Rychlá jídla na dovolené

matvej21
3. čer 2015

Holky poraďte, pište, piště, rychlá jídla ,která si mužeme připravit na dovolené. Připrava do 30 min!!!

matvej21
autor
3. čer 2015

Rizoto, "špagáty s kečupem", kuřecí nudličky s rýží,...ale co dál?

ev.ka
3. čer 2015

lečo (mám zavařenou skleničku, tak jen opeču na pánvi uzené, prsknu na to skleničku a pak i vajíčko a je hotovo
nudle s tvarohem

a dál se taky ráda nechám inspirovat

alkuska
3. čer 2015

Náš jednoduchý a oblíbený, dobrý za tepla i za studena je těstovinový salát se šunkou, zeleninou a smetanovou zálivkou ( ta je s česnekem)

lamarika
3. čer 2015

Třeba buřt guláš, šunkofleky, palačinky (lívance)

mysonek
3. čer 2015

kuřecí maso se sýrovou omáčkou a těstovinami. Do 30 minut to je uvařené. Ale taky záleží, kde na té dovolené budete. Třeba na plynovém vařiči někde pod stanech bych to vařit nechtěla. 🙂 V apartmánu klidně.

jajkax
3. čer 2015

Smazak s bramborem,testoviny s tunakem,livance,rizoto ,spagety ,opecece uzene s bramborobou kasi,syrovka s testovinsma,bramboraky ,vajecne omelety

lv
3. čer 2015

Čína s fleky ještě, saláty jakékoliv..

chris_n
3. čer 2015

jít do hospody 😀

lv
3. čer 2015

S nudlemi

barinkas
3. čer 2015

zkus koupit skleničky s omáčkou na špagety a rýži. Pak dělám těstoviny s omáčkou z pytlíku. Dál kuře na paprice, na to kupuju doma uzené maso. Ale klidně můžeš tam koupit klasické kuře. Buřt guláš už tu byl zmíněn. Rizoto. Smažák s bramborem, doma udělané řízky, na první den to jde, chvíli to vydrží. Těstoviny se špenátem a smetanou. Saláty atd. Jezdíme takto i 3x ročně k moři, takže jídla mám vcelku zmákla 😀

matvej21
autor
3. čer 2015

Zatim to vypada priblizne takto:
1. Rizoto
2. Fazolky v rajske se speclemi
3. Bramborova kase s klobaskou/uzenym
4. Burtgulas
5. Testovinovy salat se zeleninou a jogurtovym dresinkem
6. Ryze s kurecimi nudlicky na kmine
7. Spagety s omackou/kecupem a syrem
... neco tomu chybi...

Jasne palacinky na sladko nebo se špenátem

matvej21
autor
3. čer 2015

Jeste by me zajimalo jakym zpusobem oripravujete syrovou omacku k testovinam

lamarika
3. čer 2015

@matvej21 já smetanu+kostku tav. sýra rozpustit na pánvi. Někdy přidám i bylinky co mám po ruce. A nebo dám trochu kečupu+tav. sýr+trochu mléka rozpustit na pánvi

cica002
3. čer 2015

Kuskus s tunakem a zeleninou. Za 15 min hotovo 🙂

lv
3. čer 2015

rajčatovka na pastu, česnek+olej na pastu, ryba, maso s pečivem..pity s rajčaty, bulgur

alkuska
3. čer 2015

@matvej21 Stejně jak lamarika, akorát tam dávám ten česnek (předem zlehka opražený), dá se tam do základu i zasmažit dosklovata cibulka, je to pak takové víc omáčkoidní. Fantazii se meze nekladou 🙂

alkuska
3. čer 2015

Jo a ještě jako rychlovku dělám takový lehký eintopf na pánvi - kuřecí nudličky osmahnu s cibulí, pak přidám nějakou zeleninu (klidně mraženou směs dle chuti, pro dva dám celý pytlík a ani se s tím nerozmražuju) a přihodím nějaký masox. Dusím 15 - 20 minut, občas přemíchnu a pak odkryju a vysmažím vodu, dochutím podle potřeby (máme to rádi s kari). Je to akorát na těch 30 minut a práce je u toho tak na 10 včetně loupání té cibule 🙂 Dá se to jíst i tak, bez přílohy (dietka, né? 😀 ), jí to i můj chlap. Ve zbylém čas ale můžeš uvařit rýži nebo brambory.

jajkax
3. čer 2015

Ja do smetany rozpustim nivu( mame to radeji aromatictejsi ).... + pridam nekdy bazalku ,nekdy trochu kari,pak k te nive jsou vyborne vlasske orechy.

imedeen
4. čer 2015

lunchmeat(lanšmít) smažený s brambůrkem a okurek,nebo vaječná omeleta se spoustou zeleniny. Taky kuřecí nudličky na kari jsou rachlé...

