂 MOju dceru najviac fascinovali tie vecerné promenády a tie ich herne 😝 no ale to by sme tam teda preflákali všetky evri 🙂 O lunaparku ani nehovorím... V lignano sa mi pacilo, že sme si raz pozreli zoo, raz aquapark - aj ked v Lido di jesolo je lepší 😉 ale ved uvidíme , co objavime

mart.s.
20. led 2011

@reni111 já jsem byla v Lignanu před několika lety , ale osobně se mi víc líbí Bibione. Ale to je o názoru. S tím lunaparkem a hernama máš úplně pravdu 😀 . Moje děti po tom taky šílej 🙂 .

karinecko
20. led 2011

Ahojte dievcence mohli by ste mi pradit neaku CK ktora ma v Lignane alebo Bibione slovensky alebo cesky hovoriaceho delegata?chcela som si zajednat cez juventour alebo ludor ale oni maju len na telefon a to ja nechcem.Dakujem........ .
😉

monkula
20. led 2011

@karinecko a môžem sa opýtať, načo potrebuješ delegáta?

sorciera24
20. led 2011

@karinecko my ideme do Lignana cez topholiday...maju svojo selovenskeho delegata....
www.topholiday.sk

karinecko
20. led 2011

@sorciera24 Diky ale my potrbujeme pre 8 ludi a nemaju velky vyber.A urcite maju delegata v podmienkach som citala ze tlmocnicke sluzby su na telefon ☹

karinecko
20. led 2011

@monkula No lebo sa nebudeme vediet dohovorit aj v pripade ubytovania alebo ked nedajboze nam deti ochoreju.......

sorciera24
20. led 2011

urcite, ta pani z cestovky je tam cele leto alebo iny delegat....mas to tam aj napsiane...v cene...tu:
http://www.topholiday.sk/cennik-8-dnove-pobyty....
je pravda, ze je to mensia cestovka a vyber nie je velky, ale da sa tam najst aj pre 8 ludi....ja len tak, ze mozes kuknut🙂 ale hadam zozenies, co potrebujes
@karinecko

monkula
20. led 2011

@karinecko my chodievame cez českú cestovku, ale aj tak máš ubytovanie vždy cez sestarskú taliansku agentúru a v tejto pracuje aj Poľka, hovoriaca po česky. Aj v CK lampo pracuje Češka, volá sa Michaela, takže ten delegát podľa mňa až taká dôležitý nie je
www.azzurro.cz cestovka, cez ktorú chodíme
www.etgroup.info talianska CK tam som česku ani slovenku nevidela
www.azgroup.it talianska cestovka, tam pracuje tá Poľka
www. lampo.it tam si vyberieš, z akej krajiny píšeš a pani Ti odpíše
a okrem toho, po nemecky sa tam dohovoríš

mart.s.
20. led 2011

@karinecko my jezdíme už několik let přes http://www.ckgeos.cz/italie/default.htm a mají českou delegátku přímo na místě. Je to strašně příjemná holčina, která vás navíc ubytuje hned když přijedete.

reni111
20. led 2011

@mart.s. Ešte by som mala jednu prosbu, možeš mi napísať v čom sa ti Bibione páči viac ako Lignano? Našla som jedno ubytko - cond. Scorpio , nepoznáš ho náhodou? Zrejme aj Bibi je rozdelené do častí, ta Spiagga je asi tá najrušnejšia, že?ja viem , mam plno otazok, no rada by som vedela , čo by nas tam čakalo 🙂 Reni

mart.s.
21. led 2011

@reni111 ano, mně se Bibione líbí daleko víc než Lignano( ale určitě se tu najdou holky, které to vidí obráceně - je to o názoru 🙂 ).Líbí se mi daleko víc hlavně proto, že je podstatně menší a všude se dá dojít procházkou pěšky. V Lignanu jsem si sem tam připadala jako u nás ve městě 😒 .Byla jsem tam už asi 15x 😉 .Ano , říká se , že Bibione Spiaggia je nejrušnější, ale tak se to nedá brát. Strašně záleží, v které ulici bydlíš Kde je to tvoje ubytko nevím, zkus mi napsat, v jaké je ulici. Pak ti řeklu určitě víc. My taky vlastně budeme bydlet v Bibione Spiaggia - a je to domeček, kde je úplně ticho, je v klidné ulici 🙂 . A jestli něco budeš chtít vědět, tak se klidně ptej 😉 .

tinyleaf
21. led 2011

@mart.s my ideme v rovnakom termine ako Vy, tiez do Bibione Spiagga🙂)) Minuly rok sme boli na Via Terra, tento rok budeme na Via Polluce alebo Via Auriga, az na mieste sa dozvieme ktoru vilku nam daju. Je to prva rada uliciek od mora, tak more bude blizko a aj Corso je blizko, tak celkom dobra poloha. A vy budete na ktorej ulici?

mart.s.
21. led 2011

@tinyleaf my budeme na via Terra 😀 .Na via Polluce jsem bydlela několikrát. Je to tam moc fajn. Klidná ulice a kousíček od moře 😉 .

