Poznáte dobré apartmány v Lignane alebo v Bibione?

susik77
15. bře 2008

Poradte dobre apartmany Lignano, Bibione pre rodiny s detmi. Poradte ak mate skusenosti a boli ste spokojni 🙂

lucka261177
20. kvě 2011

kocky zlate o septembri sa pisalo o jednu alebo dve strany dozadu.o dazdnikoch neviem ale o pocasi urcite.

dakota14
21. kvě 2011

Dve strany dozadu píše väčšina o júlových termínoch o septembri tam nič nie je ale viem že rok dozadu tu dakto písal že chodieva rok čo rok v septembri a že v tedy tam býva najlepšie ale niečo si pamätám aj o zatvorených obchodoch ale neviem či si to dobre pamätám ako mne by to nevadilo ja tam nejdem na nákupy ale aby nebolo zatvorené total všetko

xixi7
21. kvě 2011

Kocky co ste uz boli na dovolenke, neskusili ste si najst este ubytovanie na jeden den, kedze dovolenky su vacsinou od soboty do soboty, a az potom ist domov? Da sa to?

irriss
21. kvě 2011

@xixi7 Myslis jako, ze bys zustala do nedele?Rozumim tomu dobre? Tady, kde bydlime my, na Ligurske riviere je mozne si doplatit i jen jeden den primo na miste. Pokud je misto a neni obsazeno. Tady je zona sice vyhledavana, ale dost draha, cili neni problem si dovolenku prodlouzit, jelikoz mista jsou.
Bibione a spol. ma vetsinou v urcita obdobi dost plno ☹ Mozna by stalo zato, se domluvit uz na pocatku, podle meho Ti vyjdou vstric 😉
Nekdo se zminil o pocasi, to je docela otaznik. Vetsinou v okoli Benatek prsi kvetnovy mesic 😉 Ale pocasi si nevyberes a pocasi si nevybere ani Tebe 🙂 Je to vsechno vec nahody-stesti - a smuly 😠 My jezdime k manzelove rodine na Sicilii, kde leto bylo vzdy nedestivym obdobim, ale uz nekolik let a prazdnin nam proprsi i cely tyden 😠
Zavrene obchody bych rekla, ze jsou jen okolo 15.8., kdy je Statni svatek Ferragosto, ale vetsina obchodniku vetsinou nedodrzuje, snazi se prave v tyto dny "svatku" profitovat z turistu 😉 Zavrene obchody jsou hlavne v lete v hodinach "poledniho klidu" - vetsinou od 12:30-16:30h...tento interval bych rekla je stale a vsude dodrzovan, nehlede na uzemi a turisty. V mesici srpnu jeste probihaji sezonni slevy...

p.s. pokud bych si chtela odpocinout a uzit si dovolene v Italii, urcite bych zvolila zari nebo prelom cervna/cervence...V zadnem pripade srpen, silna sezona (nejen financne)
Preji pekny vyber a prijemny pobyt

xixi7
21. kvě 2011

@irriss
Ano presne tak som to myslela, ze zostat do nedele. My ideme do Porto Santa Margherita a pochybujem, ze by nas v apartmane nechali este den. Myslela som, ze by sme isli aj inam, dalej od mora, uz by nezalezalo kde by sme prespali, ale obavam sa, ci budu domaci ponukajuci apartmany ochotni ubytovat iba na den, oni sa budu snazit lapit niekoho na cely tyzden. Aspon tak to bolo v Chorvatsku. Tak neviem, ci sa o to vobec pokusat, alebo frcat rovno domov.

irriss
21. kvě 2011

@xixi7
To je teda nahoda.. 😀 😀 😀
Mozna poradim, i kdyz jsem si myslela uplny opak!!
Porto Santa Margherita je fakt super! Mas nekolik moznosti v okoli!
Ja bych Ti doporucila nasledujici:
1. Duna Verde a agenturu Erica - najdes zde:
http://www.caorlevacanze.it/appartamenti.html
velice hodni manzele!!!
Jinak v Duna Verde je i hned u more kemping....
Duna Verde je mestecko, vzdalene jen par km od Porto Santa Margherita, chodivala jsem to i pesky nebo na kole!! More je pisecne a "pojmenovani" Duna Verde proto, protoze je plaz "ohranicena" zeleni, kde si muzes odpocinout ve stinu 😉
Duna Verde je mestecko, ktere je tzv. letni letovisko, dokonce se kdysi i "na zimu zaviralo", bylo jen par domorodcu... 🙂 Pokud mas deti, doporucuju Ti zavitat do Bazaru Brocca hned na namesti u more u parkoviste, kde je letni Lunapark a zastavka autobusu, majitele jsou velmi prijemni a najdes tam vse na posledni chvili i ochotu poradit v potizich. Majitel se jmenuje : Andrea 😉
2. moznost je jit na druhou stranu od Santa Margherity a najit si neco ve mestecku Caorle, ktere opravdu stoji aspon za navstevu, vse je v okoli a snadno dosazitelne...