victress
4. čer 2015

super diskuse, tak pište holky, budu z toho doma vařit celej rok😀

vikynka33
4. čer 2015

Čočka a volské oko, špenát s vejcem a bramborem, fazolový kotlík s párkem a chlebem, koprovka s vejcem a bramborem, pokud by byla trouba, tak třeba žemlovka nebo grilovaný lilek se sýrem a bagetka. 😉

lamarika
4. čer 2015

Ještě mě napadlo maso naprudko s bramborem (hranolkama), smažák s bramborama (hranolkama) nebo třeba bramboráky (když se nedělají pro celý regiment, tak jsou raz dva). Nebo třeba čína (jakákoli směs masa se zeleninou) s nudlama nebo rýží je taky rychlá
Jinak když je teplo, tak se většinou spokojíme třeba jen s nějakou hutnější polévkou

japona
4. čer 2015

Vařit na dovolené? Hospoda to jistí🙂

olusenka
4. čer 2015

..nějaká "čína" (ať už s rýží nebo nudle), kuskus nebo bulgur na X způsobů, různé omáčky na těstoviny (nebo gnocchi) s raj.protlakem nebo smetanou, špenátem, variací je nespočet.
Dál lečo, buřtguláš, palačinky, topinky se směsí, nové brambory s tvarohem, smažák, rizoto, různé těstovinové a zeleninové saláty s vejcem, nebo sýrem, nebo šunkou, nebo tuňákem.
No,záleží taky na tom, zda je dovolená v ČR, nebo v zahraničí, někde u moře, co se dá kde koupit.
JInak hodně vařím v létě různé eintopfy, dám tam na kostky nějaké maso, třeba vepř. kýtu, brambory a pak různou zeleninu, co dům a zahrada dá: cuketu, papriku, kukuřici, rajčata, cibuli, plechovku fazolí, koření podle nálady, pokaždé to vypadá a chutná trochu jinak.Nejvíc zabere příprava, krájení a loupání, ale pak se to dělá samo. Doma dělám na sporáku, na chatě v kotlíku na ohni.

barinkas
4. čer 2015

jsem to zde tak pročítala, no vaří na dovče vždy a některá jídla si teda moc nedovedu představit... třeba tu čočku...to není moc jídlo do půl hodiny...bramboráky už vůbec...
Hodně jídel, co zde je je sice rychlé, ale náročnější na suroviny, pokud jedete do zahraničí, třeba veškeré maso je třeba koupit tam.. zeleninu taky asi, už se to tolik cenově nevyplatí 🙂

olusenka
4. čer 2015

@barinkas když se čočka namočí předem, tak ji mám za 20minut max. Na dovolené ji teda nevařím, ale rychlé jídlo to je. jak píšu, hodně záleží na tom, zda je to dovolená u moře, tam bych spíš udělala nějaký salát, vzala si pečivo v poledne, a sehnala si ubytko s polopenzí nebo aspoň snídaní, v Čechách v apartmánu jsem trošku vařila, to je prostě něco jiného. Tazatelka neuvedla, kde bude vařit, ale jistě si ěnco vybere.

Moje kamarádka do Chorvatska zavařuje maso do sklenic, ale s tím teda zkušenost nemám. Mě by to tahání jídla tam a vaření v tom vedru odrazovalo.

lasirena
4. čer 2015

My varime cestoviny, spagety s konzervou Morca della ta je top, gnocchi so smotanou a syrom, halusky s bryndzou. Den dopredu zarobime cesto na langose vydrzi v chlade par dni a mozme postupne smazit kolko chceme. Najhorsie je ze dopredu nevies vybavenie kuchyne a potom je to cista improvizacia ked nieco chyba 🙂

blahova_andrea
4. čer 2015

rozhodně kuskus s čímkoliv. je to dobrý a rychlý! saláty všeho druhu a složení. hustčí polévky. u nás je oblíbená gulášová. z mletého masa je rychlá a s rohlíkem nebo chlebem i sytá. červená čočka je taky výborná a rychlá na úpravu. jinak moje máma na takové cestování vždy navařila a zavařila předem. si pamatuju kdysi v řecku..zavařila uzené a pak jsme si jen koupili brambory a udělali kaši. nebo zavařila plátky masa se šťávou a k tomu jsme pak uvařili těstoviny, kuskus jsme tehdy neznali 😅 ono i záleží jestli to máš v plánu vést do zahraničí a jakou dopravou nebo tady u nás, jestli teda u stanu v kotlíku nebo v apartmánu na sporáku, jestli je to pro vás a děti skleničky nebo už jsou děti větší a budou to jíst s vámi a hlavně jak moc zdravě jako rodina jíte...to dost ten výběr jídla ovlivní 🙂

verjanja
4. čer 2015

Pokud to bude u moře tak rozhodně:
- čerstvá mořská ryba, olivový olej, rozmarýn, sůl - hodit na gril nebo do trouby + zeleninový salát , brambor, bagetka
- krevety, slávky, jiné mořské potvůrky oloupat, hodit na pánev, s oliv.olejem ,česnekem, cibulkou, petrželkou, klidně přidat cherry rajčátka, podlít dobrým vínem a za 10 minut můžeš podávat na stůl

Pokud je to ve vnitrozemí, tak do lednice naložit maso a rychle osmahnout na pánvi + příloha.

matvej21
autor
5. čer 2015

...bude to u more s detma. Takze instatni veci moc neberu, spis chci chutné a zdravejši jidla. Maso a cerstvou zeleninu si koupime. Vybaveni kuchynky, je dostatečné. Ale asi si donesu nejake koreni a sul. Mozna bazalku. Uz jenom aby ti mi prckove vsechno snedli 🙂