mart.s.
21. led 2011

@tinyleaf v té via Polluce jsem bydlela přímo v Polluce a potom v takovém domečku se zahrádkou ( jmenoval se Gaia). Letos se těším, že vyráříme už poslední červnový týden. Bude tam aspoň míň lidí 😉

tinyleaf
21. led 2011

@mart.s tak si tie ulice pekne tentokrat vymenime 😀 Na Via Terra to bolo fajn, ticho a vsade v podstate blizko. My sme boli aj minuly rok posledny junovy tyzden, a teda neviem ako v plnej sezone, ale uz aj vtedy tam bolo dost ludi. ale mne to nevadi, ja praveze nemam rada vyludnene plaze. Len aby sa mi deti nestratili, budem musiet na ne striehnut 🙂

mart.s.
21. led 2011

@tinyleaf my jsme jezdili mimo sezonu, než mi Péťa začal chodit do školy. Potom jsem ho nechtěla brát, aby moc nezameškal. Ale loni si stěžoval, že stejně všichni spolužáci jeli k moři už v červnu a on tam zůstal skoro sám s učitelkou 😀 , tak jsme se letos rozhodli, že mu ty prázdniny trochu prodloužíme 😉 . Jinak mně ta sezona taky nevadí 🙂 .Hlavně , aby už bylo léto. Vadí mi ta strašná zima 😀 .

reni111
21. led 2011

@mart.s. Jasne, viem že každemu sa pači niečo iné 🙂 len so chcela vediet v com vidiš rozdiel .. podla obrázkov sa mi vidi Bibione viac preludnené a zastavané...ale asi je to len dojem z fotiek, uvažujem o tomto ubytku http://www.azgroup.it/result.php?id=20, lebo my sme radi priamo na plaži....zatial v lignano sme mali ticho, lebo sme boli vždy o nejakú ulicu od promenad alebo som našla http://www.azgroup.it/result.php?id=9 - netušim v akých lokalitách to je 🙂 ak by si niečo o nich vedela, prosím napiš, daaaaakujem

mart.s.
21. led 2011

@reni111 nevím, jak hledáte tiché ubytování. Ta první adresa, kterou jsi uváděla to cond. Scorpios se nachází u pláže, ale před ním(mezi ním a pláží je obrovské parkovistě asi pro 400 aut a večer se tam sem tam konají různé koncerty atd...).Jmenuje se Piazzale Zenith.My tudy chodíme každý den k moři. Takže nic tichého to nebude.Ale jinak to vypadá hezky.
Ta druhá adresa, tu neznám, protože se nachází v okrajové části Bibione, která se nazývá Lido del Sole.Tam bys měla určitě tu výhodu, že je tam klid, ale do centra je to docela daleko. Víc by ti s tím poradila Monkula, ta sem jezdí.Jinak já osobně si nemyslím, že je Bibi hlučnější než Lignano 😉

@monkula Moni, jseš někde na příjmu? Potřebujeme tvou radu 😉

kordula1
21. led 2011

Omlouvam se,že vám vstupuji do diskuze,ale potřebovala bych poradit s dovolenou. Scháníme dovolenou v Itálii a bereme sebou našeho dvouletého Matýska,tak bych chtěla poprosit o radu.

monkula
21. led 2011

@reni111 Bibone je rozdelené do štyroch častí: ak to zoberiem smerom od Lignana, tak je to takto: Lido dei Pini, Bibone Spiaggia, Lido del Sole a Pineda.
Spiaggia je najrušnejšia, keďže sa tam nachádzajú obchody, promenáda atď... Lid dei Pini, z toho mám zmiešané pocity, je to tam tiché, útulné, ale vôbec sa mi nepáčia pláže, nehovoriac o tom že hneď na začiatku je pláž, kde sa môže chodiť aj so psami, inde je to zakázané. My preferujeme Lido del Sole, je to tiché, máem tam svoju obľúbenú reštauráciu, je tam ticho a kľud... Ak máme chuť ísť do mesta, nasadneme do auta, odparkujeem to pri Lunaparku a ideme sa prejsť. Ak nemáme chuť, dáme si po večeri len malú prechádzku a sedíme pri vilagiu, pijeme Jägra, rozprávame sa....
Pineda, tam sa mi páčilo ,len je to tak veľmi tiché, že by som tam asi nevydržala.. Je tam príjemné kúpanie, ale sú tam veľmi prísny Salvataggiovia, keď sme sa tam rozložili, tak do 5-ich minút tam bol chlapec, aby sme odišli, že sa môžeme prechádzať, hrať sa, kúpať, no nemôžeme tam mať zložené veci, lebo za to dostanú pokarhanie od svojich šéfov.
Vyberať by ste si mali podľa toho, čo hľadáte... Ak hľadáte to, čo my, je pre vás Sole ako stvorené...
Tie appartamenti, čo si sem dala, z videnia to poznám, je to takmer pri pláži, len vám tade budú chodiť všetci, čo sa chcú ísť okúpať, do akej miery to ovplyvní hluk v apartmáne, neviem....

monkula
21. led 2011

@kordula1 ahoj, aké info presne hľadáš? 🙂