p.s. Spis bys mela uvazovat o prodlouzeni na dalsi tyden ne jen o jeden den 😉

xixi7
21. kvě 2011

@irriss
A v tej agenzii by nam vedeli najst ubytovanie aj na jeden den?
A ten kemp ma aj chatky na ubytovanie? Aby sme nemuseli stany a karimatky nosit..
Ja ked som pozerala kempy, tak tam mali vzdy poznamku, ze v sezone ubytuvaju na minimalne 3 dni, kratsie nie.
Predlzenie o tyzden znie krasne, no som rada, ze muzicek si aspon ten tyzden urobi volno. Dlhsie nam nehrozi.

irriss
21. kvě 2011

@xixi7
Tato agentura ma i apartmany, jde o to, ze na jeden den bude zrejme strasne drahy a to hlavne z toho duvodu, ze: uklid stoji hodne. Uklid apartmanu "po vas" bude stat agenturu 40 Eur minimalne..prevleceni pradla atd...Ten kemping mam tuseni, ze je nekolika stupnovy, od stanu az po bungalowy...zkus se mrknout..popripade muzeme udelat i to, ze mi reknes datumy a ja se Ti budu snazit vymajlovat odpovedi a moznosti od nalezitych provozovatelu (pokud to nezvladnes ty 😉 . Nedokazu si predstavit nekam jet a nevedet, kde zitra prespat a nebo ztratit den me dovolene hledanim mista na prespani..to by byl vyhozeny jeden den na nic a zrejme by nastala i spatna vzpominka dna dovolenou. Nenech si ji zkazit, radeji si vse zarid uz nez vyjedes...Pokud jedes v srpnu, bude to problem..

mart.s.
21. kvě 2011

@dakota14 Ještě k tomu září. Já jsem tam byla v září několikrát a moře je teploučké. A nám naštěstí vyšlo vždy i počasí. Jednou jsem tam byla dokonce od 18.9. Protože jsme se najednou rozhodli, že si ještě prodloužíme léto . Počasí bylo skvělé až na poslední de, kdy se ochladilo. Jinak jsme se každý den normálně koupali. Akorát po 20.9. začali vše zavírat. I odjelo několik atrakcí z lunaparku. Dokonce rozebírali i cestičky na pláži a začali uklízet slunečníky. A bylo tam podstatně méně lidí. Ale protože je tam těch restaurací a obchodů tolik, tak nám ani nevadilo, že některé už zavřeli 😉

dakota14
21. kvě 2011

diky mart.s. to do 20. už budeme doma je to len na týždeň takže 17 by sme šli domov uvidíme nevieme si stále vybrať mňa láka more ale chceme to vymeniť raz aj za hory tak sa nevieme rozhodnúť že kam lebo to čo dáme na slovensku za dovolenku môžeme ísť za to aj pri more tak neviem bude to tak na poslednú chvílu uvidíme 🙂

lucka261177
21. kvě 2011

este mam ja otazocku.ako je to presne s tou siestou?to je akoze vazne zavrete 4 hodiny uplne vsetko?to snad nie ved to je strasne dlhy cas a mam pocit ze presne ten cas by ja som chcela byt mimo apartmanu chodit s malym kadetade ked nebudeme prave pri mori.uz som citala ze aj bazeny sa zavru ale nechce sa mi verit ze od 12.30 do 16.30

mart.s.
22. kvě 2011

@lucka261177 ano Lucko, pochopilas to úplně správně v tuto dobu je téměř vše zavřené. Obchody se otevírají nejdříve v 16 hodin. Jsou malé vyjímky. Například v Bibione je supermarket A&O otevřen nepřetržitě, ale jinak se fakt vše zavře 😒 .

certica
22. kvě 2011

v lignane obchodiky zavrete pocas siesty samozrejme, ale napr. pizzerie, zmrzky na promenade atd. fungovali aj cez obed a takisto vacsie supermarkety - lidl, pam, interspar - su otvorene. no ale to moc nemas vhodne na nejake prechadzky.

dora01
22. kvě 2011

@certica prosim ta, dufam, ze restiky su otvorene, lebo mi mame len polpenziu, tak dufam, ze naobedovat sa budeme moct niekde 🙄

cvikla969
23. kvě 2011

ked sme raz boli v bibione tak sme natrafili na taky nejaky otvaraci ceremonial ci co(koncert)kedy do byva,lebo sa mi zda ze tak nejak ako mi ideme by to malo byt? 🙂

glorita
23. kvě 2011

Tak my smed oma z Lignana.Musim povedat,ze na to,ze je maj,more bolo uzasne.Plaze az na nedelu nepreplnene,priroda prebudzajuca sa,obchpdy otvorene,restauracie detto,to ze nie je sezonna,mne vyhovovalo,neviem si to apropo ale predstavit ako to tam vyzera natreskovo pocas nej...:(
bolo to prijemne osviezenie ist na predlzeny vikend,najma pre dieta,syn nevysiel z mora skoro cely den,samo s prestavkami,ale v mori sa kupal kazdy kto tam vylihaval,fakt ma to prekvapilo ze jadran je tak teply uz v maji,,no ale na plytcinku sa netreba cudovat..heh.

jja
24. kvě 2011

@glorita prosimt a , kde presne ste boli?

lennyna
24. kvě 2011

@glorita taky bych chtěla radu kde přesně jste byli?

lennyna
24. kvě 2011

@mart.s. jezdíte přes cestovku, jakou?

mart.s.
24. kvě 2011

@lennyna ano, jezdíme přes www.ckgeos.cz

lennyna
24. kvě 2011

@mart.s. děkuju jdu dát spinkat šklebáčky a hned na to mrknu 🙂 můžeš mi ještě prosím jednou napsat kde v Bibione jste byli nejspokojenější (vím že jsi to určitě psala, ale nechce se mi to číst celé dozadu), s přihlédnutím na malé děti...moc děkuji!!! 🙂

bramburka
24. kvě 2011

Ahoj jsem tu opět... 🙂 po letech...a znova hledám ubytko levné apartmány - bazen...tot me pozadavky. Lignano, Bibione, Caorle, prosím doporučte.

monkap
25. kvě 2011

pozerali sme stranku lignano.it .... su tam fajn ceny, len sa trosku bojim to takto objednat cez tal. agenturu, ktoru vobec nepoznam ... aku s tym mate skusenost? prip. konkretne cez ktore agentury ste sli a bolo to OK?

glorita
25. kvě 2011

baby,tak ako ste chcheli vediet.my sme boli v Lignano Sabr.,konretne som sla cez net co sa hotela tyka.Ak ide po serioznu stranku,nemali by ste mat obavy. 🙂

dora01
25. kvě 2011

@glorita tak super,z e vam vyslo pocasie 🙂

dora01
25. kvě 2011

@mart.s. alebo ja ine baby, ktore mate skusenost s navstevou Benatok, da sa tam niekde rozumne zaparkovat za primeranu cenu, mozno by sme si jeden den odskocili z Lignana...

mart.s.
25. kvě 2011

@dora01 V Benátkách se asi nejčastěji parkuje na parkovišti Tronchetto. Na den se tam platí myslím kolem 20 euro

mart.s.
26. kvě 2011

@lucka261177 už skoro odjíždíte, co? Tak ti přeju, aby tentokrát to vaše autíčko fakt nestávkovalo. Počasí máte mít pěkné a moře se už také pomaloučku ohřívá. Takže moc krásnou dovču a až se vrátíš, tak napiš, jak jste se měli 😉

bramburka
26. kvě 2011

mě se líbí ten parco hemingway...

mart.s.
26. kvě 2011

@bramburka je fakt moc krásnej. A je to tam skvělé pro děti. Můžou tam chodit , kde chtějí, krmit kapry, je tam například i strom přání, nebo bambusový les. Kde pouštěj vodní mlhu atd...No co ti mám říkat, už jsme tam s klukama byli 3x 